Reklama

Reklama

Snímek Eternals představí zcela nový tým superhrdinů filmového vesmíru Studií Marvel. Epický příběh se odehrává tisíce let a sleduje skupinu nesmrtelných hrdinů, kteří jsou nuceni vystoupit ze stínů, aby se opětovně spojili proti nejstaršímu nepříteli lidstva, Deviantům. Film má vynikající herecké obsazení. Richard Madden exceluje jako všemocný Ikaris, Gemma Chanová hraje lidstvo milující Sersi, Kumail Nanjiani je kosmickou silou poháněný Kingo, Lauren Ridloffová je superrychlá Makkari, Brian Tyree Henry je inteligentní vynálezce Phastos, Salma Hayeková hraje moudrou duchovní vůdkyni Ajak, Lia McHughová je věčně mladá a přitom prastará Sprite, Don Lee je mocný Gilgamesh, Barry Keoghan je odměřený samotář Druig a Angelina Jolie je divoká bojovnice Thena. Kit Harington hraje Dana Whitmana. (Falcon)

(více)

Videa (5)

Trailer 4

Recenze (643)

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Chloé Zhao natočila citlivý rodinný drama, které jako bonus vypráví de facto origin různých bohů (hence ta diverzita) a zároveň origin lidstva jako takového, až po jeho předem plánovaný zánik. Akce je epická, postavy do poslední nesmírně sympatické, zároveň prokreslené, každá si projde svým dějovým obloukem, někdo víc, někdo míň, a záporák tentokrát absentující, protože zlo v tomhle filmu není definované. Všichni mají pravdu, všichni si mohou své prostředky nějak ospravedlnit, a jejich následný střet je na filmu to nejlepší. Není to bez chyb, jak ho mám rád, tak tady byl Harrington fakt navíc, stopáž by se dala ořezat, ale komiksy to uctívá parádně, MCU to otevírá směrem, který je rozhodně vítaný, a hlavně je to to, co většina z nás dlouhé roky chtěla. Něco nového. Sem s tím. 8/10 ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Keď musí človek takmer troj hodinové scifi pozerať na 5 krát, tak to je prosím pekne aké scifi? No to je v prvom rade scifi o kokote, kvalitatívne maximálne na priemernej úrovni, ktoré v porovnaní s inými filmami v rámci žánru rozhodne viac nudí než zabáva. Ja osobne som sa na "Eternals" celkom tešil, i keď nie som fanúšik neohrozených zmrdov s mimoriadnymi schopnosťami, a tak je pre mňa výsledná hodnota viac stratou času, než naplnenými očakávaniami .. ()

Reklama

Jeremy.jk 

všechny recenze uživatele

Zvědavosti, jak si Chloé Zhao povede na komerční "líbivé" vlně, jsem se jen těžko bránil. "Bohužel" (možná ale spíš bohudík), jí pravděpodobně budou víc sedět komorní a "lidštější" projekty, jako byla Země nomádů. Nic proti tomu, málokdo by se asi ubránil jako vycházející hvězda vzít takhle velký projekt, ale ruku na srdce? Lidí, kteří jsou schopní tuhle marvelovskou látku nějak obstojně ukočírovat, je v branži spousta (osobně už jsem tak nějak rezignoval, že by ve mně po Endgame některý z těch filmů vyvolal silnější emoce). Oproti tomu lidí, kteří dokážou doslova z ničeho vykřesat za málo peněz emoční horskou dráhu (tu a tam s nominací na oscara) zase tolik není a přesně tohle může podle mě Chloé do budoucna nabídnout znovu. K samotným Eternals není moc co dodat. Jako představení nových postav, které zřejmě brzy zahlédneme v některé "zavedenější" lince superhrdinů, asi OK - ale ve střižně měli být o 20-30 min přísnější. Čtvrtou půlhvězdu dávám pouze za mé oblíbence Lauren Ridloff & Kumaila Nanjianiho - bez nich čistých 60%. ()

Toren 

všechny recenze uživatele

7,5/10. Ale jo! Tady se ukazuje, že když Marvel chce, tak to opravdu jde. Chloé Zhao zřejmě měla mnohem volnější ruku než předchozí tvůrci a na nové vesmírné týmovce se to podepisuje náramně. Postavy jdou více do hloubky, projevují několik spekter emocí a hlavně přemýšlí nad tím - co vlastně dělají a jestli je to dobře. Palčivějších otázek a náčrtů o existenci samotného života tu najdeme mnohem více, stejně jako osobitějšího rámování a táhlejších záběrů bez dialogů... je to vlastně v tomhle kolosu jménem MCU hrozně osvěžující a člověk tomu chce každou minutu fandit. Jenže i přes bohatší stopáž se témata rozebírají spíše povrchově a není tu paradoxně tolik prostoru ke komplexnějšímu rozvinutí. Ale snaha se cení. Tentokrát tu totiž nemáme jen bandu sympatických postav (a že jich je!) a řemeslně dobře odvedenou akci (potyčka v lese!) protkanou typickým MCU humorem (tady bych stále ubíral)... tentokrát má film i silnou myšlenku, srdce a chuť vyskočit ze zavedené šablony. Snad se to v budoucnu ještě vykřeše k dokonalosti - našlápnuto je příjemně! ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Souhlasím s názorem, že se jedná o nejodvážnější Marvelovku, ale nemůžu se zbavit pocitu, že se ke slovu dostávají stále více nezajímavější postavy. S blížícím se závěrem bylo docela fajn sledovat Eternals, ale těžko se tomu odpouští Angelina Jolie, Barry Keoghan a další, tedy casting je přímo strašný. Stejně tak mě vadilo to tlačení na genderovou pilu. Ten homosexuální páreček si mohli rozhodně odpustit. Pokud si někdo myslel že Chloé Zhao bude někdy točit zábavné filmy, tak se samozřejmě spletl. Už Země Nomádů byla nuda jako prase. 50% PS: Nechápu na co bysme měli mít Eternals, když už jsme kdysi dostali dokonalé Watchmeny. ()

Galerie (81)

Zajímavosti (94)

  • Když Sersi (Gemma Chan) a Ikaris (Richard Madden) dorazí do Phastova (Brian Tyree Henry) domu, jsou představeni jako Isaac a Sylvie. Jedná se o aliasy, které používali v komiksech, aby lépe zapadli do společnosti. Ikaris v komiksech také použil zkráceninu svého jména – Ike Harris. (Kubaaa97)

Související novinky

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

28.09.2022

S novinkami kolem Marvelu se nám za poslední dny maličko roztrhnul pytel, ta poslední je ale zatím suverénně nejhorší z nich. Jen pár týdnů před začátkem natáčení totiž chystaný Blade s Mahershalou… (více)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (více)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (více)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý

21.01.2022

Těšíte se na chystaný snímek The Batman od režiséra Matta Reevese (Válka o planetu opic)? Pak vás možná potěší zpráva, že si pro vás tvůrce vydupal u studia zatraceně tučný kus stopáže. Snímek totiž… (více)

Reklama

Reklama