Reklama

Reklama

Snímek Eternals představí zcela nový tým superhrdinů filmového vesmíru Studií Marvel. Epický příběh se odehrává tisíce let a sleduje skupinu nesmrtelných hrdinů, kteří jsou nuceni vystoupit ze stínů, aby se opětovně spojili proti nejstaršímu nepříteli lidstva, Deviantům. Film má vynikající herecké obsazení. Richard Madden exceluje jako všemocný Ikaris, Gemma Chanová hraje lidstvo milující Sersi, Kumail Nanjiani je kosmickou silou poháněný Kingo, Lauren Ridloffová je superrychlá Makkari, Brian Tyree Henry je inteligentní vynálezce Phastos, Salma Hayeková hraje moudrou duchovní vůdkyni Ajak, Lia McHughová je věčně mladá a přitom prastará Sprite, Don Lee je mocný Gilgamesh, Barry Keoghan je odměřený samotář Druig a Angelina Jolie je divoká bojovnice Thena. Kit Harington hraje Dana Whitmana. (Falcon)

(více)

Videa (5)

Trailer 4

Recenze (645)

tron 

všechny recenze uživatele

Eternals ma nebavili ani v komiksoch. Čítal som run od Neila Gaimana, čo je pojem a ani ten ma nechytil. Akú mal potom šancu film? Pritom mohlo ísť o jednu z najvydarenejších marveloviek. Mohlo byť fascinujúce sledovať „bohov“. Ako prileteli na náš svet? Ako ho po tisícročia z úzadia nenápadne ovplyvňovali? A milovali? Zároveň sa však nemohli pliesť do pozemských problémov. Áno, je to síce danikënovský šlabikár, ale niektoré komiksy s tým pracujú geniálne (Thorgal, Návštevníci z hviezd). Výsledok je strašný. Čo sa mi páčilo? „Sluha“. Angelina Jolie. Scenár bol hrozný, ale skvelý vo svojej nepredvídateľnosti (najdôležitejšia postava umiera na začiatku, iná je psychicky chorá a bez irónie hovorím, že ma prekvapilo, kto sa stal hlavným záporákom). V mytológii Eternals a spol. som sa jednak strácal a ak aj nie, tak ma proste nebavila. „Citové“ dialógy boli utrpením. Takisto som nepochopil, aký malo zmysel jednu z najakčnejších postáv nenechať sa zúčastniť akčného finále (teoreticky to zaujímavo poprelo divácke očakávania, ale aj tak som v rozpakoch). Zrada sa netrestá, nič z nej nevyplýva, proste je normálne priateľa prebodnúť dýkou a potom sa na seba usmievať. Kto do teba kameňom, ty doňho chlebom, nie? Rovnako mi ušiel zmysel brutálneho posilňovania Kumaila Nanjiania (Spolujazda). Makal v telocvični ako fretka a napokon tu nemá temer žiadne akčné scény (dokonca sa ani z nevyzlečie, aby ukázal svaly). Superschopnosti niektorých jeho spolubojovníkov sú otázne, iné smiešne a u Salmy Hayek to vyzerá tak, že ani žiadne nemá. Pri pohľade na to, ako jedna postava z rúk vystreľovala „prúdy bojovej energie“ som si vravel, či už na takéto veci nie som starý. Naopak, vynikajúco spracovaný bol beh Makkari; TAKTO mal vyzerať filmový Flash od DC (a nevyzeral). Mne to pripadá tak, že Kevin Feige zomrel, ale zatajili to a podľa toho všetko od Čiernej vdovy tak vyzerá (Shang-Chi, Loki, WandaVision). ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Tak a teď už nemám o novou filmovou fázi MCU nejmenší strach. Ano, Shang-Chi ode mě dostal stejné hodnocení, ale přece jen jsem k němu pár výhrad měl, nicméně k Eternals mě nenapadá jediná výtka. Ten film je překvapivě hodně o postavách a o vztazích mezi nimi, a to je na něm to nejsympatičtější. Samozřejmě, akční scény nechybí a jsou výborné, ale není to to hlavní, co Eternals nabízejí. Jde o nové a naprosto neznámé hrdiny, kterých není málo, ale díky propracovanému scénáři a jejich představitelům nejsou zaměnitelní a všechny je dobře poznáme a porozumíme jim. Filmu se nějakým zázrakem kromě nich podaří vysvětlit také úplně novou mytologii, provázat ji s tím, co už známe, a nabídnout VELKÝ příslib do budoucna. Finále patří k tomu nejlepšímu, čeho jsme se od Marvelu dočkali - stane se něco velkého, přímo obrovského, ale nestane se to jen tak "aby se něco stalo", nýbrž je to logické a zcela namístě. Čistá stoprocentní spokojenost. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Největší školní jídelna pro lobotomy nepřekvapivě uklohnila další furtdokolovou univerzální hnědou omáčku dle osvědčeného receptu: Hoďte do hrnce genderově vyváženou a řádně multukulti partičku oelasťákovaných svištivých Superbukev, zalijte třemi prdelemi patosu, přihoďte tunu wykydpedické filosofie pro přitroublé slabikovače povrchních existenciálních mouder, důkladně promíchejte neomarxistickým mentorováním a tři hodiny duste až do úplného znudění s pár škaredými anemickými animáky a hlavně s tím „strašlivým“ instantním kosmickým bubuzlem, tentokrát opět v podobě Disepšnů z planety Nekulturního potrata v galaxii Neurovegetativních vymaštěnců.  Finální břečku přibarvěte hovnem, ozdobte nadšeně uslintaným downím hýkáním a podávejte se zaujatě přikousnutým jazykem. Nutriční hodnota – nula, kalorická hodnota – naprosto vyvážená pro vyžrané slaboduché děti, vedlejší účinky – rakovina vkusu a mentální degenerace. Ale u výdejního okýnka lačná fronta a všichni jedlíci blaženě hlasitě pomlaskávají, až jim to cáká ven přes rozštěpy, a těší se na nášup. Bude zase UHO. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Slečna hlásí, že Eternals u nás diváky netáhnou, ve velkém sále je nás nakonec rovných sedm. Načasování premiéry bohužel nebylo nejšťastnější, a konkurence s tím nemá co dělat. Ale o tomhle tady mluvit nechci, pojďme k filmu. Nemyslím si, že by mě kdy Marvel takhle znudil a zklamal. Nerozumím potřebě dělat z filmu něco, pro co si typický divák rozhodně nepřišel. Nač se snažit o hloubku, když postavy mají tak jednoduché charaktery? To mi tam radši pošlete pár oblud navíc a vyberte příště víc cool týpky. Tyhle pokusy se mi nelíbí. Z postav se mi asi nejvíc zamlouvat Kumail a jeho kameraman, ten mě aspoň dvakrát pobavil. Na Ma Dong-seoka jsem se těšila, ale stejně ho mám o dost radši, když i trochu hraje. Jestli chcete akci a emoce, běžte radši na Bonda, ten je super hrdina. ()

Eliott 

všechny recenze uživatele

Když jsem prvně shlédl trailer, zasmál jsem se a neočekával nic jiného než další politicky korektní zrůdnost. To čehož jsem se obával nejvíce, však překvapivě příliš nevadilo. Nakonec to vůbec nebylo tak špatné. Bylo to vtipné a vcelku dobře akčně provedené. Nicméně tomu zcela nepochopitelná překombinovanost brání, aby to mohlo slavit nějaký větší úspěch (ale to už je pravděpodobně chyba předlohy). Nemluvě o tom, že byl příběh zcela všední a spíše zbytečný. MCU tímto rozhodně nebyl nijak pozitivně obohacen a spíše to celku vší nedomyšleností hodně uškodilo. 53% PS: Z hrdinů nejvíce zapůsobila Thena a celkem mě popudilo, jak bezostyšně byl napodoben Superman od DC. ()

Galerie (81)

Zajímavosti (94)

  • V komiksech byl Phastos (Brian Tyree Henry) často spojován s řeckým bohem ohně a kovářství Héfaistem a hlavním technologem Eternalů na Zemi. (Kubaaa97)
  • Eternals, kteří tu s námi žili v průběhu času, vytvořili na naší planetě tři města. Menší města se jmenují Polaria (na Sibiři) a Oceana (Pacifik). Největším a zároveň i hlavní město je Olympia (poblíž hory Olymp), díky které vznikla řecká mytologie, kdy Thena přijala způsob, jakým se lidé chovali k ní a ostatním Eternals. Paradoxem však je, že poblíž tohoto místa se nachází interdimenzionální portál k místu zvaném – Olympus (podobně jako mezi Asgardem a Midgardem), kde žijí skuteční antičtí Bohové, Olympané. (3T)

Související novinky

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

28.09.2022

S novinkami kolem Marvelu se nám za poslední dny maličko roztrhnul pytel, ta poslední je ale zatím suverénně nejhorší z nich. Jen pár týdnů před začátkem natáčení totiž chystaný Blade s Mahershalou… (více)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (více)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (více)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý

21.01.2022

Těšíte se na chystaný snímek The Batman od režiséra Matta Reevese (Válka o planetu opic)? Pak vás možná potěší zpráva, že si pro vás tvůrce vydupal u studia zatraceně tučný kus stopáže. Snímek totiž… (více)

Reklama

Reklama