Zapadákov (TV seriál)

Northern Exposure

Komedie / Drama

USA, 1990, 110x45 min

Rob Morrow, Barry Corbin, Janine Turner, Darren E. Burrows, John Corbett, Cynthia Geary, John Cullum, Teri Polo, Jillian Armenante, Jerry Adler, Graham Greene, Anthony Edwards, Paul Provenza, David Hemmings, Mark Pellegrino, Floyd 'Red Crow' Westerman, Patrick Warburton, Darlene Vogel, Michelle Thrush, Floyd Van Buskirk, Sparkle, Ned Romero, Beth Broderick, Garrett Bennett, Christine Elise, Kimberly Guerrero, John Hawkes, Lindsay Parker, Ashleigh Aston Moore, Charles Braverman, Vito Scotti, Dylan Baker, Wayne Pére, Joyce Van Patten, Tara Subkoff, Edan Gross, Alix Koromzay, Phil Fondacaro, Brandon Douglas, Delia Sheppard, Harriet Medin, John Murray, Stephen Root, John M. Jackson, James Marsters, Art LaFleur, David Spielberg, Diane Delano, Richard Romanus, Gary Taylor, Remy Ryan, Sean O'Bryan, Don McManus, Wally Dalton, John Billingsley, Jared Rushton, Valerie Mahaffey, Adam Ant, Margaret Mason, Bill Irwin, Denice Duff, Andreas Wisniewski, Ocean Hellman, Gabriel Judet-Weinshel, Charmaine Craig, Joaquín Martínez, Lisa Darr, Bibi Besch, Felicity Waterman, Jim Haynie, John Aylward, Jessica Lundy, Brian George, Debra Mooney, John McLiam, Ken Schneider, Clement von Franckenstein, Alan Fudge, Allan Miller, Tim Sampson, Jack Kehler, Gérard Ismaël, Krisha Fairchild, Joel Polis, Eloy Casados, Time Winters, Markus Flanagan, Joanna Merlin, Anne De Salvo, John Mese, Ralph P. Martin, Christa Miller, Simon Templeman, David Margulies, Micole Mercurio, Norbert Weisser, Tom Mason, Tony Pasqualini, Brian T. Finney, Linden Chiles, Jessika Cardinahl, Laura Kenny, Peter Murnik, Lisa Waltz, Ralph Manza, Shecky Greene, Ron Perkins, Kellee Bradley, Michelle Joyner, Douglas Rowe, Fred Applegate, Geraldine Keams, Jo Anderson, Haynes Brooke, Dana Andersen, Rita Taggart

Skvělý seriál, který se nedá sehnat. Oblíbil jsem si ho díky postavám v seriálu, které nejsou moc komplikované. Lidé si tam sice musí pomáhat , ale vztahy jsou tam jako všude na vesnici = každý zná každého :-)(11.1.2009)

Moc hezký seriálek, který dokázal potěšit. Škoda, že už ho nereprízují. Panoptikum obyvatel aljašského zapadákova, popisované s tolerancí a láskou.(30.7.2010)

"Každou neděli podvečer na ČT1!" Nesnáším neděle(více než ostatní dny v týdnu) ale vždy jsem se na těch nedělních 60(?) minut v Zapadákově těšil. Příjemní herci, občas velmi vtipné a vždycky velmi lidské. Ukázkově pohodový seriál konce dekády 80.let...(29.9.2006)

• danecek24

Zlatý Glóbus - cena (2) - 49. ročník (za rok) 1991, 50. ročník 1992 - *Nejlepší seriál (drama) + nominace (8) - 49. ročník 1991 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Janine Turner, Nejlepší herec v seriálu (drama) - Rob Morrow, 50. ročník 1992 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Janine Turner, Nejlepší herec v seriálu (drama) - Rob Morrow, Nejlepší herec ve vedlejší roli - John Corbett, 51. ročník 1993 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Janine Turner, Nejlepší herec v seriálu (drama) - Rob Morrow(3.3.2009)

Tenhle seriál mám spojený hlavně se svojí pubertální částí života, nebo snad lépe řečeno, pro jasnější představu, s tou náctiletou částí (páč puberťák sem občas pořád). Nedávno jsem si to jako už jako dávno cetiletá osoba opět pustila, čekajíc nevtipnej, nevyspělej, neuvěřitelně trapnej seriál a ejhle, zjistila jsem, že jsem asi jako ta náctka měla docela dobrej vkus. Dneska se tomu zasměju snad ještě víc než kdy před tím a myslim, že mě ten smích nepřejde ani po ikstý projekci.(24.11.2011)

• - Děj se odehrává na Aljašce, ale ve skutečnosti byl seriál natáčen v městečku Roslyn, 120 km výhodně od Seattlu ve státě Washington. (contrastic)