Zapadákov (TV seriál)

Northern Exposure

Komedie / Drama

USA, 1990 - 1995, 82 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Rob Morrow, Barry Corbin, Janine Turner, Darren E. Burrows, John Corbett, Cynthia Geary, Elaine Miles, Peg Phillips, John Cullum, Teri Polo, Jillian Armenante, Jerry Adler, Graham Greene, Anthony Edwards, Paul Provenza, David Hemmings, Mark Pellegrino, Floyd 'Red Crow' Westerman, Patrick Warburton, Darlene Vogel, Michelle Thrush, Floyd Van Buskirk, Sparkle, Ned Romero, Beth Broderick, Garrett Bennett, Christine Elise, Kimberly Guerrero, John Hawkes, Lindsay Parker, Ashleigh Aston Moore, Charles Braverman, Vito Scotti, Dylan Baker, Wayne Pére, Joyce Van Patten, Tara Subkoff, Edan Gross, Alix Koromzay, Phil Fondacaro, Brandon Douglas, Delia Sheppard, Harriet Medin, John Murray, Stephen Root, John M. Jackson, James Marsters, Art LaFleur, David Spielberg, Diane Delano, Richard Romanus, Gary Taylor, Remy Ryan, Sean O'Bryan, Don McManus, Wally Dalton, John Billingsley, Jared Rushton, Valerie Mahaffey, Adam Ant, Margaret Mason, Bill Irwin, Denice Duff, Andreas Wisniewski, Ocean Hellman, Gabriel Judet-Weinshel, Charmaine Craig, Joaquín Martínez, Lisa Darr, Bibi Besch, Felicity Waterman, Jim Haynie, John Aylward, Jessica Lundy, Brian George, Debra Mooney, John McLiam, Ken Schneider, Clement von Franckenstein, Alan Fudge, Allan Miller, Tim Sampson, Jack Kehler, Gérard Ismaël, Krisha Fairchild, Joel Polis, Eloy Casados, Time Winters, Markus Flanagan, Joanna Merlin, Anne De Salvo, John Mese, Ralph P. Martin, Christa Miller, Simon Templeman, David Margulies, Micole Mercurio, Norbert Weisser, Tom Mason, Tony Pasqualini, Brian T. Finney, Linden Chiles, Jessika Cardinahl, Laura Kenny, Peter Murnik, Lisa Waltz, Ralph Manza, Shecky Greene, Ron Perkins, Kellee Bradley, Michelle Joyner, Douglas Rowe, Fred Applegate, Geraldine Keams, Jo Anderson, Haynes Brooke, Dana Andersen, Rita Taggart, Matt Skerritt, Frank Salsedo, Grant Goodeve, Cathryn de Prume, Richard Brestoff, Apesanahkwat, Ben Reed, Darryl Fong, Leo Geter, Penny Santon, Molly McClure, Barbara Townsend, Grant Gelt, Seth Sakai, Jack Blessing, Pamela Kosh, John Sylvain, Yvonne Suhor, John LaMotta

Vynikajici serial, u ktereho jsem si nenechal ujit ani jediny dil. Mimo jine zpusobil, ze chci videt Aljasku a misto nataceni (ktere je ovsem ve state Washington). CT sice uvedla jenom cast serialu, ale dovolim si tvrdit, ze tu LEPSI cast serialu. Podle synopsi zbytku (fakt jsem ho nevidel) to vypada na dost upadek a rozmoceni nametu v klasicky sladak 'kdo s kym'. Cili hodnotim jenom to, co slo u nas v TV.(7.11.2005)

Seriál, který mě chytil za srdce. Pokud si neumíte představit jak vypadá pohoda a klid, tak tohle je to pravé ořechové se vším všudy. Zajímavý mix postav s jejich neduhy i klady a v krajině, kde lišky dávají dobrou noc. Taková milá ztřeštěnost do které se zamilujete. Každá z postav je něčím zvláštní a mě by se docela líbilo, kdyby to tak bylo i doopravdy. Tady se nespěchá, tady se žije.(13.9.2010)

• danecek24

Zlatý Glóbus - cena (2) - 49. ročník (za rok) 1991, 50. ročník 1992 - *Nejlepší seriál (drama) + nominace (8) - 49. ročník 1991 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Janine Turner, Nejlepší herec v seriálu (drama) - Rob Morrow, 50. ročník 1992 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Janine Turner, Nejlepší herec v seriálu (drama) - Rob Morrow, Nejlepší herec ve vedlejší roli - John Corbett, 51. ročník 1993 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Janine Turner, Nejlepší herec v seriálu (drama) - Rob Morrow(3.3.2009)

Zapadákov je plný kámošů... člověk o nich vypráví všem, kdo jsou ochotni poslouchat... co dělají, jak se mají a těší se na příště... městečko a jeho obyvatelé, kde "každý jiný" je a respektovaný, nikdo se ničemu nediví, a když ano, tak zcela upřímně... nevím, kde a jak geniální scénář vznikal, ale je narvaný nápady... každý díl by mohl být námětem pro celovečerní film... chci tam... hned... jak je možné, že se tento SUPER seriál nedá sehnat?(24.10.2013)

Vynikajúca séria so skvelými figúrkami, z ktorej nepochybne ťažil aj David E. Kelley. Pri premiére v roku 1993 odvysielala Česká televízia iba tretinu série, ďalšie (podľa prečudesného kľúča vybraté) epizódy prišli na rad pri repríze, v roku 2001. Bohužiaľ v dabingu sa už neobjavil zosnulý Ivan Gűbl. Prečo ČT ? Tak prečo ste zaváhali??? (19.10.2004)(19.10.2004)

• - Děj se odehrává na Aljašce, ale ve skutečnosti byl seriál natáčen v městečku Roslyn, 120 km výhodně od Seattlu ve státě Washington. (contrastic)