poster

Zapadákov (TV seriál)

 • USA

  Northern Exposure

Komedie / Drama

USA, 1990–1995, 82 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Hrají:

Rob Morrow, Barry Corbin, Janine Turner, Darren E. Burrows, John Corbett, Cynthia Geary, Elaine Miles, Peg Phillips, John Cullum, Teri Polo, Jillian Armenante, Jerry Adler, Graham Greene, Anthony Edwards, Paul Provenza, David Hemmings, Mark Pellegrino, Floyd 'Red Crow' Westerman, Patrick Warburton, Darlene Vogel, Michelle Thrush, Floyd Van Buskirk, Sparkle, Ned Romero, Beth Broderick, Garrett Bennett, Christine Elise, Kimberly Guerrero, John Hawkes, Lindsay Parker, Ashleigh Aston Moore, Charles Braverman, Vito Scotti, Dylan Baker, Wayne Pére, Joyce Van Patten, Tara Subkoff, Edan Gross, Alix Koromzay, Phil Fondacaro, Brandon Douglas, Delia Sheppard, Harriet Medin, John Murray, Stephen Root, John M. Jackson, James Marsters, Art LaFleur, David Spielberg, Diane Delano, Richard Romanus, Gary Taylor, Remy Ryan, Sean O'Bryan, Don McManus, Wally Dalton, John Billingsley, Jared Rushton, Valerie Mahaffey, Adam Ant, Margaret Mason, Bill Irwin, Denice Duff, Andreas Wisniewski, Ocean Hellman, Gabriel Judet-Weinshel, Charmaine Craig, Joaquín Martínez, Lisa Darr, Bibi Besch, Felicity Waterman, Jim Haynie, John Aylward, Jessica Lundy, Brian George, Debra Mooney, John McLiam, Ken Schneider, Clement von Franckenstein, Alan Fudge, Allan Miller, Tim Sampson, Jack Kehler, Gérard Ismaël, Krisha Fairchild, Joel Polis, Eloy Casados, Time Winters, Markus Flanagan, Joanna Merlin, Anne De Salvo, John Mese, Ralph P. Martin, Christa Miller, Simon Templeman, David Margulies, Micole Mercurio, Norbert Weisser, Tom Mason, Tony Pasqualini, Brian T. Finney, Linden Chiles, Jessika Cardinahl, Laura Kenny, Peter Murnik, Lisa Waltz, Ralph Manza, Shecky Greene, Ron Perkins, Kellee Bradley, Michelle Joyner, Douglas Rowe, Fred Applegate, Geraldine Keams, Jo Anderson, Haynes Brooke, Dana Andersen, Rita Taggart, Matt Skerritt, Frank Salsedo, Grant Goodeve, Cathryn de Prume, Richard Brestoff, Apesanahkwat, Ben Reed, Darryl Fong, Leo Geter, Penny Santon, Molly McClure, Barbara Townsend, Grant Gelt, Seth Sakai, Jack Blessing, Pamela Kosh, John Sylvain, Yvonne Suhor, John LaMotta, Alyce LaTourelle, Nick Ramus, Christopher Neame, Cliff Lenderman, Denise Dal Vera, Megan Cole, Michael Paul Chan, Adam Arkin, D. David Morin, Buffalo Child, Jack Black, John Procaccino
(další profese)
 • DoneyGal
  *****

  Americký seriál Zapadákov se natáčel v letech 1990 - 1995 a dosáhl celkového počtu 110 epizod. ČT provedla jakousi selekci a odvysílala pouze zhruba polovinu dílů. Nicméně epizody, které proběhly obrazovkou, patří zcela jistě k tomu nejlepšímu, co se kdy v zaoceánské seriálové tvorbě podařilo natočit. Naprosto bizarní postavičky aljašského městečka Cicely v čele s doktorem Joelem Fleischmanem, čerstvým newyorským židovským lékařem, který si odpracovává stipendium na aljašském konci světa, jsou dílem scénáristů Joshui Branda a Johna Falseye. Scénáristé jsou nepochybně velkými fanoušky tvorby Woodyho Allena, což se projevilo v mnoha epizodách a celý seriál je tak trochu z "Woodyho" školy. Hereckým výkonům jednoznačně dominují Rob Morrow (J. Fleischman) a Janine Turner (Maggie O´Connell), coby aljašská pilotka. Tihle dva se celý seriál sbližují a míjejí, napadají a udobřují, což ještě umocňuje absurdní atmosféru. Další nezapomenutelnou postavou je rozhlasový moderátor Chris Stevens v podání Johna Corbetta s vynikajícím dabingem Jana Čenského. A úžasná aljašská krajina, kde se příběhy odehrávají, již jen dokresluje celkový zážitek z tohoto výjimečného seriálu.(23.5.2010)

 • Michelle75
  *****

  Seriál, který mě chytil za srdce. Pokud si neumíte představit jak vypadá pohoda a klid, tak tohle je to pravé ořechové se vším všudy. Zajímavý mix postav s jejich neduhy i klady a v krajině, kde lišky dávají dobrou noc. Taková milá ztřeštěnost do které se zamilujete. Každá z postav je něčím zvláštní a mě by se docela líbilo, kdyby to tak bylo i doopravdy. Tady se nespěchá, tady se žije.(13.9.2010)

 • mistrq
  *****

  Seriál mého mládí. V roce 1993 jej vysílala polská televize pod názvem: Przystanek Alaska. Dávali všechny série. Až na pár dílů (zaracha za špatné známky na střední...Nenávidím matku.) jsem viděla všechny díly. Byla jsem členem polského fanklubu, dostala jsem dva časopisy o seriálu a ty mám dodnes. Seriál jsem milovala a milovat vždycky budu.(26.9.2012)

 • anderson
  ****

  Vynikajúca séria so skvelými figúrkami, z ktorej nepochybne ťažil aj David E. Kelley. Pri premiére v roku 1993 odvysielala Česká televízia iba tretinu série, ďalšie (podľa prečudesného kľúča vybraté) epizódy prišli na rad pri repríze, v roku 2001. Bohužiaľ v dabingu sa už neobjavil zosnulý Ivan Gűbl. Prečo ČT ? Tak prečo ste zaváhali??? (19.10.2004)(19.10.2004)

 • sulimo
  *****

  Tenhle seriál mám spojený hlavně se svojí pubertální částí života, nebo snad lépe řečeno, pro jasnější představu, s tou náctiletou částí (páč puberťák sem občas pořád). Nedávno jsem si to jako už jako dávno cetiletá osoba opět pustila, čekajíc nevtipnej, nevyspělej, neuvěřitelně trapnej seriál a ejhle, zjistila jsem, že jsem asi jako ta náctka měla docela dobrej vkus. Dneska se tomu zasměju snad ještě víc než kdy před tím a myslim, že mě ten smích nepřejde ani po ikstý projekci.(24.11.2011)

 • - Děj se odehrává na Aljašce, ale ve skutečnosti byl seriál natáčen v městečku Roslyn, 120 km výhodně od Seattlu ve státě Washington. (contrastic)