Reklama

Reklama

Zapadákov

(seriál)
  • USA Northern Exposure
všechny plakáty
Komedie / Drama
USA, (1990–1995), 82 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Hrají:

Rob Morrow, Barry Corbin, Janine Turner, Darren E. Burrows, John Corbett, Cynthia Geary, Elaine Miles, Peg Phillips, John Cullum, Teri Polo (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(110)

Děj je zasazen do malého aljašského městečka Cicely, kam příjíždí mladý doktor Joel Fleischman z New Yorku, aby zde odpracoval své vysokoškolské stipendium. Na začátku se jen těžce vyrovnává s místním životním stylem a dostává se do všemožných, mnohdy dost absurdních a úsměvných situací, ve kterých náráží na svérázné charaktery místních obyvatel. (contrastic)

(více)

Recenze (18)

filmharmony 

všechny recenze uživatele

Zapadákov je plný kámošů... člověk o nich vypráví všem, kdo jsou ochotni poslouchat... co dělají, jak se mají a těší se na příště... městečko a jeho obyvatelé, kde "každý jiný" je a respektovaný, nikdo se ničemu nediví, a když ano, tak zcela upřímně... nevím, kde a jak geniální scénář vznikal, ale je narvaný nápady... každý díl by mohl být námětem pro celovečerní film... chci tam... hned... jak je možné, že se tento SUPER seriál nedá sehnat? ()

Michelle75 

všechny recenze uživatele

Seriál, který mě chytil za srdce. Pokud si neumíte představit jak vypadá pohoda a klid, tak tohle je to pravé ořechové se vším všudy. Zajímavý mix postav s jejich neduhy i klady a v krajině, kde lišky dávají dobrou noc. Taková milá ztřeštěnost do které se zamilujete. Každá z postav je něčím zvláštní a mě by se docela líbilo, kdyby to tak bylo i doopravdy. Tady se nespěchá, tady se žije. ()

Reklama

anderson 

všechny recenze uživatele

Vynikajúca séria so skvelými figúrkami, z ktorej nepochybne ťažil aj David E. Kelley. Pri premiére v roku 1993 odvysielala Česká televízia iba tretinu série, ďalšie (podľa prečudesného kľúča vybraté) epizódy prišli na rad pri repríze, v roku 2001. Bohužiaľ v dabingu sa už neobjavil zosnulý Ivan Gűbl. Prečo ČT ? Tak prečo ste zaváhali??? (19.10.2004) ()

danecek24

všechny recenze uživatele

Zlatý Glóbus - cena (2) - 49. ročník (za rok) 1991, 50. ročník 1992 - *Nejlepší seriál (drama) + nominace (8) - 49. ročník 1991 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Janine Turner, Nejlepší herec v seriálu (drama) - Rob Morrow, 50. ročník 1992 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Janine Turner, Nejlepší herec v seriálu (drama) - Rob Morrow, Nejlepší herec ve vedlejší roli - John Corbett, 51. ročník 1993 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Janine Turner, Nejlepší herec v seriálu (drama) - Rob Morrow ()

sulimo 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál mám spojený hlavně se svojí pubertální částí života, nebo snad lépe řečeno, pro jasnější představu, s tou náctiletou částí (páč puberťák sem občas pořád). Nedávno jsem si to jako už jako dávno cetiletá osoba opět pustila, čekajíc nevtipnej, nevyspělej, neuvěřitelně trapnej seriál a ejhle, zjistila jsem, že jsem asi jako ta náctka měla docela dobrej vkus. Dneska se tomu zasměju snad ještě víc než kdy před tím a myslim, že mě ten smích nepřejde ani po ikstý projekci. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (3)

  • Děj se odehrává na Aljašce, ale ve skutečnosti byl seriál natáčen v městečku Roslyn, 120 km výhodně od Seattlu ve státě Washington. (contrastic)

Reklama

Reklama