Zapadákov (TV seriál)

Northern Exposure

Komedie / Drama

USA, 1990 - 1995, 82 h 30 min (Minutáž: 110x45 min)

Rob Morrow, Barry Corbin, Janine Turner, Darren E. Burrows, John Corbett, Cynthia Geary, Elaine Miles, Peg Phillips, John Cullum, Teri Polo, Jillian Armenante, Jerry Adler, Graham Greene, Anthony Edwards, Paul Provenza, David Hemmings, Mark Pellegrino, Floyd 'Red Crow' Westerman, Patrick Warburton, Darlene Vogel, Michelle Thrush, Floyd Van Buskirk, Sparkle, Ned Romero, Beth Broderick, Garrett Bennett, Christine Elise, Kimberly Guerrero, John Hawkes, Lindsay Parker, Ashleigh Aston Moore, Charles Braverman, Vito Scotti, Dylan Baker, Wayne Pére, Joyce Van Patten, Tara Subkoff, Edan Gross, Alix Koromzay, Phil Fondacaro, Brandon Douglas, Delia Sheppard, Harriet Medin, John Murray, Stephen Root, John M. Jackson, James Marsters, Art LaFleur, David Spielberg, Diane Delano, Richard Romanus, Gary Taylor, Remy Ryan, Sean O'Bryan, Don McManus, Wally Dalton, John Billingsley, Jared Rushton, Valerie Mahaffey, Adam Ant, Margaret Mason, Bill Irwin, Denice Duff, Andreas Wisniewski, Ocean Hellman, Gabriel Judet-Weinshel, Charmaine Craig, Joaquín Martínez, Lisa Darr, Bibi Besch, Felicity Waterman, Jim Haynie, John Aylward, Jessica Lundy, Brian George, Debra Mooney, John McLiam, Ken Schneider, Clement von Franckenstein, Alan Fudge, Allan Miller, Tim Sampson, Jack Kehler, Gérard Ismaël, Krisha Fairchild, Joel Polis, Eloy Casados, Time Winters, Markus Flanagan, Joanna Merlin, Anne De Salvo, John Mese, Ralph P. Martin, Christa Miller, Simon Templeman, David Margulies, Micole Mercurio, Norbert Weisser, Tom Mason, Tony Pasqualini, Brian T. Finney, Linden Chiles, Jessika Cardinahl, Laura Kenny, Peter Murnik, Lisa Waltz, Ralph Manza, Shecky Greene, Ron Perkins, Kellee Bradley, Michelle Joyner, Douglas Rowe, Fred Applegate, Geraldine Keams, Jo Anderson, Haynes Brooke, Dana Andersen, Rita Taggart, Matt Skerritt, Frank Salsedo, Grant Goodeve, Cathryn de Prume, Richard Brestoff, Apesanahkwat, Ben Reed, Darryl Fong, Leo Geter, Penny Santon, Molly McClure, Barbara Townsend, Grant Gelt, Seth Sakai, Jack Blessing, Pamela Kosh, John Sylvain

Seriál mého mládí. V roce 1993 jej vysílala polská televize pod názvem: Przystanek Alaska. Dávali všechny série. Až na pár dílů (zaracha za špatné známky na střední...Nenávidím matku.) jsem viděla všechny díly. Byla jsem členem polského fanklubu, dostala jsem dva časopisy o seriálu a ty mám dodnes. Seriál jsem milovala a milovat vždycky budu.(26.9.2012)

Vynikajici serial, u ktereho jsem si nenechal ujit ani jediny dil. Mimo jine zpusobil, ze chci videt Aljasku a misto nataceni (ktere je ovsem ve state Washington). CT sice uvedla jenom cast serialu, ale dovolim si tvrdit, ze tu LEPSI cast serialu. Podle synopsi zbytku (fakt jsem ho nevidel) to vypada na dost upadek a rozmoceni nametu v klasicky sladak 'kdo s kym'. Cili hodnotim jenom to, co slo u nas v TV.(7.11.2005)

• danecek24

Zlatý Glóbus - cena (2) - 49. ročník (za rok) 1991, 50. ročník 1992 - *Nejlepší seriál (drama) + nominace (8) - 49. ročník 1991 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Janine Turner, Nejlepší herec v seriálu (drama) - Rob Morrow, 50. ročník 1992 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Janine Turner, Nejlepší herec v seriálu (drama) - Rob Morrow, Nejlepší herec ve vedlejší roli - John Corbett, 51. ročník 1993 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Janine Turner, Nejlepší herec v seriálu (drama) - Rob Morrow(3.3.2009)

Tenhle seriál mám spojený hlavně se svojí pubertální částí života, nebo snad lépe řečeno, pro jasnější představu, s tou náctiletou částí (páč puberťák sem občas pořád). Nedávno jsem si to jako už jako dávno cetiletá osoba opět pustila, čekajíc nevtipnej, nevyspělej, neuvěřitelně trapnej seriál a ejhle, zjistila jsem, že jsem asi jako ta náctka měla docela dobrej vkus. Dneska se tomu zasměju snad ještě víc než kdy před tím a myslim, že mě ten smích nepřejde ani po ikstý projekci.(24.11.2011)

Seriál, který mě chytil za srdce. Pokud si neumíte představit jak vypadá pohoda a klid, tak tohle je to pravé ořechové se vším všudy. Zajímavý mix postav s jejich neduhy i klady a v krajině, kde lišky dávají dobrou noc. Taková milá ztřeštěnost do které se zamilujete. Každá z postav je něčím zvláštní a mě by se docela líbilo, kdyby to tak bylo i doopravdy. Tady se nespěchá, tady se žije.(13.9.2010)

• - Děj se odehrává na Aljašce, ale ve skutečnosti byl seriál natáčen v městečku Roslyn, 120 km výhodně od Seattlu ve státě Washington. (contrastic)