Star Trek: Picard

Trailer 2

Série(2) / Epizody(20)

Trailer 2

Lokutus

Tak nevím.. sice pořád o třídu zajímavější než Shitcovery, ale dějově stěží na 90minutový pilot novýho seriálu je rozplizlých na 10 dílů, a zbytek vyplňují krytpický kecy vo hovně s tak minutou zmatený a nepřehledný akce na 2 díly, Picard půlku stopáže prvních několika dílů jen prosedí na prdeli a chlastá čaj, nový postavy (teda všechny kromě titulní) jsou povětšinou otravný. Ochotnický masky, set design a triky ještě horší a lacinější než v BSG nebo VOY z doby někdy před 20-25 lety, K tomu retardovaná pseudohudba, která jen parazituje na filmech/TNG nahodilým začleněním původních Courageových a Goldsmithových motivů v momentech, kde nemají sebemenší smysl, atd, atp... Jediný, v čem tak PIC vyčnívá nad STD je skutečnost, že kameraman nebyl většinu natáčení vožralej a dokázal udržet kameru rovně a kdysi zajímavá titulní postava v podání nejspíš jedinýho skutečnýho herce, který se za 55 let historie ve ST objevil (a chudák Stewart, že ve svým věku ztrácí čas s takovouhle slátaninou snažící se jen parazitovat ne Kurtzmanovou a spol. zásluhou mrtvý značce). Ve výsledku tak podobně nesnesitelná zhovadilost jako Shitcovery a v polovně 4. dílu to nadobro balím. ()

Adasin

SPOILERy! ------------- PRVNÍ série: za mě je Picard nejlepší v momentech, kdy nějakým způsobem odkazuje či navazuje na Novou generaci (TNG). Kdo neviděl, ujde mu tuna pomrknutí a narážek. Jasně, může se to zdát jako prostý fanservise a myslím, že seriál funguje i bez toho (takže se na to může podívat každý, jelikož to podstatné je vysvětleno/zopakováno), ale pro mě ty odkazy mají přidanou hodnotu, a to jsem TNG viděla docela nedávno. Každej moment, ve kterým byli Will Riker, Dat nebo Deanna Troi... zas bych je ráda viděla na jedný lodi. Určitě víc než Picardovu novou posádku, přestože mi nakonec nepřišli tak hrozní, jak to zezačátku vypadalo - třeba Agnes nejdřív vypadala, že bude nový Wesley Crusher, ale nakonec měla celkem důležitou roli. Soji zas bude evidentně nový Dat. Vzhledem k tomu, že Data zřejmě mohli obnovit už dávno a zachránit nejeden život, tak mi to přijde trochu zbytečný. Ale to rozloučení s ním bylo dojemný, ne že ne. Osobně mě nejvíc potěšila epizoda Nepenthe. I když bych nejradši viděla jejich službu na USS Titan (seriál měl dostat Riker), jsem i tak ráda, že jsem Rikera s Troi viděla. Scénáristi se s nima zrovna nemazlili. Dočetla jsem se, že proto, aby je mohli zapojit do děje nebo tak nějak. Doufám teda, že je ještě uvidíme, když už to muselo být. Ono vůbec všem se tu nějak ubližuje, každej má trauma z minulosti nebo ho rovnou zabijou (většinou postavy z TNG). Jo, i v TNG měli kostlivce ve skříni, ale tady mi to přijde už docela extrém. Jak kdyby tim scénáristi byli posedlí nebo co. Je mi jasný, že to teď letí, ale všeho s mírou. Btw. ta Picardova nová posádka mi připomíná Strážce galaxie, vlastně i ta loď La Sirena mi je připomíná. Příběh jako takový ujde, i když je celkem předvídatelný a vychází z něčeho, co se díky Datovi řešilo v TNG několikrát. V té snaze co nejvíc postavám škodit tvůrcům taky bohužel párkrát ujela logika (proč najednou vytáhnout Picardovu nemoc – abychom zabili posledních dvacet minut, co tam nějak zbyly?). Každopádně jsem zvědavá, co bude dál, fakt mě zajímá, co se ve Federaci tak moc podělalo. 7/10 ()

Kothy

K mému překvapení se to vážně povedlo. Stejně jako u Discovery CBS stále skvěle pracuje s touto značkou. Děj se posouvá o 18 let dopředu, kdy už je Picard v důchodu a ztratil veškerou víru ve flotilu. Vše se změní, když ho na jeho vinohradu ve Francii navštíví mladá dívka. Postupně se dozvídáme více o jejím původu. To nastartuje celý řetězec událostí, který admirála donutí opět sednout do kapitánského křesla. Hrozba nakonec nejsou Romulani ale syntetické bytosti. Zhruba do poliviny seriálu vlastně nevíme, o čem bude. Postupně se seznamuje s posádkou a objeví se tu i Will Riker nebo Sedmá z devíti. Seriál jede spíše na špionážní notu, takže nečekejte žádné velké bitvy. I tak je to ale zajímavé zpestření před další sérii Discovery. Nevylučuje se ani pokračování s Picardem. "My jsme Borgové!" ()

Lacike

Zo Star Treku s mojím najobľúbenejším kapitánom mám rozpačité dojmy. Z tej zápletky by sa dal natočiť celkom dobrý film, ale je príliš chatrná na 10 dielov seriálu. Ešte prvá časť, ktorá nás zoznámi s dejom, funguje dobre. Ale následne tempo spomalí a až do konca série sa vlečie slimačou rýchlosťou. Aby sa nejak vyplnila stopáž, tak postava A rozpráva postave B o udalostiach, ktoré na začiatku dielu prežila s postavou C. Prípadne sa 10 minút riešia technobláboly jak sa nabúrať do nejakej databázy. Až po 3 dieloch sa Picard konečne vydá na misiu a až po piatich skompletizuje novú posádku. Nie, ja od Treku fakt nevyžadujem nonstop akciu. O nej Trek nikdy nebol. A nevadí mi ani kontinuálne vývoj deja namiesto epizódneho pojatia. DS9, ktorý tak pojali patrí k mojím najobľúbenejším. Ale sakra nech sa tam niečo deje a nech príbeh neustále neprešlapuje na mieste. Pochvalu si zaslúži kasting. Na rozdiel od Dicscovery,kde mi boli všetci herci nesympatický, tak tu sa vydaril. Ale tie nové postavy postrádajú jak hĺbku tak charizmu. Pri sledovaní siedmej epizódy v ktorej sa celý diel len tak rozprávajú postavy z pôvodného TNG a ja som sa nenudil ani na chvíľu, som si len potvrdil, že tie nové sú úplne nezvládnuté. Takisto zápletka, ktorá zo začiatku pôsobí záhadne a napínavo má nakoniec totálne triviálne vyústenie. A kým sa k nemu dopracujeme, tak sa dočkáme množstva logických blbostí. A to ukazuje základný problém tohto seriálu. Je síce dobre obsadený a po technickej stránke zrežírovaný. Aj herci sa celkom snažia, ale scenár je otrasný zdrap papieru. O čom to vlastne celé bolo? O tom, že organici nenávidia syntetikov a 5 minút pred záverom série si povedia. No tak dobre, asi nie ste zlo a všetci spolu žili šťastne až do smrti? WTF? Čím viac o tom deji premýšlam, tak tým mám z neho horší pocit. Dataova ďalšia snaha stať sa nadobro človekom je už síce trochu otravná, ale aspoň je dobre podaná a pôvodní herci to istia. Potom tu máme množstvo cameo výstupov, ktoré väčšinu fanúšikov potešia. Teda pokiaľ si pre neho scenáristi nepripravili smutné vyústenie. Okrem Picarda si nemôžete byť istý nikým. Ako celok je to pre mňa priemerný Trek, ktorý drží na hladine pozerateľnosti hlavne skvelý Patrick Stewart a premena Picarda na starého sklamaného človeka mi vôbec nevadila. O to viac som si užil jeho vzchopenie sa. Keby mal po boku pôvodnú posádku a zápletky by boli koncipované ako 2-3 dielne epizódy, tak by to mohlo byť dostatočne svižné, napínavé a aj pútavé. Takto je to neraz nuda so zvratmi nad ktorými nie je dobré príliš premýšľať. 5/10. ()

Malarkey

Pro milovníky Star Treku povinnost a absolutní nostalgický důraz na minulost. Tam předpokládám, že žádné z očí nezůstane na konci suché. Pro ne doslovné milovníky Star Treku, ale občasné nadšence pro ten svět (viděl jsem vlastně jen Star Trek: Nová generace, a v rámci tohoto seriálu to dost pomohlo), velice solidní sci-fi seriál se skvělým příběhem, návratem některých významných postav a perfektními efekty, které dají připomenout tomu, jak skvěle můžou vypadat vesmírné boje. Těch deset dílů jsem sice nedal na jeden zátah, ale musím říct, že i tak to stálo za to. Jestli něco splnilo očekávání v rámci posledních let, tak určitě tento seriál. ()

• První Star Trek seriál, kde žádná z hlavních postav není členem Hvězdné flotily. (JORDY)