Jsou to jen hormony, anebo se temné síly opravdu chystají ovládnout svět? Novomanželé Rosemary a Guy Woodhouseovi (Mia Farrowová a John Cassavetes) se nastěhují do starého newyorského činžáku, i když je přítel Hutch (Maurice Evans) varuje před temnou historií domu. Působili zde okultisté a došlo tu k několika tragickým úmrtím. Woodhouseovi se seznámí se starými sousedy Castevetovými, kteří u nich začnou být častými hosty. Když Rosemary otěhotní, doporučují jí Castevetovi svého známého gynekologa. Od té doby však Rosemary začne trpět nevysvětlitelnými bolestmi a strachem. Od Castevetových jsou slyšet zvuky jako při duchařských seancích, někteří lidé včetně ostražitého Hutche záhadně onemocní nebo přímo umírají. Jsou to jen náhody, představy psychicky labilní rodičky anebo se proti Rosemary chystá nefalšované satanské spiknutí...? (Česká televize)

jasanka

Kniha se mi asi líbila o trochu víc. Film celkově ale tak nějak průměr, moc napjatá jsem nebyla a určitě bych zkrátila stopáž, 136 minut mi přišlo docela zbytečných. Posledních asi dvacet minut ale bylo pořádné psycho, to uznávám. ()

RedHot

Nebudu dlouho chodit kolem horké kaše a vybalím to na vás rovnou - toto je bez debat jeden z nejlepších hororů vůbec. --- Nějakých pár měsíců jsem strávil ve společnosti těhotné ženy. Celý ten neskutečně složitý a úchvatný cyklus jsem pozoroval spíše zdálky, ale když se narodil můj bratříček, poprvé jsem ten zázrak spatřil zblízka. Těžko říct, jak se musí cítit žena v situaci Rosemary. Režisér divákovi ani oné ubožačce v zběsilém tápání za pravdou neulehčuje zhola nic. Psychologický konflikt mezi těžko uvěřitelnou alternativou a racionálním chápáním lidské bytosti je tu zpracován naprosto mistrně a nejvíc graduje na konci, kdy Rosemary přistupuje ke kolébce, ve které leží její zrůdný syn. Právě závěr je co do síly jeden z nejlepších okamžiků filmu, který je celý po všech stránkách brilantní právě tím, že nahání hrůzu spíše pozvolna, a ne nárazově - strašidlo na nás nevybafne zpoza rohu, neprobudí nás o půlnoci se zahnutým nožem v ruce. Vkrádá se do snů, představ, vědomí a tentokrát neušetří ani mateřské lůno. Mrazivé. ()

Aere

Velmi zdařilá adaptace románu Iry Levina s výborným ústředním hudebním motivem. Škoda toho propáleného závěru, mělo to všechno zůstat pod rouškou tajemství jako v knížce. ()

noelcoward73 odpad!

Hodnotit jakýkoliv film, seriál, dokument nebo jakýkoliv jiný filmový žánr nejnižší možnou známkou je pro mě krajním řešením. Ale někdy to jinak nejde. Pro mě je horor film, ve kterém je něco nadpřirozeného. V tomto případě se o nic takového v žádném případě rozhodně nejedná. Problém je, že se nejedná ani o thriller. Doufal jsem tedy, že aspoň příběh bude zajímavý. Ale děj zde snad ani žádný není. Příběh je absolutně nesmyslný a navíc velmi dlouhý. Také herecké výkony jsou velmi podprůměrné, ale herci vlastně ani neměli moc co hrát, v ničem nemohli vyniknout. Aspoň hudba byla dobrá. Ale ani sebelepší hudba nemůže zlepšit film, který je v dalších ohledech více než děsný. ()

Druury

Dívat se na to sám v nějakém starém domě na venkově, bál bych se... Ale jelikož jsem zkažený z novodobých hororů a thrillerů, tak na mě film nepůsobil tak, jak asi působil na lidi v době vzniku. Nicméně film s dobrým scénářem a srašidelnou retro hudbou, která stojí za to shlédnout dávám 65% ()

honelnik

Uff....kazdy predsudok, ktory som mohol mat k 45 rocnemu filmu sa rozplynul v prvych minutach herectva Mii Farrow. Polanski si natocil husty atmosfericky psycho-horor a nocnu moru pre vsetky tehotne mamicky. Hlavnym plusom (okrem samozrejme vybornej rezie) je skvela Mia Farrow, ktorej sa ako jednej z minima hereciek podarilo prinutit ma vytvorit si vztah a starost o jej postavu. Jeden z top hororov, ktore som mal sancu vidiet. ()

rusty09

Klasickej film o ženský, která je těhotná a brečí, že se něco děje. Moc nechápu jak takhle primitivní nápad a takhle, pro mě debilní, nudný podání může mít takhle vysoký hodnocení. Dvě hodiny čekám na rozuzlení a to příjde tak, že je něco v kočárku a nemá to oči. Co to zase je? Jak pak mám věřit, že to dítě je satanovo, když ho ani neukážou, ale všichni jsou z toho vysraný. Pak je těžký, si vybrat kvalitní film, podle hodnocení, když každej dává 5 hvědz za každou píčovinu co tady je. ()

El-Barto

Hodně dobrý a nadprůměrný thriller, kde je důležitá každá jednotlivá scéna od začátku, ať se může zdát sebevíc nežáživná. Všechno potom dává smysl. Jenom jsem měl trochu jiný očekávání - čekal jsem porod někdy v půlce filmu a že se to zvrtne do něčeho víc fantasy. To si ale nestěžuju. Užil jsem si parádní promyšlenou filmařinu, ale samotný finále jak bylo napínavý, tak dokázalo i trochu nasrat. ()

zahadum

Kvalitne zobrazenie narastajúceho šialenstva....možného šialenstva....divák nevie či prichádza Satan alebo chorý mozog... ()

Saur.us

Překrásná mladičká M. Farrow podává skvělý výkon v kultovním satanistickém hororu. Žádný gore, žádná krev, pouze tíživá atmosféra z očekávání neodvratného konce. Ať žije rok 1966, ať žije rok jedna. ()

Extrakritik

Filmy o vymítání mě prostě nebavěj.Nic se tam nedělo,musel jsem přetáčet,protože přes 2 hodiny nudy bych nedal.Dávám 30%. ()

zdeny99

Mistrovsky budovaná atmosféra a hypnoticky podmanivá plynulost děje dělají z Rosemary naprostý filmový klenot. Film o Rosemary je filmem o satanovi, ve kterém jej ani neuvidíte. O to více vás zasáhne jeho psychologická satanistická paranoia. Polanskému zaručil nesmrtelnost a Mii Farrow celosvětovou slávu. Žádný jiný horor o satanovi už nepřekonal tento unikátní psychothriller. [8909. hodnocení, 595. komentář, 83%, 774. nejlepší film] ()

Israha

Je dost těžké zhodnotit film, vyprávějící příběh, založený na různých možnostech interpretace, když předem znáte knihu, a víte tedy, která možnost je ta správná. Pak to napětí a neklid z logiky věci nemůže působit dostatečně intenzivně, a možná to byl jen subjektivní pocit, ale zdálo se mi, že Polanski vsadil na kartu "něco se určitě děje, jen to hlavní postavě nikdo nevěří a ti, kdo ano, v tom jedou proti ní" - a to na pocitu neklidu ubíralo také. Ale jinak je tahle knize velmi věrná adaptace natočena výborně, Mia Farrow ji herecky táhne s naprostou suverenitou a doprovodné obsazení jí zdařile pomáhá, a v druhé půlce už je ten nepříjemný pocit frustrace a znepokojení z toho, jak nebohé Rosemary to skutečně existující nebezpečí, ve kterém je, nikdo nevěří a je jí vsugerováván opak, na diváka přenesen téměr bezchybně. Protažený, a v audiovizuální podobě opravdu zbytečně doslovný závěr pak celkový dojem zase o něco málo pokazí. Zajímalo by mě, jak bych tento jinak velmi zdařilý film vnímal, nemít přečtenou knihu, ale zároveň jsem rád, že jsem primárně četl, a pak až viděl...kdyby mi film zhoršil zážitek z vpravdě geniální literární předlohy, mrzelo by mě to asi ještě více. ()

Gastovski

Dvě hodiny si Polansky velmi lišácky hraje s divákem. Straší roztěkané Rosemary ve věži, nebo ji duševně pomalu deptá její okolí? Dvě hodiny pocitu úzkosti a až nesnesitelného napětí. Posledních 5 minut však přijde ledová sprcha - po dvou hodinách napínavého šponování nedostaneme pořádnou satisfakci; alespoň trochu té krve. Takhle odfláklým koncem zabít do té doby vynikající mysterióznost, to mi hlava nebere. ()

Trešlson

Naprosto dokonalý film bez jediné lekací scény, kde je naopak atmosféra tak hutná, že by se dala krájet. Nemám moc, co bych napsal, Mia Farrow vypadala jak chodící mrtvola a Cassavetes byl jaksepatří psychadelický (a to platí i pro všechny ostatní). Asi jeden z nejlepších hororvých filmů. ()

sandis

Geniální stavba příběhu. Vynikající Mia Farrow. Drama jak má být, úplně jsem z toho měl takový zvláštní pocit na hrudi. Značnou část příběhu člověk opravdu neví, na čem je. Možná opravdu škoda toho konce, ten už nezachránila ani velká kudla. Ještěže nebylo vidět to dítě. Jinak pro mne adept na plné hodnocení. 9/10 - Výborné. (-1b/10 za konec) P.S.: Vymítač ďáble ať jde k čertu, tohle je ta pravá káva! ()

Endlessly

Veľmi vydarené 2 hodiny postupne gradujúceho napätia. Naozaj je škoda toho záveru ale celkový dojem mi to tentokrát nepokazí, lebo to čo sa odohrávalo pre poslednými pár minútami bolo majstrovské dielo s ukážkovou atmosférou. A samozrejme Mia Farrow mi je strašne sympatická. ()

crha

Mám tyhle okultní filmy fakt rád, ale vždyck jentaktak nedám plný počet. Asi proto, že čekání na vyvrcholení trvalo příliš dlouho. Jsem spíš fanda Evil Dead nebo zombie hororů, kde to do mě perou od začátku. Dám jeden méně známý tip, který možná taky stojí za zkouknutí. Závod s ďáblem ()

koniklecka

Přijde mi, že staré horory jsou strašidelné už tím, že jsou staré. A když je to ještě povedené, tak by se jeden bál. Musím ale říct, že jsem byla většinu času na postavy naštvaná, než abych se bála. Pomatení důchodci, šílenej manžel, natvrdlá Rosemary, nevěřící doktor Hill. Ale neříkám, že to je na škodu. Psycho filmy mám moc ráda. Jen škoda, toho dabingu, díky němu mi přišly postavy někdy až moc iracionální. Takže zatím asi 4*. ()

Zemřel herec Charles Grodin

09.08.2020

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)

Z Vatikánu se šíří hrůza

Z Vatikánu se šíří hrůza

13.02.2013

Člověk musí obdivovat Hollywood, jak dokáže reagovat na aktuální dění. Produkční společnost Lakeshore, stojící třeba za sérií Underworld, si do momentálního mediálního rozruchu pospíšila se zprávou o… (více)