Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Už je to rok, co Avengers zachránili svět a všichni lidé se vrátili, ale bolest z minulosti jen tak nezmizí. S tou se nyní potlouká Clint Barton (Jeremy Renner). Po ztrátě Nataši se snaží na vše zapomenout, ale ona minulost ho dostihne, když se bude muset postavit svým bývalým nepřátelům jako Ronin. To musí vyřešit včas, protože slíbil rodině, že se vrátí na Vánoce domů. Do toho všeho se ale zaplete mladá dívka Kate Bishop (Hailee Steinfeld), která chce pomáhat lidem a chránit město také, protože je jeho velká obdivovatelka. Clint a Kate proto spojí síly, protože nepřítel je větší, než se zdá. (HanzoBureshi)

(více)

Recenze uživatele Kaka k tomuto seriálu (7)

Hawkeye (2021) 

Vánoční popkorn od Marvelu s diametrálně odlišnými dvěma polovinami. Zatímco první 2-3 díly jsou téměř čistokrevný cukrkandl pro malé, mladé, potažmo jednoduché diváky, kdy roztomilý pejsek musí mít pouze jedno očíčko a černošská policistka musí být nutně lesba a říkat to o sobě s nonšalantní elegancí nahlas, aby vše bylo maximálně politicky friendly a korektní, od poloviny se tempo stupňuje a příběh solidně graduje. Hawkeye nakonec docela chytře prohlubuje marvelácké universum a rozkrývá karty, které jsme neměli možnost tak úplně vidět ve velkých filmech, ani všelijakých seriálových spin-offech. S příchodem Florence Pugh vše skočí ještě o level nahoru. Jsou to čtyři hvězdy, ale velmi velmi těsné. ()

Hrdinům se vyhýbej (2021) (E01) 

Působivé vklínění do universa Avengers. Sympatický úvod, přijatelné představení hlavních postav a nevtíravý mix humoru a komiksového mixu napětí a akce. Zatím to vypadá na vánoční popkornovou objednávku výhradně pro skalní fandy, ale neházejme flintu do žita. ()

Na schovku (2021) (E02) 

Akční komiksové komedie. Vynikající hlavní představitelé a jejich interakce s pár vtipnými momenty - to je důvod proč si Hawkeye pustit a co od něj v první části očekávat. Vyhlíží se na hlavní záporák, ti vedlejší jsou tam jen pro zábavu, aby se něco dělo a ideálně to působilo spíše vtipně, než-li vážně. Celá série se zatím nese spíše ve vánočně-komediálním duchu. ()

Ozvěny (2021) (E03) 

Doposud nejlepší díl. Sympatická záporná postava, velice nápaditá akční scéna s parádními kamerovými hrátkami a stále stejně dobrá chemie mezi Hawkeyem a cácorkou. Pokud to v takovémhle tempu a stylu dojede do finále, není žádný problém a ty první dvě cukrkandlové epizody jsem ochoten prominout. ()

Parťáci, nemám pravdu? (2021) (E04) 

Velmi krátká, rychlá a dynamická epizoda. Obstojný balanc mezi rodinnou vánoční komedií a postupem času stále temnější komiksovou akčňárnou, která sice není nikterak extra dobře sestříhaná a áčkovým filmům se nemůže rovnat, avšak pořád je to docela slušné udělané řemeslo. Zde ještě navíc bonus na konci, kdy se z ničeho nic objeví velmi velmi zajímavá postava. ()

Ronin (2021) (E05) 

Když se objeví na scéně Florence Pugh se svým neodolatelným kukučem a ultra sexy ruským akcentem, začnou se dít věci. V podstatě si celý díl strhává pro sebe, ale to vůbec nevadí, protože tempo téhle minisérie se i díky jejímu vstupu na scénu a motivacím její postavy pořádně zrychluje. Finále by mohla být divočina. ()

Tohle mají být Vánoce? (2021) (E06) 

Trochu křečovité, přepálené a dlouhé finále. Těch několik paralelních soubojů hlavních postav je na facku scénáristovi. Hlavní záporák OK, dějové twisty se také dají přežít, ale předešlý díl byl daleko koherentnější a příběhově sevřenější, než rádoby velkolepé finále s padajícím stromkem. ()

Související novinky

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři

04.09.2023

Stávka nebo ne, šéf studia Disney Bob Iger už delší dobu tvrdí, že společnost hodlá výrazně ubrat na míře obsahu, zejména toho seriálového, který proudí na streamovací službu Disney+. A platí to… (více)

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Minulý týden si na streamovací službě Disney+ odbyl premiéru nový marvelovský seriál Tajná invaze. V ní se navrátivší se Nick Fury s tváří Samuela L. Jacksona snaží konfrontovat tajnou skupinu… (více)

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (více)

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí

08.07.2022

Dobré zprávy pro fanoušky Daredevila s tváří Charlieho Coxe (Hvězdný prach, Teorie všeho), první větší návrat populárního superhrdiny, ale i jeho úhlavní nemesis Kingpina v podání Vincenta D’Onofria … (více)

Reklama

Reklama