Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Už je to rok, co Avengers zachránili svět a všichni lidé se vrátili, ale bolest z minulosti jen tak nezmizí. S tou se nyní potlouká Clint Barton (Jeremy Renner). Po ztrátě Nataši se snaží na vše zapomenout, ale ona minulost ho dostihne, když se bude muset postavit svým bývalým nepřátelům jako Ronin. To musí vyřešit včas, protože slíbil rodině, že se vrátí na Vánoce domů. Do toho všeho se ale zaplete mladá dívka Kate Bishop (Hailee Steinfeld), která chce pomáhat lidem a chránit město také, protože je jeho velká obdivovatelka. Clint a Kate proto spojí síly, protože nepřítel je větší, než se zdá. (HanzoBureshi)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (203)

Lachtaan 

všechny recenze uživatele

Ze všech letošních seriálových výplodů Marvelu pod oficiální záštitou Disney+ a možností propojení s filmovým MCU jsem od Hawkeye očekával nejméně, jeho vánoční look v traileru mě spíše iritoval než lákal. Zároveň jsem ale věděl dostatečně dopředu přítomnost Florence Pugh a už jen kvůli ní jsem musel zakusit. A udělal jsem sakra dobře. Jeremy Renner je ve své nejslavnější roli jistotkou, kdo ale extrémně překvapil, je Hailee Steinfeld. Takhle svěží vítr Marvel přesně potřebuje a doufám, že se s ní počítá do budoucna i na filmovém poli. ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Nový Hawkeye je daleko, daleko lepší, než jsem původně čekal a bezprostředně po posledním dílu jásám radostí. Děj je přímočarý, ale přesto zábavný, stopáž je přiměřená, ale přesto dost obsáhlá a jako celek funguje zkrátka perfektně. Jeremy Renner je skvělý jako vždy, výborně mu asistuje krásná Hailee Steinfeld a dočkáme se dokonce i Florence Pugh aka Yeleny, jejíž příchod na scénu je nečekaný a zábavný zároveň. V průběhu celé série je dávkován dostatek akce, hlášek i dějového vývoje, dočkáme se i perfektního zvratu, ale ta největší pecka nastupuje ve finálním díle, který se s ničím nesere, je doslova napěchovaný akcí od začátku do konce a dává prostor všem postavám zazářit v tom nejlepším světle – ať už LARPistům (ze kterých si v průběhu série dělá podprahově srandu a já u ní umíral smáchy) tak Jackovi a jeho šermířskému talentu, Yeleně i záporákům. Nejvíc euforický moment za mě nastal v momentě nástupu Kingpina, kterého jako fanda Daredevila a Punishera jednoduše žeru a při jeho odhalení jsem měl čistou chuť skákat a řvát radostí, že se tady objevil. Zpočátku jsem měl trochu obavy, aby to nebylo jen další nucená solovka Avengera a aby série nebyla nacpaná trendy cringem, ale obavy se nenaplnily a čím dál Hawkeye postupuje, tím více si mě získával. Hodně silná čtyřhvězda. ()

Reklama

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Seriál je podobně jako Hawkeye fajn, oproti jiným hrdinům se drží dost při zemi (i se záporáky), což dává smysl - novodobý Robin Hood si to sice jednou za čas s mimozemšťany rozdat může, ale k jeho lize má blíž banda Rusů v teplákovkách, popřípadě Kingpin. Přiznám se, že Hailee úplně nemusím, nezpochybňuju její herecký talent, ale prostě nejsem její fanda. Tady přirozeně získává nejvíce prostoru právě ona, aby ne, je to vlastně její origin. Třeba jí přijdu na chuť časem, ale nepovedlo se jí to v Enderově hře, Bumblebeem ani Opravdové kuráži, ale některým lidem se prostě nezavděčíš. Takže já si užíval spíše scény, kdy jí sekundovaly jiné postavy, ale zas aby nevznikla mýlka - Hailee jako Bishopka není vůbec špatná. Clint je furt střelec, ale vzhledem k tomu, že Rennerovi je už půl století a lepší to už nebude, tak se pomyslná předávka luku docela vybízí a myslím, že se to celkem daří - chemie mezi hlavními postavami funguje, je vtipná a zároveň nečekaně jiskří. Yelena je vynikající, Tony Dalton mě klasicky baví, moc potěšilo i propojení se světem DareDevila (Spidermana jsem viděl dříve, než finále Jestřábího oka, ale i tak, takové propojování universa je boží). Já jsem spokojený, kvalitou je to asi o vlásek lepší, než Falcon se Zimníkem, pravděpodobně protože se zde neřeší politika. Vánoční ladění příběhu (včetně inteligentně zvoleného vydávání v prosinci) seriálu získalo pár bodíků k dobru. Rozhodně je seriál lepší volbou pro uvedení Bishopky, než by byl případný film, Marvelu se sázka na tuto kartu letos (5 zajímavých počinů) dle mého opravdu vydařila. ()

dragon94 

všechny recenze uživatele

Z celkem vtipné a svěží jednohubky, od které se moc nečekalo, se díky velice sympatickým postavám vyklubal prozatím druhý nejlepší MCU seriál, hned po WandaVision. Nutno dodat, že tomu hodně pomohla Vánoční atmosféra a nádherné prostředí New Yorku. A taky postava Kate Bishop, která mi prostě neuvěřitelně sedla. Je vtipná, je roztomilá, je přehnaně sebevědomá, ale né otravným způsobem. Zkrátka je snadné si ji zamilovat. Seriál se nebere příliš vážně. Snaží se být někdy až dětinsky vtipný a neustále si udržet určitý nadhled. Zároveň se mu však daří občas naservírovat i nějakou tu silnější emocionální scénu. Škoda jen, že to celé, stejně jako všechny prozatimní MCU seriály, působí pouze jako příjemný doplněk k filmům, a né jako něco co by zvládlo obstát i samo o sobě. Rozhodně to není žádný Daredevil. Možná je to tím, že žádný z nich nešel nikterak víc do hloubky nebo nepřinesl něco opravdu velmi zásadního. Tedy Loki přinesl něco zásadního, ale až na konci série a byla to spíše nehoda, než něco čemu by se seriál věnoval. Nejlépe v tomhle ohledu obstál WandaVision, který mi přišel jako něco víc, než jen pouhý doplněk. Každopádně stejně jako u něj i zde Clintovi a Kate dávám 4* 70% a už se těším na to co nám Disney+ nadělí příště. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Nevidím dôvod prečo s tohto nemohol byť film. Prvé dva diely takmer o úplne o ničom, nudné dialogy a prechádzka ulicami. V posledných štyroch sa to konečne rozbehne a úplne v pohode, by to mohlo mať tie štandardne dve hodiny. Malo by to slušný spád a určite menej vaty. Ale prejdime k plusom. V prvom rade ma bavilo, že sa to odohrávalo na Vianoce, nie je to síce pre každého plus, ale mne to dosť sadlo. Určite je dobre, že to nemalo mega rozpočet a všetko je to riešené v skromnejšom a komornejšom duchu. Akcie nie sú zbytočne efektovo prepálene a celé je to viac osobnejšie. Príbeh ma zaujal, pekne sa to napojilo na Black Widow, ktorá ma moc nebavila. Hawkey mi príde lepší, zábavnejší a aj zaujímavejší. Hailee Steinfeld ako Kate Bishop ma síce neuchvátila, ale vlastne mi ani nevadila. Príbeh a akcia je tu celkom dobre vybalansovaná a aj odkazy na MCU potešia, či už sú to drobnosti typu Pymovho zmenšovania/zväčšovania alebo postavy s iných filmov, či seriálov. Finále ma taktiež bavilo aj keď to bolo dosť znásilnené vtipnými scénami. Jeremy Renner si svoj čas na plátne určite zaslúžil, škoda, že sme sa ho dočkali trochu v naťahovanej podobe a nedočkali v údernejšej a kratšej verzií na veľkom plátne, tak ako jeho kolegov alebo kamošku Natashu. P.S.: posledný diel ma (najotravnejšiu) scénu za titulkami. 70% - 3* ()

Galerie (77)

Zajímavosti (79)

  • Muzikal „Rogers“ byl inspirovaný skutečným muzikálem „Hamilton“ – životopisné dílo o jednom z Otců zakladatelů Spojených států amerických Alexandru Hamiltonovi. Zároveň jde o odkaz na plánovaný, avšak nikdy nerealizovaný projekt na muzikál s Captainem Americou z roku 1980. (NiWi)
  • Když herec Tonyho Starka (Aaron Nedrick) v muzikálu „Rogers: The Musical“ zpívá o shawarmě, tak se jedná o referenci na scénu, v níž Avengers jí v restauraci shawarmu po invazi New Yorku ve filmu Avengers (2012). (Kubaaa97)

Související novinky

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři

04.09.2023

Stávka nebo ne, šéf studia Disney Bob Iger už delší dobu tvrdí, že společnost hodlá výrazně ubrat na míře obsahu, zejména toho seriálového, který proudí na streamovací službu Disney+. A platí to… (více)

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Minulý týden si na streamovací službě Disney+ odbyl premiéru nový marvelovský seriál Tajná invaze. V ní se navrátivší se Nick Fury s tváří Samuela L. Jacksona snaží konfrontovat tajnou skupinu… (více)

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (více)

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí

08.07.2022

Dobré zprávy pro fanoušky Daredevila s tváří Charlieho Coxe (Hvězdný prach, Teorie všeho), první větší návrat populárního superhrdiny, ale i jeho úhlavní nemesis Kingpina v podání Vincenta D’Onofria … (více)

Reklama

Reklama