Správná Susan (TV seriál)

Suddenly Susan

Správna Susan

Komedie

USA, 1996, 93x23 min

Brooke Shields, Nestor Carbonell, Kathy Griffin, Barbara Barrie, Judd Nelson, David Strickland, Andrea Bendewald, Currie Graham, Sherri Shepherd, Eric Idle, Rob Estes, Susan Ruttan, Nicole Sullivan, Albie Selznick, Ali Larter, Frances Bay, Kathy Ireland, James Lesure, Rick Springfield, Heather Marie Marsden, Aaron Paul, Christina Moore, Tricia O'Kelley, Pat Crawford Brown, Patrick Cranshaw, NiCole Robinson, Peter Paige, Arabella Field, Michael Worth, Cheryl Hines, Donald J. Trump, David Lee Smith, Brett Cullen, Marshall Manesh, Bruno Campos, Betty White, Larry Joe Campbell, Rachel Hunter, Bonnie Burroughs, Warren Zevon, Aloma Wright, Christopher Rich, Nellie Sciutto, Cynthia Mann, Gregory Itzin, Jerry Springer, Keith Hamilton Cobb, Phil Leeds, Tim Conway, Joan Rivers, Bill Ferrell, John Cothran Jr., John F. O´Donohue, Tony Curtis, Caroline Williams, Alex Meneses, Lindze Letherman, Jennifer Korbin, Ethan Wayne, Anthony Starke, Ben Marley, Melanie Good, Andrea Savage, Romy Rosemont, Tom Poston, Kathryn Walker, Hulk Hogan, Tony Bennett, Mark Nelson, Annabelle Gurwitch, Brian George, Howard Kaylan, Ed McMahon, Bill Erwin, Lee Weaver, Jerry Lambert, Sally Colon-Petree, Greg Baker, Matthew Mahaney, Ellen Albertini Dow, Teddy Lane Jr., Hope Allen, Lane Napper, Larry Sullivan, Steven Ford, Lori Loughlin, Marlon Young, Fred Stoller, Joel McCrary, Justina Vail, Kyle T. Heffner, Gregory Jbara, Rose Marie, Sydney Bennett, Bryan Callen, Hal Williams, Dana Lee, Dan Butler, Frederique Van Der Wal, Karen Maruyama, Alfred Dennis, Julia Rose, Patience Cleveland, Eddie Garcia, Todd Susman, Tom Smothers, Len Cordova, Susan Chuang, Charles C. Stevenson Jr., Melissa Samuels, Brian Palermo, Oliver Muirhead, Beulah Quo, Lynne Marie Stewart, Shirley Prestia, Joyce Brothers, Vernée Watson-Johnson, Fred Applegate, Karri Turner, John Balma, David Jahn, John Hostetter, Charlie Dell, Tony O'Dell, Alex Draper, Gino Conforti, Stephen DeRosa, E.J. De la Pena, Debbie James, Jeanette Miller, Angelica Bridges, Christopher Darga, Ben Reed, Megan Blake, Paul Kreppel, Wendy Worthington, Mark Ankeny, Lynsey Bartilson, Caroline McWilliams, Nicole Nagel, Robert Alan Beuth, Chris Parnell, Greg Pitts, Peg Phillips, Frank Novak, Jevgenij Lazarev, Robin McDonald, Regan Burns, Ed Bernard, Eric Bruskotter, Judy Toll, Robert Neary, Valorie Armstrong, Christian Vincent, Telma Hopkins

Frank Pace, Chuck Tatham

Larry Harris

Takřka bezchybný sitcom plný nevtíravého humoru, nápaditých postav a nekonvenčního prostředí. Je to však potřeba vidět nejméně dvakrát až pak jsem totiž docenil tu pestrou paletu zaměstnanců redakce. Jestli má nějaký sitcom takové herecké výkony jako Přátelé, tak je to Správná Susan, kde Eric Idle (žel až v poslední sérii) doslova čaruje. Pro Brooke Shields, která to jako herečka nikam moc nedotáhla je Susan životní role. A nejen pro ní - tenhle sitcom je špička.(13.10.2005)

Český název se tedy moc nepovedl, vůbec o seriálu nevypovídá. Já jsem se ale královsky bavila, nechápu zdejší nízké hodnocení. Suddenly Susan má všechno, co by povedený sitcom měl mít - příjemné a zároveň střelené postavy, vnitřní příběh propojující jednotlivé díly a vtipné scény a dialogy, které jsou opravdu inteligentní. A oceňuji to, jak se tvůrci vyrovnali se ztrátou jedné z hlavních postav, klobouk dolů. Seriál příjemně graduje a myslím, že s každou další sérií je na tom líp a líp. Proto také 75%.(11.9.2012)

Zuzana je tak správná, že by se s ní v kanclíku chtěl každý vydyndat v posteli, ale naštěstí je opravdu tak správná, že nedá nikomu a z toho těží zaměstnavatel, který si na ni myslí již od prvního dílu. Toho sošáckého kripla jen hraje, ve skutečnosti je to šaramantní milionář, ale to se nikdy nedozvíme, neboť dříve či později nás to přestane bavit. Za zmínku stojí jen Zuzanina afektovaná služka a pesimistický fotograf s tak uhrančivým pohledem, že ho museli obsadit i do seriálu Ztraceni, kde si vylosoval roli nesmrtelného PR agenta mocného ducha jménem Jakub. Nuže závěrem, po dobrém obědě, kdy všem stanicím kraluje Horst Fuchs, je Správná Zuzana dobrá alternativa, ale doporučuji to přepnout zpátky na Fuchse vždy před koncem, než dojde na nějaké to mravní ponaučení. Při premiéře před cca dvaceti lety 5 hvězd, dnes 3. In sumá slabší 4.(17.1.2014)

Pro mou osobu neotřelá a pohodová zábava (mám pro tento sitcom slabost) , kterou řadím mezi nejoblíbenější v daném žánru! Ovšem faktem je , že sitcom se pořádně rozjel až ve své druhé polovině po výměně některých nevýrazných postav. A ještě musím připomenout výborný český dabing , který tento sitcom dotváří ve fungující celek. 85%(15.5.2008)

• MM_Ramone

Zostarnutá, kolosálna megera z "Modrej lagúny", Brookie Shieldsová, a tá banda tajtrlíkov okolo nej sa mi nikdy nepozdávali. Nesympatické postavy a kopec nudy. Pri sledovaní seriálu "Správna Susan" som sa nedokázal pobaviť. Nie som žiadny zaritý odporca amerických sitkomov. Niektoré si naozaj veľmi rád občas pozriem. No v tomto konkrétnom prípade som tomu absolute neprišiel na chuť. *(19.12.2011)