Ant-Man a Wasp: Quantumania

• Slovensko Ant-Man a Wasp: Quantumania (více)

Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) spolu s Hankem Pymem (Michael Douglas) a Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer) prozkoumávají Quantum Realm, kde interagují s podivnými tvory a vydávají se na dobrodružství, které přesahuje hranice toho, co považovali za možné. (Falcon)

Geon

Marvel svůj nejnovější počin Ant-Man a Wasp: Quantumania propagoval jako velkofilm, otevírající další možnosti, s velkým potenciálem. Trailer vypadal slibně (ostatně jako u většiny marveláckých děl, těch lepších i těch horších). Po fádní zápletce jsme doslova vtažení do víru událostí. Do kvantové říše se vracíme se starými známými Wasp, oběma Antmany, kteří srší trefným humorem, Janet, jež je přehnaně tajnůstkářská a tím pouze brzdí storytelling a odhalení hlavního záporáka a novou Cassie, která ztělesňuje typického amerického teenegera.  Po toulkách ,,marvelovskými Star wars”, je nám představen trpící utlačovatel Kang spolu s klišé, že je nakonec poražen, ale ne vše je tak, jak se jeví. Neobvyklé pojetí Kanga, jakožto trpícího ,,spasitele” není špatné, ale spasitelský komplex v podání Thanose tu už byl a byl jedinečný. V tomto filmu je opět tahounem lidský vtipem sršící hrdina Scott Lang, kterého rád uvidím rád znova, ale snad v nečem silnějším. ()

dragon'88

Zoomeri nakupili drogy a spravili becko, ktorym s vaznou tvarou skusaju co vsetko im ludia zozeru.  Nezaujimave a nevtipne.  Aj 2 sa mi zda vela, ale vydrzat sa to dalo, ak si podriemete pocas toho ako si davaju do drzky. ()

Fantastic

Ach jo! Takovou hovadinu Marvel snad ještě nenamíchal. Trapnost, nuda, vtipy co nejsou vtipný, znuděný výrazy herců, co už tuší, že to bude průšvih. A jak znám prvního Antmana pomalu nazpaměť, na tohle už mě nikdo nedonutí podívat se znovu. Jedna hvězda pro herce. ()

tein

Takovej průměr co ale bohatě stačí vidět jen jednou. Řekl bych až zbytečný film do MCU, který má však jediné poslání - představit padoucha pro několik dalších filmů. Prakticky to celé odpovídá nepřilíš povedeným trailerům, a tak to ani příliš nezklamalo a rozhodně ani nenadchlo. Plno digibordelu, jednoduchý a nezáživný příběh, žádný zvrat ani zajímavý závěr. Celé to působí jako by to generovala MCU AI kdy je potřeba chrlit filmy do světa ať jsou jakékoliv. Určitě jsou mnohem horší MCU (i DC) filmy než je tento, ale není divu, že zájem fanoušků těchto superhero filmů značně upadá. ()

Borec_z_Ovy

Třetí díl Ant-Mana jakoby Star Wars světu z oka vypadl, ale za mě dobrý! Já čekal, že to bude horší, než klučičí střih Hope v podání Evangeline Lilly a ono nakonec ne. ALE......už to začíná být, tenhle Marvel svět, trošičku na lobotomii, páááč nejdřív to jsou hrdinové z různých koutů galaxie, pak se zase cestuje časem, zmenšuje se do kvantového světa a k tomu všemu ještě multivesmír??? Jakože WTF?!!! Už mi z toho rjádně jebe! Každopádně tenhle Ant-Man je pořád ten starej, dobrej Ant-Man. Pořád mu to hláškuje a pořád se neumí moc prát. Navíc musím říct, že po Thanosovi, další sympatiko záporák-Kang, který se mi po třetím Creedovi zaryl pěkně pod kůži a zatím mě nepouští, potěšila i účast důchodců Pfeifferové a Douglase, dospělejši a akční Ant-Manova dcera a dokonce i hlava záporaka z prvního dilu, která za mě, ikdyž byla trikově odfláknutá, pořád mě dost bavila. Jestli bude ještě další díl, nebudu se vůbec zlobit. PS: Jen ty různé vesmíry už mě začínají pěkně srát! ()

Gamora

Nedokážu srozumitelně popsat jak jsem se cítila během tohoto filmu, tak to napíšu jen slovy: zklamání, nepochopení, nesmysl, proč?, jak?, kdo?, proč?, aha, rozumím, nerozumím, konec?, ne, zbytečnost, konec?, ano, podtitulkovka, jupí. Toď je vše co mám na srdci. ()

patient333

Hm, škoda, toto bol celkom zbytočný film. Hlavne pre sériu Antmana, ktorý vynikal medzi ostatnými filmami svojím vtipom a nadhľadom. Chcel by som povedať, že sme videli viac ako digitálny bordel ale bohužiaľ nemôžem. Dej je priehľadný a to aj na pomery Marvelu. Opakovanie motívu, kedy sa všetci zdvihnú proti útlaku a na poslednú chvíľu prídu a vybojujú víťazstvo už bolo v každom Marvel filme tak obohraté, že už to snáď nikoho ani nemôže prekvapiť. Zaporák celkovo nemastný, neslaný a hoci dali veľký effort do toho, aby ho budovali počas filmu,keď sa eventuálne zjaví, nič prevratné sa nedeje. Bohužiaľ je to skôr sklamanie na poli priemeru a čoskoro upadne do zabudnutia. ()

Mat.t odpad!

Nebol som schopný to dopozerať. Neviem, čo je zlé. Ale kvantový svet... nula bodov. Ničím zaujímavé, otravné ()

xray0045

Nevím zda je Marvel v koncích s nápady nebo se jen snaží předvést co všechno se dá natočit před zeleným pozadím? Tak jako tak je nový Ant-Man děsivou ukázkou vyhasínající invence. Nápad s quantum světem je hezký, ale těžce nezvládnutý. Logické pochody vzal čas a i na úrovni komiksu je to velmi dětinské. Film mě nudil a docela i štval, koukat se n něj nebyla radost a tím pádem postrádá smysl své existence. Kang byl fajn i přes to že ukázal tak 1% svých schopností byl vyšachovám obstarožním mravencomilem. Evangeline nám nějak zestárla a rozhodně ne do krásy. Na Michelle padlo asi víc makeupu nez na balzamovanou mrtvolu. Quantum svět má své milé podoby, některé postavy se snaží i o humor, ale jako celek je to přeplácané ve stylu omalovánek. Druhá hvězda je spíš vzpomínka na svěží 1. díl a ruku do ohně bych za ní nedal. Celkově, pokud si tohle nechá někdo ujít rozhodně toho nebude litovat. ()

Sukdolakus7

Pejsek a kočička společně upekli dort a výsledkem je Quantumania. Na první pohled zaujme pestrobarevnou a nápaditou polevou, ale jakmile se zakousnete, tak zjistíte, že se to nedá žrát. ()

Chipp006

Na film jsem se díval s vědomím recenzí a ohlasu fanoušků, tudíž jsem byl lehce příjemně překvapen. Ano, určitě se jedná o jedenu z nejslabších marvelovek vůbec. Občas je toho digitálního bordelu opravdu moc a leckdy je opravdu patrné, že herci stojí před zeleným plátnem a jistě bych mohl zmínit ještě mnohem více neduhů. Myslím si ale, že nepřijetí snímku fanoušky je zejména proto, že od Ant-Mana zkrátka čekáte něco jiného. Čekáte vtipného Paula Rudda a mnohem méně digitálního hnusu (což nám film nabídne, ale pouze v prvních 15 minutách). Pokud by byl film uchopen trochu jinak, například jako Kangův origin, lidé by ho jistě více ocenili, i když by je to do kina asi nepřitáhlo tolik. Za mě se ale jedná o vesměs fajn jednohubku, ovšem velmi zapomenutelnou jednohubku. Hodnocení: 55 % ()

LEFTFLANK

Chcem späť Ant-mana!! Opäť sme dostali od MCU pokračovanie, ktoré pochovalo vlastný origin. Ale pritom si nemyslím, že by to bola sračka ako DS 2, niektoré momenty boli dobré, no celkovo je to podpriemerné. Scenár skutočne pôsobí ako od niekoho, kto píše seriál. Hlbšie spojenie sa len ťažko hľadá, dialógu vládne epizodičnosť, dramaturgia absentuje a režírované to je otrasne rutinne. Nechápem, že Reed na tento scénar kývol bez najmenšieho odporu. Zjavne nemá žiadnu víziu ako napr. Gunn. Bieda. Môj problém je, že mi to pripomína skôr GOG jednotku šmrcnutú Ragnarokom. Bohužiaľ prvý guardiani boli takmer pred desiatimi rokmi a kým vtedy vyzerali neokukane, dnes týmto MCU pripomína obyčajné generikum bez nápadu. Ešte navyše tam vidím pojítka ako napr. Rebeli - Ravagers, Ronan - Kang, snaha zničiť onen svet(planétu), Janet mi pripomína Gamoru, ktorá jediná od začiatku vedela čo je na pozadí(čo treba tajiť). Je smutné/divné keď si Feige sype popol na hlavu a príde s trailerom Marvels, ktorý schytal hejt a myslím veľmi zaslúžený. Čo si o tom máme myslieť? Ruku na srdce, keď pustíte dospelému človeku film z 1. fázy možno sa mu to nebude páčiť ale asi ho dopozerá. Dá sa to isté povedať o posledných 5 filmoch? Tož to vypne lebo to je na úrovni pokémona, infantilnosť a detskosť - to definuje posledné 2 roky. Doslova urážka dospelého publika, ktoré chce odohnať. Zjavne sú s takou taktikou spokojní lebo im to plní kapsy na roztrhanie...ibaže by nie... ()

hdraf

50% - Další Marvel pitomost a zbytečnost. Špatný záporák. Vůbec jsem z něco necítil strach...Pokud by Ant-man neexistoval, tak bych si vůbec nevšiml. Kolikátý už je to film, na který je dobré zapomenout? :-(    A u podtitulkové scéně...Už toho Lokiho nechte být! V Infiniti zemřel a tim to má být ukončené!!! ()

Harrman

Tak to bylo horší než poslední Dr. Strange. Marvel se dal na cestu nejvýdělečního průmyslu a to jsou děti a dětský průmysl. V podstatě jsem viděl Spy kids 4 s jinými herci. Veškeré příšery a nestvůry jsou udělany tak, aby se dětem líbili a děti se smály, samozřejmě musí mluvit vtipně a být komické a barevné. Z Modoka se stala rostomilá hlava, aby se děti nebály no a jak už to tak v amerických filmech bývá rodina a láska je to, co porazí vše. Zní to jako kliše, když se řekne Endgame byl poslední dobrý film marvelu, pak to šlo silně skopce ale ono to tak je. Někteří říkají, že ještě spiderman byl dobrý ale za mě to byla taky bída, která jen stavěla na nostalgii a na ničem jiném. Spider man 3*, Black widow 2*, strange a ant man po 1 hvězdě a ta jedna v tomhle filmu je jen a jen za poslední potitulkovou scénu, protože aspoň některé seriály stály za to. Sečtěno a podtrženo jsem rád, že jsem na to nešel do kina, to by mě sralo. Doufám a věřím, že mi spraví náladu Guardiani ()

jabbo123

Tak já nevím, co si publikum žádá. Za mě to byl komiksový film od Marvelu jak má být - barevný, nápaditý, vtipní a bez přehnaných dramat a klišé. K tomu sympatičtí hrdinové, spousta zajímavých potvor a potvůrek a výborný záporák. A navíc MODOK. Nechápu co od toho lidi čekají a co jim na tom nevoní. Bavil jsem se a rád si to někdy zopakuju. 80% ()

Leira

Hrozná hovadina. Pardon, že neužívám košatější popis, ale to se nedá. Úmysly tvůrců byly asi křišťálové, animátoři, kompůjtrmástři a efektátoři si mákli, odvedli vizuálně úchvatnou podívanou, hudební podkres kvalitně odvedená řemeslná práce, herecké výkony skvělé, to všechno dohromady si ty dvě hvězdičky zaslouží. Ale jako příběh... pardon, jsem milovník marvelovského universa, ale co je moc, to je příliš, toto už příliš brnká na soudnost průměrně inteligenního člověka. ()

kareluh

Uou, super pohádka... sice snad skoro vše kreslené, ale parádní myšlenka. Zajímavé blbůstky a vtípky. A zase ukázání budoucnosti. Super. :) za mě 90%. :) ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

22.01.2024

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (více)