Ocenění - César Awards - 1976-1984
Národní ocenění
- Český lev
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Slnko v sieti
- Polish Film Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmové festivaly
- Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
- Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Ocenění kritiky
- Ceny české filmové kritiky
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
Žánrová (speciální ocenění)
Anticeny
1984 - 9th César Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Ettore Scola (Tančírna)
- Maurice Pialat (Našim láskám)
- Jean Becker (Vražedné léto)
- Claude Berri (Ahoj, tajtrlíku!)
- François Truffaut (Konečně neděle!)
Nejlepší herec
- Coluche (Ahoj, tajtrlíku!)
- Gérard Depardieu (Otec a otec)
- Yves Montand (Garçon !)
- Michel Serrault (Zhoubné pátrání)
- Alain Souchon (Vražedné léto)
Nejlepší herečka
- Isabelle Adjani (Vražedné léto)
- Fanny Ardant (Konečně neděle!)
- Nathalie Baye (Vzal jsem si stín)
- Nicole Garcia (Les Mots pour le dire)
- Miou-Miou (Coup de foudre)
Nejlepší vedlejší herec
- Richard Anconina (Ahoj, tajtrlíku!)
- François Cluzet (Vražedné léto)
- Bernard Fresson (Garçon !)
- Guy Marchand (Coup de foudre)
- Jacques Villeret (Garçon !)
Nejlepší vedlejší herečka
- Suzanne Flon (Vražedné léto)
- Victoria Abril (Měsíc v kanálu)
- Stéphane Audran (Zhoubné pátrání)
- Sabine Azéma (Život je román)
- Agnès Soral (Ahoj, tajtrlíku!)
Nejslibnější herec
- Richard Anconina (Ahoj, tajtrlíku!)
- Jean-Hugues Anglade (Poraněný člověk)
- François Cluzet (Vive la sociale !)
- Jacques Penot (Jménem mých blízkých)
Nejslibnější herečka
- Sandrine Bonnaire (Našim láskám)
- Élisabeth Bourgine (Vive la sociale !)
- Laure Duthilleul (Le Destin de Juliette)
- Agnès Soral (Ahoj, tajtrlíku!)
Nejlepší původní scénář
- Hervé Guibert, Patrice Chéreau (Poraněný člověk)
- Francis Veber (Otec a otec)
- Diane Kurys, Alain Le Henry (Coup de foudre)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Sébastien Japrisot (Vražedné léto)
- Robert Enrico (Jménem mých blízkých)
- Claude Berri, Alain Page (Ahoj, tajtrlíku!)
Nejlepší hudba
- Vladimir Cosma (Tančírna)
- Serge Gainsbourg (Rovník)
- Georges Delerue (Vražedné léto)
- Charlélie Couture (Ahoj, tajtrlíku!)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kamera
- Bruno Nuytten (Ahoj, tajtrlíku!)
- Ricardo Aronovich (Tančírna)
- Philippe Rousselot (Měsíc v kanálu)
- Pierre Lhomme (Zhoubné pátrání)
Nejlepší střih
Nejlepší výprava
Nejlepší francouzsky mluvený film
- V bílém městě (Alain Tanner)
- Netrpělivost (Marcel Schüpbach)
- Benvenuta (André Delvaux)
- Bonheur d'occasion (Claude Fournier)
- Le Lit (Marion Hänsel)
- Rien qu'un jeu (Brigitte Sauriol)
Nejlepší zahraniční film
Nejlepší debut
- Ulice černých chatrčí (Euzhan Palcy)
- Poslední bitva (Luc Besson)
- Le Destin de Juliette (Aline Issermann)
- Stopa (Bernard Favre)
Nejlepší krátkometrážní film
- Star suburb : La banlieue des étoiles (Stéphane Drouot)
- Coup de feu (Magali Clément)
- Panique au montage (Olivier Esmein)
- Toro Moreno (Gérard Krawczyk)
Nejlepší krátkometrážní animovaný film
Nejlepší krátkometrážní dokument
- Ulysse (Agnès Varda)
- Je sais que j'ai tort mais demandez à mes copains ils disent la même chose (Pierre-Oscar Lévy)
- La Vie au bout des doigts (Jean-Paul Janssen)
Čestný César
1983 - 8th César Awards
Nejlepší film
Práskač
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Andrzej Wajda (Danton)
- Bob Swaim (Práskač)
- Jean-Luc Godard (Vášeň)
- Jacques Demy (Jeden pokoj ve městě)
Nejlepší herec
- Philippe Léotard (Práskač)
- Gérard Depardieu (Danton)
- Gérard Lanvin (Tir groupé)
- Lino Ventura (Ubožáci)
Nejlepší herečka
- Nathalie Baye (Práskač)
- Miou-Miou (Josepha)
- Romy Schneider (Poutnice ze Sans-Souci)
- Simone Signoret (Hvězda severu)
Nejlepší vedlejší herec
- Jean Carmet (Ubožáci)
- Michel Jonasz (Qu'est-ce qui fait courir David ?)
- Gérard Klein (Poutnice ze Sans-Souci)
- Jean-François Stévenin (Jeden pokoj ve městě)
Nejlepší vedlejší herečka
- Fanny Cottençon (Hvězda severu)
- Stéphane Audran (Paradis pour tous)
- Danielle Darrieux (Jeden pokoj ve městě)
- Denise Grey (Večírek 2)
Nejslibnější herec
- Christophe Malavoy (Family rock)
- Jean-Paul Comart (Práskač)
- Tchéky Karyo (Práskač)
- Dominique Pinon (Návrat Martina Guerra)
Nejslibnější herečka
- Sophie Marceau (Večírek 2)
- Souad Amidou (Velký bratr)
- Fabienne Guyon (Jeden pokoj ve městě)
- Julie Jézéquel (Hvězda severu)
Nejlepší původní scénář
- Jean-Claude Carrière, Daniel Vigne (Návrat Martina Guerra)
- Mathieu Fabiani, Bob Swaim (Práskač)
- Eric Rohmer (Ideální manželství)
- Elie Chouraqui (Qu'est-ce qui fait courir David ?)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Jean Aurenche, Pierre Granier-Deferre, Michel Grisolia (Hvězda severu)
- Jean-Claude Carrière (Danton)
- Pascal Jardin, Daniel Schmid (Hécate)
- Alain Decaux, Robert Hossein (Ubožáci)
Nejlepší hudba
- Michel Portal (Návrat Martina Guerra)
- Vladimir Cosma, Francis Lai (Večírek 2)
- Georges Delerue (Poutnice ze Sans-Souci)
- Michel Colombier (Jeden pokoj ve městě)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kamera
- Henri Alekan (Pstruh)
- Edmond Richard (Ubožáci)
- Raoul Coutard (Vášeň)
- Jean Penzer (Jeden pokoj ve městě)
Nejlepší střih
Nejlepší výprava
Nejlepší zahraniční film
Nejlepší debut
- Zemřít ve třiceti (Romain Goupil)
- Josepha (Christopher Frank)
- Lettres d'amour en Somalie (Frédéric Mitterrand)
- Tir groupé (Jean-Claude Missiaen)
Nejlepší krátkometrážní film
- Bluff (Philippe Bensoussan)
- Canta Gitano (Tony Gatlif)
- Merlin ou le cours de l'or (Arthur Joffé)
- La Saisie (Yves-Noël François)
Nejlepší krátkometrážní animovaný film
- La Légende du pauvre bossu (Michel Ocelot)
- Chronique 1909 (Gaëtan Brizzi, Paul Brizzi)
- Sans préavis (Michel Gauthier)
Nejlepší krátkometrážní dokument
- Junkopia (Chris Marker)
- L'ange de l'abîme (Annie Tresgot)
- Los Montes (José María Martín Sarmiento)
- Sculptures sonores (Jacques Barsac)
Čestný César
1982 - 7th César Awards
Nejlepší film
Boj o oheň
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Jean-Jacques Annaud (Boj o oheň)
- Bertrand Tavernier (Čistka)
- Claude Miller (Svědek)
- Pierre Granier-Deferre (Zvláštní případ)
Nejlepší herec
- Michel Serrault (Svědek)
- Patrick Dewaere (Otčím)
- Philippe Noiret (Čistka)
- Michel Piccoli (Zvláštní případ)
Nejlepší herečka
- Isabelle Adjani (Posedlost)
- Fanny Ardant (Žena od vedle)
- Catherine Deneuve (Hasnoucí den)
- Isabelle Huppert (Čistka)
Nejlepší vedlejší herec
- Guy Marchand (Svědek)
- Gérard Lanvin (Zvláštní případ)
- Jean-Pierre Marielle (Čistka)
- Eddy Mitchell (Čistka)
Nejlepší vedlejší herečka
- Nathalie Baye (Zvláštní případ)
- Stéphane Audran (Čistka)
- Sabine Haudepin (Hasnoucí den)
- Véronique Silver (Žena od vedle)
Nejlepší scénář, původní, nebo adaptovaný
- Michel Audiard, Jean Herman, Claude Miller (Svědek)
- Jean Aurenche, Bertrand Tavernier (Čistka)
- Gérard Brach (Boj o oheň)
- Christopher Frank, Pierre Granier-Deferre, Jean-Marc Roberts (Zvláštní případ)
Nejlepší hudba
- Vladimir Cosma (Diva)
- Philippe Sarde (Boj o oheň)
- Ennio Morricone (Profesionál)
- Francis Lai, Michel Legrand (Jedni a druzí)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kamera
Nejlepší střih
Nejlepší výprava
Nejlepší zahraniční film
Nejlepší debut
- Diva (Jean-Jacques Beineix)
- Le Jardinier (Jean-Pierre Sentier)
- Neige (Juliet Berto, Jean-Henri Roger)
- Mužská záležitost (Nicolas Ribowski)
Nejlepší krátkometrážní film
- Les Photos d'Alix (Jean Eustache)
- Cher Alexandre (Ann Le Monnier)
- Le Rat noir d'amérique (Jérôme Enrico)
- Le Concept subtil (Gérard Krawczyk)
Nejlepší krátkometrážní animovaný film
- La Tendresse du maudit (Jean-Manuel Costa)
- L'échelle (Alain Ughetto)
- Trois thèmes (Alexander Alexeïeff)
Nejlepší krátkometrážní dokument
Čestný César
1981 - 6th César Awards
Nejlepší film
Poslední metro
Nejlepší film
Nejlepší režie
- François Truffaut (Poslední metro)
- Alain Resnais (Můj strýček z Ameriky)
- Jean-Luc Godard (Zachraň si, kdo můžeš (život))
- Claude Sautet (Špatný syn)
Nejlepší herec
- Gérard Depardieu (Poslední metro)
- Patrick Dewaere (Špatný syn)
- Philippe Noiret (Hlava nebo orel)
- Michel Serrault (Klec bláznů II)
Nejlepší herečka
- Catherine Deneuve (Poslední metro)
- Nathalie Baye (Une semaine de vacances)
- Nicole Garcia (Můj strýček z Ameriky)
- Isabelle Huppert (Loulou)
Nejlepší vedlejší herec
- Jacques Dufilho (Špatný syn)
- Heinz Bennent (Poslední metro)
- Guy Marchand (Loulou)
- Alain Souchon (Miluji vás)
Nejlepší vedlejší herečka
- Nathalie Baye (Zachraň si, kdo můžeš (život))
- Andréa Ferréol (Poslední metro)
- Claire Maurier (Špatný syn)
- Delphine Seyrig (Drahá neznámá)
Nejlepší scénář, původní, nebo adaptovaný
- Suzanne Schiffman, François Truffaut (Poslední metro)
- John Guare (Atlantic City)
- Jean Gruault (Můj strýček z Ameriky)
- David Rayfiel, Bertrand Tavernier (Smrt v přímém přenosu)
Nejlepší hudba
- Georges Delerue (Poslední metro)
- Michel Legrand (Atlantic City)
- Serge Gainsbourg (Miluji vás)
- Antoine Duhamel (Smrt v přímém přenosu)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kamera
- Néstor Almendros (Poslední metro)
- Bernard Zitzermann (Bankéřka)
- Pierre-William Glenn (Smrt v přímém přenosu)
- Sacha Vierny (Můj strýček z Ameriky)
Nejlepší střih
Nejlepší výprava
Nejlepší zahraniční film
Nejlepší krátkometrážní film
- Toine (Edmond Séchan)
- Le Bruit des jambes de Lucie (Anne Quesemand)
- La Découverte (Arthur Joffé)
- Vive la mariée (Patrice Noïa)
Nejlepší krátkometrážní animovaný film
- Le Manege (Jean-Pierre Jeunet)
- Le Réveil (Jean-Christophe Villard)
- Les Trois Inventeurs (Michel Ocelot)
Nejlepší krátkometrážní dokument
- Le Miroir de la terre (Daniel Absil, Paul de Roubaix)
- Abel Gance, une mémoire de l'avenir (Laurent Drancourt, Thierry Filliard)
- Dorothea Tanning - Insomnia (Peter Schamoni)
Čestný César
1980 - 5th César Awards
Nejlepší film
Tess
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Roman Polański (Tess)
- Costa-Gavras (Světlo ženy)
- Joseph Losey (Don Giovanni)
- Jacques Doillon (La Drôlesse)
Nejlepší herec
- Claude Brasseur (Válka policajtů)
- Patrick Dewaere (Černá řada)
- Yves Montand (I jako Ikaros)
- Jean Rochefort (Odvahu a nohy na ramena)
Nejlepší herečka
- Miou-Miou (La Dérobade)
- Nastassja Kinski (Tess)
- Dominique Laffin (La Femme qui pleure)
- Romy Schneider (Světlo ženy)
Nejlepší vedlejší herec
- Jean Bouise (Horká hlava)
- Michel Aumont (Odvahu a nohy na ramena)
- Bernard Blier (Černá řada)
- Bernard Giraudeau (Doktor)
Nejlepší vedlejší herečka
- Nicole Garcia (Sukničkář)
- Myriam Boyer (Černá řada)
- Dominique Lavanant (Odvahu a nohy na ramena)
- Maria Schneider (La Dérobade)
Nejlepší scénář, původní, nebo adaptovaný
- Bertrand Blier (Studený bufet)
- Jacques Doillon (La Drôlesse)
- Didier Decoin, Henri Verneuil (I jako Ikaros)
- Alain Corneau, Georges Perec (Černá řada)
Nejlepší hudba
- Georges Delerue (Láska na útěku)
- Vladimir Cosma (La Dérobade)
- Ennio Morricone (I jako Ikaros)
- Philippe Sarde (Tess)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kamera
- Ghislain Cloquet (Tess)
- Jean Penzer (Studený bufet)
- Néstor Almendros (Percival Galský)
- Bruno Nuytten (Sestry Brontëovy)
Nejlepší střih
Nejlepší výprava
Nejlepší zahraniční film
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátkometrážní animovaný film
- Demain la petite sera en retard à l'école (Michel Boschet)
- Barbe bleue (Olivier Gillon)
- Les Troubles fête (Bernard Palacios)
Nejlepší krátkometrážní dokument
- Petit Pierre (Emmanuel Clot)
- Georges Demeny (Joël Farges)
- Panoplie (Philippe Gaucherand)
- Le Sculpteur parfait (Rafi Toumayan)
Čestný César
1979 - 4th César Awards
Nejlepší film
Peníze těch druhých
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Christian de Chalonge (Peníze těch druhých)
- Michel Deville (Le Dossier 51)
- Ariane Mnouchkine (Molière)
- Claude Sautet (Docela obyčejný příběh)
Nejlepší herec
- Michel Serrault (Klec bláznů)
- Claude Brasseur (Docela obyčejný příběh)
- Jean Carmet (Cukr)
- Gérard Depardieu (Cukr)
Nejlepší herečka
- Romy Schneider (Docela obyčejný příběh)
- Anouk Aimée (Mon premier amour)
- Annie Girardot (La Clé sur la porte)
- Isabelle Huppert (Violette Nozière)
Nejlepší vedlejší herec
- Jacques Villeret (Robert et Robert)
- Claude Brasseur (Docela obyčejný příběh)
- Jean Carmet (Cukr)
- Michel Serrault (Peníze těch druhých)
Nejlepší vedlejší herečka
- Stéphane Audran (Violette Nozière)
- Arlette Bonnard (Docela obyčejný příběh)
- Nelly Borgeaud (Cukr)
- Eva Darlan (Docela obyčejný příběh)
Nejlepší scénář, původní, nebo adaptovaný
- Michel Deville, Gilles Perrault (Le Dossier 51)
- Christian de Chalonge, Pierre Dumayet (Peníze těch druhých)
- Georges Conchon, Jacques Rouffio (Cukr)
- Jean-Loup Dabadie, Claude Sautet (Docela obyčejný příběh)
Nejlepší hudba
- Georges Delerue (Připravte si kapesníky)
- Antoine Duhamel (La Chanson de Roland)
- Philippe Sarde (Docela obyčejný příběh)
- Pierre Jansen (Violette Nozière)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kamera
- Bernard Zitzermann (Molière)
- Néstor Almendros (Ztracená milenka)
- Pierre Lhomme (Judith Therpauve)
- Jean Boffety (Docela obyčejný příběh)
Nejlepší střih
Nejlepší výprava
Nejlepší zahraniční film
Nejlepší krátkometrážní film
- Dégustation maison (Sophie Tatischeff)
- Le Chien de Monsieur Michel (Jean-Jacques Beineix)
- Jeudi 7 avril (Peter Kassovitz)
- L'Ornière (François Dupeyron)
Nejlepší krátkometrážní animovaný film
- La Traversée de l'Atlantique à la rame (Jean-François Laguionie)
- L'anatomiste (Yves Brangolo)
- Le Phénomène (Paul Dopff)
Nejlepší krátkometrážní dokument
Čestný César
1978 - 3rd César Awards
Nejlepší film
Prozřetelnost
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Alain Resnais (Prozřetelnost)
- Luis Buñuel (Tajemný předmět touhy)
- Pierre Schoendoerffer (Krab bubeník)
- Claude Miller (Řekněte jí, že ji miluji)
Nejlepší herec
- Jean Rochefort (Krab bubeník)
- Alain Delon (Smrt darebáka)
- Charles Denner (Muž, který měl rád ženy)
- Gérard Depardieu (Řekněte jí, že ji miluji)
- Patrick Dewaere (Soudce zvaný šerif)
Nejlepší herečka
- Simone Signoret (La Vie devant soi)
- Brigitte Fossey (Les Enfants du placard)
- Isabelle Huppert (Krajkářka)
- Miou-Miou (Řekněte jí, že ji miluji)
- Delphine Seyrig (Repérages)
Nejlepší vedlejší herec
- Jacques Dufilho (Krab bubeník)
- Michel Aumont (Des enfants gâtés)
- Jean-François Balmer (Hrozba)
- Jean Bouise (Soudce zvaný šerif)
- Philippe Léotard (Soudce zvaný šerif)
Nejlepší vedlejší herečka
- Marie Dubois (Hrozba)
- Nelly Borgeaud (Muž, který měl rád ženy)
- Geneviève Fontanel (Muž, který měl rád ženy)
- Florence Giorgetti (Krajkářka)
- Valérie Mairesse (Repérages)
Nejlepší scénář, původní, nebo adaptovaný
- David Mercer (Prozřetelnost)
- Luis Buñuel, Jean-Claude Carrière (Tajemný předmět touhy)
- Michel Audiard (Smrt darebáka)
- Jean-Loup Dabadie, Yves Robert (Záletník 2)
Nejlepší hudba
- Miklós Rózsa (Prozřetelnost)
- Vladimir Cosma (Zvíře)
- Francis Lai (Bilitis)
- Philippe Sarde (Krab bubeník)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kamera
- Raoul Coutard (Krab bubeník)
- Pierre Lhomme (Řekněte jí, že ji miluji)
- Andréas Winding (L'imprécateur)
- Ricardo Aronovich (Prozřetelnost)
Nejlepší střih
Nejlepší výprava
Nejlepší zahraniční film
Nejlepší krátkometrážní film
- 500 grammes de foie de veau (Henri Glaeser)
- Le Blanc des yeux (Henri Colombier)
- Je veux mourir dans la patrie de Jean-Paul Sartre (Mosco Boucault, Jean-Paul Sartre)
- Sauf dimanches et fêtes (François Ode)
- Temps souterrain (David Andras)
Nejlepší krátkometrážní animovaný film
- Rêve (Peter Foldes)
- Fracture (Gaëtan Brizzi, Paul Brizzi)
- Kubrik à brac (Dominique Rocher)
- Mordillissimo (Roger Beaurin)
- La Nichée
Nejlepší krátkometrážní dokument
- Le Maréchal-Ferrant (Georges Rouquier)
- Ben Chavis (Jean-Daniel Simon)
- La Loterie de la vie (Guy Gilles)
- Naissance (Frédéric Le Boyer)
- Samarang (Rafi Toumayan)
Čestný César
1977 - 2nd César Awards
Nejlepší film
Pan Klein
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Joseph Losey (Pan Klein)
- André Téchiné (Barocco)
- Bertrand Tavernier (Soudce a vrah)
- Claude Miller (Nejlepší způsob chůze)
Nejlepší herec
- Michel Galabru (Soudce a vrah)
- Alain Delon (Pan Klein)
- Gérard Depardieu (Poslední žena)
- Patrick Dewaere (Nejlepší způsob chůze)
Nejlepší herečka
- Annie Girardot (Nejcennější co mám)
- Isabelle Adjani (Barocco)
- Miou-Miou (F... comme Fairbanks)
- Romy Schneider (Žena u okna)
Nejlepší vedlejší herec
- Claude Brasseur (Záletník)
- Jean-Claude Brialy (Soudce a vrah)
- Charles Denner (Začít znovu)
- Jacques Dutronc (Mado)
Nejlepší vedlejší herečka
- Marie-France Pisier (Barocco)
- Anny Duperey (Záletník)
- Brigitte Fossey (Dobrák a zlí lidé)
- Francine Racette (Lumière)
Nejlepší scénář, původní, nebo adaptovaný
- Jean Aurenche, Bertrand Tavernier (Soudce a vrah)
- Francis Veber (Hračka)
- Luc Béraud, Claude Miller (Nejlepší způsob chůze)
- Jean-Loup Dabadie (Záletník)
Nejlepší hudba
- Philippe Sarde (Barocco)
- Philippe Sarde (Soudce a vrah)
- Mort Shuman (Naše malé angličanky)
- Georges Delerue (Velký podvodník)
- Serge Gainsbourg (Je t'aime moi non plus)
- Georges Delerue (Policejní kolt vzor 357)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kamera
- Bruno Nuytten (Barocco)
- Bruno Nuytten (Nejlepší způsob chůze)
- Claude Renoir (Nejcennější co mám)
- Étienne Becker (Hračka)
- Gerry Fisher (Pan Klein)
- Étienne Becker (Policejní kolt vzor 357)
- Claude Renoir (Une femme fidèle)
Nejlepší střih
Nejlepší výprava
Nejlepší zahraniční film
Nejlepší krátkometrážní film
- Comment ça va je m'en fous (François de Roubaix)
- Chaleur d'été (Jean-Louis Leconte)
- Le Destin de Jean-Noël (Gabriel Auer)
- L'enfant prisonnier (Jean-Michel Carré)
- L'hiver approche (Georges Bensoussan)
- La Nuit du beau marin peut-être (Frank Verpillat)
Nejlepší krátkometrážní animovaný film
- Un comédien sans paradoxe (Robert Lapoujade)
- Bactéries nos amies (Michel Boschet)
- Déjeuner du matin (Patrick Bokanowski)
- L'empreinte (Jacques Cardon)
- Oiseau de nuit (Bernard Palacios)
- La Rosette arrosée (Paul Dopff)
Nejlepší krátkometrážní dokument
- Une histoire de ballon (Joris Ivens, Marceline Loridan Ivens)
- L'atelier de Louis (Didier Pourcel)
- L'éruption de la montagne pelée (Manolo Otero)
- Hongrie vers quel socialisme ? (Claude Weisz)
- Les Murs d'une révolution (Jean-Paul Dekiss)
- Ženská odpověď (Agnès Varda)
Čestný César
1976 - 1st César Awards
Nejlepší film
Stará puška
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Bertrand Tavernier (Ať začne slavnost...)
- François Truffaut (Příběh Adély H.)
- Jean-Paul Rappeneau (Divoch)
- Robert Enrico (Stará puška)
Nejlepší herec
- Philippe Noiret (Stará puška)
- Gérard Depardieu (Sept morts sur ordonnance)
- Victor Lanoux (Bratranec a sestřenice)
- Jean-Pierre Marielle (Les Galettes de Pont-Aven)
Nejlepší herečka
- Romy Schneider (Důležité je milovat)
- Isabelle Adjani (Příběh Adély H.)
- Catherine Deneuve (Divoch)
- Delphine Seyrig (India Song)
Nejlepší vedlejší herec
- Jean Rochefort (Ať začne slavnost...)
- Jean Bouise (Stará puška)
- Patrick Dewaere (Nelítostný souboj)
- Victor Lanoux (Nelítostný souboj)
Nejlepší vedlejší herečka
- Marie-France Pisier (Bratranec a sestřenice)
- Marie-France Pisier (Vzpomínky na Francii)
- Andréa Ferréol (Les Galettes de Pont-Aven)
- Isabelle Huppert (Aloïse)
- Christine Pascal (Ať začne slavnost...)
Nejlepší scénář, původní, nebo adaptovaný
- Jean Aurenche, Bertrand Tavernier (Ať začne slavnost...)
- Jean-Charles Tacchella (Bratranec a sestřenice)
- Georges Conchon, Jacques Rouffio (Sept morts sur ordonnance)
- Robert Enrico, Pascal Jardin (Stará puška)
Nejlepší hudba
- François de Roubaix (Stará puška)
- Carlos D'Alessio (India Song)
- Antoine Duhamel, Filip Orléanský (Ať začne slavnost...)
- Paul De Senneville, Olivier Toussaint (Rubáš nemá žádné kapsy)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kamera
- Sven Nykvist (Black Moon)
- Pierre Lhomme (La Chair de l'orchidée)
- Pierre Lhomme (Divoch)
- Étienne Becker (Stará puška)