Příliš bujná fantazie dvanáctileté "budoucí spisovatelky" Briony Tallisové odstartuje tragický příběh, který nenapravitelně změní osudy tří lidí. Vinou vlastní nezralosti a série nedorozumění nařkne mladého zahradníka Robbieho Turnera (James McAvoy) ze znásilnění nezletilé sestřenice. Nadaný chlapec, který původně mířil na lékařskou fakultu, končí ve vězení. Toto obvinění ale ničí život i její sestře Cecilii (Keira Knightley), která Robbieho bezhlavě milovala. Když si záhy už o něco starší Briony (Romola Garai) uvědomí, co napáchala, je už pozdě. Cecilia zavrhla celou rodinu v čele s ní a odstěhovala se do Londýna, kde se živí jako zdravotní sestra. Robbie výměnou za zkrácení trestu narukoval do armády a ve Francii se snaží zastavit postupující Němce. Briony na cestě za vykoupením nastoupí do ošetřovatelského kursu a díky utrpení, které kolem sebe dennodenně vidí, konečně dospívá. S tím souvisí i rozhodnutí postavit se svým dvěma obětem tváří v tvář a respektovat jakýkoli trest. Možná se tím očistí, možná to ale na vykoupení nebude stačit. Možná to ani nestihne, protože Londýn se připravuje na masivní bombardování. Možná všechny tři čeká úplně jiný konec. (Bontonfilm)

strikeman

Velmi podařené kostýmové drama se silným příběhem, rozhodně ne válečný, a už vůbec ne mysteriózní snímek... 80% ()

Joey(1)

Úmorně rozvláčné, ubíjející, prakticky celý film jsem prožil pouze v napjatém očekávání, že v příští scéně se už něco začne dít. Nezačalo, škoda u tohoto blafu strávených minut. ()

lemonova

Prvé, čo ma na filme upútalo, bola hudba. Tá je skutočne majstrovská.. nehovoriac o tom, že ide celkovo o sugestívny zážitok. Nemám čo vytknúť.. všetko sa tu absolútne podriaďuje silnému príbehu. ()

burton

Keira i James jsou moji nejoblíbenější herci. Ale film se mi nelíbil. Moc rychlý spád dějů, divné střídání světla a tmy, mluvení a zírání, přesto zdržovaní náhledem do budoucnosti - zbytečné a komplikované, protože příběh je velice dobrý a pochopí ho jistě každý. Velice se mi zamlouvala Brionina konečná verze, ne však pro tu verzi samu, ale pro obrovské přání vrátit chod času a když to nejde, alespoň se omluvit. Nevidím v tom žádný patos, jen přání, aby to tak prostě bylo, bez ohledu na ní, na Brionu a její celoživotní trn v srdci. PS: Dvě hoďky filmu a tolik hlušiny.... ()

Evander

Pokání je filmem s až neuvěřitelně silným příběhem, výbornými hereckými výkony, ale i filmem s otřesnou hudbou. První polovina filmu se mi vysloveně nelíbila. Teprve když se začal odehrávat onen tragický příběh, vše začalo dávat smysl. Nic to však nemění na tom, že film hodnotím, vzhledem k jeho hodnocení, spíše negativně. 70% ()

skeptic

Hra s obrazom so zvukom a celá kompozícia mizanscény je veľmi podmanivá a pekná, vidieť zmysel pre detail, Joe Wright to ma v malíčku, ruka v ruke s tým ide réžia, kamera, strih. Našťastie toto "pozlátko" nevyšumí do prázdna, skrýva naratívny charakter, alebo aspoň buduje atmosféru. Zaujímavo su zakomponované flashbacky, ktoré zvyknú odhaľovať dva pohľady a to pohľad Briony a pohľad Robbieho s Cecíliou. Už od začiatku tieto flashbacky odhaľujú skreslený obraz Briony, najprv pri nevinnej situácií, ale neskôr práve na tom všetko padá (keď nerátame to že nebyť devianta Cumberbatcha, tak skreslený pohľad Briony v iných situáciách nie je rozhodujúci).Už pri prvom strete Camberbatcha s "obeťou" vidno nejaké pokusy o flirt(a náznaky že niečo s ním je). Cca v druhej polovici začína film trochu zaostávať za prvou polovicou, farby blednú, tmavnú čo je príznačné pre nastavajúcu pochmúrnu atmosféru. Nachvíľu film upadá do akéhosi stereotypu kde sa len striedajú lepšie a menej lepšie (nudnejšie) sekvencie. Postavy pôsobia na diváka (alebo aspoň na mňa) trochu s odstupom, aj keď su zahrané presvedčivo. 80% ()

derek007

Chtějte romantický film a postupně vám budou naskakovat bonusy. Doufám v obnovenou premiéru, protože slzy mi tekly už jen z představy, jak parádní to musí být v kině. ()

MickeyStuma

Případů, kdy děvče někoho obviní ze znásilnění a zvlášť ještě nezletilé, je bezpočet, avšak takto zpracováno to tu snad ještě nebylo. Hloubka příběhu je zásadní a nijak nesklouzává po umělecké stránce do absurdnosti. Je to i vlivem výborných hereckých výkonů, skvělé kamery a nadnášející atmosférou. Lítost nad činy a snahy o usmíření dlouho nebylo interpretováno tak emocionálně. Dívčí naivita a představivost spojené se žárlivostí holt dokáže divy. Milostný příběh trochu jinak a snad i k zamyšlení. Co je skutečnost a co pravda? Zní to podivně? A v tom to právě je. Filmový příběh je chytrý, krásný a již zmíněný emocionální zážitek. Rozhodně stojí za pozornost. ()

asentra

Dobře, uznávám, nemám slov. Tenhle film mě naprosto odrovnal. Čekala jsem nějakou romantickou oddychovku a vyklubalo se z toho poměrně solidní drámo. Nádherná hudba vás zaujme už na začátku a oboum hlavním hrdinům, mimochodem bezvadně zahraným, držíte palce pocelou dobu a překvapí vás i samotné zpracování bez zbytečných klišé a bezvýznamného patosu kolem. Po vynikajícím zpracování pýchy a předsudku mě Wright opět dostal. A kromě toho, je to první film, u kterého jsem zamáčkla slzu. A to už je co říct. ()

Merggie

Brilantne vystavaný príbeh, brilantná réžia. Škoda, že sa to pomalšie rozbieha. Nebyť pomalého začiatku a "nadmnožstva" vysvetľovacej narácie, ktorú inak pomenovať nedokážem, bol by to najlepší film roka. James McAvoy je vynikajúci, Keira hrá len toľko, koľko vládze. Pokánie si určite ešte raz pozriem. Možno aj viackrát. Ten film za to stojí. Scénu z frontu tu už niekto spomínal, tak pssst...Koniec takisto...vychutnajte si to sami!!! (7.1.2007) EDIT: Po opakovanej projekcii tú piatu hviezdičku jednoducho musím pridať. Úžasný soundtrack! ()

Petrushka5

Stačí pozorovat a víte, co se přihodí v dalších chvíli, jenže vás to nakonec stejně velmi silně zasáhne. Lži, láska, bujná fantazie. Někdy stačí tak málo a zároveň tak hodně, aby se vše změnilo. Tekly mi slzy, snad jsem nevěděla ani nad kým pláču. Nad nimi? Film, který mě donutil přemýšlet nad mnoho chybami, myslím, že káždý (tedy skoro každý - viz. níže) by si měl dopřát své Pokání. Neodpustím si dodat, pokud máte rádi úplně jiný typ žánrů, tak na ten film jednoduše nelezte! Kdo má pak poslouchat půlku filmu mlaskání a půlku chrápání? ()

GIK

Jen proto, že to natočil Joe Wright se nenechám unést a nepřipojím se k nadšenému davu. Z tohoto filmu jsem totiž necítil téměř nic. Žádný náboj, emoce, napětí, vzrušení. Láska k filmu, která doslova čišela z Pýchy a předsudku kamsi zmizela. Chtělo by to více pokory, pane Wright. Dřít nebo se k takovému skvostu jako byla  PaP už ani nepřiblížíte. ()

charmin

Absolutne top film..Od pointy, hercov, hudby, spracovania, kamery, soundtracku, este aj farba hlasov trebars Keiry bola..sofistikovana..Neviem inak.. ()

Raaavenek

Řeknu to přímo. V rámci neskutečného očekávání, nekonečně vychvalujících recenzní (dokonce i v Maximu!) a nadšených výkřiků, jsem čekal něco extra. Ale to, co mi bylo předvedeno, mě prakticky poslalo do kolen. Dvě hodiny příběhu, který by se v pohodě vešel do 40 minut i s vedlejší dějovou liní, neskutečně debilní časové skoky, kdy jsem se ztratil a ke konci jsem zjišťoval, že v danou chvíli musí být člověk na dvou místech zároveň a být mrtvý ještě předtím, než umřel. A nakonec, naprosto žádná dávka emocí! Jak může někdo brečet u filmu, kde není žádný vztah? Mezi Robbiem a Cecilií není naprosto nic, žádná romantika, žádné jiskření. Ve filmu spolu stráví asi 3 minuty čistého času (nepočítám scény, které tam jsou osmkrát z různých úhlů a někdy i pozpátku) a akorát si jednou za*ukají. Mám brečet proto, že ženské vzali jejího gigola? A závěr? Ne, děkuji, těch šokujících 30 vteřin mě málem rozesmálo. Takže se ptám, viděli jsme opravdu stejný film? ()

bolf!k

Po pýše a předsudku jsem byl hodně namlsanej takže to ovlivní i hodnocení, nejsem zklamanej ale čekal jsem víc :) 80% ()

Blaogranas

Film jako na houpačce; první polovina rozhodně výborná, se zápletkou a dějem, který rozhodně natěšil, jak to celé dopadne. Pak ale přišel nějaký zlom a druhou půlku sem se trochu ztrácel, a upřímně, i nudil. Pak přišel druhý zlom a závěr byl opět na vysoké úrovni, proto jsou to 4*, i když trošku slabší. Keira a James zahráli jako vždy dobře, ale musím se přiznat, že mladší sestra filmové hrdinky mně pěkně lezla krkem a byla mi dost nesympatická. Celkově ale povedený snímek. ()

Yomega

Dokonale vybroušení diamant, bez jediného kazu. Už dlouho se mě nestalo, abych mohl u nějakého filmu konstatovat, že prostě nemá chybu. U Pokání do sebe vše zapadá tak skvěle, že mě opravdu nenapadá jediné negativum. Hudba, herci, režie, scénář, výprava….vše je perfektní. Přiznám se, že zezačátku jsem k filmu stejně jako k hlavnímu hrdinovi přistupoval s despektem. Pýcha a předsudek mě i přes své kvality nezasáhla a James McAvoy mě v Posledním skotském králi lezl celou dobu na nervy. Ovšem tady mě nadchl jak Joe Wright, tak právě McAvoy. Jeden z nejlepších filmových zážitků roku 2007. ()

iNKa 1104

1/2 jako by mi svými zvuky psacího stroje přímo tikala do taktu srdce.. anglické exteriéry i interiéry, geniální střihy a krásný nedořečený moment začínající lásky viděný vícero očima - jak uvěřitelné ve všech projevech a reakcích zůčastněných s jejich věkově podmíněnou odlišností náhledů na tu samou klíčovou a srdcervoucí situaci - Keiru stojící polonahou v kašně na zahradě tváří v tvář Jamesovi... a jak se to tají a jak se to pne, a jakou to má nádhernou pointu!... A pak to začne: 2/2 má být jakýmsi kontrastem k 1/2 (citace režiséra) - což se bohužel dokonale stane. Celé naladění 1/2 mizí ve válečné špíně a rádoby silných momentech "prožívání" hrůz a v rozplizlosti epochálně líčených kroků jednotlivých účastníků... Ona lehkost až vánek letního větříku se mění v táhlý a neutuchající severák. 1/2 je vyjímečná svou nedořečeností až jemností nádechů scén bez výraznější dějové nitě. 2/2 ji pak totálně udupe svou totální doslovností zdlouhavých scén s narychlo sesmoleným dějovým lanem - jako ze špatného románu (promiň Briono, možná za to možeš Ty :)... Prostě Pokání pro mě bude spíš ta krásná 1/2, která je nezapomenutelná... ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky