Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

SeanLSD

Tento nový Superman, ktorý už vlastne nie je Supermanom, zriekajúc sa svojho pôvodného komiksového mena a tým aj časti charakteristiky podobne ako nový Batman, ma najviac bavil práve do tej chvíle, čo bol iba obyčajným Clarkom Kentom s veľkým tajomstvom, kedy putoval, skrýval sa, hľadal seba samého a kolísanie medzi božstvom a vyvrheľom mu dodávalo tak príťažlivý ľudský rozmer, že by ma to bavilo sledovať ešte omnoho dlhšie - podobne ako v pôvodnom filme z roku 1978. Potom, keď sa už stal hviezdou na Zemi i mimo nej, bolo to až príliš ohlušujúce a megalomanské, a hoci k tomu aj Hans Zimmer mlátil akoby sa mu vrátili sily mladosti, čaro bolo preč - bol to proste ten Superman, ako som si ho vždy predstavoval, a prečo som si ho nikdy príliš neobľúbil, tohoto muža z oceli, obdareného teraz už aj genetickým kódom celej planéty a odchovaného pozemským slniečkom... - ojoj, veď to aj so mnou robí divy ! Stačí aby na jar sklon zemskej osi spôsobil zmenu uhlu dopadu lúčov najbližšej nám hviezdy a všetky superschopnosti, čo dovtedy driemali, zo mňa priam trýskajú ! Rozhodne by som nechcel žiť na Kryptóne, síce fantasticky vydizajnovanom svete, ale studenom ako psí čumák - a ešte s menším zmyslom pre humor. Ničenia planét a mimozemšťanov už mám proste dosť ! - na rozdiel od tiež už síce x-krát videnej, ale stále inak zaujímavo postavenej superhrdinskej dilemy a nápaditých lokálnych katastrof, ako je famózny požiar vrtnej plošiny uprostred oceánu... Tento Snyderov novodobý, aktualizovaný Stalin ( ako by ho v Rusku podľa správnosti mali uvádzať ), americkejší než Amerika, tiahol nie monštróznosťou skazy, ale svojou vlastnou charizmou - s nemalým príspevkom dvoch správnych otcov - a to ešte môžeme ľutovať, že nezostal po celý film tak krásne zarastený, ako na začiatku, kedy mu to bohovský pristalo ! ()

Prometheus69

Upřímně? .... Nechtěl bych v tomhle vesmíru dělat pojišťováka.... :D Já mám takovej dojem že měl lidi spíš zachraňovat, né se zasloužit o totální destrukci města.... jako že, co nedoruchali zlouni to doruchal modrák. Fakt drsná jízda... tedy až na kameramana který si nevzal stativ nejspíš jen tak z hecu... takže jsem měl občas pocit že se koukám na nějaký amatérský záznam z dovolené... jako že flashbacky dobrý, aspoň se tam vešlo vše co normálně mělo být utajeno v rámci příběhu. Ale na můj vkus, dost natahovaný.... navíc mi tam chyběl ten ledový dech a podobně. Kryptoňané měli takovou poruchu osobnosti. Jako by jim teprve až na zemi došlo že teprve zde se stávají bohy.Tedy né všem... jiní se zmohly jen na shumpo a brutální sílu. Mimo jiné, jak už bylo zmíněno, neskutečný digitální bordel, mimo občas těch dost laciných umělých triků, které působily trošku směšně. Jedna polovina naprosto poetická, druhá polovina jen a jen bitka-bitka-bitka.... prostě jaký z tím sraní.... přiletěli, pár výhružek.... a rovnou do bitek. Divný ať si dali sebevíc větší nakládačku... nikdo z nich ani nekrvácel... jako jsou to supermani, chcete li bozi.... ale, mlátil se diamant o diamant... čekal bych že si aspoň natrhnou čelo. :) Diváci v kině se u toho museli neskutečně bavit, jenže na televizi to vypadá trochu jinak. Na druhou stranu se za každou cenu vyhnuly použití bulettime... za což jim chvála. Nerad bych se toho přejedl ještě před vydáním RE6 B) Takže zkráceně... na to co jsem očekával, se to povedlo... nad to co jsem neočekával. Se vlastně nic nestalo.... podle mě, velmi důstojný restart.... příště snad jen trochu si v tom chaosu udělat pořádek. Upřímně si nedovedu představit jak by v tomhle mohly pokračovat... jako že další na řadě je BATMAN. I když, ano Kryptonit.... pozůstatky té lodi. Samozřejmě i na základě nepřátelského Batmanovo přístupu... k Supermanovy na kterém to v klidu po tomhle božském hašteření můžou postavit. Navíc to vypadá spíš na Biraza než na modráska samotného. Takže za mě hodnocení 3 hvězdy za film.... Jednu jsem ubral za tu děsnou kameru. Prostě musím.... nechápu jak někdo může kameru u tak megalomanského projektu, dát do rukou člověku který evidentně neví co to je STATIV! +1 tradičně za soundtrack.... holt Zimmer. :) .................................... A myšlenka na závěr? když Supík trhl..... trhl tím směrem kam mířil, musel je tedy i tak přeříznul... :) ()

sator odpad!

Film ve kterém Superman napáchá víc škody než užitku... Ze všech remaků za poslední roky které studio v Cesmínovém lese zplodilo, zůstal vždy jen vykastrovaný plagiát, tento film není vyjímkou.Po humoru, nadsázce, sebeironii, romantice předobrazu Supermana je veta,vystřídala ho tupá smrtelně se braná bouchárna a destrukce.Třešničkou na plesnivém dortě je pak pád mrakodrapů, stejným způsobem jako 11. září-takže je tu i ideologický brainwashing... ()

Sabrewulf

Souhlasím s kamarádem, který tu poznamenal, že Muži z oceli chybí Snyderův rukopis. Je to fajn pokoukání, ale vypadá spíš jako od Abramse. Zatímco Sucker punch byl "cool" zpomalovačkama nepříjemně přeplácaný i na nesmyslných místech (kutálející se brambory, popel na botě), tady bych jich rozhodně aspoň pár uvítal. Casting se povedl (Cavill, Shannon, Traue...) Jen těch mrakodrapů by možná mohlo padat trochu míň. A taky mě trochu vytáčelo umělé (postprodukční) zoomování záběrů, které je dnes tak v oblibě u amatérských předváděček na youtube. Ale co už, je to zábava, při té dlouhé stopáži jsem se ani chvíli nenudil a nutno dodat, že Snyderův Superman toho k smrti ultranudného, ukecaného, Singerovského, naprosto zadupává do země. A kdyby ten Singerův chtěl jen kousek hlavy vystrčit, tak mu na ni Snyderův dupne. A znovu. A ještě. ()

E=mc2

Režisér čo natočil Sucker Punch...Výstižné ! Za to 300 sa mi veľmi páčilo. Ťažko bude tento film zakrývať svoju nahotu špeciálnymi efektami. Každý kto neabsolvoval lobotómiu / žiaľ je nás tu menšina/ dozaista nebude spokojný a všimne si, že kráľ je nahý. Takže, kde skôr začať. Okrem Supermana tu dostáva na frak hneď ako prvá logika. Loise Lainová si len tak behá po Kanadských ľadovcoch a náhodou keď fotí základňu v noci (!?) cvakne okoloidúceho Supermana keď si vyšiel na prechádzku. Náhodička! Neskôr...Nastáva terraformácia, odsúdenci z Kryptonu sa vracajú a ako riešia inú atmosféru aby im nezobrala silu? Maskami. Otázka teda je, prečo Superman nerieši svoju slabosť pri terraformovacom stroji podobne? Prečo tam musí lapať po dychu namiesto toho aby si zohnal ich masku? A prečo táto terraformácia nemá žiaden vplyv na ľudí, prečo ich tiež neoslabuje? Zdá sa že Superman ako mu jogurt od Zottu sám povedal, netrénoval svoje zmysly poriadne. Ďaľšia a najdôležitejšia časť celého príbehu o Supermanovi je hlavný antagonista KRYPTONIT. A kde ten je? NIKDE. Namiesto neho je tu teda antagonista v podobe záporáka ktorý je jeden z tých lepších za dlhé roky. Má jasnú motiváciu a aj pochopiteľné argumenty ktoré ho automaticky morálne nediskvalifikujú. Za to Superman je tu plochý 33 ročný rádoby nasilu do hláv tlačený ako nechutne zmrzačená karikatúra Krista - spasiteľa. Hlavne ten pseudo rozhovor s kňazom je urážkou zdravého rozumu. Hĺbku v ňom nájde ten, kto nájde skutočné mäso v Big MaCku. Asi som nezapadol do cieľovej skupiny mentálne zaostalých divákov. Najsmutnejšie je, že Superman nevypotí ani jednu hlášku kde by vyzdvihol ľudstvo. Kde by jasne zdôvodnil PREČO keď ho všetci tak nenávideli chce zrazu všetkým pomáhať. Lebo je to ľudské, americké? Je ale pravdou že práve sentiment robí Supermana človekom - teda je jeho kryptonitom. Čo sa týka vizuálneho spracovania napadne mi jedno slovo prahsprosta vykrádačka. Čoho? Matrixu! Liahne na ľudí - totožný vizuál! Súboj vo vzduchu a medzi mrakodrapmi vykrádačka Matrix Revolutions - súboj Nea a Smitha! A tá bola o 10 krát lepšia. Čo mi ale dáva ďalšiu dôležitú myšlienku. Pretože kto písal scenár milý televízny diváci? Scenárista Smrtihlava. Toho Smrtihlava ktorý ako mnohý tvrdia bol inšpiráciou filmu Matrix. Trt. Tento scenárista dokázal že jeho Pán a jeho dielo ku ktorému sa modlí nie je jeho vlastné dieťa, ale Matrix. Aby som to zhodnotil, otrasne napísaný scenár - navyše spojiť dve staré časti Supermana do jednej nepovažujem za dobrý nápad, akú vodu prinesie potom pokračovanie? Supermanovo tajné dvojča? Alebo niečo v duchu "Cartmenov otec je Cartmenova máma?" Línia so zánikom Kryptonu a Supermanovho otca je zbytočná. Je to typická choroba - barlička Hollywoodu keď sa ide do spracovania remakeov. Čo má za následok väčšinou to, že pokračovanie býva prequelom a nie sequelom. Dobre vybraný hlavný záporák a mladý Superman. Dobrý výber hercov. Pekné CGI scény. Ale z toho sa divák ktorý videl viac než 100 filmov nenaje. Navyše hudba bola otrasná Hans. Škoda že si nikto nespomenul na pôvodný motív od Williamsa ale Williams evidentne nie je Morricone aby si ho mohol vykrádať alebo sa ním inšpirovať však Hans. Za toto by som Nolanovi nedal už žiadne peniaze! Hanbím sa za neho. Prečo? Pretože Nolanov Batman má ako postava hĺbku. Obsah. Je to lepšie napísaná postava. Prečo sa to nestalo aj tu? Nolan ma sklamal a veľmi si to týmto u mňa pokazil ! Summa sumárum dve hviezdičky. Jedna pre mňa, druhá za casting. Dospelého Supermana mal hrať Michael Fassbender a bol by pokoj. Ten úvod filmu bolo ako mix Dungeon Siege a Lord of the Rings dokopy. Film stvorený na pokračovanie. Navyše bez katarzie, humoru, bez odpovede, za to však s obrovskou dávkou vážnosti a pátosu. Nič sa nestane keď si ho nepozriete. Ale proti gustu...Komentár : D.Moore, MartinezZ súhlas. Bluntmane chcem to isté čo si mal ty, pretože to bolo silné! :) () (méně) (více)

ProfesorLotr

Tento Superman je naprosto odlišný od svého prvního vzoru. Tady je to spíše táhlý příběh, který má být trochu vážnější. Nato Superman z roku 78 je spíše zaměřen na tu kladnou část tohoto příběhu, než na dramatično. Co mi na filmu velmi vadilo je to, že jsme ze života tohoto hrdiny prakticky nic neviděli a že skoro po celou dobu se řeší jen Zod a Krypton. Je to díky tomu, že se do filmu snažili dát co nejvíce, což později vyvrcholí k tomu, že nedostaneme prakticky nic, jenom nějaké mezivesmírné boje, které byly to nejnudnější částí filmu (a měly potenciál být tou nejlepší). Vznikne z toho neskutečný zmatek a vy nevidíte návaznosti a souvislosti. Rádi byste věděli proč se co děje a jak se to děje, ale vy vidíte jen Clarka tady a najednou zase tady. Je to opravdu jeden velký střihový a režijní bordel. Člověk si to všechno domyslí, ale to už není ten pravý filmový zážitek, kdy všechno navazuje a je jasné kdo co dělá a proč to dělá. Nechci opakovat, ale naprosto souhlasím s komentáři DaViD´a82, Limy a plno dalších, že první polovina je sice zmatená, ale je velmi zajímavá díky jeho vzpomínkám a není tak přeplácaná tou destrukcí jako druhá polovina. Ano, přesně tak, když nastala druhá polovina začala destrukce New Yorku ( pardon Metropolis ) v takovém měřítku, jako v žádném jiném superhrdinském filmu. Oni si prostě neuvědomují, že něco je moc a že těch bitek s mimozemšťany, vybuchujících vesmírných lodí a bořících se mrakodrapů tam bylo až příliš. Ale abych pořád jenom film nehanil, tak po jakékoliv technické stránce ( efekty, kostýmy, výprava, zvuk ), kromě střihu byl film špičkový. Takže, film je jedna velká katastrofa ( a to doslova - ničení New Yorku ), ale dost zábavná ( především díky 1/2., která byla sice zmatená, ale chytře udělaná, emocionální a originální, což se o 2/2. říct nedá ). Kdyby nebylo i toho úžasného načnutého konce, tak by to bylo za tři. P.S. Hudba sice nijak extra originální není, ale je jak tvrdí POMO příšerně chytlavá a neskutečně energická. P.P.S. Přestože mám z filmu tak rozporuplné pocity, tak i tak se docela těším na pokračování, no, něco jako pokračování ( Batman vs. Superman ). 63% ()

nineweh

Hm, asi jsem na to neměla koukat podruhý, protože mě to donutilo snížit hodnocení o hvězdu... Je to prostě nuda, jen spousta zdemolovaných budov a naprosto žádná chemie mezi Supermanem a Lois. Hudba super, Crowe a Shannon taky super, Cavill je nádhernej chlap, o tom žádná, ale jinak na žádný další pozitiva nějak nemůžu přijít... ()

flyboyeda

Ac mam tyhle superhrdinsky prevlikacky moc rad, tento film me z nejakeho duvodu nechal zcela chladnym. Padouch solidni, efekty velkolepe az prehnane, Russel Crowe filmu prospel, pozemsti rodice taky fajn, tezko rict proc, asi mi nesedl hlavni hrdina. Mozna se meli tvurci misto tech ubijejicich efektu soustredit vice na to, aby mel film dusi a kouzlo, ktere mely starsi verze Supermana... ()

sir-dave

Blockbuster se vším všude. Nemusel by omrzet ani při vícero shlédnutí. Nová předělávka je temnější, akčnější, až moc akčnější. Nejpovedenější určitě casting. Cavill, Adams, Crowe, Costner, Shannon, Fishburne tu hrajou nejlíp, co jsem měl možnost je v poslední době vidět. K dokonalosti chybělo pár věci. Například jeho hlavní myšlenka zachraňovat lidi za každou cenu a pak mlátí Zoda hlava nehlava o mrakodrapy, kde musí lidé umírat po desítkách. Místy jsem sympatizoval i s druhou stranou... 2000. ohodnocený film ()

CinemaRanger

SUPERMAN ZAČÍNÁ! Když jsem viděl Muže z oceli naposledy, to je zhruba 4 roky nazpět, nadšen jsem z něj moc nebyl. Třesová kamera, přeplácaná akce a Superman mi byl nesympatický. Navíc jsem film viděl v televizi, kde jsou reklamy a kvalita obrazu i zvuku není dostatečná. Teď, když jsem se ke snímku vrátil a podíval se na něj ve 4K na UHD Bluray, chválím jej každým coulem. Vše začíná naprosto epickým prologem na Kryptonu s parádním Russellem Crowem. Když se příběh přesune na Zemi, epičnost se vůbec nesníží. Vizuální efekty jsou mistrovské a s úžasnou hudbou Hanse Zimmera vytváří dokonalou pastvu pro oči i uši. Režie od Snydera je také výborná a scénář, na kterém pomáhal i Christopher Nolan též. Postavy jsou napsány skvěle, každá má dostatek prostoru a hlavně jsou sympatické. Jelikož jde o akční film, tak musím pochválit i tu akci že. Tak souboje na tělo jsou parádní, ale třeba taková potyčka v Kansaském městečku je za mne moc výbušná, ale to je tak jediná věc, která mi na snímku nesedla. Jde o vskutku výtečný film. Překonává drtivou většinu svých komiksových příbuzných, jak od DC, tak od Marvelu. ,,Vypusťte světotvorné motory!" ()

Radiq

Musím uznat, že Henry Cavill se zhostil role Supermana nejlépe ze všech předchozích herců. To ale neznamená, že film má vyhráno. Na diváka totiž hraje klasickou trapnou hollywoodskou megalomanii s přespříliš velkým množstvím digitálních efektů. Akce je příliš rychlá, že lidské oko to ani nestíhá, takže vidíte jen nějakou extrémní destrukci všeho okolo a to po chvíli přestalo bavit. A přestalo to hodně bavit. Celé to bylo jak pro děcka, které možná ještě takové efekty ohromí. Generál Zod není zrovna ideální záporák, děj byl stupidní a Michael Shannon podle mě nemá to správné charisma - prostě ho moc nemusím. Taky nápad s tím, že Supermanův otec (Russell Crowe), přestože je mrtvý, může komunikovat jako živý, vnímat aktuální situaci, pomáhat a navíc ovládat různé systémy na lodi, je nápad idiotský až debilní. Je tu prostě nějak moc lejn (z postav Lois a z hereček Diane) a Superman nejen válel, ale i Kál-el. Tahle záchodová atmosféra dala filmu do vínku načichnutí smradem, který si říká o spláchnutí někam do hloubi kanalizace. Aspoň že nemusíme sledovat starou známou linku dospívání a počátků práce v redakci novin. Když si ale představím, že Superman by se někdy měl utkat s Batmanem, je to po vší té nadlidské nezničitelnosti docela jasné, že Batman by neměl mít vůbec žádnou šanci. Toto dílo Zacka Snydera mě prostě vůbec neoslovilo. ()

Gonzi

Superman jak má být. Přesah jsem čekal větší (vše jsou jen flashbacky - celý děj se motá už kolem víceméně hotového Supermana a věci jako "poslední svého druhu" tam sice jsou, ale nikdo o nich nemluví). Krom toho jsem konečně, po tak dlouhém čekání, dostal hrdinu, jehož kinetika odpovídá jeho schopnostem. Tyto postavy jsou superrychlé, supersilné a nezničitelné... tím myslím, že je to vidět. Konečně. Na plátně. Mindblowing ()

COF_666

Ani po Muži z oceli, ke kterému jsem přistupoval vlastně bez jakéhokoliv očekávání, nebudu fanouškem supermana. Přesto musím říct, že nemám moc co bych filmu vytýkal. Občas mi přišlo, že se děj posunuje strašně rychle dopředu (trochu na úkor bombastické akce), ale to je teď tak všechno co mě napadá. Fakt nechci být hnidopich a hledat chyby v psychologii postav nebo v čemkoliv jiném - já sem si to prostě užil. Navíc ta akce je prostě nadpozemská! Naprosto intenzivní. ()

Mr.Ripley

Bolestivě zkratkovité + Bolestivě nevyužitý Snyderův cit pro vizualitu + Bolestivě místy překopaná mytologie + Bolestivý casting s hlavní rolí + Bolestivě napsaná postava Lois, která se ve výsledku nechová jako Lois + Bolestivě nevyužité hvězdné obsazení Crowa, Lane, Costnera + Bolestivě mnoho patetických, nelogických a klišé momentů + Bolestivě trapný Zod = Bolestivé zklamání, které nedokázalo Supermana vzkřísit. Karikaturou byl a karikaturou nejspíš navždy zůstane. Bohužel. ()

TheBalrog

Muž z oceli strká hravě do kapsy posledního Iron mana. Díky pevné ruce Nolana jsme se opět dočkali vzkříšení legendy a troufám si tvrdit, že se přiblížil vznik Justice League. Tak co vše vyzdvihnout ?? Pomalým tempem je nám ukázáno vše co jsme už dávno věděli a znali o Supermanovi přesto jsem to v kině hltal jak kdybych to slyšel poprvé. Snyder a Nolan nám dále ukazují, že i Superman může dostat pořádně na prdel. Henry Cavill je rána do černého a troufám si tvrdit ten pravý Superman a Zimmerova hudba k tomu dává ten pravý říz a v některých okamžicích vám běhá mráz po zádech. Troufám si tvrdit že zcela zasloužených 9/10, tak že.. šup sem JL a S2 :) ()

Triple H

Už pekný čas ma v kine niečo takto neodrovnalo. Man of Steel je majestátny film. Rozmáchlý, dejovo hutný, osudový, sentimentálny a vo všetkých smeroch 100%-ne sebavedomý a s pedálom pritlačeným na podlahu. Predať v dnešnej dobe Supermana je oriešok, keďže so svojím červeným plášťom a naivným idealizmom môže ľahko skĺznuť do teritória nechcenej smiešnosti. Zack Snyder to však dokázal a niekedy v priebehu filmu človeka ten mýtus pohltí (hoci určite závisí aj od momentálneho rozpoloženia, oddýchnutý po víkende som si to užil). A zrazu funguje všetko - vyslovene cítite nadľudskosť samotného Supermana, Zoda a ničotnosť nás drobných ľudkov. Pátos mi vôbec nevadil - k tejto látke skrátka patrí, jedná sa o nadživotný príbeh, hoci je jasné že nie všetci to budú cítiť rovnako. Ikonickosti slúži všetko - Zimmerova od začiatku do konca úderná hudba, melancholické flashbacky a množstvo nádherne komponovaných obrazov a záberov. Snyder vás skrátka na začiatku zatlačí do sedačky a až do konca vám nedá vydýchnuť. Postavy sú napísané dobre, funkčne a herci sú vo svojich úlohách do puntíku presní (hoci Diane Lane mne osobne veľmi nesedela). Henry Cavill je perfektný - kritiku poniektorých spomínajúcichch jeho "drevenosť" absolútne nechápem. No a na celú tú nadživotnú osudovosť a dejovú hutnosť nadväzuje bezprecedentne masívna akcia. Už úvod je vo svojom merítku obrovský, ale to čo Snyder rozbalí v poslednej tretine v zásade nemá obdoby. Akciu takých rozmerov a o takom trvaní a intenzite som ešte hádam nevidel. Človek z toho odchádza doslova ohučaný a príkladne záver Avengers vedľa tohto vyzerá pomerne komorne (!!). A najkrajšie na tom celom je, že Man of Steel si po celý čas udržuje odlišnú atmosféru ako ostatné comicsovky, ktoré ste doteraz videli. Je svoj. Iste, nájdu sa chyby a povedzme diskutabilné pasáže (Costnerova smrť), ale akýkoľvek nedostatok je prehlušený sebavedomým a nekompromisným ťahom na bránku zvyšku filmu. Zack Snyder má teda môj úprimný rešpekt - Man of Steel je monumentálny a zatiaľ s prehľadom film roka 2013. A ktovie koľko ľudí sa po odchode z kina cítilo ako ja - že máte pomaly chuť ísť vykonať niečo nadživotné a že sa znova len aklimatizujete na normálnu šedú realitu naokolo. Proste to vo mne doznievalo. P.S.: Som veľmi zvedavý ako chcú na tento kolos v pokračovaní nadviazať niečím väčším. IMHO sa to nedá a bude potrebné ísť iným smerom. P.P.S.: Fakt som žral design kostýmov Zoda a spol. po ich príchode na Zem. Tie masky! P.P.P.S.: Film som druhý krát videl na regulérnej 37 palčekovej obrazovke a bez multiplexového ozvučenia - nutné dodať, že zážitok bol neporovnateľne slabší. Film strašný kus svojej pôsobivosti ťaží z veľkolepého vizuálu, dunivej hudby a masívnej akcie. Tieto aspekty však na malej obrazovke a s obyčajným zvukom nemajú veľkú šancu vyniknúť. Len pri TV by som teda kľudne ubral aj dve hviezdy. ()

hopskulak

Svět, minimálně ten komiksových adaptací, se zase trochu pozměnil. Nový Superman je nepřekvapivě akčním epickým dobrodružstvím s nadpozemskými souboji, překvapivě potom citlivým příběhem adoptovaného chlapce, který v cizím prostředí vyrostl v největšího amerického hrdinu. Film je na jedné straně typickým představitelem hollywoodského blockbusteru (marketing, ohromující triky a akce), na té druhé komorním art filmem (snová sekvence s flashbackem!) vyjadřujícím se ke společenským tématům i existenciálním otázkám (Proč jsem tu? Kým se mám stát?). Vybízí k filozofickým disputacím (Platón, Campanella, Nietzsche), zároveň staví na svých komiksových základech a mytologii Supermana (zrod Kal-Ela, Supermana a až poté novináře Clarka Kenta). ,,Muž z oceli" v názvu odkazuje nejen k nadpozemské podstatě Posledního syna Kryptonu, ale i k jeho lidství, k jeho životu na Zemi, kterým se musel probojovat, než se stal nejikoničtějším superhrdinou. ,,The biggest irony of Superman is that it's not ironic at all. It's the most realistic movie I've made, the most emotionally and physically realistic movie I've made." Nejvyzrálejší Snyderův film. ()

Lopezka1982

Jelikož jsem už od malička nadšená fanynka všech supermanů, tak se mi film moc líbil. Různé akční scény zde byli od začátku do konce, vůbec jsem se nenudila, nádherný a sympatický Henry Cavill tomu byl příjemná třešnička na dortu. Líbilo se mi, že zde bylo více o planetě Krypton a jejím zániku. Prostě mohu vřele doporučit :) ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce