Jack je chudý chlapec, který miluje prastaré povídky a legendy. Mezi jeho nejoblíbenější patří pověst o moudrém králi Ericovi, o kouzelných fazolích a obrech. Při snaze prodat starého koně s povozem dostane výměnou vzácné kouzelné fazole, za něž je mu v mnišském klášteře přislíbena bohatá odměna. Než však získá příležitost fazole odevzdat, na vlastní kůži se přesvědčí, že mohou způsobit velké trable. Naneštěstí se v tu chvíli nachází v jeho domě zatoulaná princezna Isabella, která se vydala za vlastním dobrodružstvím. Obří fazolový stonek, který vyroste ze zapadlé fazole, odnese dům i s ní vysoko nad mraky do země obrů. Jack se okamžitě vydává na cestu za záchranou princezny Isabelly. (TV Nova)

korbitch22

Přesně tak, sterilní, předražená báchorka, která nemá absolutně žádný tah na branku, postrádá jakékoliv emoce, chybí ji vtip, nadsázka, výprava a ani se nepokouší o vyvolání nějakého strhujícího momentu, kterých podobně laděná Sněhurka a Lovec měla dostatek.K čemu je pohádka, která je vyloženě zaměřená aby snímala pouze xichty dvou hlavních "sexy" představitelů, aby se mohli patnáctileté buchtičky rozplývat nad další Twajlajt dvojkou, přitom ani tohle se Singerovi nepovedlo, jelikož princka a Jack spolu prohoděj asi dest vět, načež se milujou do posrání věků.Maximálně nevyužitý potenciál světa obrů, ze kterého nevidíme vůbec ale vůbec nic, v královstí nám zase rejža ukáže jen louku, chatrč a nádvoří hradu...parááda a já se ptám, kolik z rozpočtu padlo na koks a děvky Briane?Další zoufalou věcí je maximálně zabitýý potenciál všech hereckých es, které měl Singer k dispozici.Takhle zabít Tucciho, to sem ještě nežral.K tomu si přičtěte ty komické kostýmy, tvl král vypadal jajko když jde točit historický gay porno.Jacvk je zabiják obrů, ale povede se mu náhodou zabít jednoho...uuuuffff....Nepamatuju kdy naposled sem se tak nudil a plácal se do čela, jak sterilně, přes kopírák a zoufale může vypadat epické fantasy za pět miliard.Opravdu smutný, celej film je jen snůžka odmluvených dialogů, žádná strhující akce ani silný emoční moment, prostě nuda a šeď.Snad jen ten McGregor něco odehrál i když každý jeho pokus o vtip skončil tragicky.Jestli tohle viděl Danny Boyle, musel se smát, jak Singer zabil Spuda s Rentonem.2* za pár celkem zdařilých scén a opět výborného, leč pouze hlasově Billa Nighyho.Singer jako tvůrce už nemá co říct a já nechápu, že to je ten samý člověk, co točil boží Valkýru.Tady si někdo potřeboval asi pořádně zašukat a vyprat prachy.Nejzbytečnější velkofilm tohodle roku a zasloužený propadák.40%. ()

heyda

Ani nevím co k tomu napsat. Nevýrazná princezna, slizkej zachránce Jack, díky bože alespoň za toho McGregora, jinak scénář byl strašnej, efekty taky žádná sláva, no myslím, že na tuhle pohádku už se nikdy nepodívám. Mohl bych být přísný, ale za ten vcelku sympatický dovětek s korunou budu hodný a dám 2 hvězdičky. ()

mcb

Kdyby pod tím digitálním bordelem byl i nějaký náznak dobrodružného a napínavého vyprávění, celkovou papundeklovitost a umělost bych Singerovi odpustil. Jenže v tomhle není ani kus osobitosti či autorského vkladu - dvě hodiny postavy lezou nahoru a dolu stonkem, divák si k nim nevypěstuje žádný vztah a když dojde na akci je až nepříjemně nepřehledná a připomínající druhořadou fantasy videohru. Na rozdíl od Oze, pod jehož líbivou fasádou se skrýval starý dobrý Raimi, jenž si dokázal pohrát s pohádkovým žánrem, je Jack a obři opravdu jen tím typem film, o kterém vágně prohlašujeme, že "vznikl jenom pro peníze". Žádný viditelný důvod, proč by tomu tak nemělo být, jsem i přes urputnou snahu bohužel nenašel. ()

Stanislaus

Jack a obři je naprosto (ale úplně naprosto) typicky natočený fantasy film, který kopíruje zámořskou produkci posledních let téměř ve všech směrech. Obsazení vesměs známými a méně známými herci, lehce předvídatelný scénář (i když onen malý výlet do současnosti mě potěšil) a tuna vizuálních efektů, které ke vší smůle vypadají místy opravdu odflákle a totálně neautenticky, což je při megarozpočtu necelých 200 milionů dolarů celkem dost zarážející. Nejvíce mě z hereckého ánsámblu oslovili (krapet trhlejší) Ewan McGregor a (hloupě vyhlížející) Ewen Bremmer. Film to nebyl až zase tak špatný, akorát jsem možná čekal něco víc, něco nového, ale budiž. Zkrátka film, který vyniká tím, jak je bezprostředně průměrný. ()

Flego

Fantasy rozprávka pre deti je ťažkopádna a kŕčovitá. Ak sú na scéne obri všetko je v poriadku, je sa na čo dívať, ale nie je toho toľko, aby to diváka uspokojilo. V tomto prípade zjavne zlyhal scenáristický tím. ()

rikitiki

Když už není hlavní hrdina pohádky hezký, měl by aspoň umět hrát - což se mu zoufale nedaří. Na pohádce mě taky rozčilovala příšerná výprava, konkrétně kostýmy, kdy král vypadal jako transvestita v hermelínu, sekundoval mu pruský oficír s monoklem a armádu tvořili vojáci v brnění z různých dob. Princeznina zlatavá zbroj byla přímý direkt normálnímu vkusu. ____ Historka o chlapci, který se po stonku kouzelné fazole dostane do země zlých obrů je v některých momentech dost nechutná (aby se ukázalo, že ti obři si fakt nezaslouží nic jiného než smrt), příšerně nelogická (obři slepě poslouchajícího každého, kdo vlastní pradávnou korunu) a ani trochu nedrží pohromadě. Hodně postav je v ději nadbytečných, a tak se jich scénář pod průhlednými záminkami rychle zbavuje. Proč ale už ve druhé třetině zmizel hlavní záporák, to jasné není. Takže závěrečná bitva nemá správný emoční náboj. ____ Američané podle mě neumí točit pohádky a opět předložili jen další doklad své nemohoucnosti v tomhle žánru. /23. 2. 15./ ()

BMW12

Hodně dlouho jsem si chtěl pustit film na motivy pohádky Jack a fazole a konečně jsem na takový film narazil. Bryan Singer je určitě velice kvalitní režisér a líbilo se mi to jak to natočil. Potěšil mě Ian McShane v roli krále a hlavně se mi velice líbil Ewan McGregor v roli rytíře. Princezna i Jack byli také sympatičtí, i když uznávám, že Nicholas Hoult v roli Jacka se nemusel každému líbit. Každopádně já se bavil, líbilo se mi to a mrzí mě, že film finančně totálně propadl. ()

virus10

Moc pěkná pohádka. Třeba takový Ewan McGregor zabalený v rolce vedle prasátek, to docela pobavilo. Nebýt to pro děti, mohly tam být i drsnější záběry toho pojídání lidí a házení si s nimi :D ()

honajz

Jestli to bylo určeno pro 3D, tak ok, tam příběh nehraje roli a jede se na efekty. Těch tu bylo plno. Animace pokulhávala, a postavy jak lidské, tak obří, se chovaly jako dementi. Pár hezkých záběrů hor od dob Pána prstenů nenadchne, a zfušovaná bitva rovněž ne. Ústřednímu duu chudáka a princezny nevěřím ani ťuk, a jediné, co mě ve filmu potěšilo, bylo využití repliky „někdo za mnou stojí, že?“ Nějak jsem čekal víc, ve chvíli, kdy se zdálo, že se rozjede, došlo ke zpomalení. ()

Othello

Za téměř 200 mega natočit takovou zívačku je ve svý podstatě taky umění. Singer v tom prakticky nedominuje, protože film podléhá totální diktatuře zeleného plátna, díky čemuž to celý vypadá jak Princ a Večernice: Robert Zemeckis cut. Obrovitost rozpočtu ukazuje jasně jak produkce podcenila spotřebu energy drinků zaměstnanců trikových studií (pracovalo jich na tom 16 - studií, ne zaměstnanců), přičemž takový Neil Blomkamp by s podobnými prostředky byl třeba schopný ovládnout galaxii. V reálu. Zajímavá je pak sporadická kvalita triků, protože jsem viděl renderovaný videa k PC hrám, který vypadaly podstatně lépe. Peter Jackson nechal stovky lidí vytvářet masky, animatronický loutky a modely lokací, které pak postrprodukčně upravovali zase jiní lidé, Brian Singer se postavil před stopadesát obtloustlých grafiků, pravě "Chci aby tam ty obři dobývali to město a lidi nakonec vyhráli. Vzbuďte mě, až to budete mít."a šel si zkontrolovat stav účtu. A proto je tenhle svět tak v prdeli. (3* protože tam obři dobývaj město a lidi nakonec vyhrajou) ()

Pítrs85

Zase špatně, zase jednou fantasy pohádka hnaná jen na efekt (stejný příklad jako nedávno zkouknutá Maleficent, anebo ještě předtím Mocný vládce Oz), prostě film, co postrádá nějakej hlubší příběh a hlavně- atmošku. Obři až moc digitální, ústřední dvojice totálně bez chemie, záporáci dementní, hudba nijaká, výprava... cože? :-) Plusem tedy jen Ewan McGregor, který se tu ale mihl jakoby omylem. A ještě by mě docela zajímalo, komu je tenhle snímek určen, anebo už se dnešní děcka nepřiposrávají, když tam obři ukusujou lidem hlavy...? Rispékt :-) ()

HellFire

Ach jo, Brian si opět tluče další hřebík do rakve :(. Jack a obři jsou ničím nevýrazným a nezajímavým filmem. Tuctová podívaná. ()

Sofia

Důkaz toho, že povedená fantasy se dá vejít do stopáže pod dvě hodiny. Má to hodně akce, hodně vtipu (zvláště příprava lidského masa jako slaného štrůdlu v troubě mě pobavila) a všechny herecké výkony jsou skrz naskrz sympatické. Rozhodně to pobaví starší děti i dospělé. Viděno v 3D. ()

Ilicka

Velké zklamání, když v pohádce mezi ústřední dvojicí naprosto neproběhne jiskra, Evan McGregor s pitomě napsanou rolí je největší tahoun a v průběhu člověk zjistí, že jediný, komu se dá logicky fandit jsou obři, které lidé vyhlazují, podvádějí, okrádají, zneužívají - a považují to za naprosto správné. Trošku respektu, ne? ()

JASON_X

Nevím proč nedat plný počet - téhle povedené pohádce pro starší (nebo i statečné malé) děti nemám co vytknout. Napínavý a poutavý příběh, sympatické postavy (dokonce ani můj jindy neoblíbený Ewan McGregor mi tu nevadil), celkem slušná animace... jako dítě bych byl z téhle pohádky nadšený. Nenudil jsem se, naopak jsem se jednou dobře odreagoval a pobavil i u lehce infantilní fantasy, namísto mých oblíbených psychothrillerů, horrorů, scifáren a podobných. Sedlo mi to skvěle. ()

mm13

Figúrky s bezchybne pridelenými úlohami, žiaľ (až na McGregorovho Elmonta) iba figúrky. Škoda, s POSTAVAMI to mohlo byť riadne žúžo, pretože všetko ostatné funguje ako má. To už si nemohli najať aj piateho scenáristu? Lakomci! ()

Sawy

První hodina a půl představuje rodinnou pohádkovou sterilitu nejvyššího kalibru. Po osobitosti ani památky, triky maximálně rozporuplné (nemůžu si pomoct, ale obři jsou otřesní), po nějakých zajímavých diváckých atrakcích ani památky. A to rozpočet nabobtnal nad 200 mega! Jediný herec, který není nudný, trapný či prkenný je Ewan, hlavní hrdina na pěst. Navíc je vyloženě k pláči sledovat, jak se tvůrci evidentně nemohli rozhodnout, jakým stylem chtějí tuhle pohádku vlastně uchopit. Takže je to částečně odlehčené, částečně čistě pohádkové, částečně by si tvůrci jistě přáli, aby byl příběh úspěšně ukotven v realitě a takhle bych ještě mohl pokračovat. Tohle prostě není podívaná hodná tak talentovaného tvůrce, jakým Bryan Singer bez nejmenších pochyb je, tohle se nedohrabe ani na průměr. Hodně se toho ale zlomí ve chvíli, kdy obři konečně hupsnou z nebe mezi lidi. Najednou tu máme napětí, zajímavě řešené a často odvážné scény, konečně jsou alespoň trochu vidět prachy do filmu vložené. Celá závěrečná bitva mě už vyloženě bavila, sterility se sice úplně nezbavila, ale co se týče zábavnosti a divácké atraktivity, lepší blockbusterovou scénu jsem letos ještě neviděl. Ale Bryane, nestačí jen zabrat v závěru a doufat, že divák zapomene na nudný zbytek, takhle to nefunguje a celkové dojmy z Jacka jsou jednoznačně rozpačité. Po celou dobu sledování jsem si říkal, čím by chtěl vlastně vyčnívat, čím by si mohl získat diváky a nic takového jsem v něm nenašel. Jen neosobitě odvedené řemeslo se slušným závěrem, které ale v dnešní konkurenci nemá moc co nabídnout. Neoslní triky, scénářem už vůbec ne (je to pohádka), schází mu velké herecké hvězdy, takže v podstatě nemá čím nalákat. Proto ostatně taky propadl. Těžko se tomu divit, protože i když není úplně špatný, Jack a obři to víc než na průměr prostě nedotáhnou. 60 % ()

Morholt

No asi by to chtělo ještě nějakou hc verzi pro nás krvákofily, ale pořád se jedná o nadprůměrnou fantasy pohádku plnou akce, romantiky a výborně ztvárněných obrů. Zejména obr-kuchař byl khůl. Dalším plusem jsou herci. K hlavnímu představiteli můžete mít 1000 a jednu výhradu a ačkoliv i mě je silně nesympatický, tady svou úlohu zvládl dobře. Kor když přihrávala taková esa jako Ian McShane a Ewan McGregor. Jen mě trochu mrzelo, že nedostala větší prostor dvojice lidských padouchů Stanley Tucci a Ewen Bremner, protože to byli záporáci k sežrání. Zejména Bremner se svým vyšinutým výrazem mě rozesmíval pokaždé, když se objevil na scéně. Ale tak to je jen taková malá vada na kráse. Singerovi se prostě zase něco povedlo. 85% ()

EXpenza

Dobrodružství asi jako když jdete s dědou na ryby ,ale zajímáte se o motorismus! Český dabing opět perlí :D Jediné pozitivum jsou obři,jsou udělaný náramně,ale chybělo mi tam víc jejich prostředí a hlavně konečné bitvy,která byla vlastně v přetahování padacího mostu. Jednou stačilo,díky! ;) ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (více)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (více)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica