Hra o trůny - Série 4 (série)

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2014, 8 h 44 min (Minutáž: 48–63 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Ramin Djawadi

Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Iain Glen, Rory McCann, Sophie Turner, Kit Harington, Maisie Williams, Rose Leslie, Natalie Dormer, Jack Gleeson, Charles Dance, Sibel Kekilli, Peter Vaughan, Owen Teale, Gwendoline Christie, Daniel Portman, Ian McElhinney, Indira Varma, Pedro Pascal, Michiel Huisman, Tony Way, Joseph Gatt, Jurij Kolokolnikov, Ian Beattie, Will Tudor, Gabrielle Dempsey, Liam Cunningham, Stephen Dillane, Carice van Houten, Alfie Allen, Iwan Rheon, Conleth Hill, Michael McElhatton, Noah Taylor, Tara Fitzgerald, Thomas Brodie-Sangster, Kerry Ingram, Charlotte Hope, Jazzy De Lisser, Jón Þór Birgisson, Orri Páll Dýrason, Struan Rodger, Mark Stanley, Ben Crompton, Josef Altin, Joel Fry, Brenock O'Connor, Burn Gorman, Luke Barnes, Richard Brake, Kate Dickie, Mark Gatiss, Lucian Msamati, Philip Arditti, Sarine Sofair, Samantha Bentley, Barry McGovern, Ben Hawkey, Hafþór Júlíus Björnsson, Gerard Jordan, Paola Dionisotti, Neil Fingleton, Neil Marshall, Jack Roth, Ciarán Hinds, Octavia Selena Alexandru, Darren Kent, Elizabeth Webster, Brian Fortune, Dominic Carter, Reece Noi, Gary Oliver, Andy Kellegher, Paul Bentley, Finbar Lynch, Trixiebell Harrowell, Alisdair Simpson, Trevor Allan Davies, Tommy Dunne, Andy Beckwith, Dez McMahon, Sara Dylan, Chris Reilly, Ross Mullan, Pixie Le Knot, Michael Stuart, James Bleakney, Laurence Doherty, Stuart Martin, Martin Walsh, Daniel Rabin, Kristen Gillespie, Maria Sikavica, James McHale, Georg Hólm, Raymond Griffiths, Maxwell Laird, Dean Whatton, George Appleby, Krysten Coombs, Neil Baltus, Richard Buick, Paul Herbert, Stella Lutz, Sigur Rós, C.C. Smiff, Jem Wall, Raewyn Lippert, Lois Winstone, Lu Corfield, Patrick J Molloy, Emilio Doorgasingh, Xena Avramadis, Derek Horsham, Joshua Sher, Conor Watters, Daniel Naprous, Philip Philmar, Robert Goodman, Karl Jackson, Jane McGrath, Aeryn Walker, Cheryl Lester, Will Fortune, Jon Freeman, Kristy Robinson, Deirdre Monaghan, Niamh Lennon, Gerald McMullan, Rhodri Miles, Michael Hough, Anthony Boyle, Gian Sanghera-Warren, Mackenzie Dean, Dean Weir, Marko Jelic, Grahame Fox, Jody Halse, Richard Doubleday, Tim Landers, Cormac McDonagh, Andy Moore, Samuel Paul Small, Mark Quigley, Joe Claflin, Desmond Edwards, Alice Hewkin, Isaac Hempstead-Wright, Gemma Whelan, Nathalie Emmanuel, Jacob Anderson, John Bradley, Aidan Gillen, Julian Glover, Kristian Nairn, Finn Jones, Hannah Murray, Kristofer Hivju, Dean-Charles Chapman, Diana Rigg, Anton Lesser, Ian Whyte, Ellie Kendrick, Roger Ashton-Griffiths, Lino Facioli, Josephine Gillan, Sean Bean (a.z.)

Komentáře uživatelů k sérii (44)

No… ehm… jako… dobrý? Možná? Když člověk moc často nezapíná mozek? Na jednu stranu se nedá popírat, že za roztříštěnost čtvrté série minimálně zčásti může předloha, v níž Martin pravidelně informuje, jak pokračuje dění na tom kterém místě a s tou kterou postavou, přestože tyhle věci takřka neovlivňují celkové dění a občas neslouží jako nic jiného než charakterový portrét. Seriál ale tenhle aspekt výrazně zesiluje vzrůstajícím zájmem o šokující nebo nějakým způsobem stylové momenty, z nichž bude mít internet následující den hysterák, a to na úkor vyprávění, kontextu a celkového plánu. Bohužel se rovněž ukazuje, že scenáristi nejsou tak silní v kramflecích, jak si o sobě zjevně myslí, protože drtivá většina stále četnějšího původního materiálu je prostě… divná, ať už jde o originální rádoby hluboké masturbátorské monology beze špetky obsahu (lol wut?), nebo o charakterizaci (jako když změním začátek i prostředek, nemůžu nechat konec jenom proto, že mi ten okamžik příde kůl). Jistě, seriál se ubírá vlastním směrem a snaží se být osobitý, nic proti, ale hergot to ho mám chválit i za to, že je čím dál častěji osobitě dementní?(15.3.2017)

Určitě zatím nejlepší série. Velkolepá, výpravná. umělecky ambiciózní, stylová. Přitom ale nechybí emoce, osobitý příběhový spletenec postav a jejich provázanost, ani syrová atmosféra středověku se vším co k němu patří a více (fantasy prvky). Je zde konečně i krásně vidět zrání jednotlivých herců nejen scénáristicky (charakterně), ale i věkově. Především u mladých umělců se jedná o přirozenou, impozantní a ve filmech v podstatě nevídanou veličinu, která seriálu dodává punc opravdovosti a širokého časového záběru, který defacto žádný film nedokáže obsáhnout, zprostředkovat.(20.5.2017)

4. séria - 95% Pre mňa zatiaľ najlepšia séria. Zvraty nemajú chybu, na začiatku som búchal šampanské. Deviaty diel absolútny luxus, ktorý by mohol isť na filmové plátna. A Peter Dinklage opäť potvrdzuje, že mu rola neskutočne sedí. I Will Take What is Mine With Fire and Blood. Oblúbený soundtrack: The Children.(1.7.2016)

Čím viac akcie a hororu a nových postáv, tým menej atmosféry. “Kúzlo” prvých sérií už je nadobro preč, ale stále je to dobrý seriál. Príbeh Khaleesi ustupuje dianiu v King´s landing a bitke s divokými; vrcholom je emotívny súd s Tyrionom, záverečná bitka a paradoxne (k tomu čo som písal) aj gore súboj Oberyn versus Mountain. Sansa mala svoju prvú naozaj dobrú scénu, Arya hneď niekoľko, a Kit Harrington je každým dielom horší herec. Na niektoré veci si treba zvyknúť.(5.6.2019)

Ešte horšia séria ako minule. Lenže má asi najlepšiu (jednu!) epizódu zo všetkých. O to žalostnejšie pôsobí, posledná časť série...(16.11.2016)

Po zhlédnutí 4. série není moc co dodávat. Rozjezd byl opět pozvolnější, ale posledních snad 5 dílů bylo ohromujících. Prakticky po skončení každého z nich jsem ještě dlouho civěl na závěrečné titulky a nevěřil svým očím. Zamiloval jsem se do tohoto seriálu. Kurevsky se těším na 5. sérii. Naprostá paráda.(3.12.2016)

Tolik jsem se těšila, až antihrdina Joffrey vydechne naposledy a konečně tenhle s odpuštěním psychopatický, sadistický hlupáček zmizí ze scény. Leč s ním, bez návaznosti na jeho postavu, zmizelo ze scény i určité mistrovství a čtvrtá série byla poslední, která mě opravdu silně zaujala. Zrůdného Joffreyho rázem nahradili další psychouši a od dalších sérií už pak šel seriál akorát tak strmě dolů. Paradoxně Joffreyho svatba a to co se na ní událo, bylo posledním TOP momentem doposud strhujícího, takřka bezchybného seriálu, jeho vymodlený odchod byl bohužel zároveň i umíráčkem za dovedně vymyšleným dramatickým příběhem. Do osmé epizody čtvrté řady ještě dobrý, pak nastal pád.(8.8.2017)

Celá série byla fajn. Už občas lehce ztrácela dech, ale pořád šlo o nadstandard televizní zábavy. Její vrcholy (souboj Hory a Zmije a bitva o Zeď) bohužel nenaplnily očekávání.(23.4.2016)

Když jsem poprvé viděl čtvrtou sérii, tak to bylo krátce po dočtení všech napsaných knížek, díky čemuž mě velmi mrzelo, že se seriál v této sérii už značně odlišuje od knih. Nicméně právě tato sezóna obsahuje patrně nejvíc zásadních zvratů a momentů, spoustu nádherných scén jak po akční, tak dialogové stránce a odprostí-li se člověk od knihy, tak musí o čtvré sérii hovořit v superlativech. Snad kromě slabšího dílu Přísežník kvalita série nijak nekolísá.Čtvrtá hra o trůny je fajnová podívaná, pro fanoušky seriálu zasádní, pro fanoušky knih pak celkem nasrávací. Já jsem někde mezi, ale k seriálu mě v poslední době více přitahuje fakt, že dva roky po přečtení knih už z paměti zmizala celá řada detailů I proto jsem si čtvrtou sezónu užil napodruhé mnohem víc, než na poprvé. Tnkrát jsem hodnotil hodně slabými 4*, dnes v klidu mohu dát 5*.(13.1.2016)

Štvrtá séria zahŕňa málo, no predsa tak mnoho. Je určite naozaj zložité do desiatich častí zahrnúť to nespočetné množstvo dejových liniek a príbehov všetkých postáv. Tento seriál si ma získal už dávno, milujem tento svet, milujem tie postavy. A budem zlý, ak budú i naďalej zomierať moji obľúbenci. Uff, bol to pekný mesiac s GOT, no bude to opäť veľmi dlhý rok bez....(20.5.2019)

Tahle série mne jako první ze všech opravdu bavila. Přehledná, přímočará. Tak bych si přál, aby to bylo i nadále. 80%(27.1.2017)

Čtvrtá série mě vlastně poměrně zklamala. Neočekávané zvraty střídají klasická filmové klišé, intriky už nejsou tak překvapivé a bitvy tolik napínavé. Stále je to ta velkolepá Hra o trůny, ale myslím, že s pátou sérií se seriál přiblíží průměru, což bych viděl jen nerad. Sice se v této řadě stalo mnoho důležitých událostí (na konci druhé epizody jsem byl šťastný jak u seriálu nikdy předtím :-)), které nebyly k zahození a některé díly skutečně stálo za to, pak tu ale bylo taky pár epizod, kde vás nezaujalo téměř nic a herci jen mleli vatu. Ale pořád se jedná o nadprůměrný seriál, jen s pomalejším tempem a s více berličkami než předtím... P.S.: Dost mě zklamal Jojen Redd, myslel jsem, že jeho postava bude zajímavější, a také mě vůbec nezajímal vztah Sama s Gilly. Naopak Daeneris, Tyrion a Arya stále baví nejvíce. :) 75%(12.1.2016)

Čtvrtá série: Zatím nejlepší série. Vlastně žádný díl nebyl slabší, každý měl co nabídnout. Toto byla opravdu ta nejvyšší seriálová dokonalost a už si nedokáži ani představit, jak by to lepší mohlo být. Za mě tedy dávám pomyslný vrchol hodnocení a pokud další řada bude ještě lepší, asi budu muset mé hodnocení rapidně přehodnotit. 100%(13.3.2016)

Kdyby se v seriálu vůbec neumíralo, a stal se z něj horor nebo komedie, byl by to jeden z nejlepších seriálů vůbec. Nejlepší postava série: Oberyn Martell... další jediná dobrá postava v řiti....(9.2.2017)

Čtvrtá sezóna přinesla celou řadu skvělých momentů, ale neodstranila největší problém celého seriálu- žvanění o ničem. Myslím, že nejlepším příkladem tohoto nešvaru je rozhovor z osmé epizody o broucích a Orsonu Lannisterovi mezi Tyrionem a Jaimem, to je přímo majstrštyk. Na to se dá říct jen PROČ?? Na Zdi je střídavě oblačno, ale méně zajímavé vstupy mají stále navrch, podobně je na tom Daenerysina dějová linie, Ohař s Aryou Stark mě na druhou stranu bavili pokaždé.(14.12.2017)

• MsUtahraptor

Vzdávám to, na tohle vážně nemám nervy. Mluvená valyrijština nemá naději vyvážit ty "zábavné" zhůvěřilosti prokvétající odhnívajícími pozůstatky předlohy. Světlejší okamžiky připomínají lepší FanFikci, zbytek radši nevidět. TOP scény: Joffrey (Long live Jack Gleeson!) a Purpurová svatba; roztavení Ledu; souboj Red Viper vs. The Mountain; v rámci série i Tyrionovo přiznání Hodnocení: *** z 10 pozn.: Po zralé úvaze vyřazuji z oblíbených. Ačkoli tam první sezóna má své právoplatné místo, zbytek- tj. většina seriálu- je téhle kategorii na míle vzdálen.(3.1.2016)

Tady tomu borcovi vymacknul hlavicku ?:D uz to je moc dlouhy a umrdany..a zase se tu porad keca..nepamatuju si ztoho ani hovno, proto druha nejhorsi serie a zase se tu suka,keca,chodi,suka,keca...ale je to zabava, aspon myslim vtom 2014 me to bavilo. davam klasicky 4*(20.5.2019)

• kenkaku

seriál se pomalu mění. Je to plíživá změna z neotesané pornem líznuté řezničiny na ubohou soap operu. Díky náhodě jsem totiž omylem vynechal 4. epizodu a z 3. skočil hned na pátou... a ono to vůbec nevadilo. Všiml jsem si toho až se začátkem 6. epizody. A to je smutné. Děj se nafukuje kravinama které nijak dění kupředu neposouvají. Překvapením byla celá jedna epizoda věnovaní boji na zdi... až jsem z toho byl v nesvůj. každopádně díky tomu, že počet sledovaných linií klesl a hlavně blond spratek to má za sebou. Největší pozitivum série kvůli kterému stojí za to se dívat dále :)(28.7.2016)

Laťka drží.(22.3.2019)

Konec téhle řady? Obrovská psychická újma pro každého zarytého fanouška GOT. Dost jsem se obával, že po posledních třech epizodách již nezbyde pro další plánované série dostatek postav, na jejichž osudu by stále mohli tvůrci držet otěže samotného seriálu. Byl to zkrátka šok za šokem a od sledování se nedalo ani na minutku odpoutat pozornost. Ne nadarmo mohu Game of Thrones i po letech označovat za stále největší skvost televizních dějin.(31.12.2017)

<< předchozí 1 2 3