Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru. (Falcon)

Dzvandzi

Dějově trošičku slabší, ale jinak dokonale vizuálně zpracované. Herecké obsazení také skvělé. Postava Dr. Strange se po celou dobu filmu velmi dobře vyvíjela a opravdu bylo na co koukat, film mě nenudil a já byl spokojen. ()

Demonic189

Ale nooooo! Veď to všetko sme už preboha raz videli v Matrixe, Batman Begins, Inception a kope ďalších snímkov. Jedno čo sa musí nechať je, že sú tu fajn herci, charizmatický Mikkelsen, skvelé efekty a síce občas zle načasovaný, ale dobrý humor. Príbeh je ale dobre predvídateľný a výcvik hrdinu neuveriteľne rýchly a skratkovity. Nie je totiž možné aby sa náš arogantný a citovo nestabilný žiačik po pár minutách premenil na rovnocenného súpera najväčšieho zloducha, chýba akýsi postupný vývoj a celková katarzia hl.hrdinu. A podobných prípadov tu je viacero. PS: romantická línia opäť 0 bodov a emócie celkovo chladné ako prach. ()

Acrobat

Nedostatok latexu prehluší elegantný plášť. Kdesi som zahliadol ponuku ohýbania reality. Po bezkonkurenčnom Wolverinovi, ktorý jediný ako tak supľuje prácu všetkých, je si myslím tento Doktor to najnádejnejšie na filmovom plátne ktorá môže zachrániť filmový svet. Ten reálny samozrejme tieto dristy a žvásty nepotrebuje. Strange je postaa s ovládaním času, kdes skrátka nemôžete reagovať. Inception padá na mňa v každom momente a hoci to nie je scenárová perla ako Nolan, pozerá sa na to tzv. neopotrebene. Žiaden dátum trvanlivosti. Na každý komix z 90% sa zle pozerá a musí sa prekusnúť kdekoľvek čokoľvek. Tu ani nachvíľu nelamentujem. Benedict, Tilda, Mads tu rozohrávajú partesy netuctových ksichtov. Prelínanie reality a hra so zrkadlom, tak magickým prostriedkom, je úchvatná. Sviežosť kde len pozrieš, málo humoru čo je obrovské plus. Dilemy a prednesy sú samozrejme detinskí ale časový paradox a slučky ma z toho dostanú. BEz debaty je jedno. Derricskon odviedol kus práva a Strangea chcem na svojej strane. Niežeby som ho potreboval. Ale príde mi taký ... Dospelý. (videné 23.03.2018) ()

rublik05

Animačně a trikově zajímavé, přesto všelijaké barvičky a tríčky nedokázaly zachránit tak strašně nudný a nezáživný děj. Celkový příběh Doctora Strange mě nikdy nějak extra neoslovoval, nejinak tomu bylo i teď. Naprosto tuctový a již několikrát viděný děj plný všemožných klišé a nelogičností. Dokonce ani výběr postav zde není nic moc, herci jsou víceméně nezáživní, včetně hlavního záporáka, který zde nemá až tak moc prostoru a působí celkem utahaně. Dialogy ujdou, nějaká ta hláška taky padne. O nějaké kvalitní atmosféře, dramatičnosti či emocích si však můžeme nechat zdát. Kdybych to měl nějak shrnout, tak je pro mě Doctor Strange extrémně nudná a těžce podprůměrná marvelovka, která nepřináší absolutně nic nového, pouze slepě kopíruje již zajeté postupy a kromě pěkných efektů a barviček nemá divákovi moc co nabídnout. Asi je to na mě už moc velké sci-fi. 2/10. ()

Armin82

Ty marvelovky jsou vesměs na stejné brdo, ale tohle je velká vyjímka. Je to taková kombinace Harry Pottera, Green Lantern, Počátku a nevim čeho dalšího. Nicméně největší síla filmu nejsou ani tak efekty, jako tempo a takřka žádná hluchá místa. Benedict Cumberbatch umí upoutat pozornost a záporák Mads Mikkelsen do filmu sednul, jak p*del na hrnec. Já ten film vcelku žral. 90% ()

Nix

Benedict ví, kam se má nechat obsadit. Vizuálně propracovaný, připomnělo mi to hrátky Nolana. Hra s časem mne baví, celé to má spád a takový úvod by si přálo více postav. ()

Hellknight12

Včera pozreté po dlhej dobe. Za mňa jedna z najzaujímavejších kladných postáv Marvelu, teda aspoň sfilmovanych. Príbeh je zaujímavý a dobre spracovaný. Herci sú sympatický a aj dobre hrajú. Máme tu aj nejaký ten humor, ktorého je dosť ale nie prehnane. Ja na tomto filme vidím len dve mínusy. Prvý je tréning, ktorý mohol byť o niečo dlhší a druhý je koniec. Teda záporák, ktorý je čisto CGI bordel. Dialóg medzi Strangeom a ním je celkom vtipný a páči sa mi aj akým, spôsobom sa ho rozhodol Doktor poraziť. Viac nemám čo dodať. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

MickeyWolf

Cestování časem, dimenzemi a arogantní, leč vynikající Cumberbatch... Očekával jsem především to poslední a zbytek se mi dostavil během pár okamžiků, co jsem si v kině sedl. -95%. Mínus 5% je za vtípky, určené, především pro diváky v kině, protože jinak by se jim stěží jen pousmáli... ()

RAFT

Tak a máme tu další marvelovku ,no co k tomu jenom dodat,tak každopádně režisér nám natočil opravdu skvělý film.Ve filmu nechybí ani herečka McAdams která,sice je ve filmu málo no inu mohly ji dát větší prostor ale, i tak nevadí.Trochu mi film připomínal inception,který tak,trochu napodobuje.Mads Mikkelsen má ve filmu skvělou zápornou postavu.Režisér si nám od natáčení hororů co mu jde nejlépe odskočil k marvelovce a povedla se .80% ()

MAAUZ

Strange movie o arogantním chirurgovi a časoprostoru byl jeden z letošních Marvel překvápek a zajímavých origin kousků, kde bylo potřeba doktora pořádně představit. Takže není divu, že polovina filmu jsou samý povídačky místo akce. Holohlavá kouzelnice Tilda Swinton byla přesvědčivá a Cumberbatch mi na roli seděl. Team vývojářů si umí najít i na scénář správný lidi, pač nás to bavilo - Beyoncé a chichotající se master Wong. Ale nic nemělo na pozpátku se odehrávající bitku ve městě. 8 kouzel z 10. ()

Mr.Baboon

Po Iron Manovi nejlepší Marvelovský origin. Jsem rád, že roli Strange dostal právě Cumberbatch. Role se zhostil na jedničku, byl tahounem celého filmu a v podstatě mu není co vytknout. Po celé 2 hodiny jsem se parádně bavil, akční i humorné scény zvladnuté na výbornou. Jen škoda zase nevýrazného zaporáka. Naštěstí se Kaecillius neřadí mezi ty nejhorší (Ronan, Malekith, Yellowjacket), ale má k nim nebezpečně blízko. Pro pokračování je zaporák jasný a něco mi říká, že by Mordo mohl být konečně dalším zaporákem ze škatulky "Dobří záporáci" a zařadit se tak k Lokimu, Fiskovi apod. Doufám, že se ještě někdy vrátí Dormmamu. Na toho jsem se hodně těšil, ale moc prostoru bohužel nedostal. Shrnuto, film je špička, která do MCU přináší něco nového a rozhodně se ještě je na co těšit. Viděl v kině ve 2D s titulky - 90% ()

brabbik

Slušný nářez akce, vědy a mýtů. Žádné protáhle zdržující scény, možná v jedné části chce akci trochu přibrzdit. Efekty skvělé, propracované. A hlavní hrdina si zachoval to správné chování s mírnou arogancí, přesně , co jsem od Benedicta chtěl . 85% ()

Cooller

tak toto je jednoznačně a bezkonkurenčně nejlepší marvelovka co sem viděl jen ten teaser trochu lhal ale nakonec překvapil něčím uplně jiným... to že sahli po Benedictovi byla neskutečně dobrá volba u žse těším na další x) ()

Colchack

Tento príbeh je o mágii, jednom nadanom doktorovi a o jeho čarovnom plášti....Vo všeobecnosti sa jedná o úplne inú marvelovku a o úplne iný origin. Rozumej v pozitívnom slova zmysle. Jasné 4*. Projekcia IMAX 3D. IMAX super! Čo sa ale 3D týka tak priemer. Neurazilo, ale ani neohromilo. ()

fallanga

Už bylo načase. Po záplavě typických Marvelovek typu Avengers, Fantastic Four, Captain America, Iron Man, atd... přichází něco originálního. Neberte mě špatně, Marvelovky mám rád. Na rozdíl od současných DC filmů mají Marvelovky určitou osobnost. Ale opakují se. Všechny jsou stejné, narýsované podle stejné předlohy se stejnými prvky. Strange se tomu částečně vyhýbá. Ano, máme tady egocentrického hrdinu vtipálka, který najednou získá určité schopnosti a zachrání svět. Ano, máme tady fanatického záporáka, který chce zničit svět. Máme tady cameo se Stanem Lee. Máme tady generickou hudbu. Ale to vůbec nevadí, protože přesto to má v sobě dost originality. Příběh je promyšlený a i když se v základních rysech neliší od jiných komiksáren, tak je natolik poutavý, že si toho všimnete až po konci filmu. Práce s nadpřirozenem, které nesedí do obyčejných superhrdinských filmů, z toho dělá něco více. Místy jsem měl pocit, že sleduji Inception a ne Marvelovku. Navíc se konečně začal rozvíjet Marvel Multiverse, z čehož se dá opravdu hodně vytěžit. Samozřejmě, nesmím opomenout obsazení, které prostě nemohlo být lepší. Cumberbatch dokázal skvěle zahrát každý aspekt Strange. Ať už to byl Strange egoista, Strange vtipálek, Strange sympaťák nebo Strange zoufalec, Cumberbatch to zahrál na jedničku. O Mikkelsenovi se raději zmiňovat nebudu. O jeho hereckém výkonu bych mohl básnit opravdu hodně dlouho. Doctor Strange je prostě další Marvelovka, která představuje nový rozměr Marvel Multiverse, ale trošku ji sráží to, že je to pořád to samé. Je to Avengers trochu jinak. ()

lebik

Tisíckrát omleté s hutnou porcí zenových pičovin zabalené do úžasného vizuálu. Takový Počátek na steroidech s humorem kterému musí rozumnět i děti. ()

syphoon

Tak trochu jsem doufal, že by to mohl být malý filmový vánoční dárek! BYL! :) Skvělé, skvělé, skvělé. Vtipný, akční, vtipné a zase akční! Mohu říci, že jsem mohl film vidět ve 3D - některé scény, hlavně ta honička v mrakodrapech, si svoje místo mezi nejlepšími scény za pomocí efektů rozhodně zaslouží! MARVEL valí!!! 82% ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení