Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru. (Falcon)

Playman

Absolutně nejhutnější marvelovka. Zkrátka šťavnatá. Některý scény naprostej mindfuck a poletování skrze vesmíry a mezivesmíry šílená haluz. U velkýho hollywoodskýho blockbusteru něco tak šílenýho něčekám. To chtělo koule. :D Bravo! ()

noriaki

Doctor Strange jakoby do marveláckého vesmíru ani nepatřil. Každý film má vlastní žánr, takže úkrok do východní fantasy nepůsobí úplně nezvykle, ale zdá se, že hrdina s bradkou by zvládl všechno sám a zbytek marveláckého týmu se hodí leda tak na lavičku náhradníků. Tohle je zkrátka vyšší liga a egoistickému doktorovi se ze staré party může rovnat leda Thor a to ještě těžko. Gramofani zmnožující příběhy dojné krávy studia ovšem určitě vymyslí, jak bude v další bitvě užitečný i ten chlapík s lukem a titěrnou zásobou osmi šípů. Takže dokud to jde, tak si užívejte luxusní fantasy vzhled, specifickou atmosféru a rozpustilý smysl pro humor. V příští týmovce z toho zůstane sotva stín. Co se příběhu týče, tentokrát scenáristé odvedli stěží ucházející práci. Záporák je nevýrazný a nebýt výborného Madse Mikkelsena, tak by ani nestál za řeč. Christine Palmer dostala minimum prostoru a důležitou ji udělala jen taktéž výborná Rachel McAdams. Herci vytáhli film o stupeň nahoru a Benedict Cumberbatch sám ještě o jeden navíc. Výprava a efekty jsou ovšem prvotřídní a jenom pro hrátky s prostorem se vyplatí zajít si na film do kina. Koncept je chytlavý a vedle Strážců galaxie je pro mě asi nejzajímavější v celém tomhle vymyšleném vesmíru, jenže spousta nedodělků srazila dojem téměř do průměru. ()

PiLgRiM

Předimenzovaný digitální bordel plný nezajímavých postav, který z šedých vod průměru nevytáhne ani zajímavá stylizace, ani božský Mads, který tu bohužel nemá moc co hrát. Rutina ()

mikestiff

Po všech Xmenech první Marvelovka, kterou jsem dokoukal, jupí! :) Takhle jsem čekal, že bude vypadat Inception, tak jsem se dočkal alesoň teď :) ()

venison

Mnooooo, bohužel musím konstatovat, že jsem po několika letech intenzivního sledování komiksových filmů, dnes již tímto zábavním odvětvím přesycena.. Několik komiksových filmů ročně už nějak nezvládám pobírat.. Také spojování jednotlivých hrdinů v obrovské akční celky mne přestává bavit.. Vizuální efekty jsou dokonalost sama, s každým dalším filmem lepší a lepší, výpravnější a výpravnější, ale obávám se, že mi to ke kvalitnímu diváckému zážitku už nestačí.. V 80. a 90. letech byly fantasy filmy tak oblíbené, protože jich bylo jako šafránu.. Komiksové filmy mi začínají stále více připadat jako ty východní asijské filmy, které se točili právě v tomto období, a zachycovali tenkrát tolik populární bojová umění.. Začátek a konec omáčka a jinak celý děj byl o tom, jak někdo někomu nabančí.. Tady je ta samá šablona.. Asi jsem po cca 15 lech z tohoto žánru tak trochu vyrostla.. "Doctor Strange" je kvalitně odvedená řemeslná práce, ale uchází mi jedinečnost filmu.. Další hrdina, co něco umí a proti někomu bojuje.. Navíc Benedict Cumberbatch je stále Holmes, který změnil kostým.. ()

elanius

(26/2017) / Tak tento komentár si patrične plánujem vychutnať .......... wait for it ......... ďalšia zbytočná rutinná marvelovka!!! (5/10) ()

uiu

Nejslabší Marvel, co jsem viděla a to si pište, že jsem doteď dávala snad jedině 5 hvězd všemu, co Marvel vyplodil. Jsem ráda, že jsem na Doctora Strange nešla do kina, jak jsem zamýšlela, protože by to byly jen zbytečně vyhozené peníze. Nechápu, jak se tohle dílo může někomu líbit, protože omílá pořád dokola to samé. Egoistický, namyšlený a rádoby vtipný "Dr. House" alias tak trochu Tony Stark je nejlepší chirurg s klidnou rukou, dokud při autonehodě - za kterou si mimo jiné může svou bezohlednou jízdou ve svém Ferrari, sám - přijde o nervová zakončení v rukou a tudíž příjde o to jediné, co v životě miloval. Snaží se najít "lék" na své uklepané ruce a dostane se tak až do Nepálu (v originále do Tibetu), kde jsou něco jako mnichové, kteří ovládají časoprostor a jiné dimenze a učí ho ta nejvyšší (v originále ten nejvyšší). Ale jak už to bývá, jeden z mnichů sběhl a dal se na temnou stranu a pomáhá zase jakýmusi požírači planet jakoby Galaktusovi, což je jen obří obličej z mlhy... Kde já jsem to už všude viděla? V Green Lanternovi? Ve Fantastické čtyřce dvojce se Silver Surferem? Nvm... Benedict Cumberbatch je můj oblíbenec, ale sem se mi jaksi nehodí. Jde hodně vidět ten nátlak na producenty, aby byl součástí MCU a něco si na tom vytřískal, když je posledních pár let tolik v Hollywoodu oblíbený. Ano, uznávám, že některé scény by se více hodily do filmu Inception od Nolana a pěkně se na ně kouká, ale to je tak vše, jinak je film plný klasických klišé od osudové lásky Rachel McAdams (další zbytečná ženská postava, která děj nikam neposouvá a jen tam prostě je, aby asi hrdina nepůsobil jako gay) až po souboj hlavního hrdiny a hlavního záporáka, přičemž oba mají stejné schopnosti, viz Neuvěřitelný Hulk, jednička Iron Mana nebo Ant-Man. ()

tnp101

Nejsem žádný zapřísáhlý fanoušek Marvelu, ale od každého kusu MCU skládačky očekávám slušnou, zábavnou podívanou a u žádného filmu ze série se mi nepřihodilo, co zrovna teď u Strenže. Koncepčně i formálně mi nesedl. Těšil jsem se na originálnější příspěvek do dnes již vcelku jednotvárné série filmů, dostal jsem origin, který už jsem viděl stokrát, s dobrým ale málo využitým obsazením a křečovitými komediálními prvky, které tu jsou asi jen proto, že patří k trademarku MCU. Před deseti lety by to asi byla pecka, ale dnes je to už prostě ohrané, nudné, vykalkulované a příliš při zemi. Je mi trochu blbé dát dvě hvězdy, ale na tři jsem se nebavil. 50% ()

terunka003

Marvelovka, vtipné, crazy, divoké, bez většího přemýšlení. Tak na to musíte totiž koukat - bez přemýšlení. Sledovat obrázky. Bylo to prima. Místy docela vtipné. Barevné a čarovné. To mě baví. Nic náročného, zajímavý herci, slušný příběh, pěkné zpracování. ..čáry máry fuk, ať je z tebe bublifuk.. ()

anli

Komiksový svět se nám na filmovém plátně rozrůstá o dalšího hrdinu ,který přesně zapadne do týmu Avengers.Světoznámý neurochirurg má dopravní nehodu ,po které nemůže používat obě ruce a tak hledá novou cestu a najde ji.Získá nové magické schopnosti a doplní už tak velký komiksový vesmír a musím upozornit ,že tu neplatí ani realita ,ani jakýkoliv rozměr a dokonce ani čas.Neplatí tu fyzikálmí zákony ,ani ty materiální ba ani časové.Je to skutečně ohromující podívaná a vizuální pastva pro oči.A to doslova.Nic tu není jen tak a všechno má přesně své místo.A ano,je to právě tenhle doktor ,který se naučí používat a nosit u sebe kámen času.A je tedy jasné ,že pro další vývoj příběhu je jeho postava jedna z nejklíčovějších.Doctor Strange je velmi zajímavý a precizně zpracovaný příběh.Komiks jsem nečetl a tudíž ho neznám ,ale film je srozumitelný ,patřičně napínavý ,komiksově nadčasový a fantastický a vizuálně a zvukově ekcelentní.Chvílemi se možná trochu divák neustálým pohráváním s realitou ztrácí ,protože chvílemi to režisér malinko ,ale opravdu malinko přehání ,ale je to to jediné ,co bych mohl vytknout.Bedenict Cumberbatch je ve své roli opravdu přesný a přesvědčivý ,stejně jako Tilda Swinton.Je to opravdu podivuhodný a zajímavý svět ,který dal vzniknout skvělému filmu ,jenž zapadá do celého marvelovského universa a pomáhá se mu rozrůst se ctí a patřičnou dávkou inteligence a humoru.Dávám čistých 80% a teda ty portály ,to je super věc ,no ne? ()

Pavlínka9

Upřímně - film jsem poprvé viděla před 4mi lety a nebyla jsem z něj nadšená...nicméně - věděla jsem, že se na něj potřebuji podívat znovu, jelikož jsem této postavě chtěla porozumět, ale bylo to na mě asi moc "komplikované". Aktuálně už to vidím jinak. Pro porozumění světu, ve kterém se poté Strange objevuje jsem ráda, že jsem se na to znovu podívala a už tomu - si myslím rozumím. Cumberbatch je vynikající...Náááádherná ukázka toho, jak se Vám během vteřiny dokáže změnit celý svět a jak se může změnit...Jsem ráda, že jsem mu dala druhou šanci, i když je to za mě až moc na "zeleném pozadí".. ()

hroubek

Tak jsem nakonec spokojenější, než jsem čekal. Doktora Strange mám jako postavu dost rád a ty komiksy co jsem s ním četl mě bavily. A proto jsem se docela bál, aby tento film neztratil své kouzlo a celý se nepřizpůsobil seriálové výrobě jakou produkuje Marvel Studio. Jelikož, svět ve kterém Strange působí není, tak flexibilní jako u zbytku hrdinu a snadno by se mohlo stát, že dojde k výraznému rozporu a přizpůsobování se publiku na úkor příběhu. A to se naštěstí nestalo v takové míře. Největší problém celého filmu je to, že i přestože stojí pevně na svých nohou, tak se nelze ubránit pocitu, že vidíme to samé pořád dokola, jen s jiným prostředím. Já s tím dokáži žít, protože se film povedl a je řemeslně nádherně udělaný a navíc je vidět, že se o režii postaral člověk, pro kterého to nebyla jen obyčejná zakázka jako tomu bylo u Ant-Mana, Iron Mana 3 nebo Thora 2. Scott Derrickson odvedl hodně dobrou práci. Je to šikovný řemeslník, který umí pracovat s napětím, hudbou, s kamerou a umí vést herce. Navíc mu jde práce s atmosférou a díky hororovým zkušenostem tohle byla látka pro něj. A je to vidět i na výsledku. Derrickson nikam nespěchá pomalinku nám představuje hrdiny, motivace, zápletku a daný svět. A tohle objevování hodně fajn. Dost jsem ocenil, jak moc se Derrickson drží při zemi a spoustu nápadů si schová do akčních scén. Akčních scén, které jsou nádherně udělané a promyšlené a neslouží jen jako atrakce, ale pomáhají v příběhu. Problém je, že působí dost zmateně a místy i nadbytečně, jelikož to po chvilce začne splývat dohromady. Totéž platí i o tripových výletech do multivesmíru. Patří to ke komiksové postavě a má to i své opodstatnění ve vyprávění a klidně bychom se bez toho obešli. Benedict Cumberbatch je výborná castingová volba a Strange v jeho podání je velmi dobrý a já jsem s ním hodně moc spokojený. Chiwetel Ejiofor mě dost překvapil, jelikož jsem od něho čekal malinko jiný výkon. Rachel McAdams je fajn, ale bohužel jsem měl pocit, že je tam aby se neřeklo, že hlavního hrdinu nezajímají ženy. A jako motivace pro záchranu světa moc dobře nefunguje. Mads Mikkelsen mě překvapil, jelikož zahrál svého záporáka dobře a podařilo se mu prodat nějaké motivace. Anakonec jsem si nechal Tildu Swinton, která si svojí roli užívá. Film funguje jak po akční stránce, tak i po vypravěčské. Jen je škoda, že se opět řeší záchrana celého světa a přitom by bohatě na rozjez stačilo něco komornější, díky tomu by daná proměna fungovala o něco lépe. Neříkám, že ve výsledku je to špatné, ale rozhodně si myslím, že s některými věcmi mohly počkat viz. komornější finále v prvních dílech Iron Mana, Thora nebo v Ant Manovi. Doktor Strange se povedl a i přes drobné chyby je to podívaná, která stojí za to aby byla viděna v kině. PS: Hudba od Giacchina je fajn, ale ten Star Trek tam je dost slyšet. ()

VasaX

Toto je klasický představovací/origins film. Se vším všudy. Jen s tím rozdílem, že v hlavní roli máme charismatického Benedikta a všechny klasické problémy (tuctový vzestup k moci, trénink, ostatní postavy jsou jak trhací kalendář, ať už jsou záporné nebo ne) zahlazuje on a fantastické efekty. Tohle je více one-man-show jak všechyn ostatní "origins" filmy, člověk se těžko se Strangem ztotožní, ale na druhou stranu je jím učarován. Doctor Strange je vizuálně bohatý, akční, vtipný a celkové prostě příjemným marvelovským filmovým zážitkem. Navíc specifikum Strangeova univerza je zde přeneseno působivě a velmi efektně. Já jsem nadšen a těším se, až se s Doktorem Strangem setkám příště. ()

Brain-D

Nejsilnější Avanger !!! Nejpůsobivější úvod, který jsem kdy v comicsu viděl. Už od počátku jsem seděl zadřený v sedačce a zastavoval se mi dech nad mocí efektů, kterými tenhle film disponuje. Od počátku a Interstellaru méně vážnější, ale i tak se může řadit mezi ty filmy, které pojednávají o jiných úrovních či času :) ()

Timak

Nevím co napsat. Byl jsem na tom 2x a pokaždé to byl vynikající zážitek. Poprvé z nečekaného, asi jako ze Star Lorda, a podruhé skvělým 3D. Jestli někdo může zastoupit Roberta a jeho Iron Mana, tak je to Benedict. V tomto filmu mě uchvátilo spoustu věcí, jako třeba vizuál, originální akční scény i herečtí představitelé. Za mě rozhodně palec nahoru a řadím ho na stejnou úroveň jako Guardians of Galaxy. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení