83. Annual Academy Awards

Rozhovor 10
Publicistický
USA, 2011, 180 min

Účinkují:

James Franco, Anne Hathaway, Oprah Winfrey, Jeff Bridges, Sandra Bullock, Marisa Tomei, Halle Berry, Alan Menken, Randy Newman, Robert Downey Jr. (více)

83. ročník udílení prestižních cen Americké filmové akademie za rok 2010 proběhne v Hollywoodu 27. února 2011. Diváci HBO mohou sledovat přímý přenos v pondělí 28. února ve dvě hodiny ráno a ten samý den ve 21 hodin bude uveden devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera.  Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po třiaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2010. Tím okamžikem bude pondělí 28. února ve dvě hodiny ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 21 hodin možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (oficiální text distributora)

HAL

Lépe než Baldwinova show loni, hůře než Jackmanovo řádění předloni. Celkově nerozhodně na body - tedy alespoň co se týče celkové show, nikoli pouze moderátorské dvojice, která měla spíše roli nahrávačů všem hostům okolo... což ovšem není příliš velké negativum, celek s mnoha slabšími poháněči může být stejně funkční jako ten se dvěma silnými. Mohlo by tedy být lépe... ale při vzpomínce na potrat jménem Český lev jsou vlastně Oscaři pořád super (když nekomentuji výsledky). ()

kingik

Neumím Oscary prožívat a od toho se odvíjí moje hodnocení. Tím chci říct, že je mně úplně jedno kdo vyhraje nebo nevyhraje. Oskarové filmy jsou stejně většinou nuda a z letošní nabídky mně zatím žádný film nezaujal. Moderátorská dvojice Franco/Hathaway byla v pohodě stejně jako celý slavnostní ceremoniál nabitý celebritami. Scarlett Johansson a Gwyneth Paltrow oslnily nejvíce. ()

Hedka

Áno, moderátorská dvojica nebola excelentná, ale nebolo to zas až také nudné. Verila som, že Colin Firth to má tentokrát vyhraté, a celý večer som sa tešila na jeho ďakovnú reč. Myslím, že o jeho kvalitách niet pochýb, Oscar mu právom patrí. A jeho duchaplnosť ani tentokrát nesklamala. ()

Fingon

Neseděl mi pouze James Franco, pro Anne Hathaway mám naopak slabost. Nejvíc mě rozsekal Kirk Douglas... tak příští rok ve stejnou dobu, tj. příští den si stáhnu celý pořad s vysekanými reklamami:) ()

swamp

Moje první zhlédnuté předávání Oscarů a nemůžu říct, že bych se vysloveně nudil - spíš jsem čekal jiný typ trapné americké show a jsem rád, že se mi dostalo něčeho celkem snesitelného. Z předchozích mnoha předávání jsem ale viděl některá videa a vím, že Oscaři dokáží být i velmi vtipní, čehož jsme se letos bohužel nedočkali. Těšil jsem se na Franca, ale jediné, co předvedl, byl jeho zamračený pohled (sexy?) a mlčení. A celá ta šaráda ohledně twitteru byla neskutečně trapná, škoda.. ale rád si příští rok spravím chuť. ()

dex2man

S výsledky jsem neobvykle spokojen,snad to ani nemohlo dopadnout líp..zato samotné předávání rozhodně ano.Moderátorská dvojice byla nejhorší za posledních pár let.Hlavně Franco asi zapomněl, že show uvádí a tak stál polovinu času nezůčastněně na jevišti.Asi mu nikdo neřekl,že s jedním převlekem a pozdravem babičky v publiku nevystačí na celý večer.Letos jsem poprvé sledoval přenos na HBO a doted toho lituju,přes moji průměrnou angličtinu,bych pochytil víc v originále.Vím, že dabovat přímý přenos není sranda,ale stejně..o momentech a rozhovorech ze zákulisí a červeného koberce,kdy jsem díky překřikování pánů ve studiu (nevěnujících se dění na obrazovce) neslyšel téměř jediného herce ani nemluvě...snad bude příští ročník zábavnější. ()

Ant

Oscaři jsou pro tento rok rozdáni a já jsem v rámci možností spokojená. Ovšem moderátorská dvojice byl trapas na entou. Zhulený Franco a trapná Hathaway se opravdu předvedli. Prosím Akademii, ať už ani jednoho z nich v životě nepustí k moderátorskému pultíku. Snad každý ročník, který jsem viděla, byl lepší než tohle fiasko. ()

heyda

Spíše zábavné, než vážné. Nicméně americký humor je mi takhle mnohem milejší, než když se pokouší naši moderátoři o vtipnost na předávání Slavíků, Andělů, Miss ČR apod. Jsme prostě suchaři. V tomhle je mi americký národ velmi sympatický, že se nebojí vstát a tleskat, že se nestydí zasmát se z plného hrdla. Jojo, máme se stále co učit... Anne Hathaway byla kupodivu dobrou volbou a dokázala, že je i vynikající zpěvačkou. Ale tomu se já ani nedivím. James Franco byl docela suchej, Anča to za něj celou dobu táhla. Ale není se čemu divit, tak trochu doufal, že ta zlatá soška zacinká, takže nervozita určitě fungovala a soška nakonec bohužel nezacinkala. Tak snad jindy Franco ;-) ..........(pozn. stejně jako uživatel N.Strauber se nemůžu smířit s Oskarem za chabou hudbu v Social Network a za podprůměrný vedlejší herecký výkon Melissy Leo ve Fighterovi) ()

Deschain

Pozrela som si to celé live aj s červeným kobercom a veselo (argh!! :D) sa zasekávajúcim streamom. Ale bolo dobre, poctivo som si zaspamovala twitter a tešila som sa z Anne Hathaway, ktorá mi je sympatická od prvého zhliadnutia Denníka princeznej (čo je teda už pekne dlho). Franco mi nevadil, ale asi to bude tým, že mal menej priestoru a sledovala som jeho twittrové spamy zo zákulisia. Najlepšie momenty - Bob Hope, Kirk Douglas, Marky Mark, musicvideo mash-up, ROTK, Exit Through the Crazy Shop, Oprah na YMCA, Spielberg spomína Absolventa, scenáristi & morské prasiatka a veľa ďalších. Zopár vedľajších Oscarov pre Inception - aspoň niečo. Najväčší mimo Oscar - Hans mal beatnuť Trenta. Time z Inception je jedna z najlepších skladieb minulého roka. ()

HellFire

Začátek mi připomněl nadmíru povedenou scénu ze Social Network, ale zbytek večera tak dobrý nebyl. Anne Hathaway by klidně moderování zvládla sama, James Franco totiž nejspíše vykročil z postele levou nohou. Tvářil se, jakoby moderování dělal na protest a jen prostě odříkal, co musel. O výběru nominovaných a výhercích je zbytečné se hádat, je rozhodnuto. ()

Ilicka

Na celém Galavečeru mě nejvíce pobavily šílené a mimózní překlady české moderátorské trojice. Chyběl mi nějaký silnější moment, něco ve stylu dva roky starého intra Hugh Jackmana. Moderátorsky šedivé, výsledky však pro mou osobu uspokojivé. (Kino Metropol Olomouc) ()

N.Strauber

Přímo na místě to bylo spíš za 4*, ale s odstupem malého času... Chyběl tomu větší nápad, větší švih - a větší vtipnost. Stálo však za to ceremoniál vidět, výsledky mě povětšinou potěšily a vysloveně nelibě nesu jen hudbu pro Facebook a vedlejší afektovanou herečku Melissu Leo. Avšak hodnotím především pořad. Pravda, kdyby Natálka nedostala Oscara, asi jdu ještě dolů... :-) A zase kvůli tomu, že jsem to viděl na velkém plátně, hvězdičku přidávat nebudu - za exhibici tří českých pouťových vyvolávačů na HBO, kteří se domnívají, že se nesmí odmlčet, taky žádnou nestrhávám. Co se týká moderátorů... ehm ehm ehm... Asi především proto jen ty 3*. Z Anne Hathaway alespoň místy vyzařovala radost, kdežto pan Franco tam byl snad omylem. Za to, co tam dělal (či spíš nedělal), bych mu odebral oscarovou nominaci. Bylo vidět, že ho to spíš otravuje. Nominovaný herec by stejně podle mě neměl moderovat, je to trochu nesmysl... And the winner is... KIRK DOUGLAS! ()

bouncer

Bohužel, letos se to nepovedlo. Na Oscarech je vždy hlavním lákadlem to něco navíc než jen čtení jmen nominovaných a vítězů a následné děkování. To dokáže každé vyhlašování cen... Na Oscarech mě lákal skvělý moderátor, který má dost prostoru k humoru (a občas i docela drsnému mířenému na hvězdy v prvních řadách), scénky, skeče atd. Teď jsme měli moderátory dva, Anne Hathaway nebyla špatná, ale popravdě by mohla na nejvýš přicmrndávat někomu jinému a James Franco...? Škoda slov, hrozné herecké výkony doprovází ještě otřesnější moderování. Navíc bylo stejně tak málo prostoru, který se dostal zábavě na úkor vzpomínání a jmenování a děkování. Veliká škoda. Naštěstí alespoň výsledky jsou podle mého gusta a snad i spravedlnosti (což zase nebývalo zvykem v posledních letech). ()

BigDeal

Jednoduché odovzdanie cien, pár klipov, pár vtipov, pár ďakovných rečí. Ale žiadne pamätné scény, či už hudobné, alebo humorné. ()

Silence

Oscarový ceremoniál má pro mne nezaměnitelné kouzlo. Noční seance, kdy u televize naživo sleduji tuhle největší filmovou událost na světě jsou svým způsobem jedinečné a určitě za to může samotná síla okamžiku předávání těchto cen. Možná i proto jsem ochoten v průběhu přenosu odpustit spoustu věcí a jen se bavit tím neskrývaným, ale jedinečným patosem a podlézáním. Nikdy se ale na zvučnost samotného jména "Oscar" nespoléhalo tak, jako tentokrát. Měl jsem čas a dodatečně jsem si proklikal záznamy řekněme pěti posledních předávání a bohužel jsem si potvrdil, to, co mě pálilo již při živém sledování 83. předávání cen Akademie. To, že ceremoniál tak rychle "utekl" nebylo způsobeno jeho svižností a lehkostí, ale spíše absencí nápadů, silných okamžiků, sestřihů, hostů atd. Prostě čehokoliv, na co může divák vzpomínat. U Oscarů si cením role moderátorů jako prvku, který má večerem provádět, ale nemá překážet pravým hvězdám. Silní moderátoři i tak umí zanechat stopu, to se tentokrát nepovedlo. Obrovské zklamání nastalo již při úvodním proslovu, kdy se úplně rezignovalo na klasické představení potenciálních oceněných. Další dění se pak dělo spíše v duchu odškrtávání jednotlivých kategorií, než prožívání slavnostního večera. Na druhou stranu má tenhle ceremoniál výhodu v tom, že je každý rok jiný a tím pádem je stále na co se těšit a doufat, že to, co se nepovedlo, se příště povede. Jedním z mála přínosů letošního roku bylo závěrečné nastoupení oceněných, které působilo - v kontrastu s klasickými rychlými (ale praktickými) konci po děkovné řeči nejlepšího filmu - docela mile. ()

villon17

Atmosféra v kině úžasná, výsledky uspokojující, moderátoři mladí a nezkušení, ale co, bylo to mý poprvé:) a neusla jsem. ()