The Graham Norton Show (TV pořad)

Talk-show / Komedie

Velká Británie, 2007, 60 min

Graham Norton, Ricky Gervais, Joan Rivers, Dawn French, David Tennant, Miriam Margolyes, Benedict Cumberbatch, Kim Cattrall, Reese Witherspoon, Helen Mirren, Amy Adams, Robert Downey Jr., Chris O'Dowd, John Waters, Minnie Driver, Daniel Radcliffe, Chris Pine, Hugh Grant, Greg Davies, Simon Amstell, Jack Whitehall, Karen Gillan, Matt Smith, Adele, Lee Mack, Kara Tointon, Ellie Goulding, Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Jennifer Saunders, Rhod Gilbert, Christina Perri, Lily Allen, Cheryl Cole, Robin Thicke, Jake Bugg, Aloe Blacc, Lorraine Kelly, Jon Richardson, Paloma Faith, Alesha Dixon, Conor Maynard, Jack Dee, Don Johnson, Michael Palin, Bill Bailey, Sue Perkins, Dara Ó Briain, Len Goodman, Darcey Bussell, Michael McIntyre, Jason Manford, Nick Frost, Brendan O'Carroll, Ed Sheeran, Anna Kournikova, Michael Keaton, Ian McKellen, Liam Payne, Harry Styles, Niall Horan, Olly Murs, Liam Neeson, Anna Kendrick, Eddie Redmayne, Emily Blunt, Meryl Streep, Mark Ruffalo, James McAvoy, Katherine Jenkins, Denzel Washington, Tom Hanks, Matt Damon, Bill Murray, Hugh Bonneville, Ewan McGregor, Cate Blanchett, Kenneth Branagh, Saoirse Ronan, Ben Hardy, Bonnie Tyler, John Cleese, Jeremy Renner, Elizabeth Olsen, Rebel Wilson, Kit Harington, Josh Widdicombe, Jessie Ware, Amanda Holden, Noomi Rapace, Carey Mulligan, Olly Alexander, Harry Enfield, Stanley Tucci, Hugh Jackman, Margot Robbie, Will Smith, Kelly Clarkson, Rita Ora, Sharon Horgan, Jack O'Connell, Rob Delaney, Judi Dench, Dev Patel, Jessie J, David Guetta, Cara Delevingne, George Ezra, Kasabian, CeeLo Green, Lewis Hamilton, Uggie, Ross Noble, Sarah Harding, June Brown, Liz Smith, Imelda May, Barbara Windsor, Andy Burrows, Emilia Clarke, Nicole Kidman, Hozier, Davina McCall, John Boyega, Daisy Ridley, Jessie Wallace, Sarah Millican (herec, a.z.), Edward Grimes, John Grimes, Mark Watson (a.z.), Andrew Flintoff (herec, a.z.), Jodie Foster, The Weeknd, Thierry Henry, Conchita Wurst, Britt Robertson, Charlotte Blake (a.z.), Tia Benbow-Hart (a.z.), Crissie Rhodes, Ben Earle, Alison Moyet, Gregory Porter, Christine and the Queens, Frank Skinner (herec, a.z.), Jo Brand (herec, a.z.), Paul Whitehouse, Pam St. Clement, Adam Woodyatt, Ricky Groves, Brian Capron, Chris Cowlin, Andrew Garfield, Mo Farah, Will Young, Jackie Collins (herec, a.z.), James Blunt, Harry Hill (herec, a.z.), Hetti Bywater

Mám rád suchý anglický humor Grahama Nortona, jenž používá při svých rozhovorech s hosty. Graham Norton má tu úžasnou schopnost, že z hostů vytáhne všechno. A samozřejmě nesmím zapomenout na Grahamovo pověstné červené křeslo. Mým nejoblíbenějším dílem pořád zůstává díl s opilým Markem Wahlbergem, s nímž už tak dokonalá talk-show získala nový, zcela netušený rozměr.(15.6.2014)

Graham je naprosto skvělý moderátor s důvtipem a sebereflexí. Jeho humor je často až dětinský, ale o to víc zábavný. Hosté v jeho šou se zdají velice uvolnění, takže se určitě nebojím doporučit. Nejlepší hosté - Mark Ruffalo, Joanna Lumley + James McAvoy + John Bishop , James McAvoy + Liza Minnelli + Jack Dee, Johnny Depp + Ricky Gervais, Adele, Jude Law + Robert Downey Jr., Ewan McGregor + Chris O'Dowd, Noel Gallagher , Gary Barlow + Will Smith + Tom Jones a další :)))(27.11.2011)

Boj s antipatií ... aneb jak jsem během několika měsíců změnil původní hodnocení o dva stupně. Norton mi je sice stále nesympatický, ale prostě musím uznat kvality jeho noční talkshow a vlastně i jeho stylu moderování, kterým exceloval například i u Euro(estrádní)vize. Spolu s Clarksonem asi nejlépe placení moderátoři na BBC. Zaslouženě. PS: Alan Carr má smůlu, tam to přes dvě hvězdy jít nemůže ;-)(12.11.2014)

V podstatě jde o ten starý známý koncept - do show přicházejí VIP osobnosti propagovat svůj nejnovější film, knihu, pořad apod., ale díky talentu Grahama Nortona je tahle show mnohem víc. Předně hostů sedí v křesle hned několik a komunikují mezi sebou, takže vzniká uvolněná atmosféra. Norton z hostů vždy vytáhne ty nejlepší historky a navíc přidá pár vlastních vtípků. Hodně pomáhá, že jsou často namíchaní ostřílení britští komici s hollywoodskými celebritami, kde Britové drží filmové hvězdy při zemi. Graham často komunikuje s publikem, dává hostům zapeklité úkoly a nechává je pít alkohol (což se třeba v případě Marka Wahlberga moc nevyplatilo...). Jediná talk show, u které se těším na každý nový díl.(5.3.2016)

"Ooooh, oooh, ooooh, ooooh...welcome." Asi mnou nejoblíbenější talk-show pořad, který jsem prvně objevil na videačesky, kde jsou jen ty nejlepší části, postupně jsem se začal dívat na celé díly, které mají zajímavé hosty. Nejlepší na tomto pořadu je fakt, že všichni hosté chodí na pohovku najednou a krásně se tak doplňují, což většinou způsobuje velice vtipné momenty. Graham Norton je navíc velice inteligentní a pohotový moderátor.(27.8.2012)

• - V 18. epizodě 14. série Matt Damon vyprávěl historku o Billu Murraym, jak se během Berlínského filmového festivalu (2014) v 8 hodin večer vydal vlakem do Prahy. Bill řekl, že Praha je krásné město, a jak ho fascinoval Staroměstský orloj. (smack)