The Graham Norton Show (TV pořad)

Talk-show / Komedie

Velká Británie, 2007, 60 min

Graham Norton, Ricky Gervais, Joan Rivers, Dawn French, David Tennant, Miriam Margolyes, Benedict Cumberbatch, Kim Cattrall, Reese Witherspoon, Helen Mirren, Amy Adams, Robert Downey Jr., Chris O'Dowd, John Waters, Minnie Driver, Daniel Radcliffe, Chris Pine, Hugh Grant, Greg Davies, Simon Amstell, Jack Whitehall, Karen Gillan, Matt Smith, Adele, Lee Mack, Kara Tointon, Ellie Goulding, Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Jennifer Saunders, Rhod Gilbert, Christina Perri, Lily Allen, Cheryl Cole, Robin Thicke, Jake Bugg, Aloe Blacc, Lorraine Kelly, Jon Richardson, Paloma Faith, Alesha Dixon, Conor Maynard, Jack Dee, Don Johnson, Michael Palin, Bill Bailey, Sue Perkins, Dara O'Briain, Len Goodman, Darcey Bussell, Michael McIntyre, Jason Manford, Nick Frost, Brendan O'Carroll, Ed Sheeran, Anna Kournikova, Michael Keaton, Ian McKellen, Liam Payne, Harry Styles, Niall Horan, Olly Murs, Liam Neeson, Anna Kendrick, Eddie Redmayne, Emily Blunt, Meryl Streep, Mark Ruffalo, James McAvoy, Katherine Jenkins, Denzel Washington, Tom Hanks, Matt Damon, Bill Murray, Hugh Bonneville, Ewan McGregor, Cate Blanchett, Kenneth Branagh, Saoirse Ronan, Ben Hardy, Bonnie Tyler, John Cleese, Jeremy Renner, Elizabeth Olsen, Rebel Wilson, Kit Harington, Josh Widdicombe, Jessie Ware, Amanda Holden, Noomi Rapace, Carey Mulligan, Olly Alexander, Harry Enfield, Stanley Tucci, Hugh Jackman, Margot Robbie, Will Smith, Kelly Clarkson, Rita Ora, Sharon Horgan, Jack O'Connell, Rob Delaney, Judi Dench, Dev Patel, Jessie J, David Guetta, Cara Delevingne, George Ezra, Kasabian, CeeLo Green, Lewis Hamilton, Uggie, Ross Noble, Sarah Harding, June Brown, Liz Smith, Imelda May, Barbara Windsor, Andy Burrows, Emilia Clarke, Nicole Kidman, Hozier, Davina McCall, John Boyega, Daisy Ridley, Jessie Wallace, Sarah Millican (herec, a.z.), Edward Grimes, John Grimes, Mark Watson (a.z.), Andrew Flintoff (herec, a.z.), Jodie Foster, The Weeknd, Thierry Henry, Conchita Wurst, Britt Robertson, Charlotte Blake (a.z.), Tia Benbow-Hart (a.z.), Crissie Rhodes, Ben Earle, Alison Moyet, Gregory Porter, Christine and the Queens, Frank Skinner (herec, a.z.), Jo Brand (herec, a.z.), Paul Whitehouse, Pam St. Clement, Adam Woodyatt, Ricky Groves, Brian Capron, Chris Cowlin, Andrew Garfield, Mo Farah, Will Young, Jackie Collins (herec, a.z.), James Blunt, Harry Hill (herec, a.z.), Hetti Bywater, Robyn, Taio Cruz, Paul Hollywood, Rod Stewart, Davood Ghadami, Johanna Söderberg, Klara Söderberg, Keala Settle, Beth Ditto, Jennifer Lawrence, JinJoo Lee, Hamish Blake, Micky Flanagan, Richard Ayoade, Mary Berry, Matthew Perry, Gemma Arterton, Dwayne Johnson, Joseph Gordon-Levitt, Peter Urdl, Reginald D. Hunter, Marina, Amy Macdonald, Glasvegas, Nick Rhodes, James Allan, Simon Le Bon, John Taylor, Roger Taylor, Dominic Brown

Graham Norton mě osobně jako moderátor nezaujal tolik, jako třeba Conan O'Brien nebo Craig Ferguson, ale jeho show má perfektní scénář, žádné zdlouhavé monology, žádné aktuality, ani dopisy od diváků, které stejně podstatu talk show netvoří, naopak se tu vždy sejde spousta skvělých hostů, kteří jsou navíc konfrontováni, nikoliv "vyslýcháni" zvlášť, což mi přijde mnohem zajímavější a zábavnější. Hosté se totiž baví i mezi sebou a moderátor tak nemusí neustále otevírat nová témata a "tvořit" rozhovor. Určitě lepší než Leno:-)(18.7.2014)

Graham Norton má dar vytiahnuť z celebrit a filmových hviezd historky, ktoré sú buď sami o sebe trapné, a teda vtipné, alebo ich vďaka svojim reakciam, nasmerovaniu vtipnými urobí. Najväčším ťahákom The Graham Norton Show je fakt, že sa do rozhovoru zapájajú neustále všetci hostia. Traja, štyria, doslova plná pohovka, vďaka čomu debata nikdy neviazne a všetko má uvoľnenú atmosféru. Okrem rozhovorov sa neobjavujú žiadne zásadné doplnkové záležitosti. Ak teda nerátam brúzdanie po nete a príbehy z červeného kresla, ktoré osobne veľmi nemusím. Talk show, ktorá vždy pobaví, pravidelne rozosmieva a raz za čas vyložene nadchne.(23.8.2015)

Tohle je naprosto... geniální. Je to taky naprosto... úžasné. Graham Norton je naprosto... úžasný moderátor, opravdu mistr svého oboru. Hosté jsou naprosto... fantastičtí. A jak tam jsou všichni pospolu, tak se úchvatně doplňují. Pořad, jehož kouzlu jsem zcela propadl. Dovolím si tvrdit, že neexistuje lepší talk show než právě tahle. Graham Norton je parádní a hosti jsou ty největší špičky, každý je něčím zajímavý a jejich historky jsou brutálně vtipné. A jak tam jsou všichni dohromady, jsou brutálně vtipnější. Skvělý nápad je i červené křeslo (ta páka) a to, že docela často a skvělě zapojují do hry i diváky. Celý pořad je brutálně vtipný a je vidět, že se jedná o britskou tvorbu. Nic lepšího už asi nenajdu, jsem věrný Grahamu Nortonovi! Takhle jsem se nikdy dřív nepobavil, dokud jsem nenarazil na tento bezkonkurenční pořad. 100%.(8.11.2014)

Na většinu talk show se dívám jedině když je hostem někdo, kdo mě zajímá. U Grahama Nortona je to jiné a nevynechám jediný díl. Norton si své hosty nevolá po jednom jako pan doktor, ale má je tam hezky všechny pohromadě, takže můžou na sebe v průběhu celého pořadu kdykoli reagovat, tudíž to nevypadá jako klasický rozhovor, ale jako příjemný, nenucený pokec přátel či kolegů.(18.8.2016)

Show Jana Krause na americký způsob. Leč Kraus by se od mistra mohl ještě leccos učit. Má to drive, má to styl a co víc i kvalitní humor. Sice britský, ale vůbec ne suchý. Dnes už také vyhledávám filmy spíše v původním znění. Ale díky této talkshow člověk tehdá zjistil, co při nadabovaném filmu pochopitelně nemohl slyšet. Např. kolik známých herců má menší či větší vadu řeči. Až jsem byla překvapená.(13.12.2014)

• - V 18. epizodě 14. série Matt Damon vyprávěl historku o Billu Murraym, jak se během Berlínského filmového festivalu (2014) v 8 hodin večer vydal vlakem do Prahy. Bill řekl, že Praha je krásné město, a jak ho fascinoval Staroměstský orloj. (smack)