The Graham Norton Show (TV pořad)

Talk-show / Komedie

Velká Británie, 2007, 60 min

Graham Norton, Ricky Gervais, Joan Rivers, Dawn French, David Tennant, Miriam Margolyes, Benedict Cumberbatch, Kim Cattrall, Reese Witherspoon, Helen Mirren, Amy Adams, Robert Downey Jr., Chris O'Dowd, John Waters, Minnie Driver, Daniel Radcliffe, Chris Pine, Hugh Grant, Greg Davies, Simon Amstell, Jack Whitehall, Karen Gillan, Matt Smith, Adele, Lee Mack, Kara Tointon, Ellie Goulding, Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Jennifer Saunders, Rhod Gilbert, Christina Perri, Lily Allen, Cheryl Cole, Robin Thicke, Jake Bugg, Aloe Blacc, Lorraine Kelly, Jon Richardson, Paloma Faith, Alesha Dixon, Conor Maynard, Jack Dee, Don Johnson, Michael Palin, Bill Bailey, Sue Perkins, Dara O'Briain, Len Goodman, Darcey Bussell, Michael McIntyre, Jason Manford, Nick Frost, Brendan O'Carroll, Ed Sheeran, Anna Kournikova, Michael Keaton, Ian McKellen, Liam Payne, Harry Styles, Niall Horan, Olly Murs, Liam Neeson, Anna Kendrick, Eddie Redmayne, Emily Blunt, Meryl Streep, Mark Ruffalo, James McAvoy, Katherine Jenkins, Denzel Washington, Tom Hanks, Matt Damon, Bill Murray, Hugh Bonneville, Ewan McGregor, Cate Blanchett, Kenneth Branagh, Saoirse Ronan, Ben Hardy, Bonnie Tyler, John Cleese, Jeremy Renner, Elizabeth Olsen, Rebel Wilson, Kit Harington, Josh Widdicombe, Jessie Ware, Amanda Holden, Noomi Rapace, Carey Mulligan, Olly Alexander, Harry Enfield, Stanley Tucci, Hugh Jackman, Margot Robbie, Will Smith, Kelly Clarkson, Rita Ora, Sharon Horgan, Jack O'Connell, Rob Delaney, Judi Dench, Dev Patel, Jessie J, David Guetta, Cara Delevingne, George Ezra, Kasabian, CeeLo Green, Lewis Hamilton, Uggie, Ross Noble, Sarah Harding, June Brown, Liz Smith, Imelda May, Barbara Windsor, Andy Burrows, Emilia Clarke, Nicole Kidman, Hozier, Davina McCall, John Boyega, Daisy Ridley, Jessie Wallace, Sarah Millican (herec, a.z.), Edward Grimes, John Grimes, Mark Watson (a.z.), Andrew Flintoff (herec, a.z.), Jodie Foster, The Weeknd, Thierry Henry, Conchita Wurst, Britt Robertson, Charlotte Blake (a.z.), Tia Benbow-Hart (a.z.), Crissie Rhodes, Ben Earle, Alison Moyet, Gregory Porter, Christine and the Queens, Frank Skinner (herec, a.z.), Jo Brand (herec, a.z.), Paul Whitehouse, Pam St. Clement, Adam Woodyatt, Ricky Groves, Brian Capron, Chris Cowlin, Andrew Garfield, Mo Farah, Will Young, Jackie Collins (herec, a.z.), James Blunt, Harry Hill (herec, a.z.), Hetti Bywater, Robyn, Taio Cruz, Paul Hollywood, Rod Stewart, Davood Ghadami, Johanna Söderberg, Klara Söderberg, Keala Settle, Beth Ditto, Jennifer Lawrence, JinJoo Lee, Hamish Blake, Micky Flanagan, Richard Ayoade, Mary Berry, Matthew Perry, Gemma Arterton, Dwayne Johnson, Joseph Gordon-Levitt, Peter Urdl, Reginald D. Hunter, Marina, Amy Macdonald, Glasvegas, Nick Rhodes, James Allan, Simon Le Bon, John Taylor, Roger Taylor, Dominic Brown, RM

Graham Norton má dar vytiahnuť z celebrit a filmových hviezd historky, ktoré sú buď sami o sebe trapné, a teda vtipné, alebo ich vďaka svojim reakciam, nasmerovaniu vtipnými urobí. Najväčším ťahákom The Graham Norton Show je fakt, že sa do rozhovoru zapájajú neustále všetci hostia. Traja, štyria, doslova plná pohovka, vďaka čomu debata nikdy neviazne a všetko má uvoľnenú atmosféru. Okrem rozhovorov sa neobjavujú žiadne zásadné doplnkové záležitosti. Ak teda nerátam brúzdanie po nete a príbehy z červeného kresla, ktoré osobne veľmi nemusím. Talk show, ktorá vždy pobaví, pravidelne rozosmieva a raz za čas vyložene nadchne.(23.8.2015)

Nejlepší "chat show", jakou jsem kdy viděla. Zhlédla jsem všechny díly, některé i víckrát. Naprosto skvěle koncipovaná show, ve které se doplňují méně i více známé celebrity. Graham je vynikající moderátor, miluji jeho hlášky, grimasy a ten jeho smích... no luxusní. Kam se hrabou trapné amícké talk show.(8.11.2016)

V podstatě jde o ten starý známý koncept - do show přicházejí VIP osobnosti propagovat svůj nejnovější film, knihu, pořad apod., ale díky talentu Grahama Nortona je tahle show mnohem víc. Předně hostů sedí v křesle hned několik a komunikují mezi sebou, takže vzniká uvolněná atmosféra. Norton z hostů vždy vytáhne ty nejlepší historky a navíc přidá pár vlastních vtípků. Hodně pomáhá, že jsou často namíchaní ostřílení britští komici s hollywoodskými celebritami, kde Britové drží filmové hvězdy při zemi. Graham často komunikuje s publikem, dává hostům zapeklité úkoly a nechává je pít alkohol (což se třeba v případě Marka Wahlberga moc nevyplatilo...). Jediná talk show, u které se těším na každý nový díl.(5.3.2016)

Vsetci hostia na jednej kope, casto zaujimave kombinacie (Nigela Lawson a Marilyn Manson) a nesilene (velmi vtipne!, veduce k hlasnemu smiechu - Robert Downy Jr. a Jude Law, Will Smith a Gary Barlow, Ozzy a Sharon Osbourne, Russel Crowe a jeho komentovanie ohnostroja) rozhovory. Je prijemne sledovat, ako u Grahama Nortona, ktory nevyzuziva hosti ako jednotivcov, ale ako clenov "diskusie", veci "klapnu" velmi prirodzenym sposobom.(13.11.2013)

Je to zase jiná show než jsou ty americká, je hravá, lehce dětinská s typickým britským humorem, nesmím zapomenout na to, že je taky skvělá. U Grahama sedí hosté vedle sebe, přičemž se doplňují, to nemusí vždy sednout, vesměs se to ale daří. Jediný problém mám když si posadí na svůj gauč nějakého pravého Brita, kterému nerozumím ani pozdrav.(6.12.2012)

• - V 18. epizodě 14. série Matt Damon vyprávěl historku o Billu Murraym, jak se během Berlínského filmového festivalu (2014) v 8 hodin večer vydal vlakem do Prahy. Bill řekl, že Praha je krásné město, a jak ho fascinoval Staroměstský orloj. (smack)