Thor 3

• Nový Zéland

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Komedie

USA / Austrálie, 2017, 130 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 127)

Nejvtipnější a zároveň asi i nejlepší film ze světa Marvelu, který jsem vůbec kdy viděl. Jo a k tomu s nejstylovější hudbou odkazující na vzorové osmdesátky, která do celého příběhu naprosto dokonale sedla. Doslova, jak kdyby Daft Punk po Tronovi rozjeli další filmařsky hudební orgie. Nicméně je mi jasné, že volba na post režiséra v podobě alternativního Novozélanďana Taika Waititiho byl dost velký risk. I vzhledem k tomu, že většina dialogových scén je založená na improvizaci. V tu ránu sice můžete očekávat cokoliv, ale pokud znáte předchozí režisérovy pecky, tak jen doufáte, že tento Thor bude mít úspěch a on se poveze s ním. Samozřejmě tady hraje roli i fakt, pokud máte rádi Thora obecně. Podle mě je to aktuálně nejlepší, nejoriginálnější, nejnápaditější a nejvtipnější postava ze současného Marvel světa. Film Ragnarok ale celou tu originalitu a vtipnost převedl do vyššího levelu. Hodně dlouho se mi nestalo, abych se u filmu smál tak, jako při sledování tohoto dílu. Samotnou improvizací tu herci vytvořili řadu tak dobrých scén, u kterých pochybuji, že se o nich nebude po hospodách mluvit a popřípadě je i parodovat. K tomu příběh samotného Ragnaroku je super, Jeff Goldblum v podobě samolibého vládce arény na zpustošené planetě plné odpadků je také naprosto skvělý. Stejně tak i Mark Ruffalo v podobě Hulka je tu asi nejviditelnější, jak vůbec kdy byl. A samozřejmě i všichni ostatní tu mají svoje slovo. Anthony Hopkins, Karl Urban, Cate Blanchett, Tessa Thompson, Idris Elba, ale i Benedict Cumberbatch, který svojí jednou scénou s Thorem dokázal, že taky umí být vtipný a zábavný. Ne, jako ve svém mnohdy až moc vážném filmu. A to ani nemluvě o celé řadě cameo rolí, ve kterých si jednu roli střihnul, jako již tradičně, i samotný režisér. Celkově vzato tedy více než super. Myslím si, že nic lepšího a zábavnějšího v tomhle roce už neuvidím. A popravdě bůhví, kdy uvidím.(7.11.2017)

Chcete se skvěle pobavit? Tak se koukněte na velkofilm Marvel Studios „Thor: Ragnarok“ (Thor: Ragnarok) z roku 2017. Tenhle snímek, kterej spáchal novozélandskej režisér Taika Waititi, nepostrádá akci, napětí a hlavně notnou dávku humoru!! Budete se náramně bavit, budete se smát! Že se film líbí, dokazují rovněž čísla. Jeho výroba stála 180 miliónů americkejch dolarů a dosud přinesl zisk přes 854 miliónů. Jde vo třetí pokračování příběhů vo Thorovi. Ty dva předchozí se jmenovaly: „Thor“ (2011) a „Thor: Temný svět“ (2013).(4.5.2018)

Celkem smutné, že feminismus se tak často odráží v čím dál tím více titulech. Thor se nyní ztrapňuje jako blbeček, není to už ,,ten" bůh jako z minulých dílů, spíš šašek. V ženských rolích si scénáristé nedovolí víc než jedno ztrapnění.(6.5.2018)

Skvělá komedie. Poslední dobou mě Marvelovky mají tendenci jedna po druhé zklamat a to především proto, že se berou moc vážně. Kdyby se nadále ubíraly tímto směrem, vůbec bych se nezlobila.(7.5.2018)

Upřímně bych nikdy neřekla že by se mi film o Thorovi líbil ale tento film byl úžasný, ať už po stránce příběhu tak i po hereckých výkonech. U filmu jsem se velice zasmála ale podle mě tam bylo moc nuceného humoru který se každému nemusí líbit. Ale za mě asi nejlepší film za rok 2017 a jeden z nejoblíbenějších filmů od Marvelu.(18.5.2018)

• mina_harker

Naprostá ujetost. O hvězdičku víc než druhému dílu dávám proto, že jsem se u toho tolik nenudila. Pár dobrých vtipů.(2.6.2018)

• Pcermis

Je vidět že rejža nebo někdo u kormidla ujíždí na 80 a 90 letech to aranžmá tomu úplně odpovídá a ta muzika je sice skvělá ale sem se absolutně nehodí. A ono co se tam nehodí je toho více spíše mi to připomíná nějakou starou arkadovku než film. Ono obecně patří celá trilogie Thor k tomu slabšímu co Marvel předvedl ale tohle je ultra slabota. Je vidět, že se všechno nedá do nekonečna ždímat.(6.6.2018)

trosku mi vadili tie “vtipne” hlasky a pod. pretoze pri predchadzajucich filmoch s thorom mi prisiel vzdy taky vazny a hlavne tie pesnicky v bitke na zaciatku a na konci vazne ? 😀 ale inak dobre to bolo 👌🏻(6.6.2018)

Za každou cenu udělat biják, u kterýho se bude každej řezat. Ne, není to Deadpool. Celkem mě to zklamalo. Hodit tam pár vtipů není nikdy na škodu, ale Thorovi to dost uškodilo. První dva díly byly seriózně tajemné a trojka neseriózní, až to bolí. Čtyři hvězdy, i přesto jeden z nejlepších dílů Thora zatím. Kdyby se ubralo na vtipu a udělal se z toho film, co by měl respekt, dostal by plný počet.(6.6.2018)

Dobrý film.(10.6.2018)

No tak ale toto čo bolo? Čo to so mnou urobil Taika Waititi? Fakt neviem, každopádne ma to kráľovsky bavio. Hulk/Bruce Banner je výborný, hlavne scéna, kedy Hulk vystúpi z kúpeľa, no tak to som sa ja nasmial ;D. Thor bol tiež výborný, bavil ma neskutočne. Akčnosť nechýbala, ani nevyčnievala, ale ani nesklamala. Bola ok. Soundtrack výborne sadol, za to Marvelu naozaj palec hore. Hela určite neomrzela. Veľmi som si túto marvelovku užil, a nie, tie gagy, ktoré má tak rád Waititi ma neurazili ;). Za mňa určite jedna z najlepších marveloviek a určite najzábavnejšia marvelovka spolu s A: IW.(16.6.2018)

Definitivně NEJHORŠÍ marvelovský kousek!!! Naprosto roztodivný začátek, který až zaváněl naprostou blamáží. Rádoby vtipné šoty už od prvních sekund mě málem donutily ukončit tohle trápení hned v zárodku. Naštěstí jsem to neudělal, ikdyž jsem měl tohle podvědomé nutkání útržkovitě zhruba po celý průběh filmu. Samozřejmě oživení děje vtipy je pro marvela základem, nicméně postavit ho pouze na něm .. hrozný!!! Mimoto nové postavy .. Blanchett, Goldblum, Urban .. no to už je snad naprostý výsměch!!! Opravdu rád bych hodnotil lépe, minimálně za nápad, napětí a Hulka, nicméně za ty absurdní blikance prostě nemůžu. Velká škoda.(12.7.2018)

Cate blanchett ? To ako vážne...!(15.7.2018)

• zastavka

Bohužel musím říct - zatím nejhorší film o Thorovi. Skript děs. Efekty uuuff. Disko trysko hudba, no to snad nebudu komentovat. Kostýmy tak 60%. Co je nejhorší je asi post produkce, kde jsem místy měla pocit, že kdejaký amatérský studio by to udělalo líp. Taky tolik arogance snad opravdu nebylo třeba. Přišlo mi, že se zaměřili víc na teenagery, který takovýhle frajeřinky s moderní hudbou baví. Příště by Thor mohl mít taky značkový sluchátka, iPad, boty Nike a kladivo Parkside..(24.7.2018)

Nelíbí se mi, co tu udělali s Hulkem. Když už děláme tak nereálný svět, na který se však rádo dívá a který mám rád, tak bych v něm chtěl vidět alespoň snahu o realitu, tam kde to jde. Proč má najednou Hulk 2 osobnosti?? V díle Infinity war se to jenom potvrzuje. Vždyť je to totální kravina, aby měl po proměně najednou úplně jiný mozek, ve kterém má uložené jiné myšlenky s jinou osobností. Doteď to přece bylo bráno tak, že po proměně dr. Bannera se jeho mysl jen modifikuje (změní se). Stává se agresivnější a hloupější, ale pořád je to Banner! To s tou šílenou planetou mi přišlo trochu zbytečné a střelené. Mohl místo toho být spíš nějaký jiný vážnější svět, ale tak mělo to za úkol pobavit. Ten kameňák co pořád chtěl tu revoluci..ehm ty jeho dialogy byly trapné a ani jednou jsem se nad tím nezasmál. Nebo třeba M16ctky s téměř nekonečnými zásobníky? A jak to tak vidím, tak s naší armádou můžeme jít sundat Helu se všema jejíma poskokama :-D Ani ten ostříhaný Thor se mi nelíbí. Ten původní měl to své kouzlo boha...toto je moderní a podle mě zbytečné, protože Thor moderní být nemusí. Ostatní je fajn. Naopak to s tím doktorem Strangem bylo naprosto perfektní a hodně jsem se pobavil. Nejlepší Loki: Padám už 30 minut! :-DD Dal bych 4 hvězdy, ale za toho Hulka a další věci musím dát jen 3.(31.7.2018)

• SilGhost

Přehnané očekávání při znalosti severských mytologií asi způsobuje moje zklamání z tohoto dílu. Tak, jak to autoři pojali zde, vnímám jen jakousi vatu k závěrečné scéně, kdy se objeví Thanosova loď před uprchlíky z Ásgardu. Hlavní hrdina zde působí jako otloukánek, i přes to, že mu otec Ódin sdělí, že je silnější nežli on, který léta svojí mocí udržoval Helu v podsvětí. Takže pořád jen čekáte, kdy se jeho síla projeví. Ódin zemře a nestane se nic. Alespoň se dozvíme, kde se zatoulal Hulk. Pokusy o humornou složku, která skvěle fungovala např. ve filmu Strážci galaxie 2 vyloudí na vašich tvářích jen chabé pousmání. Takže bych řekl, že tento díl lze jen doporučit skalním fanouškům série. Mně nenapadá jediný důvod, proč tento film shlédnout kdykoliv v budoucnu ještě jednou.(12.8.2018)

Asi nejvíce infantilní film od Marvelu, který jsem kdy viděla... mně se ale neskutečně líbil a to především proto, že se snažím neporovnávat s předešlými díly Thora, které byli bezpochyby vážnějšího rázu. Navíc jsem snímek shlédla hned po filmu Captain America: Občanská válka, a proto na mě Thor: Ragnarok působil i jako něco na odlehčení. Trošku mě ale mrzí, že v každém filmu od Marvelu, ve kterých se objevuje Thor, má pokaždé tato postava trošku jiný charakter, což je ale asi pochopitelný vzhledem k tomu, že každý film režíruje někdo jiný... Když jsem Thor: Ragnarok viděla poprvé, s českým dabingem, měla jsem ho i za nejvtipnější dílo od tvůrců Marvel až do doby, kdy jsem film zhlédla v původním znění. Zdá se to jenom mně nebo mají hlášky v češtině větší šťávu než v angličtině? Poslední dobou to pozoruji i u více filmů. SHRNUTÍ: Film je skvělý, hlavně co se týče scénáře (podobný jako u Strážců galaxie), nejvíce mě ale zaráží hudba, která se mi k Thorovi vůbec nehodí, a když jsem ji slyšela poprvé, tak mi dokonce připomněla Shreka 2 - jestli to bylo naschvál, to nevím. Rada na závěr: pokud chcete, aby se vám nový Thor líbil, nesrovnávejte ho s předešlými díly, DÍK.(12.8.2018)

Zatial najslabsi Thor. Cakal som viac.(11.9.2018)

úchylné, místy až velmi trapné, se strašnou hudbou a přesto vůbec ne k zatracení ♣(14.9.2018)

Jeden bůh hromovládce v řetězech, jeden král v důchodu a jedna nakrknutá starší sestra. A to je jen začátek. Taková nenormální rodinka si má co vyříkávat a kulisu jim k tomu nedělá nic menšího než Ragnarok. V novém Thorovi holt za ostrými slovy obvykle následuje i ostrý meč... Zapomeňte na Batmana vs Supermana, to, co chcete doopravdy vidět, je Thor vs Hulk. Konečné rozhodnutí toho, kdo přesně je nejsilnější Avenger, je přece mnohem důležitější než jedna dvě malý apokalypsy. Že to jako lákadlo nestačí? Co takhle nový tým, ve kterém se objeví i valkýra a Loki projednou není ten největší hajzlík? Cate Blanchettová jako záporačka? Pořád ne dost? Tak dobře, poslední eso: na scénu vstoupí i drak. Thor: Ragnarok je v první řadě komedie, kterou si režisér Taika Waititi nepochybně u Marvelu vysloužil ostruhy a nejspíš i novou smlouvu. Jako jo, u prvního Thora se člověk zasmál a naučil se rozbíjet hrnky a u druhého (o kterém je radno mluvit co nejméně) lze zaregistrovat aspoň chabé pokusy směrem k situační komedii v pauzách mezi finančně nejnáročnějším ztvárnění depresivních elfů v historii filmu, ale Ragnarok se poměrem akce/vtípky dostal i nad úroveň Strážců galaxie. Waititiho typický humor sedne Marvelu jako kalašnikov do ruky a je jednoznačně nejsilnější stránkou podívané, u které vám ani nepřijde, že už se pochechtáváte přes dvě hodiny. Aby ne, když Chris "australský krotitel duchů" Hemsworth dostal po svém posledním propadáku možnost improvizovat do té míry, že mu prý natáčení ani nepřipadalo jako práce. Výsledek za to stojí. Přes všechen vtip je ale nový Thor především o titulárním ragnaroku, zkázy Ásgardu, kterou do své někdejší vlasti přináší bohyně smrti Hela, jež si jakožto Odinova prvorozená dcera nárokuje ásgardský trůn pro sebe. Hela j temná, kousavá a mrazivě charismatická, a přestože jí na hrozivé atmosféře ubírá celková odlehčenost filmu, rozhodně s přehledem strčí do kapsy lecjaké jiné marvelovské záporáky. (Karl Urban jako její pravá ruka se vzhledem vrátil do éry druhého Riddicka, což taky potěší.) Ve spojení s tradičně skvělými bojovými choreografiemi, našlapaným soundtrackem a ne úplně stoprocentně průhledným závěrem se finále filmu daří vygradovat do vhodně dramatické roviny. Jedno je jisté: ani smích a bezbřehý optimismus nemůžou změnit skutečnost, že ragnarok a zkáza bohů jsou nevyhnutelné. (90%)(22.9.2018)

Jelikoz sem kazdy vecer shlidl jeden dil Thora tak tento treti a posledni mi vubec nezapadl do toho cim se Thor prezentoval predtim. Ano, doba jde smerem Strazcu galaxie a Deadpoola, kde je vtip a nadsazka na prvniim miste a i me to kralovsky bavi, ale proc to tahat do Thora??? Zasmal sem se, to ano,ale cekal sem spis zajimavy pribeh a dobrou vypravu, nez leckdy stupidni kostymi a "prdel srandy"...58%(29.10.2018)