Thor: Ragnarok

• USA Thor: Ragnarok (více)

Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok - zkázu svého domova a konec asgardské civilizace - který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela. Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers - neuvěřitelnému Hulkovi. (Falcon)

aannemer

Po hloupočké Občanské válce jsem čekal ještě větší průkaď, ale kupodivu - ono to tak úplně blbý nebylo. Sice schema pořád stejný, zničeho nic se objeví nový padouch, o kterém dosud nikdo nemluvil a všichni proti němu zase bojují. No, tak to je v kostce asi celý film. Cate Blanchett sice moc neměla co hrát, ale její digitální šarm filmu třetí hvězdičku spolehlivě dodal. ()

Kushina

Za mě výborná Marvelovka. City, emoce, příběh, postavy, zápletka. Vše se mi líbilo, scénář i režie byli krásné. Efekty mohly být trochu lepší, v pár případech mi to přišlo lacinější, ale jinak to příběh vynahradil. 90% ()

gu-staff

Fakt dobrý, chvílema (obzvlášť v první půlce) jsem doslova chcal smíchy. Od dob Kenetha Branagha se to dost posunulo - a nejsem si jistej že správnym směrem - ale co už...nehledejme v každym hovně červa. ()

klara.leb

Nejsem ani náhodou tak nadšená, jako většina. Vlastně mi to přijde spíš k pláči, co se z toho stalo. Celý film je protkaný lacinými vtipy a místo dějové linie superhrdinského filmu jsme svědky toho, jak se ze skvělého námětu stala laciná rádoby-komediální fraška a z obávaného válečníka přehrávající a přehánějící kluk. Dokonce i zasazení Stana Lee odflákli. Bylo to sice nečekané, i vtipné, ale cmon! Doufám, že Black Panther nebude stejný a tvůrci se rychle vzpamatují při tvorbě dalších dílů, čehokoli, ne jen Thora. Velké zklamání, ale jako velká fanynka Marvelovek a Avengerů dávám 3 hvězdy, za příběh (který jsem po velké námaze horkotěžko mezi tím vším vyhrabala), a který se neopakuje. Prosím tvůrce o nápravu při Panterovi a trojce Avengers. ()

HonzaBarta

Jednoznačně jeden z nejlepších superhrdinských filmů plný zábavy, akce a prostě všeho, který mohu doporučit naprosto každému. 95% ()

Jirkav77

Tento Thor mne trochu zklamal... První i druhý dobrý, tehnle mi prostě nesedl. Nejsem tradiční Marvel fan, takže se na to dívám trochu s odstupem. ()

vinnetou500

Thor bez kladiva? To jako jde? Jo! a šlape to i celkem dobře...! Přestože přišel Chris o svoje atributy (včetně vlasů), tak si člověk počase zvykne. A navíc blesky jsem možná i záživnější.... :))) ()

Sharlis

Konečne sa to nebralo vážne, ako tie nudné avengers, kde bojujú proti sebe. Takáto vtipná forma na štýl Guardians of galaxy tomu svedčí oveľa viac. Hneď som sa bavil. ()

Dawydov

Lepší tři, ale moc mě to nebavilo. Dost to samo sebe shazuje, takže skutečné napětí nebo zájem o dění divák cítit nemůže ani na minutu. Jako komedie to na mě také nefunguje, vtípky jsou hodně povrchní a jednoduché. Dobré jsou za celý film tak dva, zbytek celkem nuda. Vizuálně v rámci série standard, to už byl zajímavější z poslední doby spíše dr. Strange. Pokud jde o postavy samotné, také nic extra, a nerozvíjí se nijak zvlášť ani MCU mytologie (potenciál by tam byl, ale zůstal nevyužit). Jen ta Asgardská, což sice na chvíli zaujme, ale je to dost prvoplánové, takže to moc nevydrží. ()

alexwill

Vítáme vás u nového sitcomu, Strážci galaxie 2 a půl : Thor Ragnarok. Omluvte tentokráte strážce, koupili jsme licenci jen na jeden populární hit a tak je u intro battlu a outro battlu. Scénáristé asi nestíhali deadline, tak to vymysleli na poslední chvíli. Přidáte známé postavy z populárního universa, zamícháte je s novými normálnějšími postavami (valkýra, zlá čarodějnice Helča) a retardovanými postavami (Jeff Goldblum se svou sekretářkou, kamenný revolucionář s hmyzím parťákem) a k tomu takový jednodušší příběh, bláznivou pestrobarevnou skládku, tuny CGI. A to nejdůležitější, humor. Připravte se na velmi vtipnou podívanou, vlastně celé je to jeden vtip a hláška vedle druhého. Nicméně občas to jde, ale třeba vtip na to že někdo spadne, těch je tu tolik že to ani nepočítáte, což časem leze na nervy. Abych ale nebyl jen sarkasticky kritický, vyzdvihnu parádní soundtrack ve stylu TRONa. To ale nemůže zachránit zbytek. Vlastně se jen objevili Thor a Loki, pak se objevilo desetisekundové cameo Doctora Strange (asi nejzbytečnější cameo všech dob) a pak blik, smrt Odina a znovuzrodila se ségra. Máme záporáka na film a teď stačí oklikou trochu navariovat tradiční šablony. Takže takový prototyp popcornovky, který dostane do kin leckoho, na takové to whatever odreagování fajn. Jinak dost hrůza. ()

notozjano

Po skončení jsem ani nevyhledával potitulkovou scénu, protože jsem byl věru rád, že jsem se na to dodíval. Co se týče samotného filmu, tak ti co dali odpad přesně vystihli důvod, proč se mi film nelíbil. Otřesné a to velice. Udělat z Thora blbečka a z Hulka primadonu s dětinským projevem, to je fakt pro další pokračování tak ponižující, že to bude možná i znát na návštěvnosti. Tenhleten (a to jsem se musel ještě podívat, jakže se jmenuje) Taika by se měl dobrovolně veřejně zmrskat za to, co provedl. A nebo ne - on neprovedl. On vzal něco, co mělo obrovský potenciál i pro další pokračování a zadupal to do země. //// Za tímto komentářem si docela stojím, ale dvě hvězdy tomu dám, protože po opětovném shlédnutí cca. po 2 měsících jsem už věděl do čeho jdu a bez jakýchkoliv nároků jsem se místy bavil. Film je primárně určený do kin pro masy, a tudíž atmosféra v kině musela zcela jistě podpořit děj a vtipnost snímků. Jelikož jsem film viděl pouze doma, nemůže být mé hodnocení až tak relevantní. ()

mstychov

Jednim slovem: parada! :) Po dlouhe dobe film, na ktery se da koukat. Zadne prehnane nasili, vse hezky zpracovane a zamaskovane tak, abych se scen nedesila. Nasmala jsem se, hlasky byly skvely! Thor jako vzdy pecka! Urcite nezustane u jednoho shlednuti. ()

brasek

Marvel?! Ak som niekedy mal nejaké ilúzie, tak postupne som ich strácal a tento snímok ich zabil už úplne. Neskutočne premotivovaný a prekombinovaný príbeh, infantilný humor, miestami kópia Star Wars. ()

BarkaS

Moje první setkání se "samostatným" Thorem dopadlo docela slušně. Žádná křeč, svižné, připitomělé, barevné, nezatěžující. ()

izinka

Pro mě asi nejlepší marvelovka. Spousta zábavy, akce a hlavně humoru. I na hercích je vidět, že si natáčení užili. A jako třešnička na dortu....Jeff Goldblum. :-) ()

Sajmoon

Avengers a Thora mám hodně rád, takže jsem se dost těšil a musím přiznat, že tohle jsem fakt nečekal! Skvělý scénář a u filmu jsem se ani chvilku nenudil. Scéna s ostříhaným Thorem jako gladiátorem vs. Hulkem prostě parádní. Záporácká postava Hela v podání Cate Blanchett taky nezklamala, s černými vlasy vypadala hodně drsně a připomínala mi takovou dospělou Samaru. Za mě Waititi hodně překvapil a vyšel z toho asi zatím nejvtipnější film spojený s Avengers. ()

kolly13

Pubescentní "živý animák" přináší vtip a akci, na kterou se dobře kouká. Nezastírá záměr pobavit geeky a nerdy a tak jsem se s nimi svezl taky. PS: po druhém shlédnutí navyšuji na plný počet. Opět jsem se bavil, skvělé efekty a vtip, prostě to má šťávu. ()

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (více)

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

17.07.2022

Uběhl první týden od uvedení novinky Marvelu Thor: Láska jako hrom, což znamená zhodnocování jeho trvanlivosti u publika. A to není vůbec jednoznačné. Lord (tedy bůh) hromu za první víkend… (více)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

17.01.2020

Zpráva, která nejspíš nikoho, kdo sleduje dění okolo Lucasfilmu, Star Wars i režiséra Taiki Waititiho, nepřekvapí. Disney teď totiž talentovanému filmaři nabídlo možnost natočit si vlastní Star Wars… (více)