Labyrint (TV seriál)

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

Česko, 2015–2018, 20 h 24 min (Minutáž: 57–60 min)

Jiří Strach

Petr Hudský

Martin Šec

Jiří Langmajer, Zuzana Kanócz, Stanislav Majer, Miroslav Donutil, Michal Dalecký, Zuzana Kajnarová, Michal Dlouhý, Jana Štěpánková, František Němec, Pavel Batěk, Anna Kameníková, Radek Holub, Lukáš Hlavica, Kateřina Janečková, Miroslav Táborský, Lenka Vlasáková, Andrea Daňková, Jan Maršál, Aleš Putík, Tomáš Slezák, Jiří Hána, Radomír Švec, Martin Sláma, Jakub Janotík, Ivan Béla Vojtek, Klára Apolenářová, Josef Hervert, Pavla Ptáčková-Vitázková, Martin Engel, Jiří Miroslav Valůšek, Petr Bláha, Iveta Austová, Jakub Zedníček, Simona Zmrzlá, Karel Mišurec, Petra Jungmanová, Dagmar Kopečková, Petra Tenorová, Jana Hubinská, Tomáš Turek, Markéta Sedláčková, Lenka Krobotová, Martina Zábranská, Hana Briešťanská, Veronika Schönová, Zuzana Neuwirtová, Tomáš Sýkora, Aleš Slanina, Dominik Teleky, Ondřej Kraus, Jiří Strach, Diana Velčická, Pavel Novotný, Rostislav Gajdoš, Michal Isteník, Václav Liška, Radim Novák, Marek Holý, Eva Kratochvílová, Dalibor Čermák, Michal Bumbálek, Michael Beran, Michal Režný, Tomáš Stopa, Miroslav Kumbala, Martin Ondrášek, Josef Kundera, Jiří Štrébl, Michaela Rykrová, Jiří Wohanka, Jan Hrušínský, Otmar Brancuzský, Hana Holišová, Ivana Hloužková, Petr Tlustý, Gregor Bauer, Tomáš Sagher, Roman Blumaier, Josef Jurásek, Zdeněk Kývala, Oldřich Navrátil, Vojtěch Kotek, Hanuš Bor, Kryštof Mucha, Martin Zahálka, Eva Vrbková, Jiří Racek, Václav Helšus, Jan Vondráček, Ján Gallovič, Matej Landl, Martin Tlapák, Milan Němec, Ivan Vojtek, Dalibor Černák, Petr Drozda, Viktor Preiss, Tatiana Vilhelmová, Jan Hájek, Pavel Kříž, Jiří Dvořák, Alois Švehlík, Martin Myšička, Jan Meduna, Barbora Munzarová, Adam Vacula, Martin Donutil, Aneta Vrzalová, Regina Rázlová, Saša Rašilov nejml., Zdeněk Dvořák, Miroslav Etzler, Iveta Jiřičková, Jana Stryková, Dalibor Buš, Tomáš Masopust, Gabriela Štefanová, Antonín Hausknecht, Zora Valchařová-Poulová, Kateřina Jebavá, Monika Maláčová, Sara Venclovská, Petr Tejmar, Tereza Kašparová, Martin Siničák, Patrik Bořecký, Viktor Skála, Oldřich Vlach, Jiří Pecha, Marie Málková, Eva Ventrubová, Magdalena Tkačíková, Brian Caspe, Jiří Štěpnička, Robert Jašków, Alena Mihulová, Filip Antonio, Ondřej Biravský, Jan Šťastný, Ján Jackuliak, Matyáš Svoboda, Igor Ondříček, Marek Němec, Zdena Herfortová, Ondřej Kokorský, Vladimír Krátký, Dana Pešková, Jaroslav Matějka, Jan Apolenář, Miroslav Kumhala, Jakub Gottwald, Jana Štvrtecká, Marián Chalány, Václav Hanzl, Barbora Jánová, Lukáš Matěj, Denisa Nesvačilová, Petr Stach, David Švehlík, Pavel Řezníček, Jitka Čvančarová, Marek Taclík, Barbora Srncová, Veronika Freimanová, Marek Pospíchal, Marek Příkazký, Luděk Randár, Mariana Franclová, Veronika Žilková, Pavel Doucek, Marie Ludvíková, Vladimír Hauser, Stanislav Zindulka, Rostislav Marek, Zdeněk Velen, Erika Kubálková, Růžena Dvořáková, Vladimír Kratina, Ljuba Krbová, Robert Hájek, Matyáš Valenta, Leoš Žižka, Ondřej Kavan, Zdeněk Dušek, Otakar Brousek ml., Andrea Horská, Ivana Valešová, Šárka Býčková, Romana Kvapiková-Julinová, Pavel Novák, František Mitáš, Tereza Grygarová-Groszmannová, Zdeněk Dryšl, Alexandr Postler ml., Tereza Vítů, Kryštof Rímský, Karel Zima, Lukáš Adam, Václav Šanda, Petr Vršek, Pavel Rímský, Simona Postlerová, Miroslav Vladyka, Pavlína Mourková, Dagmar Křížová, Michaela Tomešová, Petr Varga, Petr Halíček, Radim Kalvoda, Martin Kavan, Michal Mičulka

---- PRVNÍ SÉRIE --- ČTčko se zase vyšvihlo, Labyrint až do poslední chvíle aspiruje na poctivé pětihvězdí, protože rozjíždí hodně napínavé krimi tak trochu ve stylu True Detective. Máme tu rituální vraždy, hutnou atmosféru (při scéně útěku lesem jsem uznale pokyvoval) máme tu parádně hrajícího Jiřího Langmajera, dobré dějové twisty, různé drobnosti dokreslující náladu (kamerové filtry, scéna s minerálkou apod.) máme tu skvělou úvodní znělku a celkově mnohem výraznější soundtrack, než je u českých seriálů zvykem a slušný výběr hudby. Do toho režie, kterou Strach tentokrát drží již pevně v rukou a zaškobrtnutí přichází prakticky až v závěru, za které však viním scénář, jenž se snaží zbytečně šokovat. Tak proč je sakra Labyrint tak neznámej? Hodnocení série: 4/5 ---- DRUHÁ SÉRIE --- Druhá série už je výrazně slabší. Působí více televizně, více česky a to v negativním slova smyslu. Překombinované, zbytečně moc postav (řada neherců kazí jinak slušné herecké výkony hlavních aktérů) a hlavně ne až tak táhnoucí děj, který místy působí (opět: kvůli nevěrohodnému herectví a ledabylé režii) spíš nechtěně směšně. Docela mě to mrzí, protože jednička byla příjemně temná a měla drajv, který tady chybí. Jinak je to ale docela koukatelná krimi, kterou opět táhne především charismatický Langmajer, jenž svým herectvím převyšuje všechny o několik tříd. Detaily, které ale dělaly první řadu tak zábavnou, tu ale naprosto chybí. Hodnocení série: 2,5/5(13.12.2015)

1. řada 4,5*, 2. řada 2,5*.Po druhé sérii snižuji hodnocení. Takovou překombinovanou křeč jsem nečekala. Herečka, co hrála reportérku přehrávala, až se to nedalo vydržet. Sledovat skoro celou sérii Dvořákovu postavu, která ve finále není pro děj skoro podstatná, je vrchol scénáristické slepé uličky. Je mi líto, ale skvěle nastavená laťka první série, se druhou řadou ani nezachvěla.(14.10.2015)

• fugazi

Extrémní seriálovej amatérismus! Půlka herců vesnický ochotníci, kameraman trpí asi průjmem, jinak si jeho třesavku a totálně nesmyslnou transfokaci vysvětlit nedokážu a režijně je to na úrovni kluků na základní škole, co si jen tak pro srandu točí filmečky. Doufám, že tohle Strach přednáší svým studentům a ukazuje jim, jak se to dělat nemá ... 1/10(14.3.2017)

Seriálovou divačkou už jsem nějaký ten pátek a nepamatuji si okamžik, ve kterém bych šokem a zděšením přestala dýchat (dobře, tak možná u jedné epizody "Dextera"). Pan Strach mě svým dílem dokázal vyděsit, překvapit, uchvátit. Byla jsem nadšená z hudby i z výběru herců (budu znít jako zamilovaná puberťačka, ale Langmajer má rok od roku větší charisma a podmanivější pohled). Útěk jedné oběti z vrahova sídla nebo infarktový závěr předposledního dílu, to všechno mi zůstane v paměti ještě dlouho. Pátou hvězdičku jsem si rozmyslela kvůli poněkud směšnému rozuzlení, ale druhou sérii budu nedočkavě vyhlížet. Update po druhé řadě: Slabší než první, to bezesporu, z hlediska hereckých výkonů ale pořád špička. Update ke třetí sérii: Policejní tým v čele s Remešem je odsunut na hodně vedlejší kolej, vraždy podle náboženského klíče ale dokážou zaujmout. Z hlediska hereckých výkonů a technického zpracování nemají Strachovy thrillery v českém TV prostředí konkurenci.(16.10.2015)

Inspirovali se severskou detektivkou - dobře, ve Skandinávii je nedostatek sluníčka, a tak z toho může lidem (scénáristům) začít hrabat, ale u nás? Proč? Závěr pak jako ze špatné britské detektivky překombinovaný a složitý jako dvoják žebř (připomněl mi pro změnu slečnu Marplovou). Ono koketovat s absolutním zlem je dneska velmi moderní - člověka to přitahuje, ač se toho podvědomě bojí, ale je to krajně nebezpečné, v tomhle případě minimálně tím, že autor scénáře nějak nevěděl, jak z toho všeho ven a tak musel nastoupit závěr ve stylu deus ex machina (aneb kam čert...) a završit to inspekcí. Podle mě samotný příběh není úplně špatný, ale chtělo to lépe jej promyslet, zkrátit (tak na max 3 díly jako v předchozích případech Ďáblovy lsti a Ztracené brány) a vynechat tu přehršel mrtvých (zejména ty výbuchy považuji za docela zbytečné) a některé exkurze do osobních vztahů hl. protagonistů. Langmajer dobře zahráno, zbytek nerušil, Strach jako režisér umí, ale scénáristy by si podle mě měl vybírat lépe. Ale jinak dobrý, takže dohromady za tři a půl.(14.10.2015)

• - Psychiatrická léčebna Medlánky v reálu neexistuje. Byla vytvořena z nemocnice v Tišnově. (klukluka)

• - Filmovalo se také v těchto lokalitách: Hrad Boskovice, Ochoz u Brna, Blansko, Čebín, Omice, Bratislava, Brno, Ostrava, Kuřim, Nebovidy, zámek Hoštice, zámek Hradec nad Moravicí, Hájky, Moravské Knínice, Praha, Vranov, Říčany u Brna, Jamolice, Dobřínsko, Rosice, Skalice na Slovensku, Ivančice. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Taxi Citroën C3 Picasso, kterým antropoložka (Gabriela Štefanová-Ježková) přijede do klášterní knihovny, má na dveřích číslo licence 893 5263. Stejné číslo má i stříbrné taxi Škoda Octavia Combi, kterým dvojice kriminalistů (Jan Hájek a Tatiana Vilhelmová) odjíždí z hospody. (Martin_L)