Spartakus

TV spot 2
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

ywo666

Tak zatiaľ som videl prvú sériu. Možno hodnotenie neskôr upravím. Ale inak som totálne natešený. Chvíľu som sa seriálu výhýbal, ale teraz si ho vychutnávam plnými dúškami. Jednotlivé postavy sú perfektne obsadené a výborne zahrané. Vyzdvihol by som hlavne Doctoreho a Dominusa s Dominou. Záporáci sú tu absolútne dokonalí. Posledný diel prvej série považujem za "the most satisfying moment in TV series history ever". Seriál má svoje nevýhody. Občas až otravné spomalovačky. Občas je hlavný hrdina so svojími úvahami otravný. A väčšinou musí najprv schytať riadnu nakladačku aby mohol vyhrať. A občas je to na mňa až príliš gay. Nič z toho ale nezatieni, že je to kombinácia famózneho násilia, sexu, intríg a zaujímavých postáv aká sa len tak nevidí. Za skvelý záver série nakoniec dávam 5*. Bravó. PS: videné celé. Fakt je to neskutočne epický seriál. Tá atmosféra a beznádej ku koncu. Akcia. Emócie. Proste mega seriál. Má to viacero múch. Ale aj tak najlepší akčný seriál všetkých dob. ()

Gar-mogoth

Ze skvostné historické řežby se nám postupně s Pomstou a Válkou zatracených stal jen fajn seriál, proto o hvězdičku snižuji. ()

geklon

Vlký prd. To prý dle odborníků, zažije každý, nehledě na rasu, pohlaví, věk, politickou či jinou orientaci. Být jakým kolik způsobem součástí týhle sračky, znamená se provlhčit až k hemeroidům, takové hmotnosti, až vám z toho obroste tělo svaly, tak silnými, že se ani toho hémeroida mečem nepodrbete. Je to macho hnus velebnosti. A rozhodně se toto píčivina ani zdaleka nepřibližuje, svou nekompromisností a brutalitou Banshe, nebo Strike Back. ()

Slider

Prideľovať seriálu nejaké hviezdy po prvých dvoch epizódach nemá zmysel, takže ostanem bez hodnotenia. Po traileroch som sa celkom tešil, nakoniec som ale príliš šťastný nebol. Vizuál je miestami až smiešny a to musím spomenúť, že počítačové pozadie je asi najmenšie zlo. Digitálna krv je veľmi podivná, a aj keď občas sa podarila celkom slušná animácia, niekedy som len neveriacky krútil hlavou ako stupídne ju režisér používa. Súboje síce nie sú tak nadupané ako v 65miliónovom epose o Sparťanoch, ale v konečnom dôsledku je to asi tá najpodarenejšia časť seriálu. Len úplné 'zastavovanie času' kvôli efektu krvi mi prišlo dosť lacné. Tieňovanie a osvetľovanie postáv je kapitola sama o sebe. Hlavne v pilotnej epizóde som sa musel miestami až smiať, ako sa osvetlenie hercov totálne nezhodovalo s osvetlením animovaného pozadia. Dej som tiež bohvie aký neočakával, ale keď poviem že po prvých dvoch dieloch tuším ako to bude pokračovať a ako to skončí, myslím že som ho vystihol celkom trefne. Poslednou vecou sú potom sex a nahota. Obidvoch si tu užijete až-až, a aj keď mi nikdy osobne nevadili, vadí mi skôr ako okato samoúčelne sú v Spartacusovi používané. K sexu nedochádza dôsledkom nejakých udalostí, sex je preto aby bol sex. To je jedna z vecí, prečo na mňa Spartacus pôsobí nie ako seriál pre dospelých, ale ako seriál ktorý by chcel byť nasilu pre dospelých. A to je asi najväčší problém. Ale aspoň sa mi splnil môj sen z detstva...videl som nahú Xenu. ()

drake31

Tento seriál bol pre mňa veľkým prekvapením. Zo začiatku som oň nemal nejaký enormný záujem, ale keď už nebolo čo pozerať tak som si zadovážil tento výnimočný kúsok. Zaujal ma už od svojej prvej časti, hlavne svojou vizualizáciou v štýle 300. A neskôr sa z toho stála závislosť, síce krátka ktorú by som mal pozretú behom jedneho dňa, ale rozložil som si to na viac aby zážitok bol väčší ... a teda že bol. Dokonalé súboje, brutalita s tým spojené hektolitre krvi, lietajúce končatiny ... ďalej skvelé obsadenie, intrigánstvo ktoré sa stupňovalo časť od časti, a to záverečné vyvrcholenie ... neskutočné. Jeden z najlepších seriálov sezóny 09/10. ()

Aven

Naprostá pecka. Spartacus je sice solidní vykrádačkou jiných filmových či seriálových počinů, ale je vykrádačkou nesmírně kvalitní. Spojuje vizuál Třístovky, námět a hudební motivy Gladiátora a intriky a politikaření Říma. Ve výsledku vzniká "seriál pro chlapy", který je plný krve, násilí, akce, intrik, dějových zvratů, ale i divácky vděčného sexu a nahatých prdelí vůbec. K tomu je seriál mile politicky nekorektní - tvůrci nešetří žádnou postavu, včetně dětí, což je svým způsobem osvěžující. ()

ybuko

Vzpominam si na hodinu dejepisu na prvnim stupni zakladni skoly, pri ktere nam pani ucitelka popisovala, jak byvala cast populace v Rime zkazena a chodila se bavit na tak krvavou a barbarskou podivanou, jakou byly gladiatorske zapasy. Anticky "barbarsky" divak evidentne nebyl zase tak rozdilny od mnoheho dnesniho divaka, ktery dobrovolne a s potesenim sleduje to same na plose sve velke televize. Pokud sahnout po drsne podanem antickem tematu z produkce HBO, tak vzit ve vsech ohledech lepsi http://www.csfd.cz/film/221026-rim/ ()

Linka2

čtvrtá hvězda za ten skvělej poslední díl a taky za Kriksa a Doktora. pět tam neni kvůlitý kýčovitý obloze a prvním dvoum dílům, který byly prostě hrozný. a taky musim říct, že to nakonec není tak pohoršující seriál, když jse člověk zvyklej z Dextera na trochu krve... ()

hroubek

Hned první záběr připomene 300 a tohle připomínání trvá skoro tři díly, ale je to připomínání spíše radostné než k pláči.A pak se něco ve čtvrtém díle zlomí a začne se sáze více na psychologii, než na efekt, ale neznamenáto konec souboju.Ty naopak přitvrzují a jejich podstatně více, ale jsou zace kratší.V příběhu intrik, zrad, vražd a cti smíšenou s krví vládne John Hannah a jeho Batiatus a Andy Whitfield jako Spartakus, na který je vidět, že jsou úplně někde jinde než všichni herci.Prostě serial Řím se všemi svými klady a zápory přenesen do gladiátorské arény.A totéž platí i pro další dvě řady, které příjdou.Intriky, sexem a kulervoucími scénami se nešetří v každém díle.A nakonec samotné finále celého seriálu je povedenější, než jsem kdy doufal a odchod postav se nese v epickém podáním.Takovýhle konec si seriál o Spartakovi zasloužil. ()

sowaHD

Skvělý seriál, který mě držel od začátku do konce, protože každý díl do sebe zapadal jako skládačka. Někdy byl i strašně dojemný, třeba když měl Spartakus zabít svého přítele Wara. Skvělé herecké obsazení, efekty a příběh. Škoda, že už Andy Whitfield není mezi námi, protože skvěle ztvárnil roli Spartakuse. ()

yeniczek

První série s prequelem jasně za 4*, ale druhá série je totální nuda, nevim čím to a novým Spartacem to rozhodně není. Uvidíme. ()

jolanek

2 seria: Andy bol andy, no nic treba si zvyknut na noveho Spartaka... ale tazko, ulohu sympataka prevzal Crixus. 2 seria je oproti prvej nudna, pomalicka, neista a namiesto toho aby jasne ukazali ze sa buria zbytocne riesia ine zapletky ktore sa tu nehodia. Intrigy to ano, ale romanticke problemy... to mi tu nesedi. A preco hrdinovia nechali "xenu" zit nechapem, asi sa nevedeli zbavit jej krasneho poprsia a tak ho budu vystavovat asi v kazdej casti. No dufam ze po par castiach sa opat vratia na tu povodnu sviznu notu, lebo zatial to je len dalsi onanisticky serial bez deja. ()

Timak

Je to dost přitažený za vlasy, ale vizuálně je to dobré. Lucy je stále kočka a John dostal konečně pořádnou roli. Je to pěkné pokoukáníčko, i když historikové by zřejmě zaplakali. Potom co musel opustit Andy seriál, mě to přestalo úplně bavit. Liam se snaží, ale prostě kvalit Andyho nedosahuje, a proto pro mě seriál úplně ztratil smysl. ()

Master19

Není věru mnoho seriálů, které bych v televizi pouštěl až po 22. hodině, ale tenhle mezi ně rozhodně patří. Jakkoliv je naturalistické provedení samoúčelné, do naší představy o tehdejší společnosti to zapadá, tak koneckonců proč by ne... ()

Wade

(1.řada) To je to co jsem jsi vždycky přál.Krev a kozy neustále v obraze a žádné slušné řeči,pěkně kurva zvostra.Jasných 100% (2.řada) Vengeance škoda že bez Andy Whitfielda,ale Liam McIntyre se zhostil role Spartaka parádně a zvyknou jsi na něj trvalo zhruba 30min.Kvalita Vengeance stoupá každým dílem aby nakonec vyvrcholila v posledním.Blood and Sand je pro mě zatím neporažen(čekám na War of Damned),ale Vengeance byl solidním soupeřem. 95% (3.řada) Čím blíž ke konci tím lepší a lepší díl až nakonec série skončila perfektním finále na které jsem čekal 3 roky od prvního dílu. 92% ()

Unnamed

“I have done this thing because it is just. Blood demands blood. We have lived and lost at the whims of our masters for too long. I would not have it so. I would not see the passing of a brother, for the purpose of sport. I would not see another heart ripped from a chest, or breath forfeit for no cause. I know not all of you wish this, yet it is done. It is done. Your lives are your own. Forge your own path, or join with us, and together we shall see Rome tremble!” Blood and Sand (1.série) 5* - Když jsem viděl prvních pár dílů, říkal jsem si, že je to jen slabý odvar seriálu Rome, který se své nedostatky snaží zamaskovat potoky (nebo spíš řekami) krve, bojů plných slow-motionů, hrubým jazykem a spoustou sexu. První díly možná, ale od momentu, kdy Spartacus stane v aréně po boku Crixe se seriál až neuvěřitelně promění - nebo se tak alespoň stalo v mých očích. Co se zpočátku zdálo jen jako vymývání mozků se proměnilo v silný příběh plný zvratů, přetvářky a intrik s dobře vyobrazenými motivacemi postav. Postavy jsou k tomu vážně velmi dobře napsané a zahrané - to bych zdůraznil, zvláště John Hannah jako Batiatus exceloval. Neuvěřitelné překvapení, a i když se to často přehání s množstvím krve, slow-motionem, i Spartakovým řevem, 5* si tato séie i přes počáteční nejistý rozjezd jednoduše zaslouží. Vengeance (2.série) 3* - Dvě změny v obsazení postav, na nového Spartaca jsem si nedokázal zvyknout a nová Naevia měla s tou starou společného leda tak odstín barvy kůže; ubyly zajímavé postavy a naopak přibylo několik nudných; děj byl o ničem, dobré akce rapidně ubylo a měl jsem pocit, že se dívám na telenovelu. 3* a to se cítím ještě hrozně štědře. War of the Damned (3.série) 5* - Název tuto poslední sérii velmi dobře vystihuje. Spartacus se dostává do svého posledního tažení, nyní má však k dispozici armádu, ale také zodpovědnost za stovky dalších lidí. Oproti minulé sérii došlo k obrovskému zlepšení, kromě větších bitev přibyly i některé velmi zajímavé postavy (Crassus), nový Spartacus sám o sobě se už dal vystát a obecně se to sledovalo moc dobře. Poslední tři díly pak byly vážně moc dobré, krásné rozloučení s postavami, zavzpomínání na první sérii, finální bitva pak jednoduše epická a plná překvapení! Jsem moc rád, že můžu s klidným svědomím dát poslední sérii 5*. ()

Fakipics

Tvůrci to berou s nadhledem a dostat mezi lidi určitý druh porno, krvavé zábavy se pro některé náramně povznešené vyvedlo výtečně. Věčná škoda, že Andy Whitfield, kterého nahradil Liam McIntyre, který sice obstál důstojně jako náhrada, ale nedosahuje výše zmíněné kvality. Hlavně ten nadřazený originální hlas, který měl náboj nasraného dobrmana. Momentálně se Spartacus propaguje hlasem vykastrovaného papilona. ()

harryy

Konečne nejaký historický novší serial všetko výborne len jediné čo vadilo bolo až privelmi veľa vecí urobenéne na PC. 100% ()

VanTom

BLOOD AND SAND: Na dlouhou dobu se nejspíš Spartakus stane etalonem násilí, nahoty, digitální krve a extrémních zpomalovaček, se kterým se bude poměřovat veškerá dospělá televizní tvorba. Vizuálně vykradená Třístovka ve skromných kulisách nepostrádá skvěle napsané postavy ani propletený děj se spoustou nečekaných zvratů a intenzivních momentů. **** VENGEANCE: Na rozdíl od předchozích dvou sérií (počítám i GODS OF THE ARENA) už Pomstě přece jen něco schází: schovávání, vyčkávání a několik diverzních akcí partičky uprchlých otroků totiž není zdaleka tak zajímavé, jako intriky v zákulisí gladiátorské arény. Vzrostlo množství strojeně vznešených proslovů a šroubovitě konstruovaných dialogů, naopak klesl počet zapamatovatelných okamžiků. Nucená výměna hlavního představitele (RIP Andy Whitfield) ale dopadla nečekaně dobře, Liam McIntyre do role vklouzl hladce. *** WAR OF THE DAMNED: Závěr Spartakovy pouti se sice neubránil několika mdlým pasážím (především po dobytí a obsazení města), přesto ji ukončil se ctí. Poslední díl se rozmáchl do skutečně velkofilmového měřítka a nevyhnutelný konec a rozloučení dokázaly až dojmout. **** ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)