Spartakus

TV spot 5
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

Her0.89

První díl začal na 4*, ale postupně ubývalo soubojů, kolotoč intrik přestal bavit a nahá ženská těla začala být okoukaná. Seriál upadal do průměru a nijak extra mě nebavil. Poslední 3 díly však trošičku přitvrdily a z první série pobavily nejvíce, takže jsem na těch 4* zůstal. Pokud to bude takhle pokračovat dál, tak s tím nebudu mít problém. ()

numi

Nevkusné a prvoplánové, ale zároveň zábavné a sexy. Krev a písek boduje především tím, že na minimální ploše rozehrává šachovou partii s perfektně napsanými postavami, které budete někdy milovat a někdy nenávidet, ale nikdy vám nebude jejich osud lhostejný. A všechna čest tvůrcům za to, že dokázali osekat komplikovaný a propletený příběh do jednoduché a strhující soapoperky, která strčí do kapsy i Ewingovic Dallas. A to nejlepší nakonec? Skvěle obsazený John Hannah! ()

gogos

První díl nám přinesl obehranou vykrádačku 300, Gladaiátora a já nevím čeho dalšího... Se stupidními dialogy, lacinými efekty, solidní hudbou, fůrou koz a sexu a brutálního bloody gore efektu... Po druhém dílu se mi téměř zatracený seriál začal celkem líbit a uvidíme, jak dopadne díl třetí...Doufejme v pokračování vzestupné tendence... EDIT po 7 dílech. Neskutečně jsem se zakoukal a myslím, že po pomalejším rozjezdu si nynější epizody své 4* zaslouží! Po shlédnutí první série... lepší a lepší, neskutečně silný a chytalvý seriál! ()

Alementina

shlednuto 12 dilu behem tri dnu :) no spis behem tri noci. prvni dojem byl, ze nekdo vzal 300 a udelal z ni serial. ty neustale flakance cervene na mem monitoru me dost otravovaly... ale s pribyvajicimi dily zacli temi cervenymi strikanci setrit a pribylo vic intrik a deje, i kdyz hodne kostrbateho :) moji feministickou dusicku uspokojuje, ze konecne nekde ukazou i nejakeho toho ptaka, stvou me silikony, mnoho maskulatury a premerstena umelost nekterych scen. Je to kyc jak prase, ale kdyz to clovek nebere vazne a ma rad nasili a nahotu, idealni jako relax, ale hluboky dojem to nezanecha. No a kazdy obcas potrebujem kus primitivni zabavy, ze :) TRETÍ SERIE: Tak jsem shledla nedockave prvni dil "druhe" serie a musim rict, ze zklamani, stezi 3*, tak jak druhá prequelacka serie byla skutecny 5* nářez, tohle je televizní zábava, kde je jen příliš červené barvy. Uvodni zápas, který byl asi zamýšlen jako luxusní předkrm byl bohužel přeplněn zpomalovačkama. Výber náhrady za Andyho je obstojný, ale je vidět, že je to ještě mladík, narozdíl od Andyho, co už byl chlap :) S nadsenim vitam fnecekaný návrat "Xeny", ta by mi chybela, i kdyz jeji manzel je jako záporák nenahraditelný. CTVRTA SERIE (oficialni treti): 5* To,co bylo v arene zabavou, kdy se clovek malem usmival pri prolevani krve, v tehle serii to dostalo uplne jiny rozmer, Crassus a jeho syn tomu davaji grady, kdy se mi tajil dech prekvapenim, jaky spad nabraly udalosti. Tohle je skutecne pompezni zakonceni serialu, plne krvavych boju a nahych tel :) ()

SarumanKo

Moje prvotné myšlienky, že ide o lacný plagiát snažiaci sa upútať mainstreamového diváka množstvom sprostých slov, sexu a až artovej krvavosti, sa rozplynuli ako para nad hrncom, keď som si po dvoch dieloch uvedomil, o aký kus majstrovskej filmárčiny ide. Naposledy ma takto zaujal Dexter, ale mierou napínavosti je Spartacus ešte silnejším seriálom skutočne geniálnym po každej stránke. Iste, digitálne efekty nemôžu byť drahé a uveriteľné ako v hollywoodskom veľkofilme, zato scenárom, réžiou, hereckým obsadením, kostýmami a hudbou môže Spartacus mnoho dorovnať. Skvostne dynamické akčné scény, ktoré mi ako nadšencovi antického Ríma otvorili hubu až po kolená však hravo prekonávajú civilné pasáže a intrigánske pozadie za výdatnej pomoci skvelých hercov, napríklad Andyho Whitfielda, Johna Hannaha či Vivy Biancy, ale i mnohých iných. A gradácia, akú dosahuje každá jedna epizóda samostatne i ako celok, je miestami až katarzická. (1.séria – 10/10, Gods of the Arena – 9/10) ()

Naslund

Začátek mi přišel fakt hodně špatnej a dost jsem si rozmýšlel, zda se na to mám dívat dál. Dialogy byly velmi povrchní, omezovaly se občas na Uááá Uááá, krev prýštila z každé ranky natolik, že bych očekával, že při facce někomu vyletí mozek z hlavy a hlavní hrdina mi byl velmi ukradený. Nevím, co se stalo v dalších několika dílech, ale trapné hlášky zmizely, hrdina se ostříhal a začal mít i charisma a celé to začalo být zajímavější. Očividně chtěl někdo dělat film o gladiátorech a jen v tom prostředí se chtěl pohybovat. Že se to jmenuje Spartak a že tam je Spartak nemá až takový význam, protože to je seriál o gladiátorech a ne nic historicky epického. Vlastně bych byl radši, kdyby se seriál jmenoval Batiatus, kterého jsem si tam oblíbil nejvíc. Spartak přecejen byla jen mašina poháněná osudem a vraždící na příkaz. Vlastně se mi víc než boj líbilo, když se řešilo hospodaření rodiny, nebo když se Xena snažila ohromovat své přítelkyně vším možným. ()

Bat55

"KILL THEM ALL". Takto znie názov posledného trinásteho dielu. A je to kurevsky obrovský masaker. Spartacus: Blood and Sand je tých najlepších 13 hodín dejepisu, aké som kedy zažil. Seriálový skvost je prislabé slovo. Neuveriteľne cool akciu dopĺňa geniálny scenár, ktorý dáva možnosť nahliadnuť do života gladiátorov a otrokov Starého Ríma oveľa detailnejšie ako pri iných filmoch typu Gladiátor. Spracovanie je síce podobné tomu z filmu 300, ale popravde a bez urážky všetkých fanúšikov filmu 300 (tiež sa mi ten film páčil), film 300 na túto seriálovú dokonalosť nemá ani v najmenšom. Emócie a príbeh sú neskutočne vygradované, krvavý vizuál a cool hudba seriálu len dodáva na kvalitách a to ešte nehovorím o obsadeniu. To je priam skvostné. Taký John Hannah si svoju úlohu musel nesmierne užívať, rovnako ako aj jeho seriálová žena Lucy Lawless, známa hlavne ako Xena. No najväčším ťahákom seriálu je Andy Witfield ako Spartacus, z ktorého sa stal otrok a potom gladiátor, ktorý sa vzoprel svojim pánom a dal tak nádej otrokom túžiacim po slobode. Pocity po celej sezóne boli fantastické a bolo mi nesmierne ľúto, že už je koniec (našťastie len prvej sérii), a aj preobsadzovaniu hl. hrdinu. Andy je totižto nesmierny sympaťák. Silný, sugestívny seriál, ktorý na vás proste musí niečím zapôsobiť. Či už sú to excelentné herecké výkony všetkých predstaviteľov, či autenticita príbehu, alebo na druhej strane coolové akcie, plné krvy a efektných spomalovačiek, ktoré pripomínajú komiks, je už na vás. Blood and Sand je jedným slovom "SKVOST", ktorý v modernej seriálovej tvorbe je skutočným klenotom. Príbeh je dokonale vyšperkovaný a akcia šlape parádne. Osobne, pre mňa ohromný, ba až monumentálny zážitok, ktorý nemá obdoby. Super, super, super. /100%/ Najobľúbenejšie časti: 5. diel a 13. diel. ()

Tony.cs

Mrdačka, rubačka, mrdačka, rubačka, mrdačka, rubačka, mrdačka, mrdačka, rubačka, mrdačka, rubačka, mrdačka, rubačka, rubačka... sexem, krví a brutalitou se nešetří. Nedokonalý otisk Snyderova požehnaného kopyta je znát v téměř každé akční scéně, ale na Snydera to samozřejmě nemá. Jako seriál to ovšem funguje a až na pár pitomostí je to ucházející audiovizuální řežba. Veliká škoda Andy Whitfielda (R.I.P.), neboť tenhle sympaťák (a kvalitní herec) se mi vryl do mozku jako Spartacus a jeho nástupce mi šel přes zuby právě tak, jako ten zkrvavený písek z arény. Ale s ohledem právě k sympatickému britoaustralanovi přihazuju tu pátou hvězdu. No a taky za skvělého Johna Hannaha a velmi příjemně mě překvapil Nick Tarabay v roli slizkého hajzlíka Ashura, který byl zahrán bravurně. Když to všechno shrnu, Spartacus a jeho (ne)přítel Crixus se mi tolik vryli do paměti a seriál mě svou coolovostí tolik dostal, že se jedná asi o nejlepší, co jsem viděl, ačkoli na pokračování se netěším, protože Andy Whitfield je ten jediný a pravý "SPARTACUS" !!!!!! (Máš smůlu Kirku), a bez něj už to není ono (byl i mnohem lepším hercem než jeho následovník). V poslední sérii se tvůrci mohli rozšopnout a pozměnit dějiny. Za takový konec bych zabíjel. ()

Žralok

Zvu vás ke shlédnutí příběhu otroka který se postavil Římu. A dokázal něco, co nikdo nepovažoval za možné- Tuto obrovskou a silnou říši položil na kolena. Seriál plný intrik a krvavých soubojů jistě nenechá chladného žádného fanouška žánru. Nikdy není nic tak jak se zdá a o překvapení zde není nouze. Nikdo nemá sebemenší problém zradit i své nejbližší aby dosáhl vlastních cílů. A v tomto soukolí se ocitá otrok Spartakus. Po té co prohlédne, zosnovuje vzpouru a postaví se do čela armády otroků aby porážel na hlavu jednu armádu za druhou. 1. série - Krev a Písek - 5* 2. série - Pomsta. - Slabší začátek, ale pak velice pěknej rozjezd. - 5* 3. série - Válka zatracených - 5* A nejlepší série ze všech čtyřech. 1. epizoda Války zatracených je nejlepší otevíračkou seriálu. Včetně prequelu Bohové arény. ()

ext_

Po dvou dílech. Ano, lehce to připomíná pornografickou produkci. Ano, je to cíleno na mladší publikum, vzhledem k obsahu krve a množství odhalených prsou. Ano, vypadá to hodně levně, jako kdyby to natáčeli ve stodole před zeleným prostěradlem. Neznamená to ale, že se na to nedá koukat. Moc příjemná oddechovka, kde se člověk občas i něco dozví, jelikož většina postav má aspoň vzdáleně reálný předobraz. Jistě, najde se hodně moralistů, kteří daleko lépe vědí, co se má líbit a co ne, ale víte, jak to chodí. Fuck em. Tohle má koule.----------------------------Po dvanácti dílech se ukazuje, a teď už se to dá bez výčitek říct, že z tohohle seriálu se stalo daleko víc než obycejne guilty pleasure. Skvělá psychologie postav, motivace dávají smysl a nepůsobí samoúčelně. Velice solidní herecký výkony, některé dokonce výborné (Whitfield, Hannah). Zkrátka zvedám ze 4* na 5* a dokázal bych si to obhájit před kýmkoli. ()

Kaluž

Ono to není pouze o krvi a kozách, ale také to nabízí velice zajímavou studii jednoho bezcharakterního páru toužícího po vlivu a moci. Lanista Batiatus (John Hannah) a jeho žena Lucretia (Lucy Lawless) se bez servítek hrnou za svým vytýčeným cílem a neberou ohledy na nikoho. Zrůdnost jejich charakterů přebíjí snad jen legátova manželka Ilithyia (Viva Bianca). To už je prostě ultrasvině. Politické zákulisní intriky jsou na seriálu asi to nejlepší. Krev a kozy jsou pak jen milý bonus. Poslední epizoda je jistou satisfakcí nejen pro Spartaka, ale i pro diváka. Snad se nám Andy Whitfield zotaví (kvůli jeho nemoci je odloženo natáčení) a rozšlápne ještě mnoho římským hlav v případných dalších epizodách. Má tam totiž ještě nějaký ten restík. /// Spartacus: Vengeance /// EPIC FAIL. Tak nám chlapci gladiátorští opustili ludus a začali pobíhat po lesích. Ten samý případ, jako když Michael Scofield tenkrát vytáhl paty z vězeňského dvora a dal se na odyseu za štěstím. Ubylo intrik i napětí, přibyla kupa opakujících se žvástů o cti a bratrství. Ani krájení těl a hektolitry prolité krve to tentokrát nezachrání. Snižuji původní hodnocení o bod (a mělo by to zde na ČSFD stát samostatně, aby se vidělo, jaká je to sračka). Tohle si Andy Whitfield nazasloužil. /// Spartacus: War of The Damned /// Grandiózně krvavé finále. Julius Caesar a Marcus Crassus jsou ti výrazní záporáci, kteří tak chyběli v předchozí sérii. Za mě spokojenost a pevně doufám, že se toho spin-offu s mladým Caesarem dočkáme. Tenhle hajzlík ještě neřekl poslední slovo. Spartacus, Crixus a Gannicus mi budou chybět, kluci ušatí. ()

italka63

Nebudu a nechci poukazovat na slabiny jednotlivých dílů, vezmu to takhle -absolutní nářez ze starověku na podkladě zaznamenaných událostí ....Spartacus, to je seriál se všemi bitkami, intrikami,souboji v aréně, potoky krve, erotikou, sexem, skvělou Lucy Lawless a gladiátory, kteří jako chlapi vypadali a také jimi byli. Prostě super:-) ()

Thomassi

1. SEASON: K tomuto seriálu jsem se dostal čistě náhodou. Ale už samotné téma z doby římské a Spartacus jako hrdina - gladiátor mi napovídaly, že by to mohl být celkem dobrý nářez. Už z prvního dílu šířila energie a bylo vidět, jakým stylem je celý seriál natáčen - digitálně. Prostředím to velmi hodně připomíná 300 a rozhodně nejpoužívanější barva je zde červená představující krev, která chrlí všude možně. Právě netradiční styl natáčení je tady velkým plusem, připadne mi, že tento seriál je jiný, než všechny ostatní. Je jasné, že s historickou stránkou to má společné asi tak jako Baník se Spartou, ale vůbec mi to nevadí, protože nejdúležitější roli zde hraje akce, krvavé bitky v aréně ve zpomalovačkách, namakaní borci a sexuální hrátky s krásnými dívkami. Celkem nám tvůrci naservírovala 13 epizod. V prvních se dozvídáme, jak Spartacus bojuje proti Gótům, uteče a následně je dopraven do Capuyi, kde se stává gladiátorem. Zažívá zde ale také utrpení, kdy je vyhoštěn do podsvětí, kde bojuje na život a na smrt. Ovšem místo mezi gladiátory si znovu vybojuje. Následně mu spadne sláva do klína, když porazí neporazitelného bojovníka. Ta má ale hořkou příchuť, neboť je svědkem smrti své ženy. Následně zažívá úspěchy jako šampion. Ale na slavnosti svého pána je donucen při exibici zabít svého přítele. Ztráta ho ale nezlomí. Postaví se svému pánu a vybojuje si svobodu. Takto končí první série. Říkal jsem si, že dám 4*, ale za závěr dávám plný počet. Poslední čtyři díly byly tak napínavé a úžasné, že se nemůžu dočkat druhé řady. Ta je ale bohužel zatím odložena, protože hlavní hrdina Spartacus v podání Andyho Whitfielda má non-Hodgkinův lymfom a v nynější době podstupuje léčbu. 2. SEASON: VENGEANCE. V prvé řadě musím dát R.I.P. Andymu. Je to veliká škoda, on mi připadal jako správný Spartakus. Ve druhé řadě ho nahradil Liam McIntyre a nutno dodat, že alespoň pro mě už to není Spartakus jako býval. Tím ale nechci říct, že se na roli nehodí. Má podobný výraz i chování, ale Andy je Andy. Další změna je v roli Naevie, a znovu, ta původní byla lepší. Ale na druhou stranu, mnoho hlavních hrdinů zůstalo, je tu i hrdina Gods of the Arena Gannikus a další, takže je pořád o co stát. Těch deset dílů je rozmanitějších, neodehrávají se pouze v ludu, ale také v lesích okolo Capuy a na Vesuvu. První čast mi ale přišla dost pomalá, od páteho dílu je to ale zase starý dobrý Spartakus a poslední díl vygraduje neuvěřitelným způsobem. A právě desetý díl je nejlepší vstupenkou na další řadu. Osobně, až na vyjímky, nemám moc rád seriály na série, ale Spartakus je jednou z mála vyjímek, kde se budu těšit i další řadu. 3. SEASON: WAR OF DAMNED. Spartakovo tažení vrcholí. Po menším úpadku druhé série se jeho povstalecká armáda otroků vrací se vším všudy. Jsou tu velké bitvy, objevují se další postavy jako Caesar a spoustu dalších souvislostí. Seriál je ukončen se vší parádou. Když to po těch čtyřech letech shrnu, tento seriál se stal srdcovou záležitostí. Tím chci říct, že se jedná o nejlepší vícesezónní seriál, jaký jsem viděl. Velké díky STARZ. () (méně) (více)

MATADOR

Jednoduchost příběhu a zaměření se na mladší publikum skrze cákance krve, odhalené ženy a namakané týpky. Recept, který v dnešní době funguje poměrně dobře, ale ani jedno mi z toho neučarovalo, jelikož už nejsem puberťák, co by z toho uslintával. Naopak jsem si liboval soubojích a ve fandění Spartakovi. Každý divák asi ví, jak to skončí, ale i přesto je těch třináct dílu povedených od slabého začátku, až do drsnějšího konce. ()

Herr_Flick

Po zhlédnutí třinácti epizod mohu konstatovat pouze zklamání. Téma jako hrom, ale vyzdvihnout mohu snad jen výpravu. Nemohu si pomoct, ale opakující se scény a pomalu vyvíjející se děj s neměnící se podstatou je pro mě jen málo zajímavou podívanou. Režii bych vytkl zejména zbytečně kladený důraz na surovost, krvavé detaily a časté orgie, které tomuto tématu dle mého názoru ubírají na vážnosti a podstatu děje pak odsouvají na vedlejší kolej. Ani představitel hlavní role Andy Whitfield mne svým výkonem nenadchl. Série zdaleka nenaplnila má velká očekávání a zůstala především ve srovnání s o deset let starším Gladiátorem daleko pozadu. ()

Helo

Tenhle seriál je všechno možné, jen ne laciná napodobenina 300 skloubená Římem. Jistě, souboje jsou jistě inspirované "třístovkou" (v prvních několika dílech i zbytečně překrvácené a překomiksované), co zde ovšem drží prim, je příběh a postavy. Během sledování si budete často říkat, že je tam tak která scéna zbytečná (hlavně u těch erotických), věta řečená jen tak do větru, ale s přibývajícími díly se vše pěkně poskládá dohromady a vy budete jen tupě civět nad tím, jak to měli scénaristé promyšlené. A co víc, v jiných seriálech opomíjená spychika postav zde z 50-ti % procent tvoří důvody k činům, které se promítají do příběhu a dotváří tak konečný dojem. Edit: První díl druhé řady dopadl na výbornou, ale nutno dodat, že Andy byl sympaťák, kterého nikdo jen tak nenahradí a tím pádem se mi spíš zdálo, že seriál začínají táhnout "vedlejší" postavy(Crixus, Mira, Glaber). Edit2: Ano není to Andy i přesto je však druhá řada povedená a vše vede k brutálnímu desátému dílu, který bych si troufl označit, za prozatím jeden z nejlepších z celého seriálu. Edit3: Třetí a poslední řada přinesla neskutečnou epičnost, která v jiném seriálu ještě vidět nebyla. Přinesla i nové postavy, přičemž Crassus je úžasný záporák a Caesar... inu takového Caesara jste si asi nepředstavovali. A poslední díl? Absolutní špica, která musí vzít každého (shlédnout závěrečné titulky až do konce je naprostá povinnost) Jisté větší či menší historické nepřesnosti je prostě nutnost odpustit, páč kde vlastně nejsou? ()

Raketka29

Spartakus = vizuálně efektivní porno. Popravdě řečeno v tom nic jiného není a být já "božstvem" v té době tak bych toho Krakena vypustila dřív a ani Spartakus by mě nezastavil. Nemrzí mě to že není další série, ale vážně mě mrzí fakt, že není kvůli Andymu :( ()

PogoJoe

Průměrné hodnocení epizod 1. řady (13 dílů): 3,89; nejlepší epizody: 1, 9, 12, 13; Ubral bych stříkající krve a jejích zpomalených záběrů - neustálé používání tohoto "efektu" se obrátilo proti němu. Několik dílů bylo nudných, ale vyvrcholení 1. série stálo za vidění. Ani nic extra, ani propadák, jednou stačilo. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)