Reklama

Reklama

Scarlett Johansson alias Black Widow se po dekádě v Marvel Cinematic Universe konečně dočkala svého prvního sólového dobrodružství, které však bude úplně jiné, než jaké doposud poznala. Skupina velmi nebezpečných lidí odhalila její už téměř zapomenutou minulost, a proto se musí vydat na cestu napříč celým světem, zatímco je pronásledována Taskmasterem – neúprosným zabijákem, jehož jediný úkol je zničit Black Widow. (Falcon)

(více)

Videa (10)

Trailer 1

Recenze (755)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Mrzí mě to, ale tohle je pro mě zatím nejzbytečnější Marvel film. Vůbec z něj nemám pocit, že MCU nějak přispěl - vznikl prostě proto, že fanoušci chtěli sólo Black Widow (a, božebože, dozvědět se, co bylo v Budapešti, aby už od toho byl pokoj) a Scarlett Johansson po Endgame pravděpodobně taky nebyla proti. Je to taková promarněná šance, film hraje od začátku do konce na jistotu a ačkoliv jsou akční scény příjemně a záměrně nadsazené (ne náhodou se Natasha dívá na Moonrakera) a hlavní hrdinky i hrdinové v nich působí ještě nezničitelněji než Jason Bourne nebo libovolný terminátor, co je to platné, když jsem si během té rychlojízdy nedokázal k většině postav vytvořit jakýkoliv vztah a v závěru mi bylo skoro jedno, co se komu stane. Týká se to bohužel i Taskmastera, který tu prostě najednou je a podle tvůrců by z něj měl jít strach, jenže nejde, protože nám je jasné, že tohle není ten typ filmu, ve kterém by mohl záporák vyhrát či alespoň remizovat. Tady se spíš až whedonovsky vtipkuje a na napětí zapomeňte. Jestli může Black Widow do budoucna MCU něco přinést, tak snad jen návrat Florence Pugh a Davida Harboura. Oba by mě potěšili. Ale tenhle příběh Black Widow nebylo nutné vyprávět. ()

Toren 

všechny recenze uživatele

5/10. Příslib tvůrců o dalším Winter Soldierovi nenaplněn. Jakoukoliv snahu o přízemnější a kontaktnější souboje sráží naprosto příšerný střih (tempo je díky epileptickému editu celkově v první polovině dost mimo) a paleta přepálené akce se dostává i do naprosto obyčejných potyček... kde tyhle úlety nemají co pohledávat. Vážně je takový problém natočit honičku na motorkách či v autě bez digi výbuchů, umělých nárazů a desítky kotrmelců? Působí to komicky. Z postav z masa a kostí se stávají nesmrtelní terminátoři, kteří se nezapotí, neunaví a snesou cokoliv. Naštěstí tu máme alespoň parádní pasáž v Rusku a především komornější úvod, který předvádí to nejlepší ze zemitějšího Marvelu - velká škoda, že se to neudrželo po delší dobu stopáže. Hodně to táhnou postavy a prvek "rodiny"... což bych vůbec nečekal a casting se v tomhle bodě povedl na jedničku (David Harbour vládne! Florence pak s přehledem prodává svou dívčí neotesanost a nevykalkulovaný půvab) - opět tu však nastává klasický Marvel problém se záporákem, který je ZASE naprosto zaměnitelný a nepochopitelně nevyužitý. A přitom je Taskmaster v komiksech tak parádní materiál. Velká škoda. Dohromady nejde o žádný průšvih. Snaha ale mohla být opravdu o něco větší. Fajn rozlučka... ale kdyby nebyla... asi by to příliš nevadilo. ()

Reklama

KarelR 

všechny recenze uživatele

Chápu, proč nešlo odolat zápletce Black Widow vs. Harvey Weinstein, zároveň však netuším, proč se z ní nevytřískalo zhruba stokrát víc. Rozjezd je skvělý (i to hraní na Bournea se docela povedlo), ve vězení to ale začne skřípat a už se to bohužel nikdy nespraví. Všechen ten digibordel je stejně zbytečný jako dialogy o rodině, nejvíc ale bolí vyplýtvání Taskmastera, místo něhož tu mohl být prakticky libovolný komiksový padouch v masce. Nakonec z toho i přesto vyleze jakž takž průměr s fajn Florence Pugh. Kdyby ale Black Widow tuhle sólovku nedostala, vlastně by mě to zase tolik nemrzelo. (6/10) ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Po téměř 2 letech se konečně do kin vrhla Marvelovka a ve výsledku nebylo oč stát. Za mne docela zbytečný film o zbytečné postavě.První hodina je překvapivě solidní, má výborné tempo, akce se drží při zemi a fighty mají slušnou choreografii, jsou ve stylu Bournea, takže jsem si je užíval. Potěší i Florence Pugh, kterou mám velmi rád a nástup Taskmastera je parádní, ale druhou hodinu jsem měl pocit, že se snad vyměnil režisér a akci vystřídá drama, zábava jde stranou, humor absentuje úplně, taskmaster jde stranou!! ( Takhle odstrčit zajímavého záporáka je trestuhodné!) a finále mi přišlo ze všech akčních scén snad nejslabší, takže jsem docela v rozpacích.První půli hodnotím za 8/10, druhá je u mě tak 5-6, a ve výsledku zaokrouhluji spíše k 6, protože na Marvel mi to přišlo nevyvážené, ani efekty nejsou příliš oslnivé, přišlo mi to trochu, že se jede na půl plynu a dost možná první Marvelovka, kterou si rozhodně znova nepustím.Příběh 3/5, Akce 3/5, Humor 1/5, Násilí 0/5, Zábavnost 3/5 Hudba 2/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5. 6/10. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Nevěřte škarohlídům. Poctivá Marvelovka, která je sice pro dámy, ale rozhodně není hloupá. Úvod je boží, temný, nekompromisní, pak se přehodí na známou kolej, ale i druhá půle je víc než slušná. Infantilní humor je naroubován na Weinsteinovu aféru a přidává rodinnou omáčku po Disneyovsku. Má to taky divně useklý konec, (chybí likvidace Rosse, nebo vysvětlení jesli to byl kápo kdo pomohl), ale vzhledem k umístění za Občanskou válku je to jakž takž pochopitelné. Největším překvapením Vdovy je David Harbour a vůbec celá ta přepálená utíkačka z vězení. Chceme seriálový spin-off s Crimson Dynamem! A celé si to pro sebe krade Florence Pugh. Pozérka. ()

Galerie (78)

Zajímavosti (68)

  • V traileru můžeme vidět stejné nádvoří hotelu, jaké bylo použito ve filmu Red Sparrow z roku 2018, natočené v maďarské Budapešti. (ČSFD)
  • Melina (Rachel Weisz) hovorí, že Dreykov (Ray Winstone) zostal, metaforicky, „pod radarom“ pomocou lietajúceho veliteľstva. Veľké plávajúce mesto, ktoré je zobrazené vo filme, by bolo v skutočnosti neuveriteľne ľahké odhaliť, pretože by bolo viditeľné nielen pre zahraničné satelity prelietavajúce nad Ruskom, ale aj pre kohokoľvek na zemi alebo prelietajúceho okolo v civilnom lietadle. (Pat.Ko)
  • Herečka Scarlett Johansson zažalovala společnost Walt Disney kvůli tomu, že firma streamovala film Black Widow v době, kdy se měl promítat pouze v kinech. Představitelka hlavní role tvrdila, že společnost porušila podmínky smlouvy a připravila ji o potenciální výdělek. Mediální gigant se nakonec s herečkou domluvil na mimosoudním vyrovnání. Konkrétní částka, kterou herečce vyplatil, nebyla zveřejněna. (Jaroslaf)

Související novinky

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (více)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Studio Disney s hranými remaky svých ikonických pohádek v posledních letech nijak nezpomaluje, a kromě již oznámené Moany, Bambiho nebo Lilo & Stitche nás v budoucnu čeká také muzikál Na vlásku.… (více)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (více)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (více)

Reklama

Reklama