Buck Rogers in the 25th Century (TV seriál)

Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1979, 32x60 min

Tvůrci:

Glen A. Larson

Gil Gerard, Erin Gray, Mel Blanc, Alex Hyde-White, Tim O'Connor, Joseph Wiseman, Buster Crabbe, William Conrad, Henry Silva, Sid Haig, Gary Coleman, Amanda Wyss, BarBara Luna, Tony Cox, Judy Landers, Earl Boen, Cesar Romero, Tamara Dobson, Felix Silla, Wilfrid Hyde-White, Dorothy Stratten, Julie Newmar, John P. Ryan, Jesse D. Goins, Christopher Stone, Paul Koslo, Macdonald Carey, Frank Parker, Judith Chapman, James Luisi, Pamela Susan Shoop, Roger Rose, Ana Alicia, Jay Robinson, Anthony James, Denny Miller, Ann Dusenberry, Kim Hamilton, Lance LeGault, David Groh, Robert Tessier, Morgan Brittany, Karen Carlson, James McEachin, Kimberly Beck, Jamie Lee Curtis, Pamela Hensley, Michael Ansara, Gina Gallego, K.T. Stevens, John Quade, Fred Sadoff, Harry Townes, Lincoln Kilpatrick, Paul Mantee, William Bryant, John Milford, Elizabeth Allen, David Opatoshu, Peter Kastner, Juanin Clay, John Furlong, Albert Popwell, Rosemary DeCamp, Vernon Weddle, Bob Minor, Alfred Ryder, Nick Dimitri, Darrell Zwerling, Bruce M. Fischer, Olan Soule, Seamon Glass, Stuart Nisbet, Jeff Harlan, Billy Curtis, Daniel Ades, Linden Chiles, Tommy Madden, Keith Andes, Peter MacLean, Stacy Keach Sr., Michael DeLano, Robert Dowdell, Sean Garrison, Don Marshall, Ramon Bieri, Charles Walker, Buck Young, Anne Lockhart, Diana Chesney, Paul Carr, H.B. Haggerty, Trisha Noble (a.z.), Thomas Bellin, Michael Fox, Eldon Quick, Gino Conforti, Barry Cahill, Bebe Louie, Michael Masters, Mark Lenard, Michele Marsh, Paul Coufos, Carlos Palomino, Carl Reindel, Nicholas Hormann, Tony Epper, June Whitley Taylor, Gwenn Mitchell, Bert Rosario, Brent Davis, Jessie Lawrence Ferguson, Robert Lussier, Lester Fletcher, Lavelle Roby, Ray Walston, James Sloyan, Shawn Stevens, Alice Frost, Len Birman, Larry Ward, Susie Ewing, Ernesto Macias, Liberty Godshall, Whitney Rydbeck, Eugenia Wright

No už od počátku jsem sledoval tenhle seriál, že přeci jen nebude žádná sláva a v důsledku se to i potvrdilo - přesto podobně jako u filmu musím i zde napsat, že rozhodně jisté kouzlo to mělo. Jako je pravda, že zápletky byly občas dost "cáklý" (záporáci mají superzbraň aby mohli zničit Zemi, ale jejich velitelka to neudělá pokud si jí hlavní hrdina vezme), některé postavy byly dost na zabití (Twiggy), ale prostě jako jako odreagovačka na vypnutí mozku (za plné "funkce" rozhodně nedoporučuji) rozhodně koukatelné. Po první sérii jsem už moc nedoufal, že by se to zlepšilo a ono to i překvapilo a satlo se tak. Viditelně se kormidla ujala jiná produkce a ze seriálu ve stylu "stagate ze základny chodíme objevovat" se to změnilo více na "Star trek a objevování planet" což mi osobně vyhovovalo trochu víc a celkově jsem se při sledování druhé série bavil mnohem víc a závěrečná (nikoliv zakončují) epizoda i celkem překvapila svou kvalitou příběhu.nejlepší epizody: 1x06 - The Plot to Kill a City, part I, 1x07 - The Plot to Kill a City, part II, 1x22 - Buck's Duel to the Death, 2x13 - The Dorian Secret(16.1.2011)

Dokonalý případ, kdy sci-fi místo vize přítomnosti zachycuje stupiditu dneška. Sledovat se to rozhodně dá, ale zábavné a nesnesitelné je to tak půl napůl, hvězdičku první řadě zachraňuje eye-candy móda pětadvacátého století. Proč jen první? Protože druhá řada je ÚPLNĚ jiný seriál. Chce být dospělejší, ale bere tím Buckovi vše charakteristické a snaží se ho naroubovat na více sociální notu v podobě Star Treku či Battlestar Galacticy. Díky nízké sledovanosti tak skončil dřív, než si našel svou novou tvář. Jestli si chcete doplnit nějaké popkulturní odkazy, tak neváhejte, zjistíte třeba, že Kryten nepochází z 'Červeného Trpaslíka'.(13.5.2014)