Carnivale

• USA Carnivàle
Drama / Thriller / Mysteriózní
USA, (2003–2005), 20 h 17 min (Minutáž: 44–56 min)

Hudba:

Jeff Beal

Michael J. Anderson, Nick Stahl, Adrienne Barbeau, Patrick Bauchau, Debra Christofferson, Tim DeKay, Cynthia Ettinger, John Fleck, Carla Gallo, Toby Huss (více)

Série(2) / Epizody(24)

Strhující drama odehrávající se ve 30. letech v poušti Velkých rovin.  1934. Pouštní kraj Velkých rovin v Oklahomě. Tohle je poslední velký magický věk. V čase obrovských písečných bouří, děsivého sucha, záplav a epidemií – znamení božího hněvu a předpovědí Apokalypsy – začíná konečné účtování mezi dobrem a zlem. Bitva se odehrává v samém srdci říše zvaná Amerika. A až skončí, lidstvo navždy pochopí, proč se stal zázrak. Dvanáct dílů tohoto dramatického seriálu se odehrává při putování cirkusu pouštní krajinou v Oklahomě a sleduje osudy tajemného osmnáctiletého uprchlíka se skrytými schopnostmi a charismatického misionáře, jejichž cesty se zkříží. Je to doba, kdy je zlo na vzestupu po celém světě, protože velká ekonomická i sociální krize napáchala nenapravitelné škody. Po matčině smrti se Ben Hawkinson, který utekl od gangu, hledaného pro vraždu, přidá k cirkusu. Vede jej tajemný impresário zvaný „Šéf“. Ve společnosti vyděděnců Hawkins náhodou objeví své nadpřirozené schopnosti. Mezitím je metodista Justin Crowe, pastor v kalifornském městečku Mitern, sužován apokalyptickými sny a vizemi. On sám také vládne dlouho potlačovanými mimořádnými schopnostmi. Ben a bratr Justin, oba vytrženi ze svých životů, zjišťují, že svět, který znali, je znovu uvržen do pradávného konfliktu mezi Světlem a Temnotou a oni jsou v této bitvě hlavními hráči. V hlavních rolích hrají: Nick Stahl (V ložnici, Terminátor 3), Clancy Brown (Vykoupení z věznice Sahwshank), Michael J. Anderson (Twin Peaks), Adrienne Barbeau (Útěk z New Yorku), Patrick Bauchau (Cela) a další. (oficiální text distributora)

CaladanChmur

Jeden z pěti mých TOP seriálů,a že jsem jich už viděl opravdu hodně.Bezchybná atmosféra,vynikající příběh naskrz všemi 24 díly obou řad.Casting se taky velmi povedl...prostě čas od času se setkáte s něčím vyjímečným a víte to.Carnivale je tento případ.A co se týká občas zmiňovaného závěru,který může svádět k myšlenkám na třetí řadu....Zcela po právu vyvstalo několik otázek,ale drtivá většina toho čeho jste byli celou dobu svědkem,dojde k rozuzlení a vysvětlení..(dějovému,nikolvek slovnímu).... Pro mě je to seriál za 99% a o to víc umocněný jeho spíše anonymností...když to srovnám s tím neskutečně chamtivým merchandisingem jako mají například Game of Thrones,tak si myslím...že s podobným hypehumbukem okolo by jsme tu měli další kult ()

incognito

Historicko - magický seriál z dílny HBO. Mohlo by to dopadnout špatně? Mohlo, ale NEDOPADLO. Pomalé temto vyprávění. Úžasný vizuál. Zajímavý příběh. To vše zde najdete. Jediné mínus za mě je snad jen to, že by to potřebovalo 3. sérii. Vzhledem ktomu, že se jedná o starší seriál z roku 2003 tak i na dabingu jde vidět, jak šla obecně kvalita dabigů u nás dolů. Zde je, ale opravdu hodně dobrý! ()

DANAT

BOMBA ! Toto je to, co robi zo mna serialoveho maniaka. Je to neskutocne krasna mozaika poskladana z nadherne vykreslenych osudov ludi. Co mi je nesmierne luto je, ze i napriek "otvorenym zadnym dvierkam", sa autori a producenti vyjadrili, ze 24 casti 1. a 2. serie je konecne cislo a dalsie nebudu. P.S.: Chcela by som strasne take krasne tarotove karty, neviete, kde by sa dali zohnat...:) ()

Behind

Neuvěřitelně temný, neutěšený, pomalý avšak napínavý kousek, který vě mě zanechal hlubokou stopu. Nevím, čím si tohle diváci zasloužili, ale vím, co by si za to zasloužili tvůrci. V každém případě je Sofie omega ;) ()

Cahous

Výýborné. Jedinou chybou tohoto seriálu je naprostá dějová neukončenost po dvou seriích. Kdo tu zmiňuje, že seriál skončil uzavřený, tak ho asi vypnul 10 minut před koncem. SPOILER -> Kazatel evidentně neřekl poslední Amen díky svojí vypečené dceři (která mi byla nesympatická od prvního dílu, takže mě ani tak nepřekvapila:-)), takže žádný happyend se nekoná a seriál se vrací na začátek, Lodz nam sliboval návrat, Jonsyho čeká druhé zmrtvýchvstání:-) atd atd. Škoda.. ()

Mr.Roman

Prišlo mi to celé príliš odosobnené, ani jedna postava mi neprirástla k srdcu a prvú sezónu som ani nedokázal dopozerať. Škoda, pretože štylizácia je nebývalá a zopár prvých dielov bolo nádejných, no potom sa začali rysovať hlavné zápletky a ja cítil som, že ďalej už mi nemá čo ponúknuť. ()

huzgi

Carnivale má velmi dobrou atmosféru, kameru, scény, herce, ale zoufale mu chybí lepší fabulace, důmyslnější skládání krychliček tajemna k sobě. Nakousne různé motivy, které nedotáhne, postavy mění charaktery i způsoby mystérie, vše působí bez hlubší schopnosti indukce i dedukce, amatérsky, jakoby nový díl vznikl z nouze jen rozvitím předchozího. Velká škoda, jelikož bylo slibováno a nabízeno mnohem více. ()

smatana.sk

Taký zlý seriál od HBO som ešte nevidel. Áno vynikajúci kolorit 30-tych rokov v USA, slušné herecké výkony, ale ten PRÍBEH... nanešťastie mi trvalo až do polovice druhej série, kým už bolo jasné, že dej sa potáca odnikiaľ nikam, a nepomôžu mu ani postupne vŕšené prejavy všemožnej mágie, fanatického náboženstva, parapsychologických schopností a symbolov tajných spoločností. Autori si nechali otvorené dvere do tretej série, ktorá po zásluhe nikdy nebude. - Autori asi svoje pochybnosti v priebehu tvorby seriálu zaháňali citátom Phineasa Barnuma, ktorý v jednej epizóde zaznie z úst cirkusáka: "Každú minútu sa narodí jeden hlupák." ()

hRob

I když nebudete dlouho vědět, co se vlastně děje, neubráníte se tomu "tajemnu", které na vás čeká za každým rohem. ()

patsandor

Hodnocení zatím po prvé sérii. Pro mně je to od Twin Peaks nejlepší mysteriózní seriál, co jsem viděl, každý díl jsem napnutý, jak se bude děj vyvíjet a jaké překvapení nás čeká na konci každého dílu. ()

elanista1

Cakal som diel, dva, tri, osem. Nedockal som sa, nicoho. Teda ked nepocitam vzajomne dialogy, ktore vacsinou nemaju hlavu patu, to mi nestaci..Tolko hnusnych postav naraz som snad este nikdy nevidel. Nezachranil to ani Robert Knepper ()

xpaja

Strhující mysteriózní atmosféra, skvěle zpracované prostředí amerického jihozápadu zmítaného krizí a především odvěký souboj dobra a zla. Velmi mě mrzí předčasné ukončení tohoto seriálu, ale není to můj jediný oblíbený seriál, který takto dopadl. ---== 93 % ==--- ()

shedlo

Geniální seriál, pro mě osobně jeden z nejlepších v rámci tohoto žánru. Netradiční kulisy karnevalové společnosti, ve kterých se odehrávají tajemné a propletené osudy jednotlivých postav, to vše se základním příběhem boje dobra a zla. I když naplňuje základní postupy, tento příběh vůbec nepůsobí jako klišé. Seriál mohl klidně skončit druhou sérií, nicméně končí otevřeně a třetí série nakonec natočena nebyla, škoda. ()

CrazymanM

Velmi zajímavý,poutavý seriál,po první řadě jsem nadmíru spokojený a těším se na další řadu a rozuzlení tohoto tajemného příběhu!!!Hotovo!Tak jsem malinko na rozpacích,protože ta druhá řada se mi zdála taková roztahaná,ale tím rozhodně nechci nějak snižovat kvalitu a potenciál tohoto seriálu,jen to asi není pro každého! ()

Wulz

Pecka. 2.série naprostá vygradace...Konec na hovno... Stejně jako u Twin Peaks.. Škoda, škoda dobrých nedotočených seriálů, škoda. Ikdyž Twin Peaks je zpět..! ()

PaTeXx

Velmi dobře zvoleno jižanské pouštní prostředí a dobře zpracovaná vizualizace (zejména ve druhé sérii), chudobná atmosféra se vyvedla na výbornou (kostýmy), dialogy postrádaly trošku humoru, určité herecké výkony se daly považovat jako výkony s velkým V (Anderson, DeKay), twisty byly povětšinou dobře propracované (chudák Jonesy), emoce úplně nepřevládaly jak bych si představoval, a trošku mě mrzí, že závěr nebyl konkrétní, leč na můj vkus dost otevřený. Škoda, dvě sérky bych ještě šupl. "Let's shake some dust!" ()