Ant-Man a Wasp: Quantumania

• Slovensko Ant-Man a Wasp: Quantumania (více)

Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) spolu s Hankem Pymem (Michael Douglas) a Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer) prozkoumávají Quantum Realm, kde interagují s podivnými tvory a vydávají se na dobrodružství, které přesahuje hranice toho, co považovali za možné. (Falcon)

Franki69

OK, nejhorší marvelovku jsem zdolal natřikrát (2x jsem usnul a tímto děkuju zaměstnavateli, že jsem nestihl kino, docela mě ty ušetřený prachy těší). A tímto se omlouvám Black Widow. S MCU to jde sakra z kopce, vlna okouzlení je pryč a banda K.Feige nás chce asi oblbnout jednotlivými příběhy z mnohovesmíru, v kterých se může objevit kdokoliv a dělat tam s kýmkoliv cokoliv. A u toho já bejt teda nemusím. Takže, díky za tu pěknou dekádu, zakončenou Endgame, Guardian of Galaxy Vol.3 a seriály Loki  a Wandavision.  * V Quantumanii (viděno s českým dabingem) uvidíte mimo jiné lítající hlavu s neskutečně debilními hláškami, pochodující červené želé, strašně starýho Billyho Murrayho, hodně kopírovaný Lucasovy Starwars…Kriste, je to prostě generický příběh z „jednoho komiksového sešitu“. A těch vyšly desetitisíce. To nejhorší, co by se mohlo stát, že z každého komiksu bude jednou samostatný film…Dávám 30% a už to prostě nechci vidět. ()

bonovox

Trojka Ant mana je asi najhorší Marvel aký kedy vznikol. Okrem pár usmevnych scénok je to len Digi guláš v ktorom herci pobehujú hore dole a dosť bije do očí, že nevedia čo majú pred zeleným platnom hrať. A aj tie efekty a akcia vyzerajú veľmi priemerne… ()

yourhead

Tohle by mohlo být zajímavý sledovat na tripu. Jinak je to pohádka plná digitálních kulis, nelogických a místy trapně komických scén, situací a postav. Záporáka je slušnej. Ta temnota v něm je uvěřitelná. ()

daleba

Kdo pamatuje starej Windows media player a jeho vizualizace, ten může rovnou přihodit hvězdičku za závěrečný titulky jako já 😁 ()

kreion

2 hviezdy za to, že tento film slúžil ako úspešne uspávadlo po tri večeri. Ináč je to (papierovo) Ačkova chujovina s (niepapierovo) Déčkovým scenárom, pre ktorú je stopáž 125 minút proste príliš. A zatiaľ čo Michelle Pfeiffer dokáže hrať (Star Dust), tu z nej spravili robota bez emócie a jedinej normálnej repliky. Netreba však zúfať, po súčasnom štrajku scenáristov v USA to za nich snáď začne čoskoro písať Chat GPT. ()

kishi_SO

fantazii sa medze nekladu. Naozaj mega predstavivost a tvorivost co sa tyka vizualu, ale nervyzravost a tupost co sa pribehu tyka. I toho humoru je tu pomenej (az na to co nema diery). Som vazne zvedavy ako sa Feige vysporiada s Kangom. ()

vaclav.g.kar

V pořadí 5. vyvrcholení trilogie z MCU jede v šabloně megalomanských ukončování (No Way Home, Ragnarok, Civil War). Tentokrát nám Marvel naservíroval ve své podstatě předváděčku Kanga Dobyvatele na velkém plátně. Hlavně ale je to obrovská šance pra Ant-mana s Wasp na odlepení z reality a možnost se vyblbnout ve Star Wars ... Za mě to ale funguje hezky a vždy budu Marvelovským matadorem co si rád složí kousek po kousku celou mozaiku příběhů. Quantumania je pro fandy fajn, haterum vede vodu na mlýn CGI prostředím a nováčkům vlastně vysvětlí vše co je třeba k pochopení. Jen věřím že nováček může být zmaten v potitulkovce. ()

Destoroyah

Úprimne poviem že Marvel už nie je to čo bývalo. Snaží sa robiť "epické" filmy ktoré sú čím ďalej, tým viac mierené skôr na menšie publikum a to je problém. Nestačí mi svet plný bitiek, nezmyselných sporov a greenscreenom ktorý vyzerá naozaj dobre ale filmu to len máličko dopomôže k tomu aby to bol film ktorý väčšina Marvel fanúšikov vidieť. Kang je super záporák ktorý je dobre budovaný aj dobre zahraný Jonathanom Majorsom , ale čo máme z toho. Myslel som si že si Marvel uvedomuje chyby ktoré spravil ale vyzerá to tak že si skôr ide po svojom a kašle na ohlasy divákov a pomaly obúdajúcich fanúšikov. Piata fáza nebola odštartovaná podľa mojich predstáv. HODNOTENIE: 5/10 ()

Rebel24

Na scénu prichádza nový veľký zaporak MCU Kang the Conqueror, resp. jeden z jeho variantov. Vďaka tejto postave a hereckému výkonu Jonathana Majorsa posúva celý film kvalitatívne vyššie a ide konečne o charizmatickeho a zaujímavého zaporaka, najlepšieho z celej trilógie Ant-Man. Ríša kvantum je úplne nový vesmír, jeho štýl a postavy pripomínaju Star Wars série, nosná postava deja je Michelle Pfeiffer aka Janett Pym. Presun do ríše z našej Zeme je tak kostrbaty ako príchod villains v Spider Man 3 with Tom Holland. Po dopozerani snímky mam pocit ze tvorcovia akosi netrafili cieľovú skupinu, opäť sa budem opakovať ale Marvel sa nevyvíja naopak, ide dozadu. Mal vybudovanú fan základňu, presne vedel co maju diváci radi, no namiesto vyššej kvality prichádza kvantita a quantum nedorobenych postáv, myšlienok, dier v deji i chovaní. Postavy majú detto regresny vývoj, chyba im hĺbka a charaker. Keďže prvé dve snímky Ant Mana hodnotím ako jedny z najslabších vôbec, táto veľkolepá omalovanka pre (podľa mňa) maloleté publikum fungovala veľkolepo, jednoducho a mala ťah na bránu. Hovorí sa, že dnešná mládež otupieva, ale ani oni nebudú dlhodobo žrať konzum, ktory Marvel po roku 2019 ponúka. 70% ()

Venom

Tento film je celkom solídny štart fáze 5. Hlavne kvôli skvelo zahranému Jonathanom Majorsom, Kangovi. Príbeh bol super až na 2. akt. Pretože tam bol často strih tam kde sa nehodil a ešte k tomu väčšina scén v tom akte končila s teasingom na Kanga. Ono to už človeka začne kus štvať keď takto 20 min. vkuse končia jednotlivé scény. CGI bolo niekedy super a niekedy meh. No a MODOK to isté, niekedy super a niekedy proste sračka. Ale všetko ostatné celkom vpohode a hlavne final fight, ten bol vynikajúci. Tam bolo cítiť každú Kangovu ranu. ()

Knifeos

Pojďme to zabalit. Dejme si pár let pauzu, zapojme hlavu, projevme trochu sebereflexe, vydejme třetí Strážce galaxie, ututlejme projekt The Marvels a vznesme otázku jak dál a tím nemyslím "kam směřovat", ale jak to důstojně natočit... Ant-man zprvu působí velmi příjemně. Nástup ma scénu je velmi příjemný se správným nádechem rodinné pohody, kterou Ant-manovské filmy vždy představovaly. Kniha, rodinná sešlost, dcera, Země - těchto osm minut definitivně vládne. Pak jdou ale věci do kopru. Partička se tím nejdofláknutějším provedením v historii MCU dostává do oné říše a následuje půlhodinové omalovánkové kochání, které ale nepochopitelně nudí, protože divák vůbec nic necítí. A takhle to plyne dál. Scenáristicky naprostý průser i na poměry studia, při mentální zralosti dokázal scénář držet jen Kanga výborného Jonathana Majorse, a i ten nakonec ve finále padl do říše kvantových nesmyslů. Ono je opravdu těžké předstírat nadšení z něčeho velkolepého, když jedna z "nejvztahověji" založených sérii MCU selhává po celou dobu v byť jen minimální interakci mezi postavami. A to ve prospěch vizuálního žrádla, které ale postrádá kreativitu, ne co se pozadí, ale obsahu týče. Za nejsilnější stránku filmu považuji nakonec humor. Ten konzistentně šlapal po celou dobu, vedlejší postavy hláškovaly a nebylo to trapné ani parodující (v případě MADOKA ani jedno z výše zmíněného neplatí, ale aspoň to bylo účelné). Závěrem tedy - změna v přístupu je sakra třeba, protože brzy hrozí průser desetiletí v podobě dalších Avengers, jež může být poslední ranou, pokud ji tedy nezasadí někdo svižnější. 5/10 ()

Woitisek

Obrovské zklamání. Z celkem nadějného snímku se ve finále stala absolutní tragédie. Film působí, ať už je to samotným scénářem či zasazením do prostoru naprosto odlišnému dílům předchozím, naprosto směšně. Téměř každý dialog napříč zápletkou ve vás vyvolá pocit, jako by ho napsalo desetileté dítě a stejně tak i chování postav. Vztahy postav z minulých dílů jako by se zde vytratily nebo nikdy neexistovaly. Děj se odehrává na místě, kterému se daří paradoxně i přes všechny různé "potvory" být tou nejnudnější scenérií, jakou si umíte představit. To má pak za následek obrovské množství nedodělaných a ohyzdně vypadajících digitálních efektů. Samotné uvedení do hlavního děje je neskutečně zkratkovité a dalo by se vymyslet tak za pět pouhých minut. Kathryn Newton jako Cassie byla příšerná, ať už je to vina scénáře nebo samotné herečky. Abych zde neházel jen špínu za špínou, hlavní záporák je úžasný. Způsob, jakým se zde Kang prezentuje je fenomenální, za což zaslouží Jonathan Majors všechnu čest. Jeden dobrý výkon však na záchranu celého filmu nestačí. Dohromady se jedná o barevnou hloupost se stupidním příběhem, kde takřka nic nenaplní svůj potenciál. Takhle zahořklý jsem se po žádném filmu dlouho necítil. ()

Marcecek

Ach Marvel, prečo nám to robíš... Tak dobre to s tebou začalo a teraz sa vehementne držíš v priemere. Ja stále verím, že ešte zažijem tie pocity ako pri Avengeroch, ale tentokrát to opäť tak nebolo. Znovu farebný, prefarebný film, s nie veľmi originálnym scenárom. Film mal aj svetlé stránky, niektoré humorné scénky na mňa fungovali dobre, záporák veľmi dobre zahraný, charizmatický. Ale to je málo, chcem viac, stále je to veľmi povrchné, zabudnuteľné. Moje očakávania na tento film ale boli našťastie po zhliadnutých recenziách minimálne, a to pomohlo aj tomu, že som sa v konečnom dôsledku celkom bavil, ale keď očakávate čerstvý závan originality, evolúciu, budete sklamaní. Ale treba sa to už konečne rozbehne, záporák vyzerá kvalitne, ja stále verím... ()

matous20063

MCU točí filmy pro fanoušky, ne pro diváky. Jenže co mám dělat já když jsem fanoušek a MCU mě zajímá ale zároveň mi záleží na kvalitě snímku?MCU těží z něčeho co už je od roku 2019 vytěžený. Doslova strká do mrtvoly. Na začátku nás to rychle hodí do děje ovšem to se následně extrémně zpomalý. Začátek je bohužel doprovázen i hrozným CGI. Děj je teda pomalý ale ke konci už začíná mít pěkné tempo. Velké bitky kdy se menšina odbojářů postavý velkému tyranskému impériu jsou vždy super a i tady to bylo na konci fajn a upřímně jsem si konec i mohl užít, ne jako většinu tohoto filmu. Děj je doprovázen taky vztahem mezi otcem a dcerou, který je tak umělý že reálně začne být otravný. Postava Cassie mě srala celý film, je klasická gen Z pička, která si myslí že se do všeho musí angažovat a týká se jí úplně všechno. Naopak Kang jakožto záporák je skvělý. Je sice oproti komiksům hodně nerfnut, ale to mi zas až tak nevadí. Je to prostě skvělý záporák a je taky skvěle zahrán. Je to zmrd od kosti a ještě k tomu manipulátor. Celá říše kvant je dělaná jako jakási hromada blitek, vypadá jak kdyby jste dali dítěti omalovánku a poslaly si ho hrát. Celé to vypadá extrémně goofy, dát více ras a existencí na jedno místo nedělejte pokud netočíte Star Wars. Celý příběh je jedno velké klišé na kterém fungovaly fáze 1-3 ted už je to ovšem ohrané a už nikdy to nedostane takový fame jako první Iron Man, Cap a podobně. Ant-Man prostě dostal až moc velkou roli, chlápek co se zmenšuje a zvětšuje si doopravdy nezaslouží mít taky velkou roli v tak velkém universu. Fanoušci chtějí evoluci a ta nepřichází. Přichází konečně doba kdy DC přebírá laťku. 55% ()

13Maty13

"I told you time isn't what you think."     /// Začátek filmu začíná skvěle a klidně by mohl být i delší. Ale jakmile se postavy dostanou do Říše Kvant, tak to začne být hrozná nuda. Říše Kvant vypadá skvostně a všechny ty různý rasy a bytosti jsou neuvěřitelný. Ovšem děj není nijak úžasný a občas je i trochu hloupý a cringe. Kang je tahač filmu! Hlavní duo Scott a Hope jsou fajn, ale mohli být víc spolu, protože mi až do konce nepřišlo, že jsou pár. Co se týče M.O.D.O.K.a, tak to se ani nebudu vyjadřovat. Je to strašně prázdný film. Proto se radši vždycky podívám na starší a komornější díly.   /Hodnocení: 5/10. ()

BEROUNAK

Po vizuální stránce docela ok, až na některé scény, které byly trochu moc CGI, ale jinak mě film moc neoslovil. Marvel opět nezvolil cestu jít si pro dobrý snímek. Bylo tam opět, stejně jako u některých minulých snímků vidět, že se zaměřují převážně na fanoušky komiksů a minulých filmů. A jako postavy to mělo fakt dobrý, ale všechny mají takový velký potenciál, který marvel po pár minutách slávy nakonec zabije. Opět jsme se alespoň na chvíli vrátili do Scottova osobního života a nahlédli jsme do jeho problémů. Po vcucnutí do kvantové říše to ale šlo hodně rychle z kopce. Absolutně jsem nechápal, jak mohli takhle zesměšnit Kanga, který byl mimochodem zahrán naprosto skvěle. Konec nebudu spoilerovat, ale celkově to u mě budí pocit, že se toho overall tolik nestalo. Tento film ode mě proto získává titul: Asi dobrý, jako oddechovka, ale nic extra, co by si zasloužilo velkou pozornost. ()

66pepo66

Spomínam si na prvé recenzie Eternals či Black Panthera 2 a keď to prirovnám k tretiemu Antmanovi, je to asi v podstate rovnaké. Priznám sa, že som mal jasno v tom, že zájdem do kina, no tie prvé ohlasy ma mierne zneistili. Odradiť ma to však neodradilo a keď som sedel v kine, tak som celý čas čakal na to, čo také hrozné tam vlastne bude. Kedy príde niečo čo skazí film, alebo niečo, čo budem môcť označiť za nepodarok a nezmysel. Hádajte čo, nič také sa nestalo.   Podľa mna jediný dôvod, ktorý ľudom vadí je ten, že tretia časť sa zrazu odohráva mimo Zem a je z nej plnohodnotné scifi. Inak tomu naozaj nerozumiem.    Finále trilógie je naozaj výborné. Je tam rovnaký humor ako v prvých dvoch častiach a twn mne osobne veľmi sedí. Ani jedna humorne scéna nebola násilná a nebola prepálená. Kang absolútne vynikajúci. Volanom v úplnom úžase s toho, že mám z neho oveľa väčší rešpekt šlo z Thanosa a to už je čo povedať. Veľa priestoru dostala aj Michelle Pfeiffer a bola skvelá. Samozrejme, v niektorých scénach je veľmi vidieť, že sa vlastne pozeráme na green screen, ale nebolo to až také rušivé. Skrátka sci-fi, ktoré sa natočiť s reálnymi kulisami lem tak ľahko nedá. Mavrat určitých postáv ma veľmi potešil a spracovanie MODOKA, ani nemám slov. Naozaj som týmto filmom potešený. Prvé diely sa držali skôr pri zemi, lenže Scott je už Avenger a je načase, aby si aj diváci zvykli, že už mebude bojovať "len" s obyčajnými záporákmi. Potitúkové scény podľa mňa úplne v poriadku. Chápem ich zámer a fungujú presne rak, ako by mali. Teším sa čo vserko nám esté Kang prinesie. Vzhľadom na to, že sa mu bude venovať celá 5, 6 aj 7 fáza, je sa na čo tešiť. Videné v 2D s titulkami. ()

jimik13

Bylo to fajn, ale asi už moc no. Vykrádačka Star wars světa s klony, různé "rasy", zlý "imperátor/dobyvatel" a odboj..... Vše byl v podstatě takový hraný Divnosvět a ne zcela dobře to fungovalo. Film má pár světlých momentů ( Bill Murray), ale jinak potvrzuje ústup Marvelu ()

DIATOR05

Achjo. Na tento film jsem neměl zas takový hype, ale čekal jsem od něj něco víc. Ant-Man filmy se vyznačovaly přízemním zasazením, komornější, rodinný, zábavný příběh, ale místo toho tu máme záchranu kompletně nového světa proti záporákovi, který ničí mnohovesmír. Ono by to nebylo tak špatný, kdyby to alespoň trochu fungovalo. Nejhorší na tomhle filmu je, že je to kompletně bez duše, u tohoto snímku necítíte vůbec nic, možná se párkrát zasmějete, ale strach o postavy, či nějaké emoce při záchraně a vítezství? vůbec. Úplná prázdnota, žádná jiskra, žádná zážehnice. Finální souboj je samé klišé a zase u toho nic necítíte. Jinak já osobně jsem se trochu zasmál jen jednomu vtipu - Scott z cukrárny. Celý děj byl nesmyslný, postavy nebojují když můžou, dějí se tam věci jen protože postavy spolu nemluví nebo protože se to hodí do scénáře. Celkově to špatně navazuje na předchozí snímky kvůli té Quantum realm. Nemělo to nápadité boje z pohledu malého Ant-Mana jako v předchozích dílech. A co mě ještě hodně mrzí je, že jsem neslyšel originální Ant-Man theme z předchozích dílů, který je jeden z nejlepších v MCU. O M.O.D.O.K.ovi ani nemluvím, ten vizuál je strašný a to, co udělal na konci by podle mě jeho postava nikdy neudělala. Jinak jak ostatní pokládají potitulkové scény za důležité, mě osobně ani tak nepřijdou a ani mě moc nenadchly, ani vlastně nemám nějaký hype. Ono to celé není zas tak špatné, ale není to ani dobré, je to prostě průměr, je to film, na který se podíváte a prostě jste ho viděli, nic si z něj neodnesete. Co bych pochválil je záporák - Kang, možná se nevyrovná Thanosovi, ale rozhodně byl výborný, a Michael Douglas byl cool ve finálním souboji. I když mě to mrzí, tak mnou nenáviděná dvojka je asi lepší jak tento film. Bohužel je to za mě průměr 5/10. ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

22.01.2024

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (více)