Epizody(6)

Pôvodný seriál Ms. Marvel od štúdia Marvel predstavuje Kamalu Khan, násťročnú americkú moslimku, ktorá vyrastá v Jersey City. Kamala, nadšená hráčka a vášnivá autorka fan-fiction, je megafanúšička superhrdinov s bujnou fantáziou, najmä čo sa týka Captain Marvel. Kamala cíti, že nezapadá v škole a niekedy dokonca ani doma, až kým nezíska také superschopnosti ako hrdinovia, ktorých vždy obdivovala. Život je predsa lepší so superschopnosťami, no nie? (Disney+)

tomashrabek

Po dlhej dobe veľká spokojnosť s Marvelom. Hravé a históriou skvelo okorenené teenage dobrodružstvo z moslimskej komunity, kde vlastne nikto nie je záporákom. Nízke hodnotenie na čsfd mi príde ako primeraná cena za marvelácky produkt, ktorý sa nebojí vybočovať a byť naozaj svojský. ()

Aurus

9,5/10. No hned řeknu to že na tenhle seriál sem se fakt hodně těšil a když jsem viděl první epizodu tak sem byl nadšený a velmi sem se těšil na další epizody a teď když sem to dokoukal tak fakt doufám že bude druhá série. A ten konec že Ms. Marvel je Caption Marvel tak to jsem nečekal. Příběh tohoto seriálu je skvělý, postavy jsou neuvěřitelně sympatické, hudba je skvělá, akce tu je perfektní, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Za mě se jedná o nejlepší Mcu seriál. ()

warrenur

2hou epizodou som to ukoncil. Dovod? Kym prvy, petrofarebny ponukne aspon stereotyp a takmer stand-up vystupy indicko-pakistnskej rodiny, dalsia epizoda uz neponukla ani len chytlavu pesnicku, ci nejake nekorektne stereotypne azijske joke-y :D. Cringe like hell a hlupucky scenarik. Jedna sa rozohodne o zalezitost pre nastrocne publikum. My ostatni si tu neprideme prakticky na nic. Niekomu mozno parodia na vzdusne zamky, bollywood, ci len poblaznene "mlade masko" ucarovalo. :) . Pre mna vsak strata casu a druhy bol zaroven i posledny diel. Neodporucam. ()

SidneyP

Nejnudnější seriál z MCU. Jde vidět, že čtvrtá fáze už je hodně udýchaná a místo kvality servíruje tunu kvantity. ()

Kopi1

Velmi dobrá a charismatická Iman Vellani v hlavní roli ve slabším příběhu s trochu divným vyprávěním. Průměrná série od Marvelu, která svým příběhem neoslní, což je asi největší problém, ale taky je to asi tím, že už od Marvelu jsme viděli hodně a máme vysoká očekávání. Jakožto takový prequel k dalšímu filmu Cpt. Marvel, tak nemám moc velké naděje na úspěšný film, ale budu rád, když mě film přesvědčí naopak. Pákistánská kultura ale byla dobře vyobrazena, hodně scén mi zde přišlo zbytečných, některé ale zase byly hezky provedené. Škoda, že napětí je tu téměř nulové a zápletka nezajímavá. ()

panvasik

Asi se shodneme na tom, že tenhle seriál je od Marvelu nejslabší. Vlastně ani nevím jak bych to měl popsat. Mám pocit jakoby jsem se z ničeho nic ocitl u nějakého špatného seriálu od Netflixu... U hlavní postavy Kamaly je hned od začátku jasné, že je ještě hodně mladá a co se týče herectví není moc zkušená, ale nakonec její herecký výkon je to velké pozitivum seriálu a hlavní protagonistka působila spíš sympaticky, než otravně. Nechci si tady hrát na nějakého génia (já bych to  totiž lépe, než ona nezahrál). Doufám, že ve filmu The Marvels,  uvidíme víc její schopnosti, protože v seriálu se až tak moc neukázala. 60% ()

Trešlson

Přimhouřím obě oči a ty čtyři nakonec dám... ale hlavně teda kvůli prvnímu dílu a hlavní představitelce, která je velká sympaťanda a celou řadu táhne z průměru a zaměnitelnosti. 70% ()

gumbo

Po WandaVision a What if.. asi nejlepší seriál od MCU, daleko nad sračkami typu Hawkeye nebo FaWS. Jasně, to origální prostředí spojené s Pákistánem a jeho historií dělá hodně, ale asi nejlepší je, že postavy jsou tentokrát naprosto normální a chovají se i většinu času tak. A nakonec tomu odpustí i ty místy hlušší momenty. No a ten komixový pohyb v pozadí, to je vyloženě laskominka. 75% P.S. Mám takový pocit, že Kamala bude do budoucna docela důležitou postavu pro celé MCU. ()

JamesConnorG

7/10 - Ze začátku jsem s tímhle seriálem měl celkem problém. První epizoda byla nudná, nezajímavá, místy i trapná a proto jsem to po první epizodě vzdal. Po čase jsem dál Ms Marvel opět šanci a zhlédl ho svižně do konce a nakonec jsem si k seriálu cestu našel. Ano, nejedná se o žádný parádní Marvel seriál a dost možná se jedna o zatím nejslabší seriál ze 4 fáze, ale stále musím pochválit cílovku a kvalitu, co si seriál drží. Za mě v celku pěkná podívaná, ale pokud krom konce vynecháte seriál, nic se upřímně nestane a nebude to vadit. ()

Davidkkk

Do půlky seriálu vlastně hodně v pohodě dětský pokus, který ničím nepřekvapí, ale také neurazí. Iman Vellani je nečekanou castingovou trefou a takový Bruno je podle mě nejlepší postavou seriálu. Čímž se dostáváme k drastické změně tónu seriálu – totiž ke 4. epizodě, v níž hlavní hrdinka Kamala zavítá do Karáčí. Veškeré události následující jsou směs nelogičností, špatného humoru a extrémně nudného a plochého příběhu, který z Ms. Marvel dělá jeden z nejhorších MCU projektů všech dob. Kam tohle všechno směřuje mě už ani nezajímá a Marvel je definitivně v prdeli. ()

B.Wilde

Říkala jsem si, že to bude asi docela slabší průměr a za začátku to tak opravdu vypadalo, ale nakonec mi to nepřišlo až tak špatné a nejlepší byly asi posední dva díly. Byl to sice mix komiksové podívané, teen seriálu a výletu za historií, což nemusí sednout každému, ale asi i takové věci jsou potřeba u MCU. Jako jo, je fakt, že na Marvel to bylo skutečně slabší a nekonalo se tady nic moc převratného, ale na to, že to pro Iman Vellani byla první role, zvládla v rámci možností docela dobře. ()

AloeB

Současná americká produkce sice dovede zpodobnit krásné záběry z Rozdělení Indie, ale pouze jako podkres bažiliontého seriálu o superhrdinech jedoucí v naprosto totožném schématu, což divákovi naštěstí umožňuje věnovat se při sledování psaní, žehlení či čtení, protože většina dějových oblouků či scén je obšlehlá již z dříve znalého. Seriál se sice snaží získat vlastní identitu originální prací s vizuálem, žánrem teen komedie a tvrdou muslimskou/pakistánskou kulturou, což se překvapivě daří zcela přirozeně, nicméně bohužel to mnohé odradí, protože prostě nEslĚduJEme doKuMEnT O inDYi vole. Snaha napodobovat seriály pro dospívající je pak tragédie, ve srovnání s mým oblíbeným Never have I ever (kde se skrze Indsku/Pakistánku najdou společné rysy) jde o naprosto impotentní počin. A přestože bych nerad kritizovat tento seriál jako jiní nevyzrálí pablbové, pro které je tam málo Thorů, kteří to považují za dětinské a kteří pláčou nad domnělou seriálovou inkluzí, jsem nucen tento seriál hodnotit nízke podobně jako většinu žánrových projektů stejné kvality. Skvělá postava šejcha v mešitě to nezachrání. Potitulková scéna je výsměch. ()

Urukhaj98

E01-E06: Při sledování Ms. Marvel si nejde nevšimnout mnoha paralel s Hollandovým Spider-Manen, byť zde je to podáno v mnohem komornějším balení. O to víc však Ms. Marvel těží téma dospívaní, přičemž nevyzrálost a občasná otravnost hlavní hrdinky tu není ke škodě, ale naopak to zapadá do od začátku nastaveného stylu. Potěší i v mainstreamu neokoukané prostředí muslimské komunity a samotného mě příjemně překvapilo i zapojení tragických historických událostí spojených s dělením Indie (pátá epizoda je jednoznačně nejlepší), které bych v jinak spíše komediálně laděném seriálu nečekal. Jako představovačka hrdinky, která se má stát jedním z nových tahounů MCU, se Ms. Marvel, navzdory nějakým těm zádrhelům ve scénáři a naprosto bezkrevným a nudným záporákům, nakonec povedla. 7/10 ()

Maximilianus

Podobne ako Moon Knight, ale ešte výraznejšie, sa aj Ms. Marvel zameriava viac na civilnú postavu ako na superhrdinské alterego, a na jej históriu. Moon Knight mal však zaujímavejšiu hlavnú postavu, a najmä sa dej netočil okolo naivných detí. Taktiež toho kultúrneho bolo v seriáli až príliš, ale to mi až tak nevadilo, a navyše musí odniekadiaľ pochádzať. Teším sa, až uvidím Kamalu niekde začlenenú v Marvel vesmíre, ale jej samotnej a celej jej rodinnej histórie už stačilo. Aspoň posledný diel ukázal ako tak, čo v nej je a čo od nej môžeme očakávať. 6,7/10. ()

Sharpooter

Ach jo, kdy už Marvel pochopí, že seriály může dělat i jinak. Opravdu už mě nebaví jak se poslední dobou v mnoha Marvel projektech zachraňuje úplně celý svět. Kde jsou ty doby, kdy hrdinové pomáhali obyčejným lidem a dělali malé skutky. Tohle už mě prostě nebaví. První dva díly by ještě ušly, představení hlavní postavy bylo vcelku dobré, avšak v momentě, kdy se začala řešit zas a opět jiná dimenze, svůj potenciál seriál na místě ztratil. Proč dávám jednu hvězdu? Jen za barevné provedení prvních dílů. Hlavní záporáci byly hned dva. A oba byly nudní, že jsem u jejich scén málem usnul. Ta policejní část mohla být zajímavá, kdyby se na ně zaměřil celý seriál a kdyby byly postavy lépe napsány. Některé díly byly natočeny vyloženě jako dokument. 2/10 ()

Likan7

Feige má problém. Tímhle tempem začne ztrácet svý diváky ještě rychleji, než bych čekal. Nenamlouvám si, že malá Marvelka je seriál pro mou cílovou skupinu, ale Marvel by taky měl vědět, že lidi budou seriály nakoukávat. A postupem času je to čím dál větší bída. Těch 6 dílů je otravných, často zamotaných, často velmi nudných a akce je vyloženě příšerná, i kvůli schopnostem Kamaly jsou fakt neuvěřitelně pitomý a hnusný. Čeká mě v nejbližší době She-Hulk a bojím se o to víc, co s mým milovaným MCU bude dál. ()

Mr.Baboon

SE SPOILERY | Máme tu konec dalšího z hromady seriálů, kterými nás Marvel poslední rok zásobuje. A musím hned na začátku říct, že šlo asi o ten nejhorší. Rovnou říkám, že tady vůbec nehraje roli, že je Kamala pákistánská muslimka. Její komiksy mám doma, znám její komiksový origin a mám její postavu vlastně i celkem rád. Na seriál jsem se upřímně vážně těšil. Mohla za to převážně Iman Velani, která ve všech možných promo materiálech působila neskutečně uvolněně a sympaticky. Její herectví na to, že šlo o její vůbec první roli v životě, bylo více než slušné, svěží a tou lepší stránkou celého seriálu. Dalším lákadlem pro mě bylo potencionální znovupředstavení Inhumans (Kamala je v komiksech původně Inhuman). Jak já se se ale šeredně spletl... Celá hlavní linka se točí kolem vztahu Kamaly a jejích rodičů, původu Kamaliných schopností a proč je vlastně má. Tady zjišťujeme, že s Inhumans nemá seriálová Ms. Marvel vůbec nic společného (sbohem sny a naděje). Její rodina původně pochází z jiné dimenze - jsou to džinové ve vyhnanství. Kamalin náramek, o kterém si máme myslet, že jen odemyká její schopnosti, je ve skutečnosti jen dalším McGuffinem, který funguje přesně tak, jak se to zrovna hodí scenáristům. V poslední epizodě zjišťujeme, že náramek má dost pravděpodobně pro Kamalu nulový význam. A takhle je to vlastně celou dobu. Věci se tu dějí absolutně prvoplánově a nedávají smysl (klučina padající z věže, jen aby mohla Kamala předvést své schopnosti; Kamala ztratí své kolo, ale o 2 epizody dál ho opět má...), pravidla nastavená samotným seriálem a celkově vesmírem MCU se tu porušují jak na běžícím pásu (cestování časem v 5. epizodě; k návratu do dimenze džinů jsou třeba oba náramky, nakonec bez vysvětlení ale stačí jen ten jeden...). I scénář minimálně celou polovinu seriálu působí jako vata, jako série scének, ve kterých někdo někoho neustále jen poučuje a motivuje. Ms. Marvel by bohatě stačily maximálně 3 epizody nebo stominutový film, a hodnocení většiny by bylo o parník lepší. Celá pasáž s džiny byla vlastně v jedné větě v poslední epizodě smazána, abychom zjistili, že je Kamala vlastně mutant - prostředek seriálu je tak úplně zbytečný. Čert vem změněné schopnosti hlavní postavy a její origin jako takový. Co opravdu shazuje seriál jako celek, je jeho nekonzistentnost, líný scénář, který nutí postavy dělat nesmysly bez jasné motivace, a utahané tempo. Na druhou stranu chápu, že je seriál určený převážně mladšímu publiku, které všechny tyhle neduhy snadno odpustí nebo si jich ani nevšimnou. Ale stejně... Pozitiv tu pár je, i když jen opravdu málo. Celá muslimská kultura tu byla znázorněna za mě celkem kvalitně. Chemie mezi Brunem a Kamalou byla super. Hudba, kamera, CGI... všechno tak nějak ve standartu Marvelu. Nic dalšího mě bohužel nenapadá. A to měl seriál od začátku takový potenciál. Velká škoda, že byl tak moc promrhán. - 1.5/5 ()

HERGImanCZ

Příjemná oddechovka, která mohla být něčím víc. Ms. Marvel jsem od začátku na rozdíl od mnohých hrozně fandil. Z traileru mě navnadil vizuál, který v lecčem připomínal Scotta Pilgrima, takže jsem byl zvědavý na něco výrazně odlišného, než na co jsme zvyklí. Bohužel se ve výsledku ukázalo, že podobné kreativní efekty jsou v seriálu používány poměrně zřídka. I tak mě ale první tři epizody neskutečně nadchly, protože mi daly to, co mi chybí u MCU Spider-Mana. Kamala má totiž rodinné i teenagerovské problémy. Když získá schopnosti, svět se pro ní lusknutím prstu nezmění. Stále je tou holkou, která teď sice má moc pomáhat lidem, na druhou stranu se ale bojí odsouzení především ze strany její staromódní matky. Celý seriál mi tak po dlouhé době nedal zachraňování světa, ale vtáhl mě do života obyčejné holky, se kterou se dokážu sžít výrazně lépe. V druhé půlce je bohužel vše zahozeno a stává se z toho průměrná superhrdinská jízda. Na vztahy nejednou není čas a vše osobní musí být urychleně vyřešeno, aby to hlavní hrdinku nebrzdilo v akci, která navíc není ničím dechberoucím. Výsledkem je tedy spíše průměrná podívaná s pocitem, že to mohlo všechno dopadnout lépe. ()

Pepe_cz123

Relativně dobrý MCU Projekt. Má to hezký vizuál kde se střídají bubliny se zprávami v realitě a je to hodně barevné to je všechno ok. Ale pak je tu příběhová linka která není úplně špatná ale není ani dobrá místy to tak i vypada že příběh nikam nevede. Lidi jsou docela simpatičtí včetně Kamaly hlavní postavy AKA Ms.Marvel. Není to dobrý a ani špatný spíš ten marvelovský lehký nadprůměr. Dal bych tomu tak 6/10 a to se ještě přikáním k té lepší straně. ()

JohnZ87

Tohle není typický superhrdinský biják. Hlavní hrdinka je ubulená holka, záporáci nestojí za řeč a akce je zoufale málo. Moc ani původ náramku nejsou moc dobře vysvětleny. Stejně jako další tajemná dimenze, která je tu jen na efekt a zůstala prakticky nevyužita. V rámci MCU tvorby se jedná o zatím nejslabší počin. Jako indická Disneyovka pro mladší publikum ovšem Ms. Marvel exceluje a je to vlastně celkem zábava. Herci jsou vesměs charismatičtí. Potitulková scéna je celkem haluz. 60% ()

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Minulý týden si na streamovací službě Disney+ odbyl premiéru nový marvelovský seriál Tajná invaze. V ní se navrátivší se Nick Fury s tváří Samuela L. Jacksona snaží konfrontovat tajnou skupinu… (více)

Star Wars film Damona Lindelofa našel režisérku

Star Wars film Damona Lindelofa našel režisérku

23.10.2022

Disney si svůj talent hýčká, a tak nyní režisérka dvou epizod Ms. Marvel a předtím dvou pákistánských animáků 3 Bahadur a 3 Bahadur: Rise of the Warriors Sharmeen Obaid-Chinoy dostane příležitost,… (více)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (více)

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena