Faerie Tale Theatre (TV seriál)

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 1982, 27x50 min

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha), Robert Browning (kniha)

Liza Minnelli, Ned Beatty, Lesley Ann Warren, Mick Jagger, Art Carney, Pam Dawber, Valerie Bertinelli, Peter Weller, Vincent Price, John Lithgow, Bud Cort, Robert Carradine, Alan Arkin, Ricky Schroder, Barbara Hershey, Karen Black, Robin Williams, Leonard Nimoy, Beatrice Straight, Roy Dotrice, Helen Mirren, Edward James Olmos, Timothy Dalton, Rene Auberjonois, Carol Kane, Paul Dooley, Tim Kazurinsky, Brian Dennehy, Nancy Allen, Ray Sharkey, Susan Sarandon, Billy Crystal, Matthew Broderick, Lee Remick, Klaus Kinski, Vanessa Redgrave, Max Wright, James Earl Jones, Harry Dean Stanton, Peter MacNicol, Teri Garr, Valerie Perrine, Mary Steenburgen, Alfre Woodard, Tom Conti, Paul Reubens, Gregory Hines, William Katt, Sally Kellerman, Anjelica Huston, Carrie Fisher, Shelley Duvall, Joan Collins, Jennifer Beals, Treat Williams, Carl Reiner, Christopher Reeve, Chris Penn, Malcolm McDowell, Roddy McDowall, Christopher Lee, Elliott Gould, Jeff Goldblum, George Dzundza, James Coburn, Jeff Bridges, Jim Belushi, Ed Begley Jr., Elizabeth McGovern, Bernadette Peters, Lainie Kazan, Gena Rowlands, Beverly D'Angelo, Ian Abercrombie, Melissa Gilbert, Michael Richards, Ron Rifkin, Laraine Newman, Tatum O'Neal, Tim Thomerson, Hoyt Axton, Eve Arden, Katherine Helmond, Vincent Schiavelli, Howard Hesseman, David Hemmings, Frances Bay, Glenn Withrow, Clive Revill, Frank Zappa, Nancy Lenehan, Laura Harrington, Zelda Rubinstein, Tony Cox, Van Dyke Parks, Taylor Negron, Vito Scotti, John Vernon, Sofia Coppola, Avery Schreiber, Tim Conway, Phil Fondacaro, Linda Manz, John P. Ryan, Dennis Christopher, Hervé Villechaize, Ben Vereen, Dick Shawn, Michael Tucci, Jean Stapleton, Dana Hill, John Schuck, Richard Libertini, Helena Kallianiotes, Lance Kerwin, Keram Malicki-Sánchez, Rex Smith, Alex Karras, Jack Riley, George Buza, Joseph Maher, Jerry Hall, Stephen Elliott, Keye Luke, Susannah Hoffmann, Severn Darden, John Pielmeier, Murphy Dunne, Starr Andreeff, Hunter Carson, Doris Roberts, Billy Curtis, Mary Jackson, Gary Springer, Darrell Larson, Maysie Hoy, Ji-Tu Cumbuka, Edie McClurg, Barrie Ingham, Carole King, Guy Boyd, James Noble, Charlie Dell, Julian Chagrin, Brad M. Bucklin, Mark Blankfield, Bryan Pringle, Peter Risch, Daniel Frishman
  • Heroine

Neviděla jsem ani ten od Burtona, ani ten s Jaggerem, takže asi nemůžu hodnotit moc objektivně. Viděla jsem jen jeden díl, a to Jack a stonek fazole. Vážně nevím, co přesně bylo tímhle seriálem zamýšleno. Má se to líbit dětem? Nebo je to taková úchylná zábava pro dospělé? Přijde mi to trochu zábavné, trochu děsivé, a něčím až depresivní. Hlavní roli Jacka hrál výborně Dennis Christopher, a tím pádem to na odpad! nebylo, ale jinak je to děsivá záležitost.(21.5.2013)

• Lokutus

Těžko říci, co Timovi způsobilo takhle neuvěřitelně slabou chvilku.. Po vynikajícím Vincentovi a bezvadném Frankenweeniem je tento snímek mnohem víc ve stylu nedělní odpolední pohádkové televizní inscenace... Jediné, co ho činí zajímavým je zajímavé herecké obsazení....(24.9.2002)

• Vishnar

Hodnocen díl od T. Burtona Aladdin and his Wonderful Lamp.(11.3.2015)

Dalo mi to práci se prokousat k tomuto názvu, když jsem hledala Krásku a zvíře se Susan Sarandon a Klausem Kinskim , kterou jsem viděla už je to hodně let, tvůrci hodně obšlehli z původního filmu s J. Maraisem , volně v prostoru ruce držící svícny počínaje a odletem do nebes na závěr , ale koneckonců, průšvih to nebyl, a tak , i protože mám tento příběh v jakékoliv formě ráda , za mě dobrá 4(7.2.2014)