Reklama

Reklama

Oscar 2022

(pořad)
  • USA 94th Annual Academy Awards (více)
Publicistický
USA, 2022, 180 min (Alternativní 90 min)

Režie:

Glenn Weiss

Účinkují:

Regina Hall (moderátor), Amy Schumer (moderátor), Wanda Sykes (moderátor), Zoë Kravitz, Lily James, Jessica Chastain, Kevin Costner, John Leguizamo, Uma Thurman, Lady Gaga (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Cena Akademie se udílí pravidelně od roku 1929. Letos budou tedy vyhlášeny výsledky již 94. ročníku. V přímém přenosu z Dolby Theatre v Hollywoodu se dozvíme, které snímky a tvůrčí osobnosti si letos odnesly legendární zlatou sošku, po celém světě známou jako Oscar. Mezi nominovanými snímky letos mimo jiné najdeme tituly jako Belfast režiséra Kennetha Branagha, Ulička přízraků režiséra Guillerma del Toro nebo West Side Story Stevena Spielberga. Šanci na ocenění mužského hereckého výkonu v hlavní roli mají také Will Smith za roli ve snímku Král Richard: Zrození šampiónek, Benedict Cumberbatch za roli ve snímku Síla psa, či Denzel Washington za výkon ve filmu The Tragedy of Macbeth. Za ženský herecký výkonv v hlavní roli jsou nominovány například Olivia Colman za roli ve filmu Temná dcera, Nicole Kidman za roli ve snímku Ricardovi nebo Jessica Chastain za výkon ve filmu Očima Tammy Faye. Slavnostním ceremoniálem nás z pražského studia provedou filmoví publicisté Pavel Sladký a Šárka Gmiterková. (Česká televize)

(více)

Recenze (51)

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Takovejch keců kvůli jednomu facanovi... Kdyby byl Rock bílej, tak místo Amy na lano pověsej Smitha. Přitom by se spíš mělo řešit to, že udílení Oscarů už nezajímá ani ty nejskalnější fanoušky, protože vztah Oscara a filmu připomíná vyčpělý manželství po padesáti letech. Budiž tomuhle ročníku ke cti, že pokud už teda akceptuju nominace, tak mezi vítězi tentokrát není žádnej vyloženej úlet. I když se nemůžu zbavit smutnýho dojmu z úplnýho konce, že Coda vyhrála jen proto, že to jako jediný zvládla Liza Minnelli přečíst... ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Som rád, že sa prenos vrátil do divadla, plné hľadisko , bez náhubkov...Za posledné roky mi osobne najviac sedel moderátor Jimmy Kimell, takže vždy sa desím, kto príde moderovať. Že však prídu až 3 kozenky, to by som netipoval. Väčšinou to bol trapas, hlavne ten černošský humor. Chris Rock to tiež možno prehnal, ale  nie viac ako Will Smith. Tá jeho reakcia bola trochu prehnaná, no záleží hlavne na tom, či Rock o chorobe jeho manželky vedel alebo nie. Predpokladám, že nie a práve preto bola Smithova reakcia prehnaná, ale aj zlá reklama je reklama. Jeho ďakovacia reč bola jedna z tých, ktorá vám dvihne obočie. Dokáže rozprávať 3 minúty bez toho, aby niečo konkrétne povedal a tie slzy si tiež mohol odpustiť. Niekto tu trefne poznamenal, že je fajn že napadol černoch černocha. Keby Ch. Rockovi ubalil beloch, bol by to koniec sveta a v tieni by bola i vojna na Ukrajine. K nominovaným filmom sa ťažko vyjadrovať, za posledné roky je to fakt bieda, už dlho tu nebol naozaj kvalitný film, ktorý by jednoznačne ovládol celý večer, divákov i porotu. 40%. ()

Reklama

*CARNIFEX* odpad!

všechny recenze uživatele

Ty vole! Videl si to?! Ty vole, ten Will čo? Ten sa zastal tej ženy Ty vole. A dobre spravil Ty vole! Kokos to je muž! Ty vole to je manžel! Ten komik si to zaslúžil! A mal dostať viac Ty vole! Ty vole To bol ale Oskar! "Nejlepší ze všech!" - "GRCAM. JA GRCAM" - ako by povedal Boborovský. Len úplne ten najväčší, retardovaný, primitívny, zaspatý, degenerovaný idiot na tejto zemeguli môže byť vnútorne presvedčený o tom, že reakcia mnou inak obľúbeného, nesmierne sympatického herca bola čisto "spontánnou reakciou", lebo šak srdiečko sa mu rozbúchalo. A ten koment, ten koment následný: "Will Smith mi práve nafackoval!" To bolo ako čo? Vsuvka pre slepých? Akože: "ak ste to náhodou nevideli, tak ešte Vám to pre istotu potvrdím: Áno, práve som dostal po pisku. Niéééééé nie. To nestačilo len vidieť, to trebalo aj OKOMENTOVAŤ, lebo jebnutý by si nevšimol, že dostal po papuli. Čo to kurva s tými Oscarmi je?? Veď to bola voľakedy vážená, uznávaná relácia, na ktorú sa tešil celý svet so zatajeným dychom. To ozaj pre popularitu treba takéto grcoidné, emocionálne ploché, umelé, nachystané scénky, aby to zvýšilo sledovanosť už tak zúboženej súťaže? Jediné čo by z pohľadu Oscarov stálo zato, je byť na afterparty, kde je najšmakóznéjši fet a luxusné šľapky. Dúfam, že tam niekto spomenul Vlodymyra ako hrdinu Ukrajiny, ktorý bojuje za slobodu národa v prvej línii, lebo inak sú tam všetci fašisti, čo nie sú solidárni a je to z ich strany hanba! ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Po mnoha letech jsem se ráno po Oskarech probudil jako čistá duše a zjistil až v rádiu cestou do práce, že v noci se konala Oskarová smršť ocenění, na kterou jsem trošku zapomněl. Trošku jsem si zanadával a zazoufal, jak ten život vedu a večer to pak doháněl. Kromě klasických záběrů na známé herce, na které se živě rád po roce podívám, jsem ale opět nedostal nic zásadně jiného. Tři moderátorky byly poměrně nudné (nejvíc jsem se smál asi když Amy visela ze stropu v obleku Spider-Mana) a nejzásadnější moment byl Smithův flákanec. Mrzí mě ten hon na něj. Nějak mám pocit, že pro něj mám pochopení. Byť chápu, že úlet to byl jak od Rocka tak i od Smithe. Po hudební stránce pak Billy Eillish se svým bratrem odevedla jeden z nejemotivnějších výkonů za poslední léta, hrdě po boku Bardley Coopera a Lady Gaga. Vítězství jim pak jednoznačně přeji. Po hereckých oceněních Will Smith zaslouženě, následně asi nejdelší a nejemotivnější proslov večera, navíc dost ovlivněný výše zmíněnou fackou, plný nepřímých, ale jistě upřímných omluv. A druhé milé překvapení určitě vítězství filmu V rytmu srdce. Co naplat, že se jedná o remake. Taková informace se mnohdy za hranice Atlantského oceánu ani nedostane a námět je to sám o sobě silný. K tomu herci z tohoto filmu (v porovnání s francouzskými souputníky) jsou samostatné jednotky, takže vítězství nejlepšího filmu mi vlastně přišlo jako fajn vyústění večera a výhra vedlejší mužské role Troye Kotsura jako dojímavá momentka. Druhou děkovačku ve znakové řeči Oskary asi už nezažijí. Poměrně oprávněně pak mnohá ocenění vykosila Duna a udělala mi tím radost. Když žánr jako sci-fi nebo fantasy sbírá Oskary, je to pro žánr tohoto typu vždycky úspěch, který se počítá. Nic víc mi tento večer nepřinesl, ale dle předpokladů. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Pár překvapení. Naštěstí už žádná spojení s oceněními v obýváku. Loudavá Síla psa zoufale ostrouhala, uspěla jen Jane Campion, která sice ve snímku nebyla doslovná, ale s emocemi to měla na štýru. V rytmu srdce představuje mezi těmi „velkými“ filmy onu milou nezávislou vlaštovku, která potěší umělečtěji zaměřené publikum. Ač přeci jenom schematická, zdaleka nebyla jen do počtu, navíc plešouni za adaptovaný scénář a pro Troye Kotsura celkový úspěch jen podtrhují. Will Smith je coby tvrdohlavý pařez/otec/trenér držitelek desítek grandslamových titulů fajn, ale pořád jen fajn. Oscara měl dostat za jinou roli, každopádně on tu slzu pustí i na samotném ceremoniálu. Velkou radost mám z Jessicy Chastain, dvakrát po sobě ji akademici přehlídli (Případ Sloane a Velká hra), tentokrát to vyšlo. V dané ženské kategorii z výkonů vesměs labilních/otravných postav se mi líbila nejvíc. Přenos celkově zase bez jiskry. Vyškrtnutí technických cen z ceremoniálu bylo neuctivé, obzvlášť když se délka přenosu stejně natahovala podivnou estrádou tria moderátorek. Bizarně dopadl i výběr předávajících hostů, jejichž filmy slavily kulaté výročí. Třeba u Pulp Fiction jubileum neplatilo a Bílí muži neumějí skákat opravdu nejsou žádnou přelomovou komedií. Prostě se to celé míjelo účinkem, tedy vyjma toho, že jsme pohromadě viděli část legendární party z Kmotra. A když už jsme u legend, Anthony Hopkins loni cenu nečekal, a tak šel spát, letos se dostavil. Potěšil návrat ukázek z nominovaných filmů, in memoriam sice nebylo nedůstojně kvapné jako loni, ale nevhodně ho provázelo živé taneční vystoupení. A nositelé čestných Oscarů jako by už takřka neexistovali. Hanba. Akademie se roky snaží prezentovat jako uvědomělá organizace: bohužel je to na škodu. ()

Galerie (922)

Související novinky

Jak se to má s příštími Oscary?

Jak se to má s příštími Oscary?

28.08.2022

S trochou nadsázky lze říct, že z letošního předávání Cen Akademie už si všichni pamatují jen facku, kterou herec Will Smith přímo na pódiu vlepil komikovi Chrisovi Rockovi kvůli pichlavému vtipu.… (více)

Will Smith má na čas s Oscary utrum

Will Smith má na čas s Oscary utrum

08.04.2022

Po impulzivním útoku Willa Smithe (Král Richard: Zrození šampiónek) na komika Chrise Rocka během letošního ceremoniálu předávání prestižních Oscarů, kdy slavný herec po nekorektním vtipu na účet své… (více)

Projekty s Willem Smithem dostávají stopku

Projekty s Willem Smithem dostávají stopku

04.04.2022

Pokud poslední týden sledujete novinky a to nejen ze světa filmu, určitě vám neunikl enormně diskutovaný incident na předávání Cen Akademie, kdy herec Will Smith (čerstvý držitel Oscara za hlavní… (více)

Will Smith vydal omluvu

Will Smith vydal omluvu

30.03.2022

Je úterý, takže touhle dobou už nejspíš zpráva o facce, kterou dal Will Smith během oscarového večera komikovi Chrisi Rockovi za nepovedený vtip na adresu jeho manželky Jady Pinkett Smith, dorazila i… (více)

Reklama

Reklama