Zmeškaný hovor II

• Japonsko Chakushin ari 2 (více)

Kyoko je učitelka v mateřské školce a po večerech chodí na kurzy dětské terapie. Díky zaneprázdněnému programu nemá čas na svého přítele, fotografa Naoto. Jednoho dne chce Kyoko Naotoa překvapit v čínské restauraci, kde si přivydělává. Jakmile dorazí, její telefon začne zvonit známou melodií. Oba ji poznávají. Je to vyzvánění, které předpovídá smrt. Oba si pamatují ty tragedie... nahrávky vlastního hrůzostrašného křiku... a nevyhnutelnost smrti... (oficiální text distributora)

HanzoBureshi

První díl je teda asi lepší, i když se zde nejedná o žádný průšvih. Jsou tu dobrá úmrtí, parádní atmosféra v rozpadlých dolech a další lokace na vyvolání hrůzy. Kromě strašidelné hudby musím pochválit i hudbu po dramatické stránce. Perfektní obsazení, díky kterému hlavní postavy nejsou nudné. Máme tu i nového záporáka, ale nevím, zda se jedná o dobrý nápad. Od první oběti tu nejsou žádné bonbóny, takže se v první třetině Mimiko odřízne, ale přesto se tam pak musí objevit, tím jsem poté měl docela zmatek. Toto pokračování má též menší cliffhanger, který docela ušel. Je tu jedna emoční scéna, která se možná do tohoto žánru nehodí, ale zde mi perfektně sedla. Čekal jsem, že se pokračování ubere jiným směrem, ale bylo to docela v pohodě, jen mám pár otázek. Mé hodnocení: 6/10 ()

M+M

Až na to, že Japonci pro mně opravdu neumí hrát, to vcelku šlo. Jinak opravdu japonská kinematografie pro mně není. ()

vrch07256732

Kyoko, NAoto, Takako. Mimoko, samé oko a pre našinca aj herci vizuálne jeden ako druhý, takže počas 105 min sa v deji často strácame, nepridala ani snaha o dejové zvraty v 2. polovici filmu, krorých je tu až priveľa, takže dodnes neviem okoto vlastne skončilo. Na 105 min málo hororových scénok, ako však býva u japncov zvykom aj tých zopár stojí za to. Klasický japonský postup skĺbenia hororu s drámou vyhovuje japonskému publiku, pre našinca je tam veľa zbytočného balastu a kecania. A najmä sa vytráca dejová niť. Čo dodať? Pre milovníkov aziatických hororov nič nové pod slnkom, pre bežného diváka (najmä po zhliadnutí Amerického remaku 1) totálna nuda a sklamanie. Mne azaitické exotiky vykovujú preto 2 hviezdy, ale aj na aziatov dosť slabé ()

tXtX

O niečo lepšie ako jednotka, no stále nie až tak zaujímavé, strašidelné a originálne, aby som hodnotil vyššie. Príbeh je o čosi zrozumiteľnejší ako minule a prostredie v druhej polovici ako-tak atraktívnejšie (pripomína výborný Forbidden Siren). ()