Reklama

Reklama

Hotel Babylon

(seriál)
  • Velká Británie Hotel Babylon
Komedie / Drama
Velká Británie, (2006–2009), 32 h (Minutáž: 60 min)

Tvůrci:

Tony Basgallop

Kamera:

Steve Buckland

Hrají:

Dexter Fletcher, Martin Marquez, Michael Obiora, Raymond Coulthard, Danira Govich, Emma Pierson, Max Beesley, Natalie Jackson Mendoza (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(32)

Obsahy(1)

Každý hotel je svět sám pro sebe. A čím luxusnější, tím víc to platí. Svět, kde všechno funguje. Všechno září. Všechno je, jak má být. Svět, v němž všichni považují za svou prvořadou povinnost a čest starat se o hosty. Zajistit jim příjemný a nerušený pobyt. Splnit každé jejich přání, byť by jejich požadavky byly jakkoli pošetilé, zvláštní či perverzní. Takový je i londýnský pětihvězdičkový hotel Babylon, držitel dvou prestižních michelinských hvězdiček. Hotel, zakládající si na své skvělé, léta budované pověsti, hotel poskytující veškeré luxusní služby, jaké si jen lze představit. Extravagantní koktejly. Prvotřídní kuchyni. Supervelké postele... Je to smrtící kombinace, která má na hosty opojný účinek. Ale nejen na ně. Když se vše daří, jak má, dokážou si tuhle atmosféru vychutnat i jednotliví členové personálu. Od Gina, míchajícího ty úžasné koktejly, přes Jamese, dohlížejícího na kvalitu jídel, Jackie, vládnoucí houfu pokojských až po Annu či Bena za recepčním pultem. A samozřejmě Charlieho, na toho nezapomínejme. Charles Edwards, po generální ředitelce Rebbecce Mitchellové druhý nejdůležitější člověk tohoto malého království. Chlápek, který má za sebou ne zrovna nejčitelnější minulost a který se možná právě proto dokáže na všechno to hemžení kolem sebe podívat pronikavýma, takřka rentgenovýma očima.

Nový čtyřiadvacetidílný seriál BBC je mimořádně zajímavým pohledem do zákulisí pětihvězdičkového hotelu, pokoušejícím se poodhrnout oponu, za niž běžný návštěvník a host nikdy nenahlédne. Přibližuje divákovi nejen systém vedení takovéto instituce, ale i interpersonální vztahy, vzájemné rivality i sympatie, vztahy zaměstnanci versus hosté a podobně. Svěží, živý, aktuální, s přiměřenou dávkou dramatičnosti, humoru, sentimentu i nenásilného morálního apelu v jednotlivých příbězích, zkrátka seriál, který rozhodně stojí za vidění. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (48)

Zbyisek 

všechny recenze uživatele

Zajímavé prostředí, ve kterém se odehrávají zajímavé věci. Hotel Babylon žije svým vlastním životem a my máme možnost nahlédnout do nitra tohoto luxusního světa. Celý seriál působí velmi dynamicky, svěže a moderně. Personál a hosté hotelu nám nabízí stále nové příběhy, které přináší nečekané situace a zvraty. Vše je okořeněno špetkou humoru a napětí a tak je Hotel Babylon vskutku příjemnou podívanou. Aktualizace: Ani 4. série není sklamáním. Stále více humoru a stále lepší a lepší. ()

Sabrewulf odpad!

všechny recenze uživatele

Kouknul jsem ze zvědavosti na jeden díl, jestli se mi to bude nebo nebude líbit. Jedna z mnoha dějových linek pojednávala o tom, jak jedna nesympatická ženská (boha jeho, ona je to snad hlavní hrdinka) ještě k tomu s hlasem Lucie "protekce" Vondráčkové, přijde do pokoje nějakého spisovatele a vyloženě nadržená po něm pořád čumí, chce naoko vysvětlit něco o knize a jak si spisovatel přisedne a vysvětluje, tak ji to vůbec nezajímá, nekouká na knihu, ale na něj a pak ho začne líbat. Chlap se samozřejmě přidá, ale ona řekne, že to není dobrý nápad (prostě slepičí mozek) a on se na ni vrhne a ona se ubrání a uteče. Pak si celý zbytek dílu hraje na strašnou chudinku a celkově je to v seriálu podané, jakože ona je ten největší ubožáček a spisovatel největší grázl....... To bylo moje první a poslední setkání s touto blitkou. ()

Reklama

vadic 

všechny recenze uživatele

Pokud bych si měl zrovna teď´ přát cokoliv, byl by to tenhle BBC počin na Blu Ray, přestože nevidím jakoukoliv šanci, že by se tak někdy stalo. Prostě cákance barev mě málem osleply. Ale Babylon určitě nestojí pouze a jen na vizuálních superorgiích. Charlieho schopnost vyřešit fikaně všechny problémy by se dala srovnat se způsobem, jakým Podfukáři vždy obrali někoho, kdo si o to fakt koledoval, což není jediná podobnost s dalším seriálem BBC, jak už ostatně někdo předtím zmínil. Hotel Babylon je pro mě pozitivní tsunami v českých televizních vodách, kde vládnou původní spáleníhodné produkce domácích televizí. ()

Lisabellla 

všechny recenze uživatele

První dvě série stály za to. Bavila jsem se, zvykla si na postavy (z velké části si je i oblíbila) a vlastně jen proto, aby z nich polovinu vyměnili. Třetí série ještě koukatelná byla, ovšem ta čtvrtá ... Ta už nikoli. Osmý díl jsem si pouštěla spíš s nechutí a byl to asi ten nejstupidnější díl ze všech čtyřiadvaceti, na které jsem zatím koukla. Další sérii už si v žádném případě nepustím. Nikdy. ()

Fony 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale Hotel Babylon mě nějakým podivným způsobem chytnul na háček. Díky němu dokážu na 50 minut spolehlivě zapomenout na okolní svět. Čím to? Dlouho jsem váhal s hodnocením a přemýšlel, čím je tak zvláštní. Velký podíl na tom určitě nesou dobře napsané postavy, které se dobře doplňují a které jsem si téměř okamžitě oblíbil. A dál? Po většinu doby odlehčená a dynamická atmosféra, kdy se pořád něco děje. I když se za Babylonem neskrývá žádné velké umění, nelze mu upřít šmrnc a osobité kouzlo. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (10)

  • Příběh "Velká svtaba" je inspirován skutečným případem, o němž se scénárista této epizody Howard Owerman kdysi doslechl. (Elisebah)
  • Natáčení seriálu začalo v polovině července 2006 - teda necelý půlrok před tím, než byl seriál uveden na obrazovku. (Elisebah)
  • První epizoda se na britských obrazovkách objevila 19. ledna 2007. (Elisebah)

Reklama

Reklama