Hotel Babylon (TV seriál)

Hotel Babylon

Komedie / Drama

Velká Británie, 2006–2009, 32 h (Minutáž: 60 min)

Steve Buckland

Dexter Fletcher, Tamzin Outhwaite, Max Beesley, Michael Obiora, Anamaria Marinca, Natalie Jackson Mendoza, Alexandra Moen, Emma Pierson, Danira Govich, Paul Telfer, Lee Williams, Gina Bellman, Donna Air, Ronni Ancona, Ronan Vibert, Taylor Doherty, Susie Amy, Nicola Stephenson, Daisy Beaumont, Jonathan Aris, Alexander Armstrong, Eleanor Gecks, Megan Dodds, Nathaniel Parker, Steve Pemberton, Nicholas Rowe, Patrick Baladi, Jennifer Ellison, Alan Davies, Daniel Newman, Christopher Fulford, Sophie Wu, Richard Durden, John Hopkins, Preeya Kalidas, Kevin Bishop, Jessica Brooks, Guy Henry, Finlay Robertson, Zoë Tapper, Rayisa Kondracki, Mark Rice-Oxley, Beatie Edney, Jason Watkins, Joe Montana, Danny Webb, Helen George, William Ellis, Kelly Osbourne, Lesley Nicol, David Schneider, Louise Brealey, Ty Glaser, Anna Wilson-Jones, Pollyanna Rose, Annabelle Apsion, Anthony O'Donnell, Andrea Lowe, Elliot Levey, Summer Strallen, Jerry Hall, George Antoni, Julie T. Wallace, Terence Harvey, Lisa Faulkner, Oliver Chris, Adam Astill, Kelly Brook, Alan McKenna, Abigail Evelyn, Charlotte Spencer, Raymond Coulthard, Andy Lucas, Amy Nuttall, Michael Maloney, Donald Pelmear, Lee Montague, Hildegard Neil, Oliver Cotton, Alisdair Simpson, Kwame Kwei-Armah, James Weber Brown, Chris Moyles, Siobhan Hewlett, William Scott-Masson, Paul Chequer, Di Botcher, Simon Paisley Day, Tim Wallers, Ged Forrest, Alan Bond, Rupert Young, Nigel Harman, Harry Hadden-Paton, Christian Rubeck, Daniel Ryan, Lucy Liemann, Rachel Fielding, Hugh Dennis, Ting-Ting Hu, Ben Fogle, Jamie Theakston, Jonny Coyne, Nick Nevern, Elizabeth Rider, Russ Abbot, Bob Goody, Colin Wells, Gary Waldhorn, Michael Attwell, Petra Markham, Charles Collingwood, Anita Dobson, Travis Oliver, Bonnie Langford, Edna Doré, Sally Dexter, John Savident, Sian Brooke, Stuart Nurse, Andrew Neil, Janet Brown, George Rossi, Adam James, Kacey Ainsworth, Jonathan Hansler, Ian Bonar, Sally Bretton, Nadia Cameron-Blakey, James Lance, Trevor Peacock, Adam Kotz, Emma Campbell-Jones, Chris Wilson, Taylor James, Barbara Wilshere, John Marquez, Sarah Callyn, Martin Marquez, Amanda Lawrence, Don Gilet, Alex Zane, Poppy Elliott, Bill Moody, Angus Wright, Katie McGuinness, Ian Kelsey, Phill Langhorne, Dan Li, Federico Zanni

Pokud bych si měl zrovna teď´ přát cokoliv, byl by to tenhle BBC počin na Blu Ray, přestože nevidím jakoukoliv šanci, že by se tak někdy stalo. Prostě cákance barev mě málem osleply. Ale Babylon určitě nestojí pouze a jen na vizuálních superorgiích. Charlieho schopnost vyřešit fikaně všechny problémy by se dala srovnat se způsobem, jakým Podfukáři vždy obrali někoho, kdo si o to fakt koledoval, což není jediná podobnost s dalším seriálem BBC, jak už ostatně někdo předtím zmínil. Hotel Babylon je pro mě pozitivní tsunami v českých televizních vodách, kde vládnou původní spáleníhodné produkce domácích televizí.(1.3.2009)

Nahlédněme do dokonalého světa pořádku, preciznosti, úslužnosti a luxusu nebo je to jinak? Anglický neotřelý humor, neobvyklé příhody a životní příhody, které díky osmidílné sérii nejsou zbytečně "natahovány" a naštěstí nedochází k oblíbenému seriálovému každý s každým za 24 hodin... Pro mě velmi příjemné britské překvapení. Co se týče vysílání na ČT, tak v podstatě první i reprízované uvedení bylo podle mého v ne příliš dobrou dobu, s čímž se setkáváme poměrně často, jednoduše, myslím, že si Hotel Babylon zasloužil lepší vysílací čas než mu byl dán.(28.7.2011)

Pětihvězdičkový seriál o pětihvězdičkovém hotelu. Opravdu se těším na další návštěvu a určitě si ji pořádně vychutnám. Personál (štáb) si mě pořádně hýčká, dělá vše pro to, abych se ani vteřinu nenudil a užil si veškerý luxus a požitky, které mi může hotel (i seriál) nabídnout. Babylon krásně ukazuje, co se skrývá pod pokličkou a co všechno musí personál udělat pro to, aby se host (ne)vrátil. To platí o prvních dvou sériích. Bohužel, třetí série postrádá vše, co dělá tento seriál výjimečným a opravdu kazí celkový dojem. Škoda.(30.9.2010)

• Sabrewulf

Kouknul jsem ze zvědavosti na jeden díl, jestli se mi to bude nebo nebude líbit. Jedna z mnoha dějových linek pojednávala o tom, jak jedna nesympatická ženská (boha jeho, ona je to snad hlavní hrdinka) ještě k tomu s hlasem Lucie "protekce" Vondráčkové, přijde do pokoje nějakého spisovatele a vyloženě nadržená po něm pořád čumí, chce naoko vysvětlit něco o knize a jak si spisovatel přisedne a vysvětluje, tak ji to vůbec nezajímá, nekouká na knihu, ale na něj a pak ho začne líbat. Chlap se samozřejmě přidá, ale ona řekne, že to není dobrý nápad (prostě slepičí mozek) a on se na ni vrhne a ona se ubrání a uteče. Pak si celý zbytek dílu hraje na strašnou chudinku a celkově je to v seriálu podané, jakože ona je ten největší ubožáček a spisovatel největší grázl....... To bylo moje první a poslední setkání s touto blitkou.(3.4.2009)

Zajímavé prostředí, ve kterém se odehrávají zajímavé věci. Hotel Babylon žije svým vlastním životem a my máme možnost nahlédnout do nitra tohoto luxusního světa. Celý seriál působí velmi dynamicky, svěže a moderně. Personál a hosté hotelu nám nabízí stále nové příběhy, které přináší nečekané situace a zvraty. Vše je okořeněno špetkou humoru a napětí a tak je Hotel Babylon vskutku příjemnou podívanou. Aktualizace: Ani 4. série není sklamáním. Stále více humoru a stále lepší a lepší.(31.1.2009)

• - Druhý štáb zatím točil exteriéry a letecké záběry Londýna. (Elisebah)

• - Jednu každou epizodu točil jeden štáb po dobu dvou týdnů. (Elisebah)

• - Natáčení seriálu začalo v polovině července 2006 - teda necelý půlrok před tím, než byl seriál uveden na obrazovku. (Elisebah)