Parta spolužáků a přátel se chystá na maturitní ples a snad nejvíc se na něj těší Donna (Brittany Snowová), která před třemi lety prožila děsivou tragédii. Netuší ovšem, že psychopat, jenž vyvraždil její rodinu, utekl z ústavu a chce si definitivně vyřídit účty...  Před třemi lety se Donna Keppelová (Brittany Snowová) stala svědkyní toho, jak zběsilý zabiják (Johnathon Schaech) vyvraždil její rodinu. Dnes večer se koná její maturitní ples, a přestože scény z minulosti dívku stále děsí, těší se, že slavnostní večer prožije s přáteli, mezi nimiž se cítí v bezpečí. Je tu však něco, co Donna neví…Vyšinutý psychopat unikl z ústavu a vrací se, aby ji dostihl. Navíc je odhodlán zabít každého, kdo se mu připlete do cesty. Noc se blíží k napínavému finále a otázkou už není, která z dívek se stane královnou plesu, ale kdo unikne vražednému řádění. (oficiální text distributora)

Arsenal83

Očakával som oveľa horšie, takže nakoniec napriek nevalnej kvalite to sklamanie nebolo, hoci gumené nože nechýbali a hlavne sa treba pripraviť na poriadnu dávku stupidity. Takže skôr komédia. ()

heyda

Úplně v pohodě koukatelný thriller, který má od začátku do konce slušný tempo a hlavně si nehraje na nic víc než ve skutečnosti je. Od začátku nás seznámí s vrahem a celou dobu už člověk jen odhaduje, kolik nevinných maturantů a policajtů to nakonec schytá. Je to jednoduchá a svižná oddechovka, která náročného diváka asi dost zklame, pro člověka méně náročného je to dobrá varianta, jak zabít 80 minut svýho života. :) ()

SOLOM.

Jediné klady tohoto filmu jsou: pěkné herečky, hluboké výstřihy a pěkný maturitní večírek (prostředí). Jinak jde ovšem o směsici laciné kopie podprůměrných slasherů a přehlídku nelogických scén i chování jednotlivých postav. Docela mě překvapuje, že se k natočení takové paskvilu snížili i takové herečky jako Jessica Stroup a Brittany Snow. ()

eraserhead666

Chcete-li si náležitě užít pocit, že jste věštec a vizionář, tenhle film vám to dokonale splní. Všechno co se v něm stane budete vědět ještě před tím, než se to stane. Tak předvídatelnej film jsem snad ještě neviděl. Zrcadlový lekačky mi po čase začaly lézt strašně na nervy. Ostatně, lekaček v tom filmu je podle mě nacpáno až moc, i když jedna u mě zafungovala, ale to je žalostně málo. Policajti se chovají jako dementi (SPOILER ví, že po ní jde psychopat a když se mu ji v hotelu nepodaří dostat, co udělají? Naservírujou mu ji k ní domů - jediné místo, kde ji bude hledat, místo toho, aby jí odvezli někam na neznámé místo, než ho dopadnou SPOILER), banda teenagerů si možná nezasloužila zemřít, ale každej druhej/každá druhá z nich minimálně pár facek. A co mě na filmu štvalo nejvíc? SPOILER Vědomí, že psychopat je do hlavní hrdinky udělanej natolik, že ji přece nemůže/nechce ublížit! To shodilo celej film. SPOILER. herec, kterej hrál psychopata měl pro svou roli docela povedenej ksicht, jehož potenciál ale nebyl zcela využit. Ale jedno se filmu povedlo. Začal jsem přemýšlet o tom, že se poohlídnu po té původní verzi - jestli to byla stejná sračka jako tohle, nechápu důvod remaku. Jednu hvězdičku dávám ani nevím za co, snad za to, že horory mám rád, možná za dobrou hudbu, snad za sexy jizvu na čele hlavní hrdinky.... ()

SLOTH

pokud si pamatuji svuj maturitni vecirek tak jsme jel mhd(tramvaji pak metrem )vystoupil na vysehrade sel jsme zaplatil strasne moc penez sedel jsem pak jsem si povidal s lidma jejiz jmena jsem neznal a ve svych teniskach a v obleku jsem dostal serpu nikdo nevyvolaval me jmeno a ani se ma fotka neobjevila na ohromne tabuli. pozdeji jse mjel domu mhd. opet ()

ARI50

Jsem rád za každý solidní thriller který má umě doma místo a i když není dokonalý kvůli okaté herečce přesto se na úchyla dobře dívá protože se vrátil v solidní pomstě za svým chtíčem. ()

oLí odpad!

1/10 Kdyby ta syntetická děvčata ustavičně tolik nehulákala, usínalo by se mi u PROM NIGHT ještě o něco lépe. Ty jakoby lekací střihy a hysterická z ticha zvýšení zvuku taky dokážou otravovat. Načež jsem si ještě pověděl, že u sledování filmů není až tak úplně od věci, když nějakým způsobem fandíte hlavní postavě a pokud se u hororu alespoň trochu bojíte. Když si někdo nedokáže poradit s těmito potřebnými základy, ať se k filmu rači vůbec neplete. Já taky při potřebě si něco natočit vyrazím do přírody, nebo pořídím nějaký videa z domácnosti. Nedostatek pozitiv pro hodnocení byť jednou hvězdičkou. 2-Xtreme: s tím plakátem souhlas :o) ()

Morholt

Reklama na nenápaditost a průměrnost. Vemte si všechna slasherová klišé, přidejte hloupě se chovající policajty, necharismatického padoucha a průměrné herce a máte Prom Night. Upřímně řečeno jsem se těšil na remake klasiky z 80tých let Hello Mary Lou: Prom Night a o to bylo zklamání větší. Někdo, kdo vidí slasher jednou za pět let, to možná ocení. já ne. 30% ()

argenson

Taky jsme měli maturitní ples v luxusním hotelu. Jenže na rozdíl tady od těch mládenců a slečen nám bylo 18. A nepřijeli jsme tam limuzínama. A v tom hotelu nebyl přiblblej sklep s igelitama. A vedli jsme smysluplnější dialogy. Atd. ()

Dale

Tak s hororom to má veľmi málo spoločné, lebo všetky krvavé scény sú ponechané len na divákovu predstavivosť, takže prístupnosť od 12 rokov úplne v pohode, tých pár kečupových fľakov ani deti nevydesí. Ľakačky tu sú, ale úplne primitívne a účelové, že bu a nič a bu a stále nič, toto nefunguje. Z psychopata nejde žiadny strach, policajti sú úplní amatéri, postavy sa chovajú typicky hororovo debilne a celé je to riadne pritiahnuté za vlasy, až som začal fandiť psychoušovi, aby tú štetku už konečne zapichol, nech je koniec. ()

corpsy

Dlhé roky som tento mainstreamový slasher podceňoval. A dnes, v roku 2013 zisťujem, že to má svoje kvality, napätie aj atmosféru, síce sa nepribližujúcu voči svojim excelentným prapredkom ( HALLOWEEN a spol. ), ale dáva to svoje pravé z nového milénia. ()

Astaroth12

Ďalší z tupých a nesúrodých slasherov, kde nieje nič akoby malo. Vraždy sú jednotvárne a mimo zaber, herci, aj upratovačka v mojej práci, by bola lepšou herečkou ako títo akože herci, príbeh je jednoduchý, bez logicky mysliacich postáv a aj ako celok je úplne bez logiky. Miliónkrát prevarené téma- nadržaný vrah vs krásna cicka, on ujde zo psychiatrického ústavu a to ostatné si už môžete domyslieť. Takmer bez atmosféry i napätia. ()

Zayl

V žádném případě se nejedná o remake v pravém slova smyslu. Kromě společného názvu a tématického zasazení, nenajdeme téměř žádné další souvislosti. Horší ale je, že tahle vyvražďovačka dojíždí na absenci zajímavého vraha, což je obyčejnej týpek v kšiltovce, přičemž vraždy samotné jsou většinou offscreen. Škoda, likvidace teenagerů může být pěkná zábava, ne však na maturitním plese s ratingem PG-13. ()

mysiak

Ak chcete jednoduchý a nenáročný horor...toto je ten správny...viete postup, viete koniec...a môžte sa ďalej len zabávať ()

Ridick

no ja uz neviem co mam pisat na horory takehoto shitneho druhu...neoplati sa pozerat, lebo si vstiepite do hlavy ze amerika je matkou samych primitivnych, chorych, povyseneckych, idealistickych ludi... opat vyvrazdovacka mladych ludi bez zmyslu a pointy... ()

iolaos

instruktazni film o tom, v jake bezbrehe brindě je soucasna americka horrorova produkce... vyretusovany madrfakr (pry vrah :) olala :)) nazene hruzu snad jen 200 poundove snobske teenagerce usmoulane od hamburgru,... a dalsi absurdity o kterych ani nema cenu psat... ja tyhle highsociety slashery nemel nikdy rad, vice k tomu nemam co dodat. --- snad jen dodatek, ze na takovou maturitni superkalbu by sli pouze ti, kterym se tento film libi... ()

blackrain

Příběh je neoriginální. Donna měla strašlivý osud. Její učitel se do ní před lety zamiloval, na tom by zase nebylo nic zajímavého, jenže se z něho stal magor, který vyvraždil její rodinu. Teď se přesuneme do současnosti. Donna se chystá na maturitní ples se svými přáteli. Občas má sice nějakou tu noční můru, ale přiznejme si to, kdo by ji neměl po tom všem. Jinak je úplně v pohodě. Má přátele, je zamilovaná, konec studia před sebou, co víc si může přát. Já vím, ta zavražděná rodina. Všechno se zdá být normální, jenže není. Stín minulosti se opět vynoří a začne řádit. Žádné brutální odchody na onen svět neočekávejte a krve bylo prolito taky poměrně málo. Na maturitní ples by se mělo vzpomínat v hezkém, ale tenhle radši hned zapomenete. ()

kaylin

„Maturitní ples“ je špatný film a dokazuje vám to každou vteřinu. Je předvídatelný, je bez nápadu, je bez dobrých hereckých výkonů, je prázdný a je bez napětí, což je asi ten největší problém. Budete na snímek koukat opravdu jen z povinnosti, pokud už jste si ho pustili. Tohle by rozhodně neměl být směr, kterým by se měl slasher vydat. Ale on ten žánr už sám o sobě může jen velmi těžko přinést něco skutečně odrovnávajícího. ()