Parta spolužáků a přátel se chystá na maturitní ples a snad nejvíc se na něj těší Donna (Brittany Snowová), která před třemi lety prožila děsivou tragédii. Netuší ovšem, že psychopat, jenž vyvraždil její rodinu, utekl z ústavu a chce si definitivně vyřídit účty...  Před třemi lety se Donna Keppelová (Brittany Snowová) stala svědkyní toho, jak zběsilý zabiják (Johnathon Schaech) vyvraždil její rodinu. Dnes večer se koná její maturitní ples, a přestože scény z minulosti dívku stále děsí, těší se, že slavnostní večer prožije s přáteli, mezi nimiž se cítí v bezpečí. Je tu však něco, co Donna neví…Vyšinutý psychopat unikl z ústavu a vrací se, aby ji dostihl. Navíc je odhodlán zabít každého, kdo se mu připlete do cesty. Noc se blíží k napínavému finále a otázkou už není, která z dívek se stane královnou plesu, ale kdo unikne vražednému řádění. (oficiální text distributora)

castor

„Pojďme udělat film, který bude úplně o ničem, vše podstatné se odehraje mimo záběr kamery a v rámci žánru nepřinese pranic nového!“ – „Platí. Myslíš, že to sfoukneme za týden?“ – „Určitě, hlavně musíme do režisérského křesla najít někoho, kdo se postará o nijakou atmosféru a naprosto rutinní lekačky.“ Mě osobně nejvíc děsí, jak něco takového mohlo utržit bezmála šedesát milionů amerických dolarů. ()

*CARNIFEX*

Síce sa spieva: "Nááávždýýý sa zachovááá, v pamäti stužkovááá" ... toto však nie je ten prípad, ani len z negatívneho hľadiska - 35% ()

freddy

Tak po delší době jsem se zase podíval na nějaký horor s úmyslem se alespoň trochu bát, což se chvílemi tomuto filmu i dařilo. Několikrát jsem se skutečně bál, dokonce jsem téměř po celou dobu z filmu nespustil oči, dokázal zkrátka udržet mou pozornost, aniž by jakkoliv nudil. K tomu se navíc odehrával v atraktivním prostředí maturitního plesu, přičemž pro filmy z tohoto prostředí mám od doby, co jsem viděl poprvé film Taková normální holka, dost velkou slabost, jelikož mi přijde, že maturitní plesy a abiturientské večírky v USA mají něco do sebe. Ovšem tenhle film má jednu takovou vadu, a to sice, že je zde až příliš zbytečných mrtvol bez zjevných důvodů (např. já být přítelem holky, po které jde psychicky narušený jedinec, tak bych asi strachy neusnul, a Bobby si zde jen tak schrupne, jako by se nic nedělo), až mi to skoro připadalo, jako by do toho filmu těch vražd chtěli tvůrci nacpat co nejvíce, následkem čehož už mě pak ty vraždy ani příliš nebavily. Ale to je jediná chyba, kterou na tomto filmu vidím, jinak totiž má parádní atmosféru, odehrává se v atraktivním prostředí, je zde několik solidních lekaček, zkrátka taková průměrná vyvražďovačka, která nenadchne, ale ani nenudí a dá se na ní v klidu podívat, aniž by se divák nudil. Navíc jsou zde sympatičtí herci, takže vlastně z mé strany převládá docela spokojenost a filmu uděluji tři hvězdy. ()

Spooner

Nesympatičtí puberťáci vs. psychopatickej vrah, x-té kolo. A pro tentokrát zase velmi nudné kolo. Je totiž další z těch nudných, neinvenčních horůrků pro teenagery, který vás nemá naprosto čím překvapit. Lekačky nefungujou, vrahoun je zoufale nevýraznej a celý je to nehorázně blbý. Z námětu by přitom šli udělat docela slušný jatka, ty se ale nevyužili ani ze třetiny. A navíc tak blbý policajty jsem v hororu už dlouho neviděl. Aspoň, že těm puberťačkám to tady sluší. ()

petero

Slasher zaujímavý tým, že identitu vraha poznáme od začiatku a ktorý ako maskovanie používa maximálne šiltovku je, oproti originálu kde na prvú vraždu sme museli prečkať dve tretiny filmu, v celku slušným prírastkom do rodiny teenagerských vyvražďovačiek. Napriek nie veľmi sympatickej hrdinke máme možnosť počas celého filmu sledovať celkom schopné počínanie vraha čo rozhodne považujem za plus a preto tomu dávam o stupeň lepšie hodnotenie ako originálu. ()

juta

Maturitní ples působí trochu omšele a průměrně, jenže skrývá zajimavou zápletku a hlavně psychopata, který se za žádnou cenu nechce vzdát své milované, která o něj ovšem nestojí. :D Nakonec je z toho velmi příjemný thriller, který určitě stojí za zhlédnutí. ()

666teen

Pořádná vybíjená stojí a padá, mimo jiné, s charismatickým vrahounem. Popletený, zaláskovaný učitel se zavíracím nožíkem nažene strach jenom v případě, že propadáte z matematiky. Tenhle kousek smrdí reparátem. ()

2-Xtreme

Všetko klišé čo poznáte vsunuté do jedného filmu. Totálne bez nápadu, originality či nejakého aspoň priemerného hereckého výkonu. Najlepší na filme je asi poster. Dávam 20% za to, že film nebol dlhý a nemusel som až tak dlho trpieť. ()

kingik

Mladý učitel je posedlý svou studentkou a dojde to tak daleko, že jí vyvraždí rodinu. Dívka je událostí traumatizována a musí chodit k psychologovi, ale psychopat dostal místo trestu smrti doživotní pobyt v psychiatrické léčebně, z které právě uprchl a nic netušící dívku zastihl na maturitním plese, kde bude postupně likvidovat její spolužáky, až dojde k finálnímu střetu. Kdyby tenhle horor dostal do rukou lepší režisér, než je průměrný televizní řemeslník Nelson McCormick, mohlo se jednat o pěkně krvavou podívanou, která by stála za to, ale v Cormickově provedení se jedná jen o průměrný a nic nového přinášející film, který spíše svými dialogy a řídkým scénářem připomíná lepší epizodu ze seriálu, uměle natahovanou na 90. minut, nikoliv plnohodnotný celovečerák. Nic by se nestalo, kdyby se to celé smrsklo na půl hodiny. Přežít se daly omleté kecy o královnách a králích plesu nebo ujišťování každých pět minut, že ta či ona maturantka vypadá dobře, ale odpustit se nedalo to, že scény vraždění jsou nenápadité až mdlé. Když už film gradoval, tak ve slabém finále hned skončil. Průměrné je zde tedy úplně všechno. Zajímavé prostředí maturitního plesu není nijak dostatečně využito a o nelogickém chování postav nemluvě. Ústřední představitelka Brittany Snow není zrovna ideál krásy a tak čest zachraňoval poměrně zajímavě obsazený maniak Johnathon Schaech, pár dobrých písniček a některé scény, které byly až nechtěně komické, ale víc už z toho tvůrci vymáčknout nedokázali. ()

DJ Obelix

Unylý, nezáživný slasher bez krve. Vraždy jsou nenápadité, vrah jakbysmet. Dvě hvězdy dávám především proto, že obsazení studentů bylo veskrze sympatické - žádní přehnaní frajírci, ale sympatické postavy, kterým budete rádi držet palce. Ale jinak nic, k čemu bych se musel vracet... ()

Kudly4

Strašně tuctová a suchá teen vyvražďovačka, která nedokázala zaujmout, ani v té době. Všechny vraždy ve stylu píchnutí nožem a z toho ještě některé mimo kameru, žádné odvážnější scény, v polovině jsem měl pocit, že se spíše divám na romantický, blboučký Thriller. Pokuď, toho máte v Hororovém žánru nakoukáno více než dost, tak pro vás bude tenhle Maturitní ples, stejně jako pro mě, jenom ztráta času. Druhá hvězda za Brittany Snow a Idrise Elbu. ()

teutates

Pomerne veľké fiasko. Miestami komédia, miestami paródia, pár ľakačiek, naivný scénar, skromné prevedenie - proste priemerná teenegerská "vyvraždovačka", ktorej nechýbaju sukne a ani uhladený mladíci. Lákavý plagát, 90min a daná téma (mimochodom premárnený potenciál) hrajú v prospech filmu. Osobne? veľké sklamanie... 3/10 ()

swamp

Mně stupidní slashery nevadí, ale když si to umírání na plátně herci neumějí užít, tak mě to nudí. :P ()

Ant

Taková blbost. Nápad nebyl nehorší, ale provedení se rovná naprostému béčku. Logika se ztratila nevím kam. Postavy se chovaly tak stupidně, až jsem měla dojem, že se dívám na Scary Movie. Aspoň, že herci byli povětšinou ucházjící, ale o hudbě se to moc říct nedá. Za to, že jsem byla schopná dodivat se až do konce, dávám jednu hvězdu k dobru. ()

Campbell

Ale tak celkem to šlo. Přijde mi trochu nespravedlivé tohle házet a srovnávat s filemem s roku 1980, je to úplně o ničem jiném. Film je poměrně rychlý, a přesto dokáže nudit, nicméně scény v hotelu mě i bavily, jen škoda že režisér neudělal nějakou více nápaditou vraždu. Film sám o sobě za moc nestojí ale v té záplavě remaků a hlavně sraček typu Halloween 2 se dá říct že je to klenot(pozor na význam slova). Jiank je to další podprůměrný film z mnoha, ale i tak jsem se občas bavil. ()

mil@n.fanatik

Hodně slušné! Když pominu/prominu některé "až moc" fakta typu: že se nám zabiják dostane s poldami napěchovaného hotelu, převlečený mezi personál, dále že se dostane až k domu dívce, kde přestříhne kabely elektrřiny, aby se detektiv nedovolal rodině, aby informoval, že zabiják už v hotelu není... Dále, že před domem zabije všechny hlídky kolem, dostane se až do domu, do pokoje dívky, zabije jejího kluka... Bylo toho co bylo nereálně více, ale i přesto velmi slušný Thriller/horor, kterému napětí rozhodně nechybělo a já s mojí holkou jsme si tento film perfektně užili..:-) Dávám 4*, kdybych dal 3, tak bych sám sobě lhal.. ()

PetrPan

S původním Prom Night z roku 1980 má tenhle údajný remake společný pouze ten maturitní ples. No i tak se zřejmě dá. Dobrý slasher by měl oplývat velkou dávku krvavého nadhledu nebo alespoň přiměřeným napětím, v ideálním případě obojím. Tahle nepovedená fraška nemá ani jedno ani druhé. Veškeré napětí je doslova umláceno způsobem vyprávění, kdy přesně víte co bude následovat. Stejně zábavné jako poker s otevřenými kartami. Po nadhledu není ani stopy, tohle je totiž vážný "sriler" a umírají tu lidé, dokonce i děti. Vrah má charisma pomateného bezdomovce s vizí konce světa, chyběla mu jen cedule s nápisem: "Bůh nás zatratil, tak musím ošukat Donnu" Škoda slov, stačilo možná napsat jen ztráta času. Za prvních deset minut s nádechem téměř skutečného slasheru, jednu ubohoučkou hvězdičku. ()

WANDRWALL

Jako pozadí pro jinou, zajímavější činnost je možno si tenhle film pustit. Nenarušuje druhou činnost, nevyžaduje pozornost, neb sděluje to, co mozek podobnými filmy už zaházený snadno a bez vzruchu zpracovává.***(27.11.2010) ()

iamek

Další špatný a nudný remake. Neustále dokola a budu pořád tajně doufat, že filmový tvůrci přijdou s něčím originálním. ()

klerik

V rámci žánra je už odbavený halloween, valentín, piatok trinásteho, vianoce... Maturitný večierok si to skrátka pýtal... Bez inovácii, jednoducho plynúci dej... Šinie sa to v pohodovej šedivosti akú mal aj P2 či NEVIDITEĽNÉ ZLO. Prvé mordy sú síce trochu suché a týkajú sa personálu, ale minimálne polovica filmu toho veľa nekazí - obyčajnosť by nevadila, keby sa to vygradovalo... A ono sa to miesto toho zastaví, aby hrdinovia mohli oplakať pár mŕtvol a potom nasleduje nudné finále, ktoré pochováva tento film... Škoda. Téma si pýtala nonstop vraždenie pekne oblečených dievčat, nadržaných mladíkov a sem tam nejakého učiteľa... Nestalo sa... Pozrite si radšej ČIERNE VIANOCE... ()