Parta spolužáků a přátel se chystá na maturitní ples a snad nejvíc se na něj těší Donna (Brittany Snowová), která před třemi lety prožila děsivou tragédii. Netuší ovšem, že psychopat, jenž vyvraždil její rodinu, utekl z ústavu a chce si definitivně vyřídit účty...  Před třemi lety se Donna Keppelová (Brittany Snowová) stala svědkyní toho, jak zběsilý zabiják (Johnathon Schaech) vyvraždil její rodinu. Dnes večer se koná její maturitní ples, a přestože scény z minulosti dívku stále děsí, těší se, že slavnostní večer prožije s přáteli, mezi nimiž se cítí v bezpečí. Je tu však něco, co Donna neví…Vyšinutý psychopat unikl z ústavu a vrací se, aby ji dostihl. Navíc je odhodlán zabít každého, kdo se mu připlete do cesty. Noc se blíží k napínavému finále a otázkou už není, která z dívek se stane královnou plesu, ale kdo unikne vražednému řádění. (oficiální text distributora)

FilmFan24

Tak nějak bez šťávy...Pár leknutí, vraždy pomalu jak na běžícím pásu, ale jaksi bez života....toho filmového. A to jsme na maturitním plese, kde by to mělo žít a ne blbě umírat! Slušná muzika, pár leknutí, ale jinak sterilní. ()

JohnMiller

Teen slasher ktorý nie je skutočne ničím originálny. No klišé ktoré sa nachádza v každej jeden sekunde, nie je nakrútené zle. Poctivá remeselná práca je presne vhodná na večer s kamarátmi kde sa nemusíte sledovať každú jednu scénka kvôli porozumeniu existenciálnej vnútornej myšlienke a tak ďalej. Ja som sa bavil. ()

maverick10

Laciny desivy lekaci sceny typu, couvam a narazim do plechovyho tacu. Otocim se a za mnou nekdo je ci zavru zrcadlovy dvirka policky, na kterch se nahle zobrazi clovek stojici za mnou. Uf trochu malo ne? Chtelo by to trochu originality a predstavivosti. ()

Meridius

Nepříliš překvapivé, nenapínavé. Nelogické chování postav a policistů. Přesto ta hodinka a půl celkem svižně utekla. ()

Chen

Naprosto nejnudnější teenagerovská vyvražďovačka, kterou jsem za pár let viděl. Atmosféra strachu veškerá žádná, veškeré vraždy postrádají invenci a končí u nezáživného probodnutí/podříznutí, ze zabijáka tedy určitě strach nejde a postavy se chovají tak nelogicky, že kdyby je nezabil ústřední vrah, tak snad zemřou samy... ()

Martin741

Dementna vyvrazdovacka bez akehokolvek deja alebo pointy s patricne retardovanymi dialogmi, ktore napisal asi ziak II. stupna ZS. 9 % ()

Hennes

Americký tuctový snímek, kde se maturanti chovají jak střeva, policie je absolutně neschopná, vrah si dělá co chce a ve finále se můžete po pádu ze schodů objevit až v rozestavěné části hotelu. Chvilkami to napětí má, ale je typický americký snímek s přiblblým scénářem. Asi to být nemělo, ale chvilkami jsem se i pobavil. ()

honajz2

Nejobyčejnější slasher z nejobyčejnějších, ale upřímně, docela se mi to líbilo, bylo to poutavé, mělo to sympatické postavy, sice se leccos dalo odhadnou a lekačky byly slabé, napětí málo, ale zase atmosféra byla. Navíc se mi líbilo prostředí maturitního plesu, který mám logicky v hororech spojený s Carrie, tohle naštěstí bylo o pořádně vyšinutém stalkerovi, který by udělal vše, aby chudinku Donnu získal. Pěkné 3* ()

cariada

Nuda , nuda a bída. I tak by se to dalo nazvat. Klasická vyvraždovačka na jedno brdo. Donna je svědkem vraždy své rodiny a samozřejmě jí to poznamená. Na maturáku se , ale ukáže ten vrah co uteče z báně. Poldové to samozejmě ví a tak celý maturák sledují, jenže stejně uhlídají pendrek a vrah má možnost pár studentíků zabít. Jde mu hlavně o Donnu, ale tu chrání poldové (moc dobře né). Je to obehrané kliše a nic nového to nepřináší. ()

Mefistofelle

Je spousta věcí, které nejspíš nikdy nepochopím: Hawkingovy knihy, důvody proč má tolik lidí rádo čivavy a v neposlední řadě i to, proč se sakra koukám na takovéhle blbosti pro teenagery... No, opět jsem něčemu dala šanci a opět jsem z toho byla akorát otrávená. Velkou slabinou je nedostatečně charismatický zabiják, jehož jednání je navíc stejně nepochopitelné a místy dost nesmyslné jako chování hlavních postav. Krom obyčejných klišé je zde samozřejmě i nadmíra stipudních "cool" hlášek a herci, kteří sice můžou být považovaní za pohledné, ale s hraním na tom tak slavně nejsou. A vraždy samotné? Samozřejmě většinou mimo záběr... Pár scén není vysloveně špatných a dívání se dá vydržet i do konce, ale žádná sláva to opravdu není. ()

Rodriguez

Prom Night v novém kabátě aneb jak má zapůsobit ve světle blískajícího se maturitního plesu ke všem teenagerům. Shrnuto: 1. Ksicht vrchního vraždícího prasáka se mi nelíbil, prostě nesympatickej (i když to tak má být). 2. Nelíbilo se mi, že prasák byl jako superman a vyvraždil všechny ještě dřív, než to kdokoliv zjistil. 3. Policajti by nemuseli být tak pomalí a stupidní. 4. A o některých hereckých výkonech bych docela pochyboval, zda mají vůbec tyhle lidé co dělat před kamerou. Takže shrnuto a pro mě to je solidní průser, který z hlavy vyteče jako ranní moč. 40% ()

HorrFi

Průměrnej horor/thriller kterej neurazí ani nenadchne. Z tohohle námětu by se dalo vytěžit mnohem víc si myslim, kdyby to režíroval někdo jinej a napsal jinej scénarista, ale i tak nelituju, že jsem to viděl včera na Nova cinema. ()

Sfinkter

Jeden z nejhorších slasherů, na které můžete narazit. Zbytečný remake, u kterého měli tvůrci šanci vylepšit jméno podprůměrného originálu z roku 1980. ()

lennyd

Před pár lety byla Donna napadena šíleným maniakem Richardem Fentonem, který vyvraždil celou její rodinu - sice se Donně podařilo přežít, ale zlé sny ji stále pronásledují. Naštěstí byl vrah brzy dopaden, a Donna se může vrátit zpět do normálního života - a nyní ji (a její spolužáky) čeká maturita a hlavně - maturitní ples. Ale netuší, že se její noční můra se vrací - Fenton uprchl z vězení, a chce se pomstít ... Teenagerovská vyvražďovačka v tom pravém smyslu - bez nějaké velké invence, na druhou stranu se tvůrci ani nepouštěli do nějakých velkých experimentů (což většinou u daného žánru končí pěkným průserem). Sice se několika obvyklých chyb nevyvarovali (v hotelu je vyhlášen poplach, všichni zdrhají jen hlavní hrdinka si _musí_ jít pro zapomenutou šálu do hotelového pokoje), ale dá se to překousnout. Trochu bych ubral lekaček (kdykoliv si někdo otevře skříň,tak na něj buď vybafne vrah, nebo na něj vybafne nějakej kolega, kterej šel zrovna okolo). Hlavní hrdinka (Brittany Snow) je vcelku sympatické, vrah je zase vcelku nesympatickej - suma sumárum, čistě průměrný film (2.5*)... ()

uiu

Klasická vyvražďovačka teenagerů, která ovšem neděsí ani není napínavá. Největší problém je to, že už od začátku víme, kdo je vrah - tudíž není důvod být napnutý a skákat zděšením s každý zavřením zrcadla. Pak přichází naprosto nelogické vyvražďování všech, kdo vrahovi přijdou pod ruku (tedy i naprosto nevinné pokojské) a člověk si říká: Proč? Vrah podřezává hrdla, ale nikde není ani kapka krve. Následně z několik hodin staré mrtvoly začne kapat krev. Nudnější horor jsem už dlouho neviděla. ()

demented

Nechápem, prečo niekto ohlasuje film ako remake, keď v konečnom dôsledku má s originálom spoločný nanajvýš názov. Narozdiel od originálu sa tento film točí väčšinu času naozaj okolo maturitného plesu (a to poriadneho...kam sa hrabe naša stužková :) ). Depresiami a nočnými morami zmietaná blondýna vs. učiteľ, ktorý má na ňu priam vražedný zálusk (naozaj nechápem, čo na nej videl) Veď to poznáte, školáci uživajúci si maturitný ples, vedúci hlbokomyselné reči o skončení jedenej etapy života a riešiaci brutálne problémy typu vzťahy na diaľku. Z letargie ich vytrhne učiteľ, ktorý práve ušiel z väzenia a chytá sa tento maturitný ročník decentne preriediť . Niežeby mi vadila absencia krvi, či nejaké dômyslené vraždy, ale keď klišé strieda klišé v tak hojnej miere a navyše bez štipky invencie, či originálneho nápadu, pozom dopozerať film do konca môže byť pre niekho vážnym problémom. Osobne nechápem ako sa takýto tuctový nudný televízny thriller dokázal pretlačiť na plátna kín. Na druhej strane, pretlačili sa tam už aj o mnoho horšie veci ;) ()