Havárie (TV seriál)

Srážka

Crash

USA, 2008, 26x60 min

Mark Isham

Moran Atias, Dennis Hopper, Brian Tee, Nick E. Tarabay, Emily Baldoni, JB Blanc, Clare Carey, Caterina Scorsone, Eric Roberts, Mirelly Taylor, John Walcutt, Ellen Woglom, J. Nathan Simmons, Peggy Lipton, Dana Ashbrook, D. B. Sweeney, Jessy Schram, Thom Barry, Keith Carradine, Tania Raymonde, Neil Hopkins, Tom Wright, Mia Stallard, David Giuntoli, Jake McLaughlin, Loren Haynes, Don Scribner, Robert Blanche, Ross McCall, John Ericson, Stephen Nichols, Inbar Lavi, Michael Graziadei, Hayley Derryberry, Arianne Martin, Emelie O'Hara, Bonnie Root, Paul J. Porter, Michael Fairman, Jenny Mollen, Zane Holtz, Eloise Mumford, Kate Rogal, David Alpay, Patrick Brennan, Spencer Daniels, Harold 'House' Moore, Kelvin Han Yee, Luis Moncada, Marius Stan, Linda Park, Jocko Sims, Hayley Marie Norman, Kenneth Choi, Alex Essoe, Whitney Anderson, Tabatha Shaun, Matt Riedy, Raymond Ma, Jamie McShane, Mike Moroff, Hank Rogerson, Michael McGlone, Jorge A. Jimenez, Bruce French, Luis Chávez, Heather Mazur, Girard Swan, Nigel Gibbs, Matthew Glave, Drago Sumonja, David House, Jesus Payan Jr., Russ Dillen, Marc Mouchet, Jason Byrd, Mike Miller, Drew Pollock, Martin Palmer, Cynthia Ruffin, Rafael Herrera, Dave Colon, Steve Corona, Lawrence Varnado, Daniel D. Halleck, Chris Ranney, Michael Sheets, Rodger Larance, Jamie Haqqani, Tavia Schwartz, Cliff Gravel, Clark Sanchez, Tina Borek, Z. Ray Wakeman, David T. Quan

Film Crash mě dostal a tento serial inspirovaný tímto snímkem mu nezustáva nic dlužen.(20.11.2011)

Opravdu povedený seriál vyprávěný v duchu oscarového snímku z roku 2004.(26.8.2011)

Vrelo odporucam kazdemu fanusikovi rovnomenneho filmu Crash (2004). Pointa aj posolstvo filmu naplno rozvinute, serial menej emotivny - viac drsny (nie drasticky), podtrhnute vybornym - z vacsej casti neznamym hereckym ansablom, naozaj vhodne zvolenym soundtrackom aj kamerou. Pre zaujimavost sa v partii tvorcov nachadzaju aj take mena ako Paul Haggis ci Don Cheadle a ti dvaja sa pod hocijaku hovadinu naozaj nepodpisu. Plne dejovych zvratov, neocakavanych rozuzleni, vacsinou vazne, obcas zabavne (Denisove Hopperove uvahy - awesome). A o com to je?: o tom ako dokaze byt cloviecik na jednej strane riadna svina, na druhej strane velkorysy aj za cenu sebadestrukcie, o tom, ze neexistuje ciste dobro alebo ciste zlo, ze v podstate nikto nie je cisto cierny alebo cisto biely ale ze seda ma naozaj miliony odtienov, o velkosti malych a malosti velkych, o komunikacii, ci skor jej absencii... a co je podstatne -ZIADNA NUDA - VYBORNY ZAZITOK. Povinne citanie pre kazdeho serialoveho (aj filmoveho) fajnsmekra. Hodnotenie 120% (detto ako film).(6.1.2010)