Havárie (TV seriál)

• Česko

Srážka

Crash

USA, 2008–2009, 21 h 48 min (Minutáž: 46–57 min)

Tvůrci:

Glen Mazzara

Dennis Hopper, Moran Atias, Ross McCall, Jocko Sims, Dana Ashbrook, Clare Carey, Luis Chávez, Jake McLaughlin, Linda Park, Nick E. Tarabay, Eric Roberts, Brian Tee, Arlene Tur, David T. Quan, Heather Mazur, Tess Harper, Emily Baldoni, JB Blanc, Caterina Scorsone, Mirelly Taylor, John Walcutt, Ellen Woglom, J. Nathan Simmons, Peggy Lipton, D.B. Sweeney, Jessy Schram, Thom Barry, Keith Carradine, Tania Raymonde, Neil Hopkins, Tom Wright, Mia Stallard, David Giuntoli, Loren Haynes, Don Scribner, Robert Blanche, John Ericson, Stephen Nichols, Inbar Lavi, Michael Graziadei, Hayley Derryberry, Arianne Martin, Emelie O'Hara, Bonnie Root, Paul J. Porter, Michael Fairman, Jenny Mollen, Zane Holtz, Eloise Mumford, Kate Rogal, David Alpay, Patrick Brennan, Spencer Daniels, Harold 'House' Moore, Kelvin Han Yee, Luis Moncada, Marius Stan, Hayley Marie Norman, Kenneth Choi, Alex Essoe, Whitney Anderson, Tabatha Shaun, Matt Riedy, Raymond Ma, Jamie McShane, Mike Moroff, Hank Rogerson, Michael McGlone, Jorge A. Jimenez, Bruce French, Girard Swan, Nigel Gibbs, Matthew Glave, Drago Sumonja, David House, Jesus Payan Jr., Russ Dillen, Marc Mouchet, Jason Byrd, Mike Miller, Drew Pollock, Martin Palmer, Cynthia Ruffin, Rafael Herrera, Dave Colon, Steve Corona, Lawrence Varnado, Daniel D. Halleck, Chris Ranney, Michael Sheets, Rodger Larance, Keone Young, Jamie Haqqani, Tavia Schwartz, Cliff Gravel, Clark Sanchez, Tina Borek, Z. Ray Wakeman, Annie Fitzgerald, Cameron Van Hoy, June Kyoto Lu, Alicia Hannah, Charles Rahi Chun, Frank Renzulli, Bernardo Saracino, Josh Berry, Christopher Maleki, Joe Bocian, Joe Berryman, Esodie Geiger, Neil Summers, Nate Bynum, Zeus Mendoza, Anjul Nigam, Rick Pasqualone, Charles Parnell, Trilby Glover, Dean Stockwell, Kari Matchett, Tom Sizemore, Jeffrey Schmidt, Seymour Cassel, Grover Coulson, Kit Gwin, Julie Warner, Steven Michael Quezada, Michael Nouri, Seth Adkins, Garcelle Beauvais, Patrick Fabian, Madison Bauer, Richard Kahan

Opravdu povedený seriál vyprávěný v duchu oscarového snímku z roku 2004.(26.8.2011)

Vrelo odporucam kazdemu fanusikovi rovnomenneho filmu Crash (2004). Pointa aj posolstvo filmu naplno rozvinute, serial menej emotivny - viac drsny (nie drasticky), podtrhnute vybornym - z vacsej casti neznamym hereckym ansablom, naozaj vhodne zvolenym soundtrackom aj kamerou. Pre zaujimavost sa v partii tvorcov nachadzaju aj take mena ako Paul Haggis ci Don Cheadle a ti dvaja sa pod hocijaku hovadinu naozaj nepodpisu. Plne dejovych zvratov, neocakavanych rozuzleni, vacsinou vazne, obcas zabavne (Denisove Hopperove uvahy - awesome). A o com to je?: o tom ako dokaze byt cloviecik na jednej strane riadna svina, na druhej strane velkorysy aj za cenu sebadestrukcie, o tom, ze neexistuje ciste dobro alebo ciste zlo, ze v podstate nikto nie je cisto cierny alebo cisto biely ale ze seda ma naozaj miliony odtienov, o velkosti malych a malosti velkych, o komunikacii, ci skor jej absencii... a co je podstatne -ZIADNA NUDA - VYBORNY ZAZITOK. Povinne citanie pre kazdeho serialoveho (aj filmoveho) fajnsmekra. Hodnotenie 120% (detto ako film).(6.1.2010)

Film Crash mě dostal a tento serial inspirovaný tímto snímkem mu nezustáva nic dlužen.(20.11.2011)