Nepřirozený průběh počasí udeří se smrtícím běsněním na New York City a uvolní Sharknada. Obyvatelé  a nejcennější kultovní místa tohoto města jsou v ohrožení a jen Fin (Ian Ziering) a April (Tara Reid) mohou "Velké jablko" zachránit. (oficiální text distributora)

dr.horrible

To sa nedá opísať. Nedá sa vybrať jedna najlepšia hláška, najhorší herecký výkon, najväčší nonsens. Použijem teraz klišé jak žralok, ale fakt to asi treba len vidieť a vydať svoje mozgové bunky napospas. Nech už je trojka! Alebo radšej ne - ()

Frajer42

Zatímco u prvního dílu jsem upřímně věřil, že veškeré nedotaženosti jsou dílem nulových režisérských schopností a odstrašujícího hereckého umu všech postav, tak v pokračování mám velmi intenzivní pocit, že se všechny filmařské chyby dějí zcela záměrně, protože je to celé neuvěřitelně do očí bijící. Zadat do kolonky žánry jako horor či thriller může jen opravdová píča, která film rozhodně neviděla. Samozřejmě se jedná o čistokrevnou komedii, protože komediálních prvků je na každém rohu požehnaně, kdežto ty hororové jaksi chybí. Já osobně se přiznám, že jsem se docela dost nasmál. Rozhodně víc než třeba v přisrané jedničce. A filmu, který je tak neuvěřitelně debilní a působí neuvěřitelně komicky snad každým okamžikem, nemohu rozhodně dát odpad ani jinak směšné hodnocení. Tento film je přestřelený úplně v každém ohledu. Dialogy jsou na samém vrcholu stupidnosti. Už dlouho jsem neviděl nic, kde by rejža zvládl vybudovat film na totální debilitě úplně všeho. Všechno je opravdu ještě horší než v jedničce a nevěřím, že něco takové dovede napsat zdravě smýšlející jedinec. Kupodivu všechno dohromady skvěle zafungovalo. Na tento díl jsem se těšil pouze sarkasticky, ale na pokračování se budu těšit už zcela upřímně, protože takhle vypadá švédský stůl plný toho nejabsurdnějšího humoru. Ke zhlédnutí doporučuji pár vychlazených zlatavých moků. V dnešních vedrech by určitě nepohrdl vůbec nikdo. ()

SeBig

Sharknado míří do menhetnu..smete sochu svobody a její hlava se kutali městem jak bowlingova koule. Jak extraordinerni. Lidstvo v ohrožení..kdo je zachrání? Ano Ájen Zurink bere zase pilu a svoji starou a jedou všechno zachránit. Bomba. ()

korbitch22

Jednička byla ve světě Asylum takové malé zjevení.Samozřejmě, že je to pořád naprostá filmařská zoufalost, ale první díl byla sranda a vyloženě chtěná, nebralo se to vážně a vidět Steva z Heverly Debills jak skáče s motorovkou do chřtánu lítajícího žraloka byla fakt prdel.Jenže dvojka je typický příklad nechtěné parodie a křeče.Absolutní diletanství, šíleně umělé proslovy a dialogy tak imbecilně stupidní, že se vám z nich chtělo opravdu zvracet a vtipných, opravdu vtipných momentů najdete absolutní minimum a spíš jsem v šoku, jací herci skončí v takových břečkách.Asylum je dno a když vidím kolik celkem známých herců padlo za oběť takovým diletantským mrdkám, je mi to skoro až líto.A zjištění, že kdysi překrásná Tara Reid vypadá jako navoskovaný transsexuál bolí taky.Žralokonádo 2 (už ten název je prostě masakr) nemá ani špetku sebereflexního kouzla prvního dílu a jedná se pouze o další, monumentálně příšerný film z dílny těhle filmových masochistů.15%. ()

mcb

Jednička byla ještě "seriózní horor" nerozeznatelný od čehokoliv od společnosti Asylum, dvojka si už sama sebe uvědomuje jako fenomén sociálních sítí (více cameo rolí, vyšší rozpočet, přiznaný fanservice), tudíž je mnohem zábavnější a sebeuvědomnělejší. I když stále nebezpečně kroužící okolo odpadních vod. ()

BMW12

Hodně podobné prvnímu dílu. Ale o něco zábavnější, sice je zde méně akce, ale bavilo mě to více než jednička. Ale je zde několik nesmyslných dialogů a scén, např. když se ten chlápek ptá toho slavnýho hráče u hot-dogovýho stánku proč tam stojí a on mu odpoví úplně na něco jiného. Nebo scéna když skáčou z taxíku, hlavní hrdina tam hodí lano přes tu tyč a všichni se na tom laně spustí. Ale dyť to lano tam není zachyceno, tak jak se na něm můžou spustit. Nebo závěr filmu, kdy se Fin epicky doveze na žralokovi z nebe až na zem. Na druhou stranu některé triky se jim povedly, nato, že to má tak nízký rozpočet. ()

honajz

Mno, jestli u prvního filmu nebylo jasné, zda to tvůrci myslí vážně, nebo jen zkoušejí hranice divácké imbecility, co se podobných rádoby katastrofických filmů týče, tady přitvrdili natolik, že je zřejmé, že jde o parodii a cílenou blbost. Pak už tedy jen čekám, s jakými nápady přijdou. Něco recyklují, něco přidávají, ale co naplat, když spoustu dalších nápadů nechali ladem a náš dvanáctiletý syn měl spoustu lepších - žralok vykoukne z ledničky, žralok v Oválné pracovně místo prezidenta apod. A i když je to míněno úletově, stejně mne za chvíli štvalo, že uličkou letadla proletí žralok, někomu ukousne hlavu - a vysublimuje, protože už pak po něm není stopy, ani do pilotní kabiny nedoletí. Nebo ty proudy vody v ulicích NY, jež jsou sotva po kotníky, a plavou v nich dvoumetroví žraloci, a jak dovádějí, mršky, v té "hluboké" vodě! Kovbojské rodeo na žralokovi za přímého pádu je alespoň zábavné, co si budeme povídat. Jinak některé postavy ve filmu tak nějak přijdou, odněkud se vynoří, a pak se na ně zapomene, nebo prostě zmizí nějak ze scény. Inu, a subplot s ukousnutou rukou s prstýnkem ani nevím, jak komentovat. Zabaví to svou pitomostí a uhozeností, člověk si říká, co dalšího za kravinu přijde, ale stejně to netáhne tak, jak by mohlo, chtělo by to víc učesat a dotáhnout. ()

SOLOM.

Zatímco jednička se mi docela líbila a její sledování jsem si i užíval, tak tady jsem místy trpěl jako zvíře. Ferrante si pro nás zase připravil velkou porci bizarní podívané, ale tentokrát to se svou kreativitou přehnal až moc. Je to samozřejmě všechno podáno jako recese, ale již úvodní pasáž z letadla mi připadala až moc uhozená. To nad čím jsem v jedničce mávnul rukou, tady už přehlížet nešlo. Žraločí řádění uvnitř letadla popírající fyzikální zákony však naštěstí netrvalo moc dlouho a děj se následně přesune do ulic města. K mému podivu se tu však našlo i několik světlých okamžiků, které určitě stojí za zhlédnutí. Mezi ně patří scény s hlavou Sochy Svobody, krokodýlem v kanále či žralokem v pizzerii. Chtěl jsem se tu zase rozplývat blahem tak jako minule, leč to by se nesmělo Asylum vrátit k laciným efektům a kupě nelogických kopanců. Tohle všechno se samozřejmě objevuje snad v každém jejích „veledíle“, ale tady mi to přišlo až moc ujeté. Jak jsem už poznamenal výše, první Sharknado mě dostalo svým recesním pojetím, kupou srandovních hlášek a humorných situací (na to že byly přitažené za vlasy, jsem kašlal). Jenomže tady se nám scénárista snažil do každé druhé scény vecpat rodinné hodnoty, vlastenectví a jiné morální blbosti. Já chtěl vidět pořádné řádění digitálních žraloků a Iana koupajícího se v krvi. Leč tentokrát mu motorovka moc nesloužila a tak musela přijít ženská parodie na Ashe. On celkově mě samotný závěr neskutečně zklamal. No uvidíme, co si pro nás připraví příště. Ferrante totiž plánuje v roce 2015 natočit další díl. Bohužel žraloci řádící v metru, na schodech mrakodrapu či televizním studiu už neměli takové kouzlo, jako ti plující v ulicích města. ()

hansel97

Oproti jedničce aspoň nějaký posun a rozhodně k lepšímu. Víc akce, víc srandy a ještě ulítlejší zábavy, rozhodně je to film, který stačí jednou a je to fakt ten nejlevnější a nejubožejší způsob zábavy, co existuje, ale co... V rámci žánru vážně praštěnýho hororu, který je spíš komedie, se to dá tak nějak akceptovat. Ale z braku prostě oscarovej film neuděláme, co si budem... ()

Janek

Dlouho mě nic tak nerozesmálo. Sharknadu se povedlo to, co se nepovedlo žádné parodii za posledních deset let. Slzel jsem smíchy. A chci třetí díl! ()

eraserhead666

Film k němuž člověk musí přistoupit jako k blbosti, která chce bavit čistě jen v rámci a mezích blbosti. Pak se to dá vcelku užít. Už to, pravda, není takový nářez, jako v jedničce, ale prdel je to slušná pořád. ()

Necrotongue

Po zaslouženém úspěchu prvního dílu se tvůrci vydali znovu prošlapanou cestičkou, čili bez scénáře a fungující režie, s katastrofálními efekty a spoustou nehereckých výkonů a hvězdičku jsem opět udělil za nechtěný humor, ale tentokrát i za krásnou oslavu města New Yorku a jeho obyvatel a za nejromantičtější žádost o ruku v dějinách filmu. Udivila mě neúčast Samuela L. Jacksona na tomto projektu, po Hadech v letadle mohl natočit i Žraloky v letadle, a to je přece výzva! Citát z filmu, který mluví za vše: "Mluvíme tu o spadu pěti centimetrů žraloků za hodinu." ()

MáŠa odpad!

Bylo jasné, že to bude blbost, jen nebylo jasné, kolik v tom bude WTF scén. Minimálně na závěrečná byla WTF solidně. Jen už mě to prostě nějak moc bolelo, jak je to všechno nehorázně pitomé, takže s hodnocením zůstanu čistě v odpadu. A teď už jen jeden velký SPOILER k závěrečné scéně: Ultra borec ‪#‎Fin‬, obyčejný občan, kterého každý žere (včetně NY starosty a hasičů), se rozhodne z vrcholu Empire State Building zničit sražená tornáda tím, že v nich odpálí freonovou nádrž bleskem. Bohužel drát natažený mezi hromosvod a nádrže je moc krátký. Jako spojovník tedy musí posloužit tělo. Přijde blesk, přijde proud. S touhle návazností to tak občas bývá. Dorazí i silný výbuch. Asi hodně silný, když je Fin vyvržen do výšky, z které dokáže pak padat takovej čas. A to spolu se žraloky, kteří mají furt ohromnou chuť do něčeho kousat. Naštěstí ve vzduchu letí i motorovka. Fin ji nastartuje. Dobře udělal. Jednoho žraloka hned zneškodní tím, že skrz něj přes otevřenou hubu s tou motorovkou proletí. Bohužel následně jiný žralok do něj vrazí bokem. Finovi vypadá z rukou motorovka, takže další řízy říz už asi nebude. A přitom to byl takový pěkný ‪#‎trademark‬. Naštěstí ale vzduchem letí i nějaký řetěz. Fin ho popadne a použije ho jako opratě na jiného žraloka. Stojí na něm jak na vzdorném koni. Ten se nechce vzdát. Tohle je New York a ne Velká Pardubická! Oba padají. A najednou AU! Žralok se napíchne na špičku Empire State Building. Zkrvavený Fin sešplhá z antény ke své přítelkyni, obejmou se, ale co to?! Z nebe stále padají žraloci. A přímo na ně. Hned několik za sebou. Ale furt je kupa času prohlásit "Potřebuju zbraň" a všimnou si vedle ležícího žraloka, který má v hubě ukousnutou ruku. A to dokonce takovou ruku, na jejímž konci je pistole. Pif pif pif, počítejte někdo ty výstřely za mě! 3/4/5 dalších žraloků už dál kousat nebude. Fin sundá z ukousnuté ruky pistoli. Pak z ní sundá i prstýnek. Ruku následně se slovy: "Tohle nepotřebuji", zahodí. Pak se koukne na prstýnek a řekne "Tohle jo". Klekne si a požádá svou přítelkyni o ruku. Dole pod Empire State Building tomuto zasnoubení všichni tleskají. Následuje ohňostroj a rozsvícení oken v budově do tvaru FIN. Romantika, až z toho mám vlhké očíčko. ()

JASON_X

A je to tu! Napjatě očekávané pokračování gigahitu Sharknado mě ani trochu nezklamalo, naopak! Hned úvodní scéna mě přivedla do stavu mírně hysterické euforie. Pokud máte fobii ze žraloků, nelétejte letadlem; buďte si totiž jisti, že před nimi nejste v bezpečí ani tam - třeba letušce Osborneové, nebo Wilu Wheatonovi žralok za letu ukousne hlavu. Nevěříte? Zdá se vám to šílené? Nebo nemožné? Nikoliv. Je to možné. Důkazem je tenhle geniální film. Ale to je teprve začátek - žralokonádo se totiž řítí přímo na New York a tam nebudete v bezpečí ani v metru! Natož v ulicích, kde řádí nejen střemhlaví žraloci, ale třeba i valící se hlava Sochy Svobody. Žralokobijec Ian Ziering opět v akci, ale jelikož na Manhattanu nemůže sehnat motorovku, musí si zpočátku vystačit s baseballovou pálkou, prakem nebo hasičskou sekerou. Ale nebojte, i na motorovku nakonec dojde, a je to... snové, neskutečné... A jednoruká blondýna Tara Reid s maflem, nebo tlustá černá megera Vivica Fox s mečem - to už je fakt pohled pro bohy. A ten konec s rukou a snubákem... oh... Prostě vrcholně vrcholová zábava a perla filmotéky každého filmového fajnšmekra. A pozorní diváci možná ocení i fakt, že se stejní komparsisté objevují v jedné scéně střídavě ve dvou záběrech (vagón metra i perón). No a zapšklí suchaři, nebo jedinci s nevyvinutým smyslem pro ujetý, pokleslý humor a nadsázku - ti ať si tenhle film holt radši nepouští. ()

Morholt odpad!

Ve Státech už zase pršej žraloci. Tentokráte je žraločí kalamitou postihnut New York, ale to vůbec nevadí, protože specialista na létající vodní dravce Fin je opět přítomen. Dvojka se, narozdíl od jedničky, už nebere vážně ani trochu. Dávala to tušit už první komická scéna v letadle a pokračovalo to eskapádami v New Yorku až do epického konce, který nejednomu divákovi připomene Bruce Campbella v Evil Dead. Nepamatuju si komedii, u které bych se takhle od srdce zasmál. Je to samozřejmě sračka, ale pevně doufám, že létající žraloci neřekli poslední slovo. :D ()

L-V

Pokud první Žralokonádo nechalo snad někoho na pochybách, tak toto pokračování rozmetá (doslova!) všechny pochyby už od samého začátku, protože Steve z Beverly Hills tu není před žraloky v bezpečí dokonce už ani v letadle... :) Takhle zábavná chujovina tu nebyla už roky! Když k tomu připočtete naprosto neuvěřitelné dialogy typu: - Proč jdete dolů? - Prší žraloci! řízlé záběry z televizní předpovědi počasí, ve které rosnička ukazuje předpokládané úhrny žraločího spadu :D, tak buď dostanete výtlem, který vás nepustí až do závěrečných titulků anebo nevydržíte ani prvních pět minut - záleží na přístupu... P.S.: Tara Reid s cirkulárkou místo ruky je absolutně nejvíc!!! :D ()

Lacike odpad!

Ten typ sracky, ktory je natolko mizerny az je zabavny. Proste Asylum. Najzaujimavejsie je kolko znamych xichtov sa tu objavi. Evidentne sa herci pri natacani bavili rovnako ako divaci na samotnom filme. ()

Terva

CITÁT - Nemůžu se víc bavit. Skoro jsem zničil Los Angeles a sežral mě žralok.......... Díra v letadle, pasažéři by měli začít rychle opouštěl letící stroj. To se však nestane, by naopak, žraloci si najdou cestu dovnitř. Nikdo je nezval, ale oni stejně ukusují hlavy. Asylum, ano Asylum, vypněte mozek nebo o něj přijdete. CITÁT - Všichni se držte!!!....... Hned od začátku se něco děje, samá akce, sranda a dobrá hudba. Smát se prostě musíte i smrti. Létající žraloky zvládne jen Asylum. Triky samozřejmě na úrovni TV produkce, dialogy někde na úrovni houpacího koně a herci, no ti se houpají na tom koni. CITÁT - Nějaká obrovská krysa chtěla chytnou metro....... Los Angeles už si své Žralokonádo užilo a teď sharkattack přímo v New Yorku. Úvodní letecká scéna vám lehce polechtá bránici, ale až uvidíte žraloky v New Yorském metru, to už budete mrtví smíchy a až uvidíte závěrečnou scénu, bude potřebovat přebalit. Tohle je prostě geniální scénář. CITÁT - Utíkej!!!!......... Je vidět, že si žraloci natáčení užívají. Neustále se šklebí do kamery a maj velký apetit. Žerou hlavně New Yorkčanský mozky. CITÁT - Nechci nikoho strašit, ale vypadá to, že na New York se blíží žralokonádo stupeň 5............ Už se moc rozepisuju, tak stručně - je to blbost, ale tak srandovní, že jsem to dokoukal a slušně se u toho zasmál. Je to katastrofická komedie. CITÁT - Žraloci se po dopadu budou hromadit do výšky pěti centimetrů........ Geniální jsou závěrečné titulky. Místo běžných deseti minut trvají jen třicet vteřin, ale obsahují veškeré informace, jako běžné filmové titulky. Pokud si je chcete přečíst, musíte si je stopnout. CITÁT - Žralok!!!!! Potřebuju motorovou pilu!!!....... ()