Newsroom (TV seriál)

The Newsroom

More As This Story Develops

(pracovní název)

USA, 2012–2014, 23 h 47 min (Minutáž: 47–72 min)

Jeff Daniels, Emily Mortimer, John Gallagher Jr., Alison Pill, Thomas Sadoski, Dev Patel, Thomas Matthews, Olivia Munn, Sam Waterston, Chris Chalk, Margaret Judson, Adina Porter, Wynn Everett, Chris Messina, David Harbour, Kelen Coleman, Jane Fonda, Chasty Ballesteros, Marcia Gay Harden, Hamish Linklater, Grace Gummer, Hope Davis, Terry Crews, Constance Zimmer, David Krumholtz, Jon Tenney, Stephen McKinley Henderson, Aya Cash, Salli Richardson-Whitfield, Michael Carbonaro, Patrick Fabian, Natalie Morales, Scott Alan Smith, Ned Vaughn, Paul Schneider, Jason Butler Harner, Jesse Eisenberg, Philip Baker Hall, Matt Long, Kathryn Hahn, Adam Arkin, Jake McDorman, Stephen Root, Frank Wood, Lauren Tom, Eve Gordon, Saemi Nakamura, John Walcutt, Maria Dizzia, Melanie Papalia, John DiMaggio, Don McManus, Marshall Bell, Megan Park, Ricky Mabe, Kristin Carey, Phil Austin, Dean Cameron, Briana Venskus, Tristin Mays, Alison Becker, Dio Johnson, Christina Kirk, Damon Gupton, Julia Cho, Briana Cuoco, Merle Dandridge, Brian Huskey, Kenneth Choi, Kat Dennings, Paul Lieberstein, Jimmi Simpson, Mary McCormack, Amy Holland Pennell, Paul Willson, Bruno Amato, Chase Kim, Shelley Robertson, Cherie Daly, Elizabeth Marvel, Bryan Casserly, Corey Sorenson, Rene Gube, Dominic Matteucci, Tehmina Sunny, Riley Voelkel, Nick Gehlfuss, Paul Greene, JD Cullum, Chuma Gault, Brian Howe, Jeff Corbett, Saidah Arrika Ekulona, Clea DuVall, Benjamin Koldyke, Kevin Rankin, Jon Bass, Darren Whitfield, Anna Khaja, Frank Cermak Jr., Shaun Brown, Norma Maldonado, B. J. Novak, Cornell Womack, Sarah Scott Davis, Marque Richardson, Sarah Benoit, Irina Lavrentěva, Mia Barron, Tara Summers, Ntare Guma Mbaho Mwine, Ashton Moio, Maho Honda, Santana Dempsey, A Leslie Kies, Cameron Gharaee, Lindsey Kraft, Missy Yager, Deborah Strang, Jordana Capra, Graham Sibley, Angela Fornero, Amy Anderson, Alexander Bedria, Corinne Kingsbury, Martin Blasick, James Hamrick, Jaime Gallagher, David Douglas, Amy French, Kiran Deol, Gilbert Owuor, Ron Ostrow, David Goryl, Livia Treviño, Kelly Murtagh

Scott Rudin, Leanne Moore

Zvuk:

Dennis Kirk

Scénografie:

Richard Hoover, Jeff Schoen, Sandy Struth (set dekoratér), Brian Kasch (set dekoratér)

Komentáře uživatele Necrotongue k tomuto TV seriálu

Seriál jsem si oblíbil už po prvním dílu, zaujala mě perfektní fúze dramatu a inteligentního humoru, který je místy tak suchý, že by se natáčení některých scén bez požární hlídky jistě neobešlo. Přišlo mi fajn, že se můžu zároveň dobře bavit i přemýšlet nad zajímavými tématy a nedovedu si představit, že by seriál koupila Nova nebo Prima, leda že by zodpovědná osoba nepochopila, o co tvůrcům šlo. Obsazení bylo podle mě dokonalé, jednotlivé postavy na mě působily krajně opravdově a byl bych úplně spokojený, kdyby nebylo druhé poloviny třetí řady, která mě po fantastické druhé sérii vyloženě zklamala. Jen lituji toho, že se u nás podobný typ zpravodajství příliš nepodporuje, potřebovali bychom ho jako sůl.(6.4.2017)

První řada seriálu se mi velice líbila, jednotlivé postavy měly svoji hloubku, a přestože seriál pojednává o vážných tématech, díky inteligentnímu humoru nejde o suchopárné drama a jistě bych první sezónu ohodnotil pěti hvězdičkami, kdyby nebylo odporně patetické páté epizody.(1.4.2017)

Některým seriálům musím dát šanci, aby mě začaly bavit a vyjde to třeba až od třetí epizody, Newsroom mě chytil hned od počátku, nabídl velmi zajímavé prostředí, zábavný mix žánrů a kvalitní hereckou sestavu.(28.3.2017)

Jeff Daniels pokračuje ve své roli Rona Burgundyho a já jsem pořád přemýšlel, co mi v seriálu chybí a teď už to vím. Nemají tam sporťáka ani rosničku! Nebývalé!(28.3.2017)

Tato epizoda mi opět připomněla známou pravdu, kdy lidé tvrdí, že chtějí slyšet upřímné a pravdivé odpovědi, ale ve chvíli, kdy se jim obého dostane, zjistí, že lži jsou mnohem příjemnější a zbytečně nenarušují líně plynoucí životy.(29.3.2017)

Čtvrtá epizoda přinesla výborně fungující mix zpravodajství, politiky, mezilidských vztahů, zbraní, rozlitého alkoholu, dramatu, humoru a Yettiho. Měl jsem dojem, že hodinu trvající díl, měl maximálně dvacet minut. Chválím!(29.3.2017)

Pátá epizoda mě bavila a určitě bych ji ohodnotil čtyřmi hvězdičkami, kdyby nepřišel smrtící americký závěr s nadšeným potleskem podávaným s hektolitry patosu. Tahle odpornost mi zkazila celý díl, ale vzchopil jsem se a nedovolil jsem svému zklamání, aby se hodnocení zhroutilo pod 3*.(30.3.2017)

Šestou epizodu hodnotím jako kvalitní a vtipnou, obzvlášť jsem si užil japonskou pasáž, která mi připomněla whisky Suntory. Taky mi přišlo zajímavé, jak lze udržovat vývoj ve vztazích po šest epizod stále v bodě 0.(30.3.2017)

Vcelku sympaticky podaný největší úspěch amerického protiteroristického tažení. Přestože jsem se po zkušenostech z páté epizody obával nejhoršího, po smrti arciďábla byly projevy patriotismu podány krajně snesitelně a patos jen nesměle vykukoval zpoza kulis.(31.3.2017)

Osmá epizoda mě velmi bavila, líbilo se mi lavírování mezi novinářskou etikou a bojem o sledovanost, ale vsadil bych se, že na Nově ani na Primě by z tohoto dílu radost neměli.(31.3.2017)

Baví mě, že se můžu tolik zasmát u seriálu, u kterého musím zároveň dost přemýšlet. Emily Mortimer je v roli MacKenzie lepší a lepší, jen milostný (ne)vztah mezi Jimem a Maggie mě už začíná trochu otravovat.(1.4.2017)

Finále první řady mě nezklamalo, MacKenzie vyšilovala víc než obvykle, závažných témat byl dostatek a ani vztahový mišmaš, ve kterém se už tvůrci trochu utápějí, mi nedokázal zkazit náladu.(1.4.2017)

Druhá série mě potěšila ještě více než první řada, díky prošetřování vzniku reportáže o operaci Genoa mi děj připadal ucelenější, osobní vztahy, které v závěru první série vykazovaly silnou stagnaci, zdárně prošly vývojem a začaly přispívat ke kvalitě děje. Na to, že je seriál označen jako drama, je v něm použito značné množství kvalitního humoru a já jsem se dobře bavil.(4.4.2017)

První epizoda bez viditelného přechodu navázala díky americkému Tálibánu na první řadu a dokonce i milostnými potížemi postižená čtveřice dosáhla jakéhosi vývoje, takže jsem byl spokojen.(2.4.2017)

Druhá epizoda otevřela spoustu závažných témat a Willovi se rozbíhají členové jeho týmu do světa, Jim se s New Hampshirem příliš neodvázal, když je ve hře i Uganda.(2.4.2017)

Třetí díl byl dalším v řadě těch nejlepších, díky tomu, že Jim bojuje o místo v autobusu, není čas na zhrzenou lásku a příběh úspěšně pokračuje.(3.4.2017)

Čtvrtá epizoda nebyla vůbec špatná, ale opět bylo využito tématu afrických dětí, které mě asi nedojímá tak jako jiné, navíc mi přijde zvláštní, jak dobře umí zanedbaní sirotci anglicky. Část dílu byla jen cílenou hrou na city, ale bylo mi líto ubrat ještě druhou hvězdičku, protože jsem se jinak dobře bavil.(3.4.2017)

Pátá epizoda přináší mix intenzivní novinářské práce a vztahového chaosu včetně zveřejněných soukromých fotografií a začínajícího alkoholismu.(4.4.2017)

Tentokrát jsem jednu hvězdičku z hodnocení ubral, protože mi připadalo, že děj trochu stagnuje a přešlapuje na místě a k mírnému vývoji došlo jen v okrajových záležitostech.(4.4.2017)

Sedmá epizoda byla opět výborná, nadšení střídala deprese a já jsem se moc dobře bavil. Šestý díl mi připadal lehce přibržděný, to tady ale neplatilo, příběh se hnal rychle kupředu a určitě nenudil.(4.4.2017)

Volební vysílání mělo šťávu, Nealovy mimovolební úkoly mě dokázaly rozesmát a Charlieho snaha o vyhazov byla srovnatelná jen se snahou části naší populace, uniknout před prací dříve, než se objeví na dohled.(4.4.2017)

Závěrečná epizoda druhé série mě ničím nezklamala a mnohým pobavila, přišel jsem si na své jako cynik i jako romantik a ještě jsem se mohl navíc i zasmát.(4.4.2017)

Třetí řada seriálu ve mně zanechala smíšené reakce, první polovina přinesla to, na co jsem byl zvyklý- kvalitní drama, inteligentní humor a témata k zamyšlení, od čtvrtého dílu se děj jaksi přibrzdil, příběh se postupně vzdával novinářských témat, začal se věnovat hlavně osobním vztahům a rychle sklouzl do průměru. Připadalo mi, že byla závěrečná epizoda napsána jen proto, aby vše dobře dopadlo, aby pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí a aby mohl divák nostalgicky zavzpomínat na uplynulé sezóny. Škoda, seriál si zasloužil kvalitnější zakončení, tady to cinklo trochu falešně.(6.4.2017)

Potěšilo mě, že i v první epizodě třetí řady tvůrci udrželi vysoko nasazenou laťku, stále se dá u seriálu pobavit i zamyslet zároveň, což nebývá úplně běžná praxe.(5.4.2017)

Tentokrát jsem na hodnocení lehce ubral, protože mě Nealova špionážní kauza příliš nezaujala, na druhou stranu mě pobavilo, jak budou muset všichni rozbít prasátka, aby nasbírali pro Leonu čtyři miliardy, to bude brnkačka.(5.4.2017)

Většina děje se stále točí kolem Nealova případu a na mě už tam začíná být konspirace až příliš, takže jsem s úlevou přivítal zprávu o konci civilizace.(5.4.2017)

Čtvrtá epizoda je vyloženě bojová, bojuje se proti systému, proti novému vlastníkovi stanice (nebo alespoň proti jeho vizi) a bojuje se i za morální hodnoty, jen se mi zdálo, že je děj méně zajímavý než dosud.(6.4.2017)

Čtvrtý díl naznačil lehké zhoršení kvality děje, pátá epizoda mě o tom přesvědčila. Přestaly se řešit důležité reportáže, místo nich přišly vězeňské dialogy, které mě nezaujaly a korunu všemu nasadil znovuoživený vztah mezi Jimem a Maggie.(6.4.2017)

Závěrečná epizoda celého seriálu mě příliš nepotěšila, příliš mnoho věcí se v dobré obrátilo jako v pohádce a světe div se, Jim a Maggie mají ve vztahu zase nějaký zádrhel, kdo by to jen čekal?(6.4.2017)