Newsroom (TV seriál)

The Newsroom

More As This Story Develops

(neoficiální název)

USA, 2012 - 2014, 25 h 14 min (Minutáž: 25x60 min)

Jeff Daniels, Emily Mortimer, John Gallagher Jr., Alison Pill, Thomas Sadoski, Dev Patel, Olivia Munn, Sam Waterston, Chris Chalk, Margaret Judson, Adina Porter, Wynn Everett, Chris Messina, David Harbour, Kelen Coleman, Jane Fonda, Chasty Ballesteros, Marcia Gay Harden, Hamish Linklater, Grace Gummer, Hope Davis, Terry Crews, Constance Zimmer, David Krumholtz, Jon Tenney, Stephen Henderson, Aya Cash, Salli Richardson-Whitfield, Michael Carbonaro, Patrick Fabian, Natalie Morales, Scott Alan Smith, Ned Vaughn, Paul Schneider, Jason Butler Harner, Jesse Eisenberg, Philip Baker Hall, Matt Long, Kathryn Hahn, Adam Arkin, Jake McDorman, Stephen Root, Frank Wood, Lauren Tom, Eve Gordon, Saemi Nakamura, John Walcutt, Maria Dizzia, Melanie Papalia, John DiMaggio, Don McManus, Marshall Bell, Megan Park, Ricky Mabe, Kristin Carey, Phil Austin, Dean Cameron, Briana Venskus, Tristin Mays, Alison Becker, Dio Johnson, Christina Kirk, Damon Gupton, Julia Cho, Briana Cuoco, Merle Dandridge, Brian Huskey, Kenneth Choi, Kat Dennings, Paul Lieberstein, Jimmi Simpson, Mary McCormack, Amy Holland Pennell, Paul Willson, Bruno Amato, Chase Kim, Shelley Robertson, Cherie Daly, Elizabeth Marvel, Bryan Casserly, Corey Sorenson, Rene Gube, Dominic Matteucci, Tehmina Sunny, Riley Voelkel, Nick Gehlfuss, Paul Greene, JD Cullum, Chuma Gault, Brian Howe, Jeff Corbett, Saidah Arrika Ekulona, Clea DuVall, Benjamin Koldyke, Kevin Rankin, Jon Bass, Darren Whitfield, Anna Khaja, Frank Cermak Jr., Shaun Brown, Norma Maldonado, B. J. Novak, Cornell Womack, Sarah Scott Davis, Marque Richardson, Sarah Benoit, Irina Lavrentěva, Mia Barron, Tara Summers, Ntare Guma Mbaho Mwine, Ashton Moio

Pilot je jeden z nejlepších seriálových počinů, který jsem kdy viděl. Když se bohužel tahle pecka změní ve vztahovku, pro kterou by "Přátelé" vraždili (aneb jak jeden vztah na pracovišti řešit během 15 hodin seriálu), nadšení vyprchá. Jeff Daniels + Emily Mortimer jsou úžasná ústřední dvojice a potenciál Newsroom je obrovský, univerzálnější než podobný House of Cards. Ale chce to držet se tématu... (1. sezóna - 80 %, 2. sezóna - 70 %, 3. sezóna - 80 %)(20.10.2014)

Když jedete na kole do kopce, tak je potřeba trochu podřadit, jenže když podřadíte příliš zprudka, řetěz spadne a namelete si hubu ještě pod kopcem. To jen, kdybyste to nevěděli. Newsroom nabízí ohromně silná a aktuální témata, jenže ten, kdo je u přehazovačky s tím lomcuje jako exot a tak řetěz padá pravidelně jednou za epizodu. Výsledkem je neskutečně rozporuplný patvar. Na jedné straně stojí znovuotevření aktuálních témat včetně nadhození nového pohledu do diskuze (Occupy Wall Street, klimatické změny, volba amerického prezidenta, Sýrie). V téhle části je Newsroom s Jeffem Danielsem neskutečně silný. Táhne a vzdělává zároveň. Jenže zřejmě proto, aby to vše nevypadalo příliš vážně a upjatě se Sorkin pokouší proložit atmosféru humorem...v tom by úplně kámen úrazu být nemusel, jenže když humor spočívá v tom, že někdo neustále naráží do dveří, padá ze židle nebo si neumí nasadit kalhoty - > řetěz je dole. Většina epizod tak dlouhou dobu něco buduje a přicvakne diváka k sobě, aby ho nakonec uvedla do absolutní trapnosti. Ať už tím, že půlka osazenstva spadne ze židle nebo tím, že se Sorkin absolutně neuhlídá a v posledních pěti minutách pustí ten nejslzopudnější song, který našel ve svém hudební knihovně a vykřičí do světa "Teď je to dojemné, teď máte plakat"....tak díky, my bychom na to sami nepřišli. 7/10 a hrozně mě to mrzí, protože kdyby to někdo zkusil natočit znovu a lépe, zapnu to zase. Chci aktuální témata! Prosím!(1.5.2016)

V očakávaní emotionless strojenej novinárčiny mi chvíľku trvalo, kým som prachom zapadnutý Newsroom vykopal z harddisku. Herecké obsadenie a scenár/dialógy, to sú vlajkové lode tohto seriálu, ktorý vyčnieva neuveriteľným spôsobom. Tá bezprostredná úprimnosť, prirodzená morálnosť, nehraná profesionalita a čím ďalej, tým väčšie emočné lavíny sú nezameniteľným zážitkom. Newsroom hádžem do topky seriálov ako nič! "Vieš čo, chlapče? Za starých časov, je to tak desať minút, sme robili správy dobre. A vieš prečo? Rozhodli sme sa tak!"(24.4.2015)

Na Newsroomu si nejvíce cením toho, že skrz fiktivní televizní stanici zobrazuje skutečné události. Revoluce v Egyptě, primárky v USA, postřelení kongressmanky Gabrielle Giffords, havárie ropné plošiny v Mexickém zálivu, dopadení Bin Ládina; to vše je vám skrz novinářský tým ACN Network znovu představováno a je to natočeno ta dynamicky, že vás získávání informací naprosto pohltí, ačkoliv výsledek pátrání předem znáte. (Notně tomu samozřejmě pomáhá fakt, že Will McAvoy v podání Jeffa Danielse je se svým idealistickým přístupem k politice a "misí civilizovat" svět obrovský sympaťák.) Největším záporem jsou naopak převážně hysterické ženské postavy, které se snad s výjimkou ekonomky Sloan občas chovají, jako by zamrzly v pubertě.(4.8.2013)

Pilot délky (a řemeslných kvalit) kratšího celovečeráku byl dobře napsaný, perfektně roztempovaný a skvěle představil podstatnou část osazenstva nového týmu démonicky cílevědomého novináře Willa McAvoye. Hluboké a inspirativní myšelnky a dialogové výměny jsou však často povážlivě silně nasáklé melodramatem, místy až patosem, který se bije s greengrasovskou ruční kamerou, o to, jestli má jít o skvěle napsanou soap operu z prostředí televizního zpravodajství, nebo realistické nastavení zrcadla dnešnímu americkému žurnalismu. Tak či tak, velice povedené a těším se, kam se to dál rozkročí. Po dvou sériích: kvalitativní laťka udržena na místě, seriál velice originálně těží z toho, že mají diváci většinu rozebíraných událostí v živé paměti a ocitají se tak ve velice netypické a opojné situaci, kdy vědí předem více, než všichni ti mediální profíci dohromady (viz zlehčování ropné krize BP, prezidentské volby, hnutí Occupy Wall Street, apod.). Platí však i původní výtka - na můj vkus do téhle mistrovské fresky o tom, jak by měl vypadat moderní žurnalismus v praxi, prosáklo příliš mnoho cukrkandlu. 80%(22.11.2013)

• - Televizní stanice ACN, kde se odehrává děj seriálu, je fiktivní, ale události pokryté ve zpravodajství, jak je výbuch ropné plošiny BP, zabití Usámy bin Ládina, postřelení americké kongresmanky Gabrielle Giffords apod., jsou skutečné. (Hroozley)

• - Po natočení druhé epizody druhé série si Aaron Sorkin uvědomil, že způsob, jakým se děj v těchto epizodách vyvíjel, by později působil problémy, a tak se tyto epizody se natáčely znovu. To je důvod, proč má druhá série o epizodu méně než série první. (Coleator)

• - Text, který si moderátor Will McAvoy (Jeff Daniels) pobrukuje v 1. epizodě 2. série s názvem "First Thing We Do, Let's Kill All The Lawyers", je z písně "Friday" od zpěvačky Rebeccy Black. (maseer2)