Reklama

Reklama

Newsroom

(seriál)
  • USA The Newsroom (více)
Trailer 7
Drama
USA, (2012–2014), 23 h 47 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Aaron Sorkin

Hrají:

Jeff Daniels, Emily Mortimer, John Gallagher Jr., Alison Pill, Thomas Sadoski, Dev Patel, Thomas Matthews, Olivia Munn, Sam Waterston (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(25)

Obsahy(1)

HBO uvádí nový dramatický seriál, jehož autorem je Aaron Sorkin (Sociální síť). Inteligentní, aktuální, vtipný a zábavný Newsroom nahlíží do zákulisí fiktivní zpravodajské televizní stanice ACN Network. Soustřeďuje pozornost na život před i za kamerou jejího sarkastického moderátora (Jeff Daniels), nové vedoucí produkce (Emily Mortimerová), ostatních zaměstnanců (John Gallagher Jr., Alison Pillová, Thomas Sadoski, Olivia Munnová, Dev Patel,...) a jejich šéfa (Sam Waterston). Zvládnutím hektického prvního společného dne, který vyvrcholí horkou zprávou o výbuchu vrtné plošiny BP v Mexickém zálivu, se tento tým vydává na upřímně míněnou donkichotskou misi - chtějí dělat dobré zpravodajství navzdory všem firemním, obchodním i svým vlastním potížím.

HBO uvádí devět zbrusu nových dílů nadšeně přijatého seriálu Aarona Sorkina. Inteligentní, aktuální, chytře provokativní a zábavné drama Newsroom nahlíží do zákulisí úspěšného zpravodajského pořadu fiktivní kabelové televize Atlantis Cable News (ACN). Zaměřuje se na život před i za kamerou, hlavními postavami jsou jízlivý moderátor (Jeff Daniels), výkonná produkční (Emily Mortimerová), zaměstnanci redakce (John Gallagher, Jr., Alison Pillová, Thomas Sadoski, Olivia Munnová, Dev Patel a další), šéf zpravodajství (Sam Waterston) a generální ředitelka mateřské společnosti (Jane Fondová). Druhá řada seriálu se odehrává pět dní před volbami 2012 a připomene četné události z let 2011 a 2012. Jedna z hlavních dějových linií se zaobírá žalobou na protiprávní propuštění podanou zaměstnancem, který údajně zfalšoval zprávu o podezřelém útoku amerického bezpilotního letadla. Zatímco vycházejí najevo důvody a důsledky procesu, tým Newsroomu pokračuje ve své donkichotské misi - ve snaze dělat poctivé zprávy navzdory korporátním a ekonomickým problémům i jejich propleteným osobním vztahům. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (73)

Trailer 7

Recenze (293)

Matty 

všechny recenze uživatele

Domníval jsem se, že z idealismu, jakým je Newsroom prostoupen, už ambicióznější americká filmová a televizní produkce vyrostla, ale vzhledem k vypilovaným, na vteřinu přesně načasovaným slovním výměnám (kamerové tanečky mezi několika herci, předávajícími si slovo v jedné místnosti, jsou úchvatné), sympatickým postavám (v týmu příznačně není jediný záporák, zlý jsou ti, kteří mají v rukou moc a peníze) a neodolatelnému, třebaže utopickému modelu zásadně na faktech založeného zpravodajství (jestli tímhle Sorkin přiměje jediného diváka začít zpravodajství vnímat kritičtěji, splnil svou misi), ani nemohu napsat, že by mi kdovíjak vadil – přesto druhou sérii nebudu vyhlížet zdaleka tak dychtivě jako nikdy nerealizovanou druhou sérii Studia 60. Omlouvám se za prasácky dlouhé souvětí s mnoha závorkami, ale takhle nějak jsou v Newsroomu řešeny výše zmíněné a mnou z celého seriálu nejvíce obdivované dialogové štafety. 80% ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Novinářský idealismus a boj za jeho čistší morálku, je ve své ‚dušínovské‘ poloze na hranici úsměvnosti, což bohudík vrací do vod reality osobní polohy zúčastněných, kteří prostě jednají a mluví jako obyčejní lidé. Kdybych chtěl psát příběhy, chtěl bych to umět jako Aaron Sorkin. Vzdělávací lekce v oblasti americké politiky jako bonus. Seriálová událost roku (která mě málem díky své relativně tiché kampani minula). ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Jednou za čas se stane, že si člověk zamiluje nějaký film. Mně se stalo, že jsem si nedávno zamiloval všech deset dílů tohohle skvělého seriálu. Je to po všech stránkách vypilovaný příběh sympatické partičky tvořící své vysněné zpravodajství. TV stanice je sice fiktivní, ale jednotlivé díly kopírují skutečné události. Možná trošku idealisticky ale naprosto uvěřitelně, s mnoha strhujícími momenty .... Scénáristická hvězda Aarona Sorkina září opravdu naplno a já jsem si musel poopravit žebříček nejoblíbenějších seriálů .... ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Pilot: HBO zase válí a Aaron Sorkin opět píchá do amerického vosího hnízda. Na něco takového jsem čekala, na něco, kde otevřeně řeknou, že většina diváků je hloupých a současné komerční televizní zpravodajství jejich hloupost ještě podporuje tím, že jim podává povrchní informace. A ano, skutečně seriózní zpravodajství jdoucí hluboko pod povrch nemůže mít prostě v tomhle povrchním světě slušnou sledovanost, ale přesto by bylo krásné, kdyby se našlo více lidí odhodlaných dělat kvalitní práci. Úvodní monolog v podání skvělého Jeffa Danielse o tom, proč už není Amerika nejlepší zemí, je tak dokonalý, že jsem při něm skoro zapomněla dýchat. První díl sice má sem tam slabší místo, hlavně když se točí okolo vztahů mezi členy nově se rodícího zpravodajského týmu, ale i tak říkám WOW. Pilot - 90% Po 3. dílu dávám seriálu 5*, protože tohle je zkrátka nářez. / Po 5. dílu seriál zařazuji do své seriálové topky. To myslím nepotřebuje většího komentáře. ;-) / První série skončila a já našla novou seriálovou lásku. Geniální, brilantní, vtipné, trefné, dojemné... v případě The Newsroom by byla škoda šetřit superlativy. A mimochodem... dlouhá léta jsem čekala, až se ve filmu či seriálu objeví postava, s níž se naprosto ztotožňuji, takové moje televizní alter ego... nakonec jsem se dočkala. Wille, budeš mi chybět, ale uvidíme se zase za rok. Mezitím se budu bít za dobrou věc, pokoušet se lidi civilizovat a hýřit sarkastickými hláškami místo tebe. ;-) Aarone Sorkine, děkuji ti za to, že možná některým lidem tímhle úžasným dílem otevřeš oči. Bude jich jen hrstka, ale svět těch pár "větších bláznů" potřebuje. 1. série - 100% --- 2. série: Po trochu pomalejším rozjezdu nabral Newsroom neuvěřitelné grády a v druhé půlce sezóny jsem už většinou jen civěla na dění s otevřenou pusou, či se nekontrolovaně smála při sofistikovaných vtípcích a opět brilantních sorkinovských slovních výměnách. Druhá řada už předpokládá, že se divák slušně orientuje v americké politice a prezidentskou kampaň i volby si tak bude užívat se vším všudy. A příběh operace Genoa, který v průběhu vysílání získal kvůli útokům chemickými zbraněmi v Sýrii další rozměr, skvěle orámoval celou řadu a vnesl do života zpravodajské redakce spoustu napětí. A to finále! 2. série - 100% Poslední dva díly třetí série jsem probrečela. Nejen kvůli dění v nich, ale i kvůli tomu, že jeden z nejlepších seriálů končí. Sorkine, ať ty tvoje následující filmy stojí za to, když už jsi kvůli nim seknul s takovouhle brilantní záležitostí. 3. série - 100% Nejoblíbenější postava: Will McAvoy (Jeff Daniels) -- "There was a time when journalism wasn't a career, it was a calling." ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Danielsův trefný monolog o Americe v samotném úvodu první části mě nadchnul, ale pak bylo jenom hůř. Sice oceňuji, že se seriál nepodbízí průměrnému divákovi, že Jeff Daniels před kamerou, při prezentaci čerstvých zpráv, je až mrazivě přesný a charismatický, ale skrze tu hráz ZHUSTA PŘEKRÝVANÝCH BANÁLNÍCH DIALOGŮ a přehrávané emoce většiny zúčastněných si seriál nenašel místo v mém srdci. ()

Galerie (255)

Zajímavosti (8)

  • Po natočení druhé epizody druhé série si Aaron Sorkin uvědomil, že způsob, jakým se děj v těchto epizodách vyvíjel, by později působil problémy, a tak se tyto epizody se natáčely znovu. To je důvod, proč má druhá série o epizodu méně než série první. (Coleator)
  • Okrem postavy Chrisa Chalkiho, ktorá sa volá Gary Cooper, nesú mená amerických hercov 20. storočia aj postavy Thomasa Sadoskiho (Don Keefer) a Johna Gallaghera Jr. (Jim Harper). (-Knight-)
  • Zkratka fiktivní televizní stanice ACN znamená "Atlantic Cable News". (Hroozley)

Související novinky

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network…

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

24.09.2013

65. ročník udělování cen Emmy, o nichž rozhodují členové The Academy of Television Arts and Sciences, nepřineslo žádné velké překvapení. Cenu za nejlepší dramatický seriál si konečně (a zaslouženě)…

Reklama

Reklama