Newsroom (TV seriál)

The Newsroom

More As This Story Develops

(pracovní název)

USA, 2012 - 2014, 23 h 47 min (Minutáž: 47–72 min)

Jeff Daniels, Emily Mortimer, John Gallagher Jr., Alison Pill, Thomas Sadoski, Dev Patel, Olivia Munn, Sam Waterston, Chris Chalk, Margaret Judson, Adina Porter, Wynn Everett, Chris Messina, David Harbour, Kelen Coleman, Jane Fonda, Chasty Ballesteros, Marcia Gay Harden, Hamish Linklater, Grace Gummer, Hope Davis, Terry Crews, Constance Zimmer, David Krumholtz, Jon Tenney, Stephen McKinley Henderson, Aya Cash, Salli Richardson-Whitfield, Michael Carbonaro, Patrick Fabian, Natalie Morales, Scott Alan Smith, Ned Vaughn, Paul Schneider, Jason Butler Harner, Jesse Eisenberg, Philip Baker Hall, Matt Long, Kathryn Hahn, Adam Arkin, Jake McDorman, Stephen Root, Frank Wood, Lauren Tom, Eve Gordon, Saemi Nakamura, John Walcutt, Maria Dizzia, Melanie Papalia, John DiMaggio, Don McManus, Marshall Bell, Megan Park, Ricky Mabe, Kristin Carey, Phil Austin, Dean Cameron, Briana Venskus, Tristin Mays, Alison Becker, Dio Johnson, Christina Kirk, Damon Gupton, Julia Cho, Briana Cuoco, Merle Dandridge, Brian Huskey, Kenneth Choi, Kat Dennings, Paul Lieberstein, Jimmi Simpson, Mary McCormack, Amy Holland Pennell, Paul Willson, Bruno Amato, Chase Kim, Shelley Robertson, Cherie Daly, Elizabeth Marvel, Bryan Casserly, Corey Sorenson, Rene Gube, Dominic Matteucci, Tehmina Sunny, Riley Voelkel, Nick Gehlfuss, Paul Greene, JD Cullum, Chuma Gault, Brian Howe, Jeff Corbett, Saidah Arrika Ekulona, Clea DuVall, Benjamin Koldyke, Kevin Rankin, Jon Bass, Darren Whitfield, Anna Khaja, Frank Cermak Jr., Shaun Brown, Norma Maldonado, B. J. Novak, Cornell Womack, Sarah Scott Davis, Marque Richardson, Sarah Benoit, Irina Lavrentěva, Mia Barron, Tara Summers, Ntare Guma Mbaho Mwine, Ashton Moio, Maho Honda, Santana Dempsey, A Leslie Kies, Cameron Gharaee, Lindsey Kraft, Missy Yager, Deborah Strang, Jordana Capra, Graham Sibley, Angela Fornero, Amy Anderson, Alexander Bedria, Corinne Kingsbury

Pilot délky (a řemeslných kvalit) kratšího celovečeráku byl dobře napsaný, perfektně roztempovaný a skvěle představil podstatnou část osazenstva nového týmu démonicky cílevědomého novináře Willa McAvoye. Hluboké a inspirativní myšelnky a dialogové výměny jsou však často povážlivě silně nasáklé melodramatem, místy až patosem, který se bije s greengrasovskou ruční kamerou, o to, jestli má jít o skvěle napsanou soap operu z prostředí televizního zpravodajství, nebo realistické nastavení zrcadla dnešnímu americkému žurnalismu. Tak či tak, velice povedené a těším se, kam se to dál rozkročí. Po dvou sériích: kvalitativní laťka udržena na místě, seriál velice originálně těží z toho, že mají diváci většinu rozebíraných událostí v živé paměti a ocitají se tak ve velice netypické a opojné situaci, kdy vědí předem více, než všichni ti mediální profíci dohromady (viz zlehčování ropné krize BP, prezidentské volby, hnutí Occupy Wall Street, apod.). Platí však i původní výtka - na můj vkus do téhle mistrovské fresky o tom, jak by měl vypadat moderní žurnalismus v praxi, prosáklo příliš mnoho cukrkandlu. 80%(22.11.2013)

Sénář, děj, herci, to všechno má grády a skutečně se cejtim jako ve studiu a připadám si šťastná a důležitá, že toho můžu bejt součástí, ale pak nastoupí ta úděsná kamera, která z toho všeho nadělá amatérskou reality show, do toho občas až příliš emotivní scény, který tak trochu shazujou genialitu a potenciál celýho seriálu.(21.3.2013)

Pecka? Po 4tém díle hodnocení rozhodně nechávám a jen jsem se ujistil v tom, že se jedná o špičkově zpracovaný seriál z novinářské branže. Myslel jsem, že 4tý díl už byl vrchol..ale co přinesl pátý díl, opravdu síla, v tom správném slova smyslu. První série byla jedním slovem parádní! Druhá série byla snad ještě našlapanější, už se nemůžu dočkat dalšího nášupu. První díl třetí a finální řady naprosto dechberoucí :) druhý díl naprostý masox, jak je možné udržet si takovou neskutečnou úroveň.(30.7.2012)

Zejména na první sérii mi vadila názorová nestrannost tohoto seriálu v poměrně citlivých otázkách, respektive její absence. Asi to jinak nešlo, ale pokud mám brát nějakou postavu jako klaďáka a hrozně s ním nesouhlasím, a tyto postavy utírají jiné postavy, jakože záporaky, se kterými souhlasím, obtížně se mi to sleduje. Ve druhé a třetí sérii už to bylo v tomto směru lepší a celý děj se obracel do zajímavějších rovin. Málokterý seriál se ustavičně zlepšuje. Ačkoliv jde řemeslně o dobře zvládnutou práci, otravovaly mě i další věci, typu nemístná vyhrocenost některých témat (již jinými zmíněný fakt, že pokud jedna stanice odvysílá tu samou reportáž o třicet sekund dřív, změní to snad svět, či co) a otravné vnucování toho, co je důležité a co ne. Či jen jednoduché zneužívání silných témat a událostí vytažených z reálného světa, kterým tvůrci nepřidali nic moc navíc krom primitivních romantických linií zúčastněných postav.(6.7.2015)

Neveril som, že ma ešte nejaký seriál prinúti prehodnotiť zoznam mojich naj seriálov. Lenže druhá séria Newsroomu je perfektná (prvú som nevidel). Skvelá práca s dávkovaním informácii a úžasná dramaturgia vytvárajú zimomriavkové napätie. Plus sympatické postavy... Ostáva veriť, že takto zanietení, skutočnú pravdu hľadajúci a v dobro veriaci novinári naozaj existujú... Tretia séria potvrdzuje, že je to fakt skvelý seriál...(21.9.2016)

• - Budova AWM je ve skutečnosti mrakodrap Bank of America Tower, který byla v roce 2013 třetí nejvyšší budovou v New Yorku. (Coleator)

• - Okrem postavy Chrisa Chalkiho, ktorá sa volá Gary Cooper, nesú mená amerických hercov 20. storočia aj postavy Thomasa Sadoskiho (Don Keefer) a Johna Gallaghera Jr. (Jim Harper). (-Knight-)

• - Zkratka fiktivní televizní stanice ACN znamená "Atlantic Cable News". (Hroozley)