Thor: Ragnarok

• USA Thor: Ragnarok (více)

Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok - zkázu svého domova a konec asgardské civilizace - který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela. Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers - neuvěřitelnému Hulkovi. (Falcon)

spoock

Zabavna rachanda, sice to 80. tema mi tam krapet kolidovalo s vizualem, ktery moc osmdesatkovy nebyl, ale parada. Asi nejlepsi Thor, ktery zatim Marvel zbastlil. Dokonce i zaporacka nebyla nejtragictejsi, byt byla dvourozmerne napsana. ()

rashaverak

Byla to cista parodie a moc casto jsem se nezasmal. Marvel filmy jsou jako pres kopirak i pres snahu tomu zabranit, ktera spociva v tlaceni na pilu, v kazdem dalsim filmu o trochu vice, at uz tu humornou nebo ratingovou. ()

Cannonball

Zabavny, to urcite ale aj priemerny. Kym DC sa snazi vybudovat zaklady vyrobu penazi Marvel to uz ma. Lenze od Ant-Mana je to taky “Marvelovsky gíč” vizualne skoro bezchybne, dobry herci, vlastna parodia ale v zasade na jedno kopyto bez vlastnej identity. Manufakturna vyroba penazi. ()

Plaque

Keď sa Marvel neberie príliš vážne, dokáže urobiť veľmi podarené veci a Tórov Ragnar(ok) je jednou z nich. Zaujímavý vizuál, luxusná bad hrdinka, ale najmä skvelé hlášky z toho robia perfektnú akčnú komédiu, ktorú bolo radosť sledovať. Za mňa luxusné 3,5* a ozajstná spokojnosť. ()

Crytic

Akce a legrace - o tom mají komiksy být a o tom je i tenhle (pro mě zatím s přehledem nejlepší) díl Thora. Celou stopáž filmu jsem se královsky bavil. Scénář je snad napsán výhradně ze samých hlášek. Chris Hemsworth v roli Thora byl jako vždy super, Jeff Goldblum jako roztěkaný šílený světovládce byl k popukání a pro Olgu Lounovou byla bohyně smrti Hela životní rolí. ()

dud

U prvního Thora jsem se královsky bavil, dvojka mě celkem zklamala, ale Ragnarok to bohatě vynahrazuje. Jede na stejném vajbu jako jednička, jen do toho přihazuje duhovou šílenost Waititiho, bere se ještě míň vážně a je to neskutečná zábava. Smršť vtipných, jednoduchých a přesto chytrých dialogů, skvělí herci i postavy a děj odsýpající bez jakýchkoliv zaškobrtnutí. Jak tu někdo psal, Ragnarok se svým tónem hodně podobá i Strážcům galaxie, kteří před lety vtrhli do Marvelovského universa a vklínili se do sypačky seriózních Avengers filmů, které svou strojovou kvalitou bez duše začínaly nudit. To samé dokázal znova konečně i Ragnarok. Taková malá revoluce, jen se nepodařilo natisknout dost letáků, no. ()

x_ander

V rámci marvelovek jsme sice zase nedostali až tak jiný film, jako slibovaly trailery, ale přesto je třetí Thor pecka. Bez problému převyšuje první dva díly, on je ale i lepší než velká část dalších marvelovek. Ladění do sedmdesátkové sci-fi se povedlo a ačkoliv je mimóznost některých postav občas za čárou (Golblum), tohle vesmírné dobrodružství se mi moc líbilo a třeba druhé Strážce galaxie si maže na chleba. Taika Waititi je borec a další komiksovku bych si od něj nechal líbit. ()

kuzelz

Režisér Taika Waititi pojal Thora zcela jinak. Je zde jasně vidět, že šlo tvůrcům o přiblížení se divákovi, a tak se nový Thor podobá spíše Strážcům galaxie. Odvolává se na ně nejen humorem, ale i podobně laděným stylem atmosféry science-fiction z 80. lech. Autoři se pravděpodobně snažili o to, aby každý odcházel z kina s úsměvem na tváři. Přemíra vtipů však lehce ubírá na kvalitě. ()

Vasyl

Nedovedl jsem si představit, že se dají zachraňovat vesmíry aji ve vyloženě komediálním filmu. Ale jde to, funguje to a líbí se to. Dalo by se namítnout, že se tím vtipným výsledkem celej Thor a ta "mytologie" okolo trochu pokurvil, ale jebat. Hulk s kameňákem a Goldblumem jsou boží a Cate vypadá jak výstavní třicítka, takže velká spokojenost. ()

dudo24

Po prvom pozretí som bol dosť naštvaný, že sa film neuberal serióznou cestou ale bol to absolútny komediálny a parodický úlet. Akonáhle som ale akceptoval tento fakt, pozrel som si to druhý krát a musím povedať, že to naozaj stálo za to. Fakt sa mi nepáči rozhodnutie ísť touto cestou ale čo narobím. Môžem si to jedine naplno užiť. ()

jack_scott

Nejlepší - rozhodně nejzábavnější - Thor všech dob, možná i nejzábavnější Marvelovka vůbec. Velká spokojenost. 91%. ()

Spielbergo

Nejlepší je na film koukat bez přečtení jakýchkoli popisů, hlavně toho hlavního, nechutně spoileroidního od Falcona. Rozhodně nejlepší thorovka a jedna z nejlepších marvelovek. Skvělá akce, neošoupaný a docela originální děj, který se sice točí kolem zkázy Asgardu, ale na Asgardu se do konce téměř neohřejeme (doslova). Naprosto geniální elektro soundtrack vše hází do úžasné hravosti videoher 80. a 90. let a třešničkou na vynikajícím dortu je Jeff Goldblum, který si zde neskutečně užívá každou vteřinu na plátně (a je to na něm zatraceně vidět!). Člověk chvílemi doslova čeká, že odněkud zpoza rohu ještě vyskočí některý ze Strážců galaxie, aby iluze bláznivé jízdy byla dokonalá. ()

Facerr

Lepší, než předchozí Thor, minimálně vtipnější. Právě to, že se Thor nebere tak vážně z toho dělá výbornou podívanou, u který jsem se bavil. Trochu mě mrzelo, že nedostal víc prostoru Strange, ale i tak jsem si vystačil se Zlatovláskou a zelenáčem:) ()

jemine odpad!

Otřesné. Nic než komerční a řvavě kýčovitý filmový exkrement. Dystopická sci-fi se mnohokrát otřela o téma stupidizace populace, ale pokud se nemýlím, ani jednou v dějinách celého tohoto druhu literatury nikoho nenapadlo, že lidé tomuto procesu propadnou s nadšením, aktivně jej budou vyhledávat, a dokonce si zaplatí za možnost, že budou moci stát v multikinech s kbelíkem předraženého popcornu v rukou a těšit se na chvíli, kdy jim proud hýbajících se barevných obrázků začne rozpouštět šedou kůru mozkovou. Marvell vsadil na lidovou zábavu, ať už onen termín znamená cokoliv, nepokouší se tedy v zájmu tržeb o okořenění svých produktů jediným náznakem myšlenky; hrne na diváky tsunami barev a zvuků poskládaných do čehosi, co lze z nedostatku vhodnějších výrazů nazvat příběhem. S tímto receptem ale nelze pokračovat do nekonečna. Díly série o Thorovi jsou stále akčnější, pouťovější, šablonovitější a bezmyšlenkovitější. Jsou hloupé a lacině podbízivé. Nikdo od nich nechce ani v náznacích žádné intelektuální poselství, ale co je moc, je příliš… To, co snese papír, film nemusí, a Ragnarok o tom přináší přehršel důkazů. Řada dobrých herců zjistila, že nemá co hrát. Z Cate Blanchettové je podivně se pitvořící parohatá káča, což je výsledkem pokusu vyhlížet v každém okamžiku strašlivě a krutě, Karl Urban hraje nesmírně mizerně figurku, jež mohla být spíše obsazena nahnilou dýní a Chris Hemsworth a Tom Hiddleston se pokoušejí o zvládnutí rolí, napsané podle všeho pro Kašpárka a Šmidru. Nevím, kde autoři scénáře brali informace o Ásgardu a vůbec o celé severské mytologii, ale podle vzoru pejska a kočičky z nich uvařili dort, po jehož pozření by zvracel i ghúl. Už jen fakt, že Ásgard střeží černoch v nerezovém brnění, hovoří za vše; pokérovaná snědá míšenka s alkoholickými sklony v roli nordické valkýry je jen třešničkou na dortu. Nu, a Hulk, usazený v této mentálním hnojišti jako dementní Budha na steroidech, už jen dotváří celý obraz zmaru a duševní chudoby. ()

FAUST666

No původně jsem chtěl dát za 4 ale bitky za znění Immigrant Song a Des and Troy si zaslouží za 5 :-) První díl který se netváří vážně. Super ! ()

Aywes

Vybroušená popcornovka, která se vám svou nenuceností dostane pod kůži. Bavil jsem se. Prostě další Marvelovka, která v kvalitě nepolevuje. Po předešlém dílu se jedná o nadmíru kvalitní záležitost. Doporučuji. ()

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (více)

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

17.07.2022

Uběhl první týden od uvedení novinky Marvelu Thor: Láska jako hrom, což znamená zhodnocování jeho trvanlivosti u publika. A to není vůbec jednoznačné. Lord (tedy bůh) hromu za první víkend… (více)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

17.01.2020

Zpráva, která nejspíš nikoho, kdo sleduje dění okolo Lucasfilmu, Star Wars i režiséra Taiki Waititiho, nepřekvapí. Disney teď totiž talentovanému filmaři nabídlo možnost natočit si vlastní Star Wars… (více)