Labyrint

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
Česko, (2015–2018), 20 h 24 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jiří Strach

Scénář:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Série(3) / Epizody(21)

Nález těla krajského politika Karase, kterého vrah zabil v duchu středověkých mučících praktik a tělo pečlivě naaranžoval v podivné scéně, rozpoutá policejní honbu za sadistickým pachatelem. Ten staví vyšetřovacímu týmu do cesty složitou sérii vražd, které svojí krutou obřadností otřásají místním regionem i samotnými kriminalisty.
Kořeny složitého případu sahají až k vraždě mladé dívky ze Slovenska, která zemřela podobně záhadným způsobem jako Karas. Případu se tak ujímá tým s dvojicí zdánlivě nesourodých vyšetřovatelů. Jsou jimi kriminalista Michal Remeš (Jiří Langmajer), negativně ovlivněný ne příliš stabilním soukromým životem, a Tamara Berkyová (Zuzana Kanócz), policistka z Bratislavy trpící absencí schopnosti komunikovat se svým okolím bez předpojatosti a předsudků.
Na konci sérií vražd, loupeží a naaranžovaných nehod najdou policisté cestu na konec „labyrintu" a uvěří naději na dopadení pachatele. Důležitou pomocí je jim paradoxně také obraz Hieronyma Bosche Poslední soud, kterým se pachatel v provedení svých krutých činů nechává zjevně inspirovat. (Česká televize)

Claude Speed

Není pro mě úplně zcela běžné, že bych u něčeho, co vyprodukovala tahle země dával tak vysoké hodnocení, protože jsem ve svém okolím známý tím, že naší audiovizuální tvorbou vyloženě pohrdám, V tomto případě však musím svůj postoj změnit, protože jde zřejmě o jednu z nejlepších kriminálek, s jakou tahle země kdy přišla a rozhodně nejlepší seriál posledních let. Konečně někdo vzal svý koule do hrsti! Strach se toho nebál a konečně udělal kriminálku, ve které se detektivové nehoní za smažkama z ulice a řeší opravdu něco nevšedního. Langmajer se svým charisma v pohodě přečůral své kolegy z New Yorku i Las Vegas (ne, na Horatia nemá nikdo), a jeho kolegové nejsou žabaři, kteří by mu dělali křoví, jak je u tohoto žánru zvykem. Zuzana Kanócz už sice není středobodem vesmíru, ale tady to zahrála v plné nahotě se vší parádou. Ani ta hudba nakonec není takový průser.. Závěrečné rozuzlení se taky vymyká klišé a hlavně mi vy erudovaní frajeři neříkejte, že jste už od začátku věděli, jak to skončí! ()

Ergon

Tajemný až děsivý příběh sériových vražd z Moravy, což vnímám jako příjemnou změnu oproti okoukaným pražským ulicím. Jsem rád, že filmaři si čím dál více všímají i jiných lokalit, než jen naší stověžaté. Labyrint je příběh o kruté a pečlivě (několik let) plánované pomstě inspirované obrazem od Hieronyma Bosche, Poslední soud, tudíž je děj protkán záhadami, mystikou, vírou a symbolikou, aneb minulost vyplouvá na povrch a dostihne každého a tady se hlásí o slovo obzvlášť hlasitě, krutě a šíleně. ()

Psycho.R

Strach mi definitivně potvrdil, že je jedním ze dvou nejlepších českých režisérů. Příběh je nabušenej, nepředvídatelnej, vždycky když jsem si už myslel, že něco vím nebo se stane a já už se budu nudit, přišel zvrat. Langmajer je neskutečně charismatickej, sice mi moc do své role neseděla nejvyšší záporná postava, ale to bude dáno tím, že tuto osobu mám spojenou s naprosto jinýma charakterníma rolema. Majera nemusím už ze zvyku, ale Donutil, Němec, Dlouhý jsou další esa v celý plejádě známejch tváří. Seriál, který popírá klasický mainstream a jde si svou cestou. Jediné, co mi moc nesedlo je přílišné vyžívání v brutalitě, ale to je můj osobní problém, protože pro hloubku příběhu to prospěšné bylo. Takže 95%. ČT jede! ()

Forty-

No rok 2015 priniesol dve veľmi slušné české krimi - Mamon a Labyrint. Divákovi hrá do karát, že sú dosť rozdielne a stojí za to vidieť obidva. Zatiaľ čo Mamon sa snaži prezentovať dizajnovú Prahu, tak Labyrint nám ponúkne o niečo strohejšie prostredie Brna a okolitích dedín s ľahkým nahliadnutím do slovenskej Bratislavy. Federálne vyšetrovanie je celkovo veľmi príjemné, i keď u nás to nie je nič nové - seriály typu Bron takéto spolupráce poslednú dobu dosť spopularizovali. Príbeh Labyrintu mi prišiel o niečo premyslenejší a rozhodne napínavejší ako v Mamone, mystická stránka tomu dodávala super šrmnc, ale posledné dva diely priniesli pár príbehových kixov a nemohol som sa ubrániť pocitu, že to bolo tak nejak narýchlo odfláknuté. Langmajer patrí rozhodne k tomu naj čo na CZ scéne nájdeme, zahral to na jedničku. Ostatné herecké výkony boli stále nadpriemerné, i keď Donutilovu postavu by som kľudne škrtol, vôbec to tam nič nepridávalo. No a čerešnička je, že toto je produkcia ČT, užitočne použité koncesionárske poplatky ;) ()

Dartdevil

Výborný televizní seriál, Strach je jednoznačně nejlepší současný televizní režisér. Škoda, že seriál ke konci trochu ztrácí tempo. Skvěle padnoucí hudba, což je u nás v dimenzi televizních seriálů něco nevídaného. ()

BaruM

Jiří Strach mě již minulými mysteriózními počiny přesvědčoval, jak velmi je schopný natočit něco nezvyklého na poměry české krimi. Labyrint je pro mě třešničkou na dortu. Těším se na plánované pokračování. ()

mogul01

Pěkné, moderně pojaté, což u nás nebývá zvykem akorát trochu překombinované a to je velká škoda. Na konci snad POZOR SPOILER nemuseli pozabíjet polovinu hlavních hrdinů a ještě tak divně. ()

bakeero

Na CZ poměry nadprůměrná mysteriózní krimi. S blížícím se finišem jde ale kvalita dolů. Zásah policejního komanda carmina burana snad nemohl být myšlený vážně. Ale celkově je to fajn. Jenom škoda, že ve světě frčely takovéhle seriály tak před 20 lety... ()

junglewar odpad!

Totálně zmatená zrůdnost. A hlavně, hlavně ta laciná a odporná a hlavně nikdy neutuchající hudba od Ondřeje Brzobohatého, která vás provází celých 50 minut seriálu.. Ten člověk to srazil na pododpad! ()

Oonika

Série 1 - 4* Skvělý seriál, po dlouhé době jsem se k němu vrátila a nemůžu ho dostat z hlavy! Série 2- 3* Bohužel slabší než první série. Nakonec to sice krásně vygradovalo, poslední díl byl bezkonkurenčně nejlepší, ale jako celek to bylo hrozně moc zamotané a nepřehledné. ()

bearmeedek

Opakováním první řady v televizi jsem se rozhodnul, že to taky zkusím. Jak bylo několikrát řečeno: na české poměry slušné, i když trochu nadnesené. Mohlo být kratší a údernější. Plus za to, že český policajt nedodržuje vždy předpisy, aby se někam propracoval. Oproti ostatním mě Zuzana Kanócz nevadila. ()

Inozuka odpad!

Ze začátku to bylo malinko úsměvné, po druhém dílu však marně lapám po dechu. Strach a Hudský viděli nějakou tu severskou krimi (že by Most? - je fakt náhoda, že slovenská kriminalistka jezdí ve starém emkovém bavoráku, když švédská kriminalistka jezdí ve starém porsche?) a řekli si, že to přece umí každý - stačí vzít pár klišovitých detektivů, brutální vraždy, mystiku a rozvětvený děj a je to doma. Ale ono to nefunguje, protože když dva dělají totéž, nemusí to totéž být ... z Labyrintu doslova sálá ta umělost a samoúčelnost, herci jsou toporní až hrůza a hudba (všudypřítomná) vůbec neladí s dějem. 77% zdejšího hodnocení je pak jen nepochopitelná rána do týla ... ()

cdome.82 odpad!

Seriál, pod kterým je jako spolupracovník podepsaná PČR a ve kterém se objevuje tolik poušení zákona ze strany policie - nejsem si jistý jestli je to záměr nebo jen tupá neznalost "spolupracovníků". Nicméně v tomto duchu toto dílo nelze hodnotit jinak, než "odpad". Pokud mají být tímto seriálem standardizovány bezdůvodné nájezdy na máničky, vyhrožování, náhodné zabití a další chuťovky, tak se obávám, že to místo Stracha měl točit Sequens a tímto dílem vtlouct do hlavy lidem, jak se mají, kurva, chovat před státní mocí. Edit: Taky popravy, který páchaj policejní důstojníci, WTF??? ()

Nix

Tak jsem si musel dát další počin pana Stracha. Tentokrát servíruje 3 série a konečně člověk si nemusí přát další díly. I když já bych si dal dalších sto sérií klidně. Pan Strach mne fakt baví. Nejen, že jsem nic podobného v českých vodách neviděl, ale způsobem jakým umí navodit strach ( asi proto má takové příjmení), tajemno a jak dokáže vyprávět příběh, je fakt super. První série navodila opravdu vysokou laťkou a byla perfektní ve všech směrech, neměl jsem s ničím problém. Kdyžto ale u druhé série bylo vše úplně jinak a bohužel to byla nuda na entou, hrozně táhlý, moc mi to do sebe nezapadalo a moc mne to nebavilo. Ale třetí série zase byla skvělá. Pravda, že ten začátek se táhl, ale potom už to jelo v těch správných kolejích. Jsou to opravdu originální příběhy a ty vraždy, to je fakt masakr. Opravdu je pan Strach borec a zaslouží si uznání protože takový mytologický thriller tady prostě nenajdete. Snad přijdou nějaké další počiny, byla by škoda skončit v tom nejlepším. ()

DavidWebb

Pilot: Je tomu čo vyčítať, k dokonalosti tomu iste mnoho chýba. Ničmenej, ja som chcel hlavne vyjadriť súhlas a spokojnosť s tým, že sa o podobné veci v tomto žánri aspoň niekto (CR, SR) snaží, čo je skvelá vec, a držím im palce aby sa postupne zlepšovali. ()

xylofonka

Nevím proč, ale jednoduše se mi nepodařilo nechat se vtáhnout do děje. Všechno je šablonovité, předvídatelné a už stokrát viděné, mnohdy bohužel mnohem lépe natočené. Po čtyřech dílech a čtyřech naprosto ztracených hodinách to vzdávám. Dvě hvězdičky jsou jen za ušlechtilou snahu natočit v Čechách detektivku s mysteriózním přesahem. S láskou vzpomínám na Ďáblovu lest a Ztracenou bránu. Strach by ale už neměl recyklovat sám sebe, to je pro talentovaného režiséra špatná vizitka. ()

JPO

Díky poslednímu dílu snižuji na 2. V poslední části jsem nevěřil nikomu ani slovo. A Donutil se celou dobu tvářil, že v tom jede taky. Říkám, stále tady v CZ nemá nikdo pořádný koule na seriál, který nás všechny posadí na zadky. ()

joelly01

Ja i Klenot jsme byli docela uchvaceni! "Labyrint" nam skoro dva tydny zprijemnoval vecery a toto delal opravdu kvalitne. Uz dlouho jsem zase nevidela Serial kdy bych na konci skoro kazdeho dilu poulila oci a desne touzila byt ditetem abych si mohla kousat nehty na rukou! Strach zabodoval a ja se raduji prevelice! Ceske serialy jdou! Jsou a bavi! Bavi i Klenota, ktery se radoval stejne jako ja! ()

RedRose

Neviděl jsem Ďáblovu lest ani Ztracenou bránu... Bylo mi to doporučeno, vzhledem k tomu, že poslední léta CZ/SK tvorbu celkem obcházím a byl jsem velice, ale opravdu velice překvapen !! Jiří Strach získal mou velkou pozornost a zpětně se určitě podívám i na dvě zmíněná díla... Labyrint mě chytil od prvního dílu a obzvlášť první sérii jsem fakt prožíval! Skvělá atmosféra, kterou sice trochu kazí ne, úplně dobře zvolená hudba, ale vše ostatní je na české poměry silně nadprůměrné! Od výborného castingu a hereckých výkonů (snad jen Donutil by asi zasloužil víc prostoru, než těch pár vět v kanceláři), přes propracovanost příběhových linek, kterých je opravdu hodně, ale nespadlo to do nečitelného chaosu. Trochu bych příběhu vytknul, že vrchol byl vice-méně na přelomu předposledního a posledního dílu a v tom posledním se vlastně jen uzavíralo, uklízelo a rekapitulovalo... Jinak opravdu nemám žádné velké výhrady a jsem nadšený! První sérii dám 84%! Měl jsem obavu, jak dopadne druhá série, protože překonat tu první, asi nebude jednoduché... Dopadlo to dobře! Druhá série je sice po všech stránkách o něco málo slabší, ale ne o moc a pořád to zůstává víc než průměrný seriál... Druhé sérii dám 78%! A těším se na sérii třetí... ()