PopStory (TV seriál)

Dokumentární / Hudební

Česko, 2016, 3 h 44 min (Minutáž: 56 min)

Jakub Skalický

Pavel Hlavatý

Jiří Štědroň, Josef Laufer, Helena Vondráčková, Eva Pilarová, Karel Štědrý, Josef Zíma, Karel Gott, Jiří Černý, Vladimír Dvořák (a.z.), Waldemar Matuška (a.z.), Ljuba Hermanová (a.z.), Jiří Šlitr (a.z.), Jiří Suchý, Ladislav Štaidl, Marta Kubišová, Václav Hybš, Hana Ulrychová, Petr Ulrych, Jan Rejžek, Pavel Bartoň, Bob Frídl (a.z.), Viktor Sodoma, Petr Janda, Michal Prokop, Hana Zagorová, Lucie Bílá, Petr Novotný (a.z.), Ján Lehotský, Marika Gombitová (a.z.), Laco Lučenič, Jožo Ráž, Miroslav Žbirka, Peter Nagy, Janek Ledecký, Petra Janů, Jiří Schelinger (a.z.), Jana Kratochvílová (vyp.), Iveta Bartošová (a.z.), Petr Sepéši (a.z.), Arnošt Pátek (a.z.), Petr Kotvald, Stanislav Hložek, Michaela Linková (a.z.), Vítězslav Vávra (a.z.), Stanislav Procházka ml. (a.z.), Michal David (a.z.), Pavel Horňák (a.z.), Markéta Muchová (a.z.), Dara Rolins, Richard Müller (a.z.), Michal Penk (a.z.), Sagvan Tofi (a.z.), Iva Jonášová (vyp.), Richard Adam, Vladimír Čech ml., Petr Rezek, Oldřich Říha, Ronny Marton (a.z.), Naďa Urbánková, Jiří Brabec (a.z.), Miloš Skalka, Valerie Čižmárová (a.z.), Helena Blehárová (a.z.), Václav Neckář, Jan Neckář, Karel Zich (a.z.), Lenka Filipová (a.z.), Marie Rottrová, Marika Gombitová, Jan Vala (a.z.), Pavel Orm, Petr Orm, Heidi Janků

Netančím, nemám rytmus, občas se ráda zakymácím, přesto mám k hudbě velmi silný vztah a i proto mi udělaly neskutečnou radost taneční "kreace" některých účinkujících, na jejichž tvorbě jsem (jako malé dítě) ujížděla a dle jejichž vzoru jsem se snažila o jakousi formu pseudotance... Pro mě pěkný dokument a zároveň připomínka hitů let minulých.(2.2.2018)

Dokument o nasi popove scene by mohl mit i dvacet dilu a presto by se do nej vse zajimaveho neveslo. Tento ctyrdilny cyklus je takove zakladni shrnuti, co se v nasem showbyznysu udalo od padesatych do cca devadesatych let minuleho stoleti. Spousta hudebnich ukazek, komentaru zasvecenych osob... Pro radoveho divaka dostacujici, spousta pisnicek me potesilo, i neco zajimaveho jsem se dozvedel. Mne se to libilo.(21.11.2016)

Mám podobné pořady jednoduše rád a je mi jedno jestli se zabývají mnou oblíbenějšímu rocku nebo normalizačním „céčka, sbírá céčka“. Ač tuzemský pop jistých let je hodně laciným zbožím, stejnak si troufnu tvrdit, že by si zasloužil hlubší sondu…..neříkám hned nový Bigbít, ale prostě obdělávané pole je tak široké, že každá minuta navíc by byla rozhodně k dobru. Každopádně díky i za těchto 200 minut…..protože „Sny o tygří lady často se mi zdály, když jsem jako dítě uměl dlouho spát“.(6.6.2018)

Komentář ředitelky rádia Wave Ivy Jonášové měl v sobě určitě pořádnou porci nadhledu, ale chápu, že pro každého to není to pravé. Já problém vidím spíš v tom, že pořad neobsáhnul dostatečně všechno, co mohl. Navíc mi dost chyběl komentář, co by propojil půlstoletí moderního popu s dneškem. Ale snad je to teprve první vlaštovka a někdo jiný zase naváže.(21.11.2016)

... co si budem povídat, český bigbít dostal teda od České televize před 18 lety propracovanější dokumentární sérii... Holt povrchnější hudba, povrchnější zpracování. A že já (jako magor do hudební historie v souvislostech) bych o hlubší pohled stál! No a taky ten koncept, způsob, jakým to rozdělili na čtyři díly, asi úplně nepobírám - však stejně to pokaždé začíná Chladilem a končí Lunetiky, tak jakýpak štráchy zase?(14.11.2016)