Malý Sheldon

• USA Young Sheldon (více)
USA, (2017–2024), 45 h 54 min (Minutáž: 18–22 min)

Iain Armitage, Zoe Perry, Lance Barber, Raegan Revord, Doc Farrow, Montana Jordan, Danielle Pinnock, Rex Linn, Valerie Mahaffey, Brian Stepanek, Melissa Tang (více)

Série(7) / Epizody(141)

Pro devítiletého Sheldona Coopera není snadné vyrůstat ve východním Texasu. Být největším géniem své generace, který vyniká v pokročilé matematice i vědě, totiž není vždycky výhodou, zvláště pak v zemi, kde mají svrchovanou pozici náboženství a fotbal. A zatímco se zranitelný, nadaný a poněkud naivní Sheldon vyrovnává se světem, jeho úplně obyčejná rodina musí najít způsob, jak se vyrovnat s ním. Jeho otec George se ze všech sil snaží uspět jako středoškolský fotbalový trenér i jako otec chlapce, kterému nerozumí. Sheldonova matka Mary zuřivě brání a opatruje svého syna ve městě, kam prostě nezapadá. Sheldonův starší bratr Georgie sice dělá na střední škole co může, ale je těžké být za frajera, když chodíte do stejné třídy se svým devítiletým bratrem. A nakonec je zde taky Sheldonova sestra, jeho dvojče Missy, jež někdy těžce nese, že se jejímu bratrovi dostává tolik pozornosti, ale zároveň je to jediný člověk, který může Sheldonovi spolehlivě říci pravdu. Během deseti let vysílání seriálu Teorie velkého třesku diváci poznali ikonického, výstředního a neobyčejného Sheldona Coopera. Tento komediální seriál nám skýtá příležitost nahlédnout do jeho dětství, kdy se vydává na svou nevinnou, ošemetnou a slibnou cestu k přerodu v muže, jímž se stane. (HBO Europe)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (93)

Druhé zázračné dítě a žhavé tipy pro plné rty (2021) (S04E16)

Príbeh: Sheldonova univerzita nájde Ďalšie výnimočné dieťa a je ním jeho odveká sokyňa Page. Tá mu ale namiesto nástupu znechutí jeho pohľad na školu. Marry potrebuje zmenu a chodí si pre rady do kaderníckeho salóna. Rodina sa o ňu bojí lebo začala znova používať šijací stroj. Prevedenie: Sheldonova prvá pusa bola na spadnutie. Ale nakoniec to schytali iba vlasy dobrosrdečnej Marry. 78% ()

Černá díra (2021) (S04E17)

Príbeh: Doktor Sturgis sa nanominuje na večeru ku Cooperovcom. Vytiahne teóriu mnohovesmíru a alternatívnych realít na základe toho, že je v blízkosti nestabilná laborka na výskum čiernych dier. Všetci členovia rodiny si predstavujú svoj vlastný alternatívny vesmír. Prevedenie: Mne osobne sa najviac páčila realita Missy s dvomi Sheldomni, ktorý to ani sami so sebou nedokázali vydržať. :) 76% ()

Zdivočelý svět nelineární dynamiky (2021) (S04E18)

Príbeh: Missy má zlomené srdiečko Marcusom. George sa to snaží napraviť ale akurát to všetko zhorší. Marry sa vracia po dlhom dni z práce a stavia sa priamo do stradu konfliktu. Missy uteká z domu spolu so Sheldonom a George zas uteká do Baru pred svojou manželkou. Prevedenie: Skalný fanúšikovia BBT vedia ako dopadol Sheldonov otec ale neviem či si seriál s tak vtipným kontextom dovolí ísť až na takú dramatickú hranu. Zatiaľ sa skôr dostávame do rodiny ako sociálna sonda. 87% ()

Nevyvedený večer a chaos sobeckých tužeb (2021) (S05E01)

Príbeh: Missy je so Sheldonom na úteku a sheldon je nútený počúvať jej opovrhnutie mužmi. George po hádke s Marry hladá útechu v bare kde natrafí na Brandu, ktorá sa v jeho spoločnosti cíti prekvapivo dobre. Georige má pokazené rande. Prevedenie: Hold už sa to muselo trocha skomplikovať len som čakal niekoho iného ako Brandu ale ak si vezmeme do úvahy look Sheldonovho otca asi nie je moc z čoho vyberať. 80% ()

Čmuchání za zády a obrat k ateismu (2021) (S05E02)

Príbeh: Na pastora Jeffa je toho veľa a tak hľadá výpomoc na nedeľnú školu. Nový kandidát sa ale Marry vôbec nepozdáva. George je pod drobnohľadom babičky, ktorá cti, že niečo nie je v poriadku. Sheldon vysvetľuje Missy výhody ateizmu. Prevedenie: Veľmi svieža časť. Páčil sa mi nový pastor a povedzme si úprimne. Ak by mne niekto vieru vykladal takto, možno by som nezanevrel na cirkev. Pretože sa ozaj snaží deťom priblížiť boha a nie trápne cirkevné hodnoty založené na majetku a poslušnosti. 90% ()

Potenciální energie a kořalka na lavičce v parku (2021) (S05E03)

Príbeh: Epizóda o nevyužitom potenciáli. Z jednej strany Georgie, ktorý si myslí, že nepotrebuje dokončiť školu a chce viac pracovať a na strane druhej doktor Sturgis, ktorý nevidí význam v pokračovaní svojej vedeckej kariéry. Obaja Sheldona vytáčajú a to je dobre. Prevedenie: Páči sa mi ako Georgieho rozhodnute pohne všetkým - vyhodia ho z domu, stratí prácu a nechá ho priateľka iba preto, že nevidí potenciál v dokončení štúdia. Seriál ma čoraz viac núti rozmýšľať. 85% ()

Láry fáry a tajná místnost (2021) (S05E04)

Príbeh: Babka sa snaží prevziať tajnú herňu za práčovňou ale jej nový priateľ s tým nie je moc stotožnený. Sheldon, Missy a Georgie sa musia naučiť prežiť vo svojich nových izbách. Prevedenie: Celkovo sa nám posúva univerzum tým, že každé dieťa prechádza určitou fázou samostatnosti. A to je dobre. Nebol to nijak extra vtipný diel ale mňa celkom bavil. 90% ()

Praní peněz a příval hormonů (2021) (S05E06)

Príbeh: Marry nechala Georgea samého s deťmi a ten sa angažuje vo všetkých smeroch. Sheldonovi radí v oblasti vedeckého teamu a Missy sa zas montuje do jej milostného života. Georgie je mimo jeho vplyvu lebo sa snaží pomôcť babke s práčovňou. Prevedenie: Celkom poučný diel v ktorom je otec postavený do roli v ktorej by nemal robiť nič aby nič nepokazil. Georgie a jeho podnikateľský duch, ktorý hraničí s genialitou. 78% ()

Úvod do inženýrství a kapka tužidla (2021) (S05E07)

Príbeh: Sme svedkami prvých Sheldonových krokov smerom k inžinierstvu, alebo teda skôr k tomu, čo ho na inžinierstve odradilo. Babka žiarli na svojho priateľa a jeho bývalú ženu. Prevedenie: Príjemné počuť opäť Howardov hlas a ešte lepšia bola postava profesora inžinierstva. Mne sa to celkom páčilo. 90% ()

Velekancléř a doupě hříchu (2021) (S05E08)

Príbeh: Sheldon sa dozvedá, že univerzita bude skresávať vedecké predmety a rozhodne sa proti tomu bojovať všetkými možnými aj nemožnými zbraňami. Marry sa dozvedá o Georgieho angažovaní sa v babkinej nelegálnej herni. Prevedenie: Sheldonova dejová linka ma maximálne nebavila a tá s hysterickou Marry bola viac menej do počtu. 60% ()

Šprajc a zvláštně hypnotický bohém (2021) (S05E09)

Príbeh: Missy dostane blok pri basebale a zrazu nevie nadhadzovať. Sheldon to od nej chytí a nevie vyriešiť rádoby jednoduché rovnice. Na každého z nich platí iný postup. George sa pokúša opraviť Berte rozpadajúci sa dom a pritom sa cíti nekomfortne. Prevedenie: Medzi Georgom a susedou je t už na spadnutie ale zrejme musí prísť ešte impulz z domu aby sa George odhodlal finálne podviesť svoju rodinu a samozrejme ženu. 87% ()

Drahá závada a sprostí ulejváci (2022) (S05E10)

Príbeh: Sheldon má medzeru v rozvrhu a tak s tým začne atakovať dekanku. Tá aby sa ho zbavila mu dá izbu na internáte, ktorú v záujme vedy a učenia poskytuje spolužiakom. Tí sa tam ale nechodia iba vzdelávať. Babka má v kasíne nového tichého spoločníka. Prevedenie: Sheldon je obľúbený v tom musí byť nijaký háčik. No nie? 80% ()

Noc jinde, rosnička a odporný zlozvyk (2022) (S05E11)

Príbeh: Pastor navrhne nocovanie v kostole s čím musí Marry nechcene súhlasiť. George sa snaží vyhnúť susedke a Georgie sa zas spozná so sexi kočkou v práčovni. Prevedenie: časť zameraná na vzťahy a George, ktorý má konečne impulz aby si začal so susedkou. Gorgie je smoliar spoznal ozaj krásne dievča ale celý vzťah začína stavať na klamstve tak je jasné, že o ňu onedlho príde. 82% ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

31.12.2017

Favreau a mladý Sheldon

Favreau a mladý Sheldon

16.03.2017

Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho… (více)