Sebevražedný oddíl

• Česko Sebevražedný oddíl 2 (více)

Režisér James Gunn uvádí akční dobrodružství superhrdinů Warner Bros. Pictures Sebevražedný oddíl, těšte se na partu nejdegenerovanějších delikventů světa DC, kteří umírají touhou zachránit svět. (Vertical Entertainment)

Ruut

Samozřejmě je to blbost, ale velice zábavná. K Deadpoolovi ale kousek chybí  a mohlo by to být o 15min kratší. ()

HAL

No je to velká paráda, rozhodně nejlepší DC film od druhého Batmana... až je fakt docela škoda že Gunn nebyl trochu odvážnější co do příběhu, s ambicioznější vizí a soudržnějším podáním mohl snad mířit do ještě vyšší ligy, mezi nejlepší superhero filmy vůbec. Takhle je to spíš akcí a gagy motivovaný sled scének, což je sice de facto standard většiny superhrdinských filmů, ale chybí tomu pak impakt... třeba právě onoho Dark Knighta. Ta akce a gagy jsou každopádně libová zábava, i postavy a jejich pošahané charaktery mě bavily moc a dovedu si se všemi představit pokračování - ale o to je lepší že se nebál i překvapit a odpravovat je. Konečně jsem měl pocit že jsou jednak na skutečně sebevražedné misi, a taky že jsou to vlastně docela dost zmrdi kteří si ten mnohaletý chládek zasloužili (Will Smith by takhle prostě nemohl fungovat). No ale o to větší škoda je pak že třeba ten anarchy ani-establishment motiv nedotáhli dál.   9/10 ()

liskam

Já už tomu DC nerozumím... X tý film z jejich vesmíru a po X tý naprosto jiný a opět nic moc funkční. To se nemůžou zakotvit v nějakém vypravěčském stylu a v tom svůj vesmír vybudovat...? Máme tu spousty funkčních komiksových adaptací.... temné Watchmeny nebo trilogie Batmana, nebo drsné The Boys, pak, retro Umbrella Academy, dnes už klasický barevný Marvel vesmír. Oni místo toho neustále zkouší nové a nové věci, které fungují sotva na 50%  Díky tomu je jejich vesmír více roztříštěný a nekonzistentní a stále, stále nejsou schopni pracovat se svými postavami. Jednu hvězdu dávám za Violu Davis a druhou za snahu Gunna.  Za mě 48% ()

mzss1

[40%] Další nový film, u kterého jsem rád, že jsem si ho pustil doma než na velkém plátně. Ani oddíl z r.2016 mi nepřišel bůh ví jak zázračný. Ale svým způsobem mě zabavil, nějaké ty klady jsem tam našel, tak solidní 3* jsem udělil. Tohle bylo teda o dost slabší. Já nevím, přidalo se Rko a hned je to peckou? Celé to bylo takové nezáživné, usekané, bez pořádného děje, gradace scén a chemií mezi postavami. Úvod je takový zmatený, pak se to trochu sladí, sem tam se pousměju nad nějakými vtípky, ale to je asi tak vše. Akční scény nejsou špatné, ale vůbec mě neoslnily a nezapamatoval jsem si z nich nic. Rkové převedení je docela slušné. Najde se tu dost krvavých scén s tím, že některé jsou spíš komicky vypadající než brutální, ale ok – tohle ještě beru. Chybí tomu i pořádná zápletka a záporné postavy. Nevím, ale obrovská chobotnice či velká hvězda nebo co to je s obřím okem – to mi nepřijde moc vhodné. Černý humor mám rád, ale zde to bylo takové celé uhozené, bez nápadu. Herecké obsazení to též moc nezachránilo, ale ani neurazilo. Idris Leba zde není moc výrazný, stejně tak jako Cena či Kinnaman. Margot Robbie mě zde určitě potěšila, škoda, že neměla více prostoru. Ta její akční, krvavá sekvence, jak zlikvidovala toho jejího „chlapa“ co si jí chtěl vzít včetně s jeho lidmi, byla snad nejlepší scénou tohoto slabého snímku. Sylvester Stallone tu hrál v podobě namluvení hlasu toho velkého žraloka. Takže mě zpočátku pobavilo slyšet jeho hlas. ;) Hudba – té jsem si nevšiml. Ještě tak ta první půlka filmu ušla, pak už jsem u toho skoro usínal, i když bylo celkem akční finále. Mohl bych to poslat víc do pekel, ale takto to musí stačit. Je mi to líto, nesedlo mi to. ()

DJ Obelix

Úchyl, který začínal pod Lloydem Kaufmanem v Tromě, dostal pořádný rozpočet a naprosto volnou ruku (zdravíme do Disney Marvelu). A díky bohu za to! Zdaleka nejzábavnější DCEU film, což tedy není žádný velký výkon, ale hlavně svébytný "R"kový popcorn se vším všudy. Osekat ho o zbytečných cca 30 minut a je to pět hvězd jak vyšitých. Takhle "jen" 4,5/5. Nom nom. ()

kingik

Zrodilo se comicsové ad absurdum. Nikoho tak nepřekvapí, že blonďatý sex symbol Harley Quinn nevyzpytatelně koketuje s novým nápadníkem, akční legenda Sylvester Stallone propůjčila svůj hlas bizarnímu a lidožravému stvoření jménem King Shark a že legrační lasička neumí plavat. Zbytek je nepopsatelně absurdní, šíleně zábavný a nemálo si tropí legraci na svůj vlastní účet. James Gunn vlil do pokračování novou krev, tou se ve filmu nešetří, a hlavně se jede v invenčním módu a zvesela. V podstatě  se první film ignoruje, výjimku tvoří zejména úvodní sekvence, kdy jsou na novou misi vysláni členové předchozího záchranného týmu Jai Courtney a Joel Kinnaman, ovšem přehršel reminiscencí na předchozí dějství opravdu nečekejte. Režisér je v obrovské formě  a chrlí  nápady, (nepří)četné hlášky a tuny gore. A mnohdy se staví  na odpor všemožným klišé. Naše hrdiny posílá do absurdních situací, v nichž si libuje a dokáže jim dát i pointu a nenadálý originální rozměr, navíc umí svěže a odvážně redukovat počty postav. Děj je jednoduchý. Jakási ostrovní země je pod nadvládou diktatury dvou mezulánů a těm je třeba zatnout tipec. A objeví se tajný vědecký projekt, který pochopitelně americká vláda zneužila. Margot Robbie už je tentokrát hlavní hvězdou filmu a umí náležitě  p(r)odat svoji psychopatii. A z nových akvizic zaujme takřka každý, nejvíc John Cena a jeho Peacemaker, neztratil se ani černý sympaťák Idris Elba, z těch méně  známých herců si svůj osobitý prostor získává David Dastmalchian jako vrhač "puntíků" s averzí k vlastní matce. A poté také digitální žraločí kreatura, která aspiruje na to nejšílenější, co je možné uzřít v áčkovém filmu. Dvojka je vyzrále šílenou podívanou, která zvládla režijní rošádu na jedničku, Margot Robbie dokonale poskytla hvězdnou záštitu a utržení z řetězu pokračování mimořádně prospělo. 10/10 ()

dr.horrible

Horribly beautiful mind of James Gunn nám prináša šokovanie mŕtvymi vtáčatkami, zlú choreografiu bojových scén, nulové napätie, ale tiež dokonalého hviezdneho záporáka, ktorý vytiahne úroveň každého detailu na ktorý sa prisaje (dizajn, obete, hlášky, finále, porážka). A tiež dve sympatické baby a jedna z nich je Margot. Neverím, že to hovorím, ale jej sólovka ma bavila viac. Niekedy aj feministický brak je viac, ako fekálna depka. ()

InJo

Velkej, říznej a pořádně drsnej komiksovej nářez, v podstatě přesně takovej, jakej se od Gunna v kombinaci s danou látkou dal očekávat. Má to koule, nápady, efektní a brutální akci a funguje tam černočerný i tuze roztomilý (krysák!) humor a kupodivu i emoce. Postavy jsou skvěle využitý a finále je opravdu mohutný. Velká spokojenost, chvílema i ryzí nadšení. ___ Po druhé projekci zvedám na 5/5, protože takhle vymazlený hardcore blockbuster pro "dospělé děti" tady nejspíš zase dlouho nebude. Warneři dostali do rukou komiksové zlato a sami si ho podělaj tím, že ho pošlou ve stejnou dobu do kin i na stream. Ach jo. 90 % ()

Sonnery

Je to lepší než předchozí pokus. Ale v kontextu příměru smaženýho sejra, kdy smaženej sejra z dobrýho čedaru za 250 Kč nebude zas tak výrazně lepší labůžo, než smažák z eidamu za kilčo. Obojí s tatarkou a bramborem. ()

Anderton

Rozdiel medzi prvým a druhým Suicide Squad vidím asi ako rozdiel medzi sovietskym televíznym Pánom prsteňov a tým, čo všetci poznáme. Gunn išiel do toho naplno, tie nápady sa mu asi snívali vždy v noci pred nakrúcaním a okrem toho si poriadne rýpol aj do americkej zahraničnej politiky. Collateral damages, utajovanie informácií a tak podobne. Nemôžem tvrdiť, že ma to nejako špeciálne bavilo, ale za ten nebojácny prístup, rozdiel oproti generickej jednotke a finále ako z päťdesiatkových scifíčok nakoniec dám aj štvrtú hviezdicu. ()

Socrates

Začnu mínusama. Největším průserem je podobnost komandérky Wallerové se současnou chicagskou starostkou. To je fakt děsně nechutná záležitost, která mě rušila celou dobu. O nic míň mě naštvalo, že Harley Quinn nezařvala, nejlíp hned při tom vylodění v karibský Normandii. Tu holku fakt nemusím. Její potrhlost mi nepřijde ani vtipná, ani roztomilá a nakonec se mi ani moc nelíbí. Možná mám problém s Margot, nevím. A pak ta hvězdice. Pffff. No nic. Pozitivem je, že si DC vypůjčili marveláka Gunna. A byla to trefa do černýho. Ten chlap je fakt joke-maker, to se musí nechat. Mimo jeho stylu a švihu musím tentokrát vyzdvihnout i takovou blbost jako hravý průvodní titulky. A hlavně se zasloužil o vzkříšení jména Suicide Squad. Ten minulej filmovej pokus DC byl totiž otřesnej. ()

Frajer42

Dokonalá ukázka směru, kterým by se komixové píčoviny mohly nadále ubírat, abyste po jejich zhlédnutí neměli chuť spáchat řiťuální sebevraždu v čele gay průvodu. Nesmírně příjemné překvapení. Zhruba po 15 letech jsem viděl něco z dílny Marvelu či DC, co upoutalo moji pozornost a oslovilo mě. Má to všechno, co se již dávno z obdobných snímků zcela vytratilo. James Gunn se tak stává snad jediným režisérem/scénáristou, kterému má smysl další obdobný snímek svěřit a nemít obavu, že by snad vytvořil další z mnoha hyper korektních multi kulturních a multirasových užvaněných píčovin plných buzerantů, transexuálů, negrů, mrzáků, feministek a jiné havěti. Svět je tím od počátku přesycen a otráven, všechny to sere a vůbec nikoho na světě kromě hrstky fanatických dementů, které ve školce šikanovali, to nezajímá. Tento snímek je zcela z jiného vesmíru. Objevilo se zde něco zcela nevídaného - humor. James Gunn skvěle odhadl zdravou míru. Není to vůbec hnané na sílu a skvěle to funguje. Jsou zde skvěle obsazené a výborně napsané postavy, kde si snad každý, kdo není úplná píča, najde tu svoji, která ho bude celou dobu bavit. Již velice vtipný a podařený úvod naznačil, kterým směrem se bude vše ubírat. Děj není stereotypní a několik dějových zvratů je zkrátka úžasných a nepředvídatelných. Úžasně snímek paroduje kdeco. Každému, kdo není vážně se beroucí přecitlivělá píča, se tento snímek zákonitě musí líbit. Tohle je zkrátka směr, kterým by se budoucí filmy podle komixu měly ubírat, aby to mohlo fungovat a vrátily chuť divákům na ně opět začít chodit do kina. Tohle je ta pravá zábava, co se nebere děsně vážně a hlavně vybočuje z dávno nefunkčních stereotypů a kráčí po dosud neprošlapané hřbitovní cestě. [82 %] ()

Kothy

Prostě nářez, James Gunn je génius! Dokázal natočit šílený film, který je vtipný a zároveň dává smysl. Úplně zapomeňte na původní SS, protože tohle je něco dost jiného. Postav je tu opravdu hodně a dost se tu umírá. Náš tým je vyslán na sebevražednou misi na Corto Maltese. Co je cílem mise se ale dozví až na místě. Postavy se postupně seznamují a provádí jednu šílenost za druhou. Tým je dost pestrý a o vtipné momenty není nouze. A ne vždy jde vše podle plánu. Herci jsou super, dost se mi líbil Idris Elba jako Blood Sport Margot klasiky jako Harley. O mnoho vtipných situací se postaral i Sly jako Kingshark. Prostě je to jízda od začátku až do konce. Akce je taky super a je jí tu dost. Rko tomu opravdu sluší a je to místy hodně brutální. Ještě bych chtěl zmínit skvělou hudbu. Co dodat, kéž by i ostatní DC filmy takto vypadaly... "Aspoň nenosím na helmě prkýnko od hajzlu." :D ()

AppleCore

Neuvěřitelně bizarní, absurdní, šílenej, zábavnej, fantaskní a brutální úlet, po kterym si přeju, aby Gunn točil všechny následující blockbustery bez ohledu na studio nebo filmovou značku. On totiž ví, co točí! A tak tam napěchoval všechno, co mu byť jenom na femtosekundu problesklo hlavou. Ta pátá hvězda je pro krysařku, která by si vlastní crossover s Grootem zasloužila víc než Harley Quinn. ()

boshke

Neříkám, že to byl nejlepší film na světě. A neříkám, že DC taky (sem tam) nevyprodukuje sračku. Ale proč jakákoli krávovina od Marvelu v kině uspěje a proč nadprůměrný film od DC takhle propadne? Ano, protože když neuvidíte jednu z padesáti sraček od Marvelu, tak vám uteče zásadních pět minut děje, který bude potřeba o deset filmů dál... První Suicide Squad byla poměrně špatná, ale i přes to se mi líbila. Suicide Squad Jamesa Gunna je úplně jiná liga. Film má hlavu a patu, byť šílenou hlavu a šílenou patu, je sympaticky a (ne)přiměřeně přepálený, postavy zajímavé a vtipné. Rád někdy opět! 100% ()

Kudly4

Tak tohle byl ultra nářez !!! Ještě, že mi dnes vypadly služby od Vodafone a já tak měl čas si pustit The Suicide Squad, protože jinak nevím, kdy bych se k tomu dostal. Každopádně, za mě nejlepší, nejvtipnější a kurva nejbrutálnější komiksovka, co jsem zatím viděl. Gunn je cítit z filmu na každým kroku. Naprostá spokojenost a film jsem si užil maximálně. ()

Spinosaurus

Pokud tento film představuje budoucnost komiksového žánru, potažmo hollywoodské produkce, nezbývá než soupeřům, kteří vybičovali hodnocení k 76 procentům, sportovně pogratulovat a místo navštěvování kin se začít věnovat třeba zahradnictví. Vzhledem k diametrálně rozdílnému pohledu na kvalitu filmu ani nemám sílu nějak obsáhleji rozporovat kvalitu scénáře. Za zmínku ale stojí úplně první scéna, kdy je celý oddíl superpadouchů pod vedením Ricka Flaga zmasakrován prostě jen z toho důvodu, že se je Wallerová rozhodla obětovat. Proč zrovna jedny z nejlepších a proč u toho byl její elitní velitel, který také mohl přijít o život? Mohla tam poslat kohokoliv, ale to by nemělo ten WOW efekt. A takhle je to ve filmu se vším. Vše se děje jen na efekt, postavy jsou masky bez hloubky, jejichž úkolem je pronést pár drsných hlášek, jeden dva fórky a následně "nečekaně" zemřít. Marvelovské paradigma "hlavně se bavit a nemyslet" bohužel vyhrálo a já už u toho v budoucnu odmítám být. ()

DwayneJohnson

Slušnej odvaz. Takovej netradiční a nekorektní. Ale což, jednou za čas je to jak balzám na duši. Partička všemožných ztroskotanců v čele s výborným Idrisem, který dal zapomenout na svoje předešlé neúspěchy a tenhle strhující film si užil skoro na sto procent. Skoro, nebo na sto? Možná až po další projekci. ()

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (více)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (více)