The Orville

• USA The Orville (více)
USA, (2017–2022), 31 h 43 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvůrci:

Seth MacFarlane

Seth MacFarlane, Adrianne Palicki, Penny Johnson Jerald, Scott Grimes, Peter Macon, J. Lee, Mark Jackson, Jessica Szohr, Halston Sage, Anne Winters (více)

Série(3) / Epizody(36)

Seriál se odehrává 400 let v budoucnosti a sleduje dobrodružství průzkumné vesmírné lodi Orville střední úrovně. Její posádka, lidská i mimozemská, čelí zázrakům a nebezpečím vesmíru. (Disney+)

Recenze uživatele SpaceOdyseus k tomuto seriálu (16)

The Orville (2017)

Skvele. Mix tradicnich trekovskych dobrodruzstvi s trosicku osobitejsim McFarlanovym humorem mi opravdu sedl a celou serii jsem se bavil. Bylo tu par slabsich dilu, ale vetsina jich byla na plny pocet. Ja se bavil, atmosfera dobrodruzstvi a objevovani novych planet, civilizaci a entit me naplnovala uz u uvodnich titulek. Proste paradni spin na trek, lepsi nez samotny trek. ()

Season 1 (2017) (S01)

Staré rány (2017) (S01E01)

Potencial to ma, ale prvni dil je nic moc. Par slusnych vtipku, ale jak kdybych chvilema koukal na amatersky star trek kratas (behani kancelarskou budovou). Dalsi dil si pustim ale doufam ze se polepsi, ze zamakaji na scenari a na napeti. ()

Výkon rozkazu (2017) (S01E02)

Parada, hned v druhe epizode nabira Orvill slusne sci-fi obratky. Paradni trekovska premisa, fajn humor na spravne hrane trapnosti a ja se moc tesim na dalsi dil. ()

O dívce (2017) (S01E03)

No vida. Tak Orville nevude jen komedialni spin na Trek ale bude mit i koule poprat se s aktualnimi a tezkymi tematy. Ale ze najde odvahu vysmat se koncem epizody divackym ocekavanim? Smekam. ()

Pokud se objeví hvězdy (2017) (S01E04)

Zatim asi nejvic sci-fi dil, ktery jak kdyby vypadl z pera Clarkeho ci Assimova. ()

Pria (2017) (S01E05)

Paradni dil s paradni vedlejsi linkou o kanadskych zertikach. I hlavni linka je fajn a fajn klame telem. ()

Krill (2017) (S01E06)

Wow, ze McFarlane bude takhle umne balancovat komedii s trekovskym sci-fi dobrodruzstvim a u toho pokladat s lehkosti tezke moralni otazky a ambivalentni konce? To me nenapadlo ani v nejhlubsich snech. Smekam. ()

Pravidlo většiny (2017) (S01E07)

Tato premisa by spis nez variaci na Trek slusela Black Mirror. Chybel mi tu hlavne nadhled, ktery v predeslych epizodach tak skvele funguje. ()

Do záhybu (2017) (S01E08)

Zatim asi nejtemejsi dil, kteremu by prospelo vic Mercera a vic humoru. Ale sam o sobe funguje slusne, i kdyz trosku jinak nez zbytek sezony. ()

Kupidova dýka (2017) (S01E09)

Tak tenhle dil si McFarlane opravdu uzil. Jak nezbedne pomrkava a haze odzbrojujici usmevy na modyho mimozemstana bylo fakt zlaty. Zatim jde asi o nejvtipnejsi dil a jeden z tech nejzabavnejsich. ()

Ohnivá bouře (2017) (S01E10)

Prijemne hororovy dil, ktery skvele graduje. Jen je skoda toho finale a zaverecneho vysvetleni, ktere je vic na vode, nez by bylo zahodno. ()

Nové dimenze (2017) (S01E11)

Stejne tema resili v jednom dilu i Smolikovi a myslim, ze si s nim poradili o fous lepe. ()

Šílené modlářství (2017) (S01E12)

Skvele. Cela serie konci na opravdu feel-good pozitivni notu. ()

Ja'loja (2018) (S02E01)

Kvuli vztahum na Orvill opravdu nekoukam. MacFarlane tam alespon propasoval svuj humpolacky humor, takze koukatelne to je. Ale vic takovych dilu bych asi nedal. Prosil bych science fiction. ()

Prvotní pudy (2019) (S02E02)

No teda, sledovat moclanske porno. Jako jo, byla to docela prdel. Ale priste bych uz konecne prosil science fiction a mene zachodoveho humoru. ()