Quantico (TV seriál)

USA, 2015 - 2017, 31 h 14 min (Minutáž: 29x42 min)

Priyanka Chopra, Aunjanue Ellis, Jake McLaughlin, Yasmine Elmasri, Johanna Braddy, Tate Ellington, Graham Rogers, Dougray Scott, TJ Hassan, Spiro Malandrakis, Brian J. Smith, Will Blagrove, Erin Agostino, Kathleen Fee, Shauna Bradley, Jason Cavalier, Claire Rankin, Felicia Shulman, Ray Stoney, Eliza Coupe, Russell Tovey, Jacob Artist, Pearl Thusi, Blair Underwood, Aarón Díaz, Tracy Ifeachor, David Call, Henry Czerny, Adrienne LaValley, Heléne Yorke, Todd Litzinger, Jonathan Walker, Emily Dorsch, Eric West, Josh Hopkins, Anthony Ruivivar, Johnathon Schaech, Matt Cornwell, Aaron Lazar, Lara Pulver, Laila Robins, Alexandra Turshen, Lynne Adams, Nick Westrate, Marcia Cross, Nolan Gerard Funk, Anna Khaja, Anabelle Acosta, Rick Cosnett, Mark Pellegrino, J. Mallory-McCree, David Alpay, Danny Boushebel, Anna Diop, Victor Cornfoot, Hélène Robbie, Eric Hicks, Maxwell Eddy, Peter Andrianopoulos, Valerie Cruz, Michael Aronov, Marjan Neshat, Andrea Frankle, Oded Fehr, Anne Heche, Danny Blanco Hall, Micheline Marchildon, Mark Ghanimé, Stephanie Chapman-Baker, Janaya Stephens, Nathaly Thibault, Li Jun Li, Noam Jenkins, Landy Cannon, Rebecca Croll, Jayne Heitmeyer, Jaa Smith-Johnson, Albert Kwan, Stephen Walters, Kelly Rutherford, Kevin Kilner, Ari Cohen, Daniel Kash, Tristan D. Lalla, Lenny Platt, Kwasi Songui, Eric Morris, Patrick Labbé, Conrad Pla, Peter Michael Dillon, Ariane Rinehart, Nicole Leroux, Paige Patterson, Nicholas Tucci, Hunter Parrish, Jenna Leigh Green, Karolina Wydra, Tim Barker, Adrienne Warren, Krysta Rodriguez, Donna Murphy, Dennis Boutsikaris, Jon Kortajarena, Tim Bohn, Fredric Lehne, Elisabeth Waterston, Chris Kies, Krista Braun

Po více jak roce se mi povedlo dokoukat první sérii Quantica, což je po dlouhé době zase dokoukaný nějaký hraný seriál vůbec. Po dvou a půl letech :) Do tohoto jsem šel jen kvůli hlavní herečce Priyance, abych viděl jak se jí bude dařit daleko od domoviny. Hodně mě překvapila, protože to vůbec nezapadá do toho jak je zvyklá točit v Indii, jiný styl, kultura a všechno a přitom se v tom pohybuje jako doma, což je fajn. Samotný seriál má takový rozpačitý rozjezd, pak se to zlepší a pak to má výkyvy. Byly díly, které mě štvaly a taky díly co se mi líbily. Nejlepší byl nakonec poslední osvětlující díl, kde už bylo normální schéma vyprávění. Protože ten nesourodý chaos, který se tvůrci pokusili navodil prolnutím dvou časových linií s danými postavami, byl v některých fázích úmorný. Více by se mi líbilo, kdyby to bylo rozdělené na polovinu v Quanticu a polovinu po a bylo to přehledné. Už tím, že jsem to sledoval víc jak rok se mi ztrácely některé vazby postav a spojitosti událostí. Přesto si myslím, že ten chaos byl od tvůrců záměrný. Vše je umocněné tím, že od prvního do předposledního dílu, se nedá žádné postavě věřit. Protože je to šíleně intrikánské, všichni se podvádí, mají kdejaké cíle, někdy vlastní, někdy jsou nástroji jiných a tak se nedá pořádně nějaká postava oblíbit, protože všechny mají v zásadě stejný nevypočítatelný charakter a žádnou z nich divák nezná, ač si to může myslet. Vina se v průběhu seriálu přesouvá z postavy na postavu, což chaosu ještě více nahrává, jelikož to není zrovna přirozený sled událostí. Tohle mi docela vadilo, že ty postavy takhle zařízli, plus to že to vztahově dost připomíná variaci na serial Beverly Hils 90210. Jinak mě to ale drželo i ve slušném napětí a očekávaní a výprava, prostředí FBI a všeho okolo byla fajn, líbivá. Jsem zvědav co sezona dvě. Ale asi si počkám, až bude kompletně vydaná, abych nemusel čekat na jednotlivé díly.(2.10.2015)

Lost Gossip Girl in Homeland. Se vším dobrým a zlým, co k tomu patří. 70%(22.10.2015)

• TheDarKnig

Seriál z toho typu fastfood konzumu, nebo k tomu aspoň vše po prvních dvou dílech naznačuje. Má to docela originální nápad, přitažlivou a sympatickou herečku v hlavní roli a docela rychlý vývoj děje, ale problém je, že děj už teď působí extrémně překombinovaně a v některých ohledech docela hloupě. Taky většina ostatních herců už mé sympatie moc nesdílí, i když na realistické vyobrazení FBI agentů se asi hodí, jen by měli být ještě ošklivější. Každá hlavní postava má nějaké podivné tajemství, nikdo neřeší, jak to, že přes ty zmiňované hloubkové prověrky je to vůbec možné a divákovi to cpou vše co nejzjevněji do chřtánu, jen aby ho tím přesvědčili, že se má dívat. A samozřejmě každých skoro 5 minut musí zahrát nějaká ta obrazová koláž s pop/rock hity. Možná ještě pár dílů zkusím, ale tohle by mohlo fungovat opravdu jen jako nějaká výplň a na ty nemám už vůbec čas.(6.10.2015)

// Jako já chápu, že když se seriál nemůže spolehnout na chytrý scénář, musí tvůrci alespoň přijít s nějakou jinou taktikou, jak diváka udržet u televize. Tady na vás prostě vysypou tolik zvratů, že než se z nich vyhrabete, je pilot u konce a vy ani nestačíte spočítat kolik věcí tam vlastně bylo špatně. No dobře, tak napůl to funguje... ale fakt musela hlavní postava být takhle emocionálně nevyrovnaná ženská? Chci říct... snad 6 různejch poloh (who cares, že v rámci logiky nedávají absolutní smysl) jenom v jediné epizodě! To by se s chlapem v hl. roli nikdy nestalo. 6/10(1.10.2015)

Tak tomu říkám pilot! Bomba. Od začátku do konce jedna velká akce, žádná hluchá místa a výborný spád. Jen aby si to ten seriál udržel. Vkládám do něj velké naděje na prodloužení, ale obávám se, že ho zabije časový slot. Loni v tuhle vysílací dobu skončil nejeden seriál :( Zatím 5* a keep it going! :)(29.9.2015)

• - Quantico byl původní titul pro jeden z další seriálů o FBI zvaný Myšlenky zločince(od r. 2005), který také produkoval Mark Gordon. Ten si myslel, že Quantico nebude dostatečně chytlavý titul pro nalákání diváků. (willy1)