Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

• USA Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) (více)

Po rozchodu s Jokerem se Harley Quinn (Margot Robbie) spojí s dalšími superhrdinkami, aby společně zachránily malou dívku z rukou obávaného narcistického padoucha jménem Black Mask (Ewan McGregor). Správná psychoušská jízda může začít! (Vertical Entertainment)

Hwaelos

Mě tohle zcela bezostyšně bavilo. Přiznejme si, po těch spektáklech, které recyklují neustále stejnou dějovou šablonu ("XY ukradne magický krám, co může zničit/zotročit lidstvo, takže musí ABC vylepšit svou výstroj/najít svoji čtvrtou čakru, aby..." pokračujte sami), a variují stejný koncept (střídání high patosu a parťáckého pošťuchování), je tohle příjemné vybočení. S příběhem, ani motivy se tu nikdo moc nezalamuje, akce odsýpá a je hravá, humor opravdu funguje, záporáci jsou jenom karikatury (ostatně stejně jako hrdinky), je to stříknuté kapkou ženské emancipace, ale tak že to nepřebíjí jiné složky a uteče to jako voda. Víc takových filmů. Dobová poznámka: ke koronaviru jako dělaný. ()

MoiJe

Vyse hodina nudneho bullshitu a jedna hromadna bitka. Pri pozerani som si musela cas kratit hrami a socialnymi sietami. ()

OndwaK

Je zde moc fajn hudba a občas teorie chaosu dovolí i nějaký ten povedený vtípek. Jinak se ale v mých očích tento zarážejícně hlasitý, nevkusný feministický výkřik může hrdě postavit vedle svých kolegů z filmové školy beznadějných případů DCEU. Ani Ewan to nezachránil a to jsem se na něj vážně těšil! 33% ()

JohnCZ

Na můj vkus až příliš hnaný na sílu rádoby cool girl power film, který bohužel moc nefunguje ani po stránce komediálních výstupů. Ze začátku se to fest táhne a v ději jsem měl docela guláš. Je to až nesympaticky barevné, rozcapené a zachraňují to akorát hodně slušně nasnímané bojové scény. Ale jako celek to začne fungovat teprve až na konci, kdy se hrdinky spojí, a to už je pozdě. Margot Robbie je fajn sidekick, ale jako postava celý film sama o sobě ani náhodou neutáhne. O něco lépe je na tom Ewan McGregor, ze kterého mě nejednou zamrazilo, ale ten prostoru taky moc nedostal, takže ve výsledku působil jako generický psychopat, kterých je Gotham plný. Hodně DC komiksovek trpí na přeplácanost a nejinak je tomu i tady, což v kombinaci s nejistou režií a poslabším scénářem nemůže vyústit v dobrý film. ()

corpsy

Ak máte nejaké to širšie filmové vzdelanie ( myslené, že máte toho tonu nakukaného ), tak máte potuchy o tom, kam sa svetová ( komerčná ) kinematografia uberá. V posledných rokoch sú zmeny badateľné asi najviac. Rozvádzať to nebudem, verím, že ste širšie filmovo vzdelaní. Vlastne môžem ďakovať za to, že feministiské hnutia ( #MeToo a spol ), v spolupráci s DEADPOOLOM a LOGANOM, dali vzniknúť filmu podľa komiksu, ktorý by zrejme pred ešte takými 5timi rokmi vzniknúť nemohol, niežeby to niekto nechcel. Vznikla svižná Rková zábava, ktorá sa nebojí robiť si srandu aj zo seba, aj keď je väčšinou na strane druhej. Rýchly, nadupaný akčňák, za ktorý som rád. ()

liquido26

V Suicide Squad byla Margot super a celé to táhla. Tady nic moc. Harley mám rád v komiksech, animácích, hrách i v Sebevražedném oddíle. Verze z tohoto filmu byla jen slabý odvar. Celá ta atmoška byla až moc barevná a vše bylo až moc cool. Ikonické postavy měly otřesné kostýmy. Huntress i Black Canary totálně nevyužité. Povedl se soundtrack. ()

ConanVJ

To byla tak podivuhodná proměna, až jsem měl kolikrát chuť to vypnout. Obsazení je katastrofální a místy odpudivé. Black Canary to je výsměch komiksové postavy, Huntress celkem ujde, policajtka je uboze trapná no a pro mě tahák Harvey Quinn věčně navlečená do příšerných kostýmů, takže sexy oblečky viz Sebevražedný oddíl nejsou. Asi i kvůli oplácanější Robbie. Příběh je celkem v poho, ale dalo by se z něj vytáhnout víc. Quinn se zde chová hodně trapně a film by se měl víc věnovat vedlejším charakterům. Malá zlodějka taky bída, větší herecké prkno se asi těžko hledalo. Akce a efekty byly celkem v poho. Za mě 30% :) ()

PauloZ

Neútočí to na top komixovky, ale i tak je to pořád solidní a správně ujetá filmařina. Nenudil jsem se. Jen jsem měl problém rozlišit, kdy to chce být seriózní a kdy ne, protože vážná nota tomu moc nejde. Celé se to topí v komediálním až chvilkama parodijním duchu :/. McGregora sice dostává sodu v komentech, ale mě mega bavil. Jo a "Did you know, that Batman..." lol ()

ledzepfan

Je mi to líto.. Margot fakt fandím a rád bych ji i tentokrát pochválil, ale je to bohužel hrozná slabota. Ve chvíli kdy je Harley antihrdinka ne proto, že by byla vyšinutá psychopatka, ale proto, že je prostě trošku neposedná a emancipovaná, je jasný, že je to už v samém základu posazené úplně mimo mísu.. Střihači stříhají jak vzteklí. Postprodukce dobarvuje, vlepuje, pozastavuje. Děj si neustále skáče z přítomnosti do minulosti a zpět. Ale výsledek vůbec není cool, jak tvůrci asi zamýšleli. Je to prostě jen bezradné plácání se v neuvěřitelně slabém příběhu s neuvěřitelně necharismatickým a plochým záporákem, to celé v neuvěřitelně přepálené minutáži (ano i pouhých 109min je zde hodně). Dokonce i soundtrack a využívání songů k jakože nakopnutí akce je zde úplně z prdele. A to jsem zatím ani nezmíníl, že tři postavy podle kterých se film jmenuje (Birds of pray) jsou zde naprosto jalové a zapomenutelné. jakákoliv chemie (mezi kýmkoliv) se zde absolutně nekoná.. Nic Rkového se nekoná... Já chci vidět Harley Quinn která policejní stanici s úsměvem rozstřílí na kaši. Ne Harley která po poldech začne metat duhu a konfety aby náhodou nebylo někde něco nekorektního a aby se divák náhodou nepřistihnul, že se zakoukal do vraždící psychopatky.. ()

Adasin

Nejdřív bych chtěla poděkovat Cinestaru za to, že ačkoli jsem byla jediná, kdo si na tuto projekci koupil lístek, stejně film pustili. ----- Upřímně, již před zhlédnutím mi název tohoto filmu přišel naprosto debilní. Jednak je zbytečně dlouhý – nedivím se, že to lidi odradí. V Cinema City tento název chytře zkrátili, i tak ovšem pochybuji, že by se tím návštěvnost zvýšila. V USA ta návštěvnost soudě dle výdělků taky není nic moc, a tak si produkující a distribuující Warner Bros. řekli, že zde změní název filmu na Harley Quinn: Birds of Prey. Hezký pokus, ale vzhledem k tomu, jaký ten film je (k tomu se dostanu níže), ani tato změna nepomůže. Dále to, co je v onom názvu není zrovna nejšťastnější volba: kdo z těch, kteří nečtou pravidelně komiksy a nezajímají se o dění u filmů nějak detailně (což je hádám většina?), ví, co jsou Birds of Prey, a proč je tam v tý závorce Harley Quinn? Některým možná napoví jméno Harley Quinn, která si získala oblibu díky Suicide Squad. A nakonec, do názvu blockbusteru bych nedávala slovo emancipace, zní to divně (a ani český překlad nic moc, ale tentokrát nás slovenští distributoři překonali). ----- Nyní se konečně dostávám k filmu a k tomu, proč už mu změny názvu stejně nepomůžou: ten film je hovadina, strašná blbost a naprostá zbytečnost. Začnu ale tím, co je na něm dobré. Nejlepší byla určitě akce, ta mě bavila a díky ní ten film i docela utíkal, protože v poměru s klidnými scénami je to tak půl na půl. Sice nerada, ale musím ocenit i tu snahu vyprávět příběh trochu jinak a taky to, že linky všech postav do sebe nakonec hezky zapadnou. Ještě se mi líbil výkon Ewana McGregora, i když jeho postava jako taková mi nesedla. Ještě Margot Robbie byla celkem fajn, to je ovšem z kladů filmu vše. Zápory: nelíbilo se mi, jak se lacině pokouší napodobit styl Deadpoola v podobě prolamování čtvrté stěny, zastavování děje kvůli vysvětlovačkám, zbytečné vracení se v ději kvůli zbytečnostem a otravné popisky nově ukázaných postav (nepamatuju si, jestli i tohle bylo ve filmovém Deadpoolovi, v jeho komiksech se to objevilo určitě). Kromě Deadpoola mi přišlo, že se tvůrci snaží napodobit ještě Strážce Galaxie a zkombinovat je se Suicide Squad, jenže tady to nefunguje – Birds of Prey (když už se na těch posledních pět minut konečně dají dohromady) nejsou tak sehrané jako Strážci, jejich komunikace sestává většinou z trapných dialogů a to, jak se rozhodnou se spojit jsem jim nevěřila už vůbec. Díky Birds of Prey se opět vracím k podělanému názvu – o Birds of Prey tady kromě těch posledních pět minut vůbec nejde. Je to o Harley Quinn a té její „emancipaci“, ale jestli takhle má vypadat emancipace… K tomu ještě Harley není postava, která by sama zvládla utáhnout film, na to podle mě není dost zajímavá. Zde jí navíc i od toho Jokera odstřihli v animovaném úvodu, který mi připomínal animované titulky u Deadpoola, a jako takový se mi taky nelíbil – chápu, že tam nechtěli ukazovat Jareda Leta, ale úplně stačilo narvat to do jedné z mnoha otravných promluv Harley… Zklamalo mě i představení ostatních postav, zejména Huntress, ze které udělali rozpačitou holku zkoušející si proslov před zrcadlem. Fakt to nebylo vtipný a měli to vystřihnout. To i v Arrowovi jí zpracovali líp. Zklamali mě i s Black Canary, která použila svůj hlas pouze jednou! To i mutant Banshee v X-Men: První třída použil svou schopnost vícekrát, a to měl oproti Black Canary v příběhu menší roli. V komentářích jsem už četla i stížnosti na zpracování Cassandry Cain. Slyšela jsem, že to měla být dcera assasínů, takže to rozhořčení naprosto chápu... Takhle bych mohla to, co mi vadilo, vypisovat ještě dlouho. Ve výsledku nemůžu jít výš než na dvě hvězdy. 4/10 () (méně) (více)

agentmiky

Ve výsledku docela příjemná jednohubka, která překvapí docela chytlavým soundtrackem, a celkově stylovým pojetím hýřícím barvami. Co se týče příběhu, tak to nečekejte zázraky. Ano, film se snaží na diváka přijít s různými flashbacky a tak, ale tímto se nezakryje velice jednoduchá zápletka, která nemá ve svém jádře skoro nic moc nabídnout. Což docela zamrzí. Z hlediska hereckého to jednoznačně táhne Margot Robbie coby Harley Quinn, dostává zde nejvíce prostoru, což film dost zachraňuje, na druhou stranu taková Huntress mohla obdržet tučnější minutovou stopáž pro svou postavu. Ewan McGregor pojal zajímavě šíleným způsobem záporáka Black Maska, Viktor Zsasz docela zklamal. Teď se k přesuňme ještě k jedné devíze filmu, a to akci. Najmutí choreografů z Johna Wicka se setsakramentsky vyplatilo, na produktu jste tu pečlivou práci viděli, každá bitka překvapila různorodým prostředím i oku lahodícím chytlavým stylem. Ale pořád mám důvod se domnívat, že potenciál se nacházel jinde. Potěšil R rating, ikdyž se zase s tou krví docela šetřilo (nejnepříjemnější scéna byla ta, kdy Black Mask přinutil ženu se svléknout, z toho slušně zamrazilo). Za mě dávám 65 % ()

Vxxx

Je možné být závislý na filmové postavě? Protože film jsem viděla před pár dny a Harley Quinn už mi hrozně chybí. Netuším na co si lidé stěžují. Bylo to vtipné, svižné, akční a mělo to koule. Ewan McGregor jako Black Mask je výborný a chemie mezi ním a ostatními postavami funguje skvěle. Margot Robbie byla vynikající Harley už v Suicide Squad a díky bohu, že dostala vlastní film. 4* A určitě ráda zopakuji. ()

Praxis

Ujetost, která neví co se sebou. Mrazivou podívanou (svlékání dívky u stolu je velmi silný moment), nebo úchylně ujetou barevnou podívanou (crazy závěrečná bitka v lunaparku)? Margot Robbie parádní, Ewan Mekřehoř si svého úchyláka značně užívá a zbytek je tak nějak do počtu. Trochu překombinovaný začátek a prostředek, kdy se neustále vracíme do minulostí jednotlivých postav skrze vyprávění Harley mě ale štval, ale akční scény velmi nápadité (ostatně dostali je na starost lidi z týmu kolem Johna Wicka). Jinak víceméně nuda v pastelovém balení posypané konfetami. 55% ()

Ellmariachi

Jeden z těch rozporuplných snímků. Klidně by se daly dát 4 hvězdy. Sice by to bylo s odřenýma hranama ale dalo by se. U týmovek mám ale jedno pravidlo. Buď mi jsou jeho členi čí členky sympatické a nebo je to hvězda dolů. A to nemluvím o holčíně co byla pod ochranou HQ. Mohl bych to zaplácnout univerzální trojkou. Vždyť jsem se přece nenudil. Jenže celé to pozlátko a rozpočet nedokázali schovat to, že se jedná o naprosto prázdnou schránku bez obsahu. U akce jsem se dokonce vlastně chvílemi i bavil. Jen mě štvalo, že se neustále musela pokoušet o nějaký cool a in momenty. Chtě nechtě jsem se dostal k těm dvěma hvězdám a i když jsou přísné, víc dát takto ambiciózní popcornovce nemohu. 49 procent za film, který není vysloveně průser, ale zklamání téměř ve všech směrech cítíte. ()

ArsenalEagle

Já vám nevím, ale u Ptáčků se mi komentář rozjíždí hůř, než bývá normálně zvykem. Rozhodně má Harley co nabídnout a její výsost v podání Margotky je sežrání a táhne svůj film jako správný protagonista. Kdykoliv se namočí do nějakého humoru nebo akce, tak (s nějakou dávkou logické rezervy) funguje velmi dobře a jedná se tedy asi o to nejlepší, co film nabízí. Problém ale vidím ve zbylých kanárcích a hrdličkách, které mi přijdou.. ehm... nudné? nezajímavé? o ničem? A to musím říct, že MEW mám vážně rád, jenže třeba na takové Rosie Perez je věk fakt vidět a vůbec mi tam nesedla. Ewan jako záporák mi úplně nesedl, svoje odehrál, to ano, jenže ono moc nebylo co hrát. Nakonec přesně to, co jsem čekal. Průměrnou jednohubku, která zabaví, ale nijak nenadchne a po týdnu nebudu skoro vědět, že jsem ji viděl. ()

Olicak

Ještě horší film než byla Suicide Squad. Postavy jsou nezajímavé, děj je hrozně roztahaný a nudný. Viděli potenciál v podobě Harley Quinn a chtěli na tom vydělat, bohužel z toho zase udělali feministickou sračku na kterou se nedá dívat. ()

Bordoshut

5/10 – Snímek Birds of prey má kuráž. Troufá si totiž pojednávat o superhrdinech, ačkoliv to nejsou žádní hrdinové a on sám není vůbec super. Nu, s těmi hrdiny se to má asi takto: Harley Quinn, Sara, Cassandra, Huntress, Renee. Ano, jak jste správně pochopili a jak tady někdo moudře napsal, Podivuhodná proměna Harley Quinn je film od žen o ženách a pro ženy. Nenechte překladatele si s vámi zahrávat, v názvu se doslova píše, že se jedná o "úžasnou emancipaci". Muži tu samozřejmě vystupují jen jako naprostí narcisté a tupí mamutobijci. Docela jsem se u toho pobavil. Zajímalo by mě, v kolika mužských karikaturách se asi našel režisérčin manžel. Držím jim palce, protože tohle vypadalo fakt na krizi. Jinak titul nejotravnější herečka roku 2020 u mě zpětně vyhrává Ella Jay Basco – je to talent od přírody, ta holka to má v sobě, ani se nemusela moc snažit. Naproti tomu Margotka Robbie v roli naší učitelky chemie podala standartní výkon, který se pochopitelně neobešel bez trapných džouků a výbuchů chemikálií. Mám ji rád, ale trochu mi přijde, že už jí je všude příliš. Řeknu to takhle: opakovaný vtip není vtipem a celá tahle postava je vtip. Mimochodem, v průběhu sledování scény na policejní stanici jsem si uvědomil, že už jsem tuhle podivuhodně nepodivuhodnou pásovku jednou viděl, nicméně nic jiného mi v hlavě nezůstalo. To o filmu také leccos vypovídá. Jo a ještě něco. Takto nápadité souboje jsem teda už dlouho nikde neviděl. Půl hodina stopáže o tom, jak se postavy mlátí do ksichtu? Fascinující! Verdikt: "Nepříliš originální snímek, který chytře parazituje na Sebevražedném oddílu (2016), ale sám nepřináší nic nového, je o ničem a vlastně ani moc vtipný není."  ()

Tony.cs

Postava Harley Quinn mě neoslovila. Ovšem Margot ano. K tomu pěkná akce v doprovodu nářezové hudby. Jo, dobrý. ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (více)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020