Reklama

Reklama

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

  • USA Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Hlavním hrdinou je superhrdina čínského původu Shang-Chi, který je konfrontován se svojí minulostí, když je zapleten do sítě tajemné organizace Deset prstenů. Jedná se o druhý film ze čtvrté fáze MCU. Ve filmu uvidíme skutečného záporáka Mandarina. (Falcon)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (581)

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Spoilery! Nikdy bych si byl býval nepomyslil, že právě tato Marvelovka s odpudivým názvem bude vůbec tou nejlepší v posledních letech, a to z velice prostého důvodu - snad vůbec poprvé je trošku jiná. Čínské zasazení i všelijaké kung-fu píčoviny byly opravdu příjemným zpestřením. Akce se mi líbila a bavila mě - především autobus a lešení bylo choreograficky zajímavé. Naopak závěr s kostrbatými digi draky si mohli odpustit. Jak se žluťáci drželi draků a projížděli se na nich - to působilo velmi lacině. Stejně tak bych uvítal, kdyby tvůrci Shang-Chimu napsali podstatně lepšího sidekicka, a to jakéhokoli, kterého by člověk neměl chuť brutálně umučit k smrti, jako právě tuhle debilní, totálně hnusnou, nekonečně otravnou a absolutně nevtipnou rákosničku. V tomto ohledu to nemohlo být horší a velmi mi to kazilo dojem. [66 %] ()

DJ_bart 

všechny recenze uživatele

Not great; not terrible. Toho digitálního bordelu je tam víc než je zdrávo, takže největším superlativem jsou takový marginálie jako souboje tělo na tělo, Ben Kingsley, a titulkový teasy na nadcházející etapu MCU - tedy Multiversum. To, že Disney a celkově Hollywood leze kvůli profitu za každou cenu Číně do prdele, radši ani neberu v potaz...... ()

Reklama

HAL 

všechny recenze uživatele

Hlavní hrdina je sympaťák, Awkwafina kupodivu není až tak na vraždu jak jsem čekal, ale jinak tu nic není. Dobrá wushu akce ze začátku, ale fantasy v druhé půlce to posouvá do vod současných Čínských blockbusterů, a to fakt není pochvala - neexistuje rozdíl mezi tímhle a třeba Velkou čínskou zdí. 6/10 ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $150miliónov║ Tržby USA $224,543,292║ Tržby Celosvetovo $432,243,292▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $9,867,866║ Tržby za predaj DVD v USA $4,558,512║ Tak konečne niečo pozerateľnejšie od Marvelu. Samozrejme razantne cielené na Ázijské publikum. Herci dosť v pohode, príbeh skôr taký všedný vývar, než niečo prevratné čo by nejak strhlo, akcia prevažne poteší, tam si tento krát dali dosť záležať a dominuje hlavne scéna v autobuse. Posledná tretina načrie už do riadne premršteného fantasy motívu, kde samozrejme nemôžu chýbať draci ale dobre čert to vem, ušlo to. Obával som sa 3D-čka lebo tam to nebýva bohviečo od Marvelu ale dalo sa to a občas tam boli efekty, ktoré boli účelové. Prišlo aj na nejaké tie 3D závraty pri súboji na tom mrakodrape. /videl v kine 3D verziu: 75%/ ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Až překvapivě zábavný amalgám prvků klasické východní bojovky a digitálního bordelu, kdy se obě fáze navzájem nejen prolínají, ale vlastně si film navzájem rozdělili. První půlka má v sobě scény, za které by nemusel stydět první Matrix, nebo jakýkoliv akční film s dobrou choreografií (scéná v autobuse je boží), přičemž postupem děje se čím dál tím víc zabrušuje do mytologie a množí se cgi scény, kdy konec samotný má nul a jedniček asi dva celé osmtisíckrát víc, než masa a kostí. Ale hrozně to funguje. Herci jsou zábavní, postavy na marvelácký origin hodně dobré (včetně super záporáka)  a upřímně, jeden z mála marveláckých sólo filmů, které mám chuť vidět znova.  Ono to snad vypadá, jako kdyby měl Shang-Chi filmovou duši... No nehrál tam žádný zrzek, takže.. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (55)

  • V Ta Lo si můžeme všimnout několika bytostí z čínské mytologie – čínské lvy, hunduny (legendární bytosti bez tváře), jiuwihue (devítiocasé lišky), longmy (okřídlené koně) a fenghuangy („čínské fénixy“). (Kubaaa97)
  • Shang-Chiho (Simu Liu) jméno znamená vzestup a postup ducha, což vypovídá o cestě, na které se nachází. Zdědil mír po své matce a bolest po svém otci a sám musí nalézt rovnováhu mezi těmito dvěma složkami, aby se mohl stát sám sebou. (Kubaaa97)
  • V jedné ze scén v úvodní fázi filmu vidíme, jak babička (Tsai Chin) Katy (Awkwafina) slaví Svátek čistoty a jasu, označovaný jako svátek zametání hrobek. Jedná se o tradiční čínský svátek, kdy rodiny navštěvují hrobky svých předků, čistí jejich hroby, modlí se ke svým předkům a rituálně obětují dary – tradiční jídla, vonné tyčinky a vonný papír. Svátek zdůrazňuje úctu v čínské kultuře a slaví se již přes 2 500 let. (Kubaaa97)

Související novinky

Příští Avengers film našel režiséra

Příští Avengers film našel režiséra

26.07.2022

No, tak to šlo docela rychle. Kdekdo by čekal, že Marvel potažmo producent Kevin Feige využije šance, a vše důležité a neodkladné oznámí na Comic-Conu, případně si to nechá za pár měsíců na D23 Expo.… (více)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (více)

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

21.06.2022

Kevin Feige potažmo další lidé z Marvelu rozhodně nelhali, když neustále tvrdili, že snímek Avengers: Endgame znamená konec celé jedné kapitoly vyprávění o superhrdinech. První tři fáze zde zkrátka… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (více)

Reklama

Reklama