Randall a Hopkirk

• Velká Británie Randall and Hopkirk (Deceased) (více)
Akční / Komedie / Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní
Velká Británie, (1969–1970), 21 h 41 min (Minutáž: 50–51 min)

Hudba:

Edwin Astley

Mike Pratt, Kenneth Cope, Annette Andre, Carol Cleveland, Peter Cellier, Michael Ripper, Brian Blessed, Walter Sparrow, Olga Lowe, Michael Gothard (více)

Epizody(26)

Tato dvojice detektivů je poněkud zvláštní… Jeden z nich je totiž duch... Jsou dva, jak se na správné detektivy patří, a vlastní kdesi v Londýně soukromou detektivní kancelář. Tedy lépe řečeno, byli dva. Až do oné autonehody, při níž přišel – jak pozůstalí detektiv Jeff Randall (M. Pratt) a sekretářka Jeanie Hopkirková (A. Andreová) věří „nešťastnou náhodou“ – Marty Hopkirk (K. Cope) o život. Když Jeff truchlí nad ztrátou přítele a společníka, náhle se ozve telefon, v němž slyší Martyho hlas. To ještě netuší, že se z něj stal duch, co mu bude od této chvíle neustále na blízku, a to i často proti Jeffově vůli. S nově nabytými schopnostmi mu bude pomáhat řešit případy, na které by za normálních okolností byli oba krátcí. A bude se snažit udržet kancelář nad vodou, aby Jeff s Jeannie mohli žít aspoň trochu důstojně. Nejdříve ze všeho se ale chystá staronový Jeffův parťák vyřešit případ vlastní vraždy – nikoliv nehody, jak se každý domnívá. (Česká televize)

Recenze uživatele muti k tomuto seriálu (15)

Milovníci ptactva (1969) (E06)

Parádna časť. Škoda klasických nezmyslov, akože Hopkirk nestrazi hlavných podozrivých, nemajú stále komunikačný kanál s vdovou ako zálohu atď. Každopádne, jedna z lepších časti kde nie je všetko také ako sa zdá ()

Kalnější než voda (1970) (E08)

Veľmi dobrá časť kde sa stretávajú dedičia v dome starého pána. Randall ma pocit, že to v sebe ešte má a tak posiela Martyho preč, vystačí si sám. Tentokrát je vrahom niekto nečakaný. ()

Kdo kdy slyšel, aby duch umíral? (1969) (E10)

Veľmi zaujímavý nepriateľ v štýle exorcistu ktorý vidí duchov. Jeho spojenie so zločincami vytvára nebezpečný pakt ktorý ohrozí nielen policajné záťahy ale aj samostatnú existenciu Martyho, ktorý sa cíti tak trochu chorý. Jean sa tiež necíti vo svojej koži. Ako budú tieto prípady prepojené? ()

Čtenář myšlenek (1969) (E11)

Dobrá časť z divadelného pódia. Pozorný divák si všimne niečo zvláštne už na začiatku, ale aj keď nie, tak nevadí, včas sa dozviete všetko 🙂 ()

Samá práce, žádné peníze (1969) (E12)

Zaujímavá časť kde dvaja podivini zatiahnu Jeannie do tajomnej hry s duchmi. Ich plán je však oveľa temnejši než sa na prvý pohľad zdá. Navyše, kancelária má momentálne finančné problémy a Jeannie podlieha vidine lepšieho zárobku v novej práci u high tech duchárov. Čo musím vytknúť je zvláštna riadiaca miestnosť ktorá funguje úplne naslepo, bez vizuálneho kontaktu s obeťou a celý high tech s Anam nikto neunúval l vysvetliť. Stačilo by Poirotovske odhalenie akéhosi magnetizmu a elektriky (or whatever) a bolo by. Navyše vo veľkom nestráženom zámku chýbajú aj obyčajné strážne psy l, takže celý plán úteku je príliš jednoduchý. Škoda, toto malo možno aj potenciál byť top časťou série so slasher prvkami. ()

Nikdy nevěřte duchovi (1969) (E14)

Škoda že každá časť je izolovaná a seriál nenapreduje. Na to že už prešlo x časti by človek čakal že naša dvojica bude už lepšie zohrana, avšak obaja začínajú vždy akoby od nuly. ()

Peníze ke spálení (1970) (E15)

Pár scén tu akoby chýba, je tu pár nezodpovedaných otázok ako prebehla lúpež, kde sú peniaze a podobne. ()

Návštěva v archivu (1969) (E19)

Táto časť zaujme už hneď od začiatku, kde vidíme robota ktorý bude použitý ku krádeži. Docela high tech na tento seriál. Motivácia zločincov je tiež dobrá, zaslúžilo by si to dlhšiu stopáž, no žiaľ čas nepustí. Príjemné spestrenie je aj súťaž miss world, ktorá sa záhadne koná v nejakej izbe bez publika 😀 trošku navýšiť rozpočet by seriálu neuškodilo. Každopádne jedna z tých lepších časti, kde dokonca Marty ukáže nový skill, ktorý už ale asi v ďalších častiach neuvidíme 🙂🤷 ()

Strašidelný dům (1969) (E21)

Časť ktorá bola predčasne ukončená. Diamanty sa nenašli a všetci zloduchovia neboli chytení ()

Těžký případ (1969) (E22)

Sestru Jenny snáď ešte uvidíme, má trošku nevyužitý potenciál. Časť s hypnózou bola dosť dobrá, zaslúžila by si aj dlhšiu stopáž ()

Duch, jenž zachránil Monte Carlo (1969) (E23)

Námet je rozhodne zaujímavý ale nepáči sa mi že aj v tak pokročilej časti je zápletka postavená na tom že Randall neverí Hopkirkovi a zaslepene si melie svoje. Žiadna dôvera ani nič, proste robia z Randalla debila ktorý si ide svoje a na ostatné serie 🙃 Džíny oblečená ako princezná do star wars bola na zožratie 🥰 ()

Ani vražda už není, co bývala (1969) (E24)

Posledná časť seriálu ktorá mohla skončiť aj smrťou Martyho. Na scénu prichádza duch ktorý chce zabiť svojho vraha z minulosti. Mnohé scény sú úsmevné a až infantilne, chápem prečo mi tento seriál dovolili naši pozerať keď som bol malý. ()

Někdo prostě chodil po mém hrobě (1970) (E25)

Toto bolo dosť ujete aj na dátum výroby. Snáď až snaha o akúsi Poirotnosť, fake páni a zmurkajuce chyžné boli mätúce a nikam neviedli. Najlepšia je Jenny ktorá vždy pribehne tam kde treba v správny čas, go girl ()