Randall a Hopkirk (TV seriál)

Randall and Hopkirk (Deceased)

Randall a Hopkirk

Akční / Komedie / Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní

Velká Británie, 1969 - 1970, 21 h 41 min (Minutáž: 26 x 60 min)

Ralph Smart, Ray Austin

Gilbert Taylor

Mike Pratt, Kenneth Cope, Annette Andre, Carol Cleveland, Peter Cellier, Michael Ripper, Brian Blessed, Walter Sparrow, Olga Lowe, Michael Gothard, Howard Goorney, Veronica Carlson, Peter Jones, Michael Coles, Robin Hawdon, Kieron Moore, Valerie Leon, Jane Merrow, Timothy West, Madge Ryan, Caroline Blakiston, Patrick Jordan, Patrick Connor, Michael Goodliffe, Stanley Meadows, Liz Fraser, Joby Blanshard, Alan Gifford, Felix Aylmer, Terence Plummer, Chris Gannon, Max Faulkner, Bessie Love, Alfred Burke, Patrick Barr, Frank Windsor, Norman Eshley, John Fraser, Ronald Radd, John Hallam, Bernard Kay, James Culliford, Sue Lloyd, Mary Merrall, Danny Green, Nicholas Courtney, John Boxer, Marne Maitland, Patrick Holt, Victor Harrington, John Rae, Noel Davis, Arnold Diamond, Michael Gwynn, Harry Locke, Ronald Lacey, Anthony Sagar, Harold Innocent, Tom Chatto, Harry Fielder, Doris Hare, Norman Bird, Raymond Young, Cyril Renison, Betty Woolfe, Lois Maxwell, Marjorie Rhodes, Freddie Jones, Eric Dodson, George Lee, William Squire, Drewe Henley, Victor Maddern, Anthony Baird, Michael Bird, Billy Cornelius, Garfield Morgan, Jeremy Young, Tony Steedman, David Lodge, Tenniel Evans, Leslie Schofield, Alex Scott, Gary Watson, Freda Jackson, Michael Radford, Meredith Edwards, Graham Armitage, Denise Buckley, Edward Brayshaw, Gwen Nelson, Alexandra Bastedo, Ivor Dean, Charles Lloyd Pack, Richard Caldicot, Arthur Brough, Harold Berens, David Jason, John Cazabon, Robin Askwith, Luan Peters

V označení dílů je trochu b... je to dost přeházené Všechny díly jsou barevné, my jsme je viděli černobílé, protože jsme neměli barevné televize. 01- Můj zesnulý společník. 02- Potíže se ženami. 03- Noční trezor. 04- Milovníci ptactva. 05- Peníze ke spálení. 06- To je sladký pokojíček. 07- Kalnější než voda. 08- Duch, jenž zachránil Monte Carlo. 09- Poznáváte toho muže? 10- Co vyprávěl duch. 11- Strašidelný dům. 12- Ani vražda není, co bývala. 13- Muž odnikud. 14- Sentimentální cesta. 15- Těžký případ. 16- Od kdy už nemáš vidění. 17- Čtenář myšlenek. 18- Návštěva v archívu. Díly 19-26 jsou s titulky, protože u nás nikdy nebyly vysílané. 19- Samá práce, žádné peníze. 20- Nikdy nevěřte duchovi. 21- Kdo kdy slyšel, aby duch umíral. 22- Pro dívku, která má vše. 23- Někdo prostě chodil po mám hrobě. 24- Vendeta za mrtvého muže. 25- Obětní beránek se vždy najde. 26- Falešný úsměv.(26.10.2017)

Jako teeneager jsem tento seriál hltal a vždy se těšil na další díl. A docela přesně si vzpomínám, že jsme jím i ve škole téměř všichni co byli kolem mého věku žili. Zajímavé - teď, když se na něj dívám znovu si v paměti vybavuji i tehdejší mé pocity z některých částí a momentů které se časem zasuly kamsi do pozadí. Velmi pochybuji, že tento seriál může plnně ocenit nynější mladší populace. Každá generace má své vlastní sny a tužby a tím pádem i vlastní hrdiny. Pro mne tedy kultovní záležitost.(20.8.2011)

Jeden z mála hraných seriálů, který jsem ještě coby dítě sledoval už roku 1990, tehdy ještě na černobílé televizi (i když on byl i obraz seriálu tehdy v černobílé verzi). Nejvíc mi z té doby v hlavě utkvěl díl To je sladký pokojíček, hlavně úvodní scéna, kdy se ta ženská v uzavřené místnosti otrávila plynem, zatímco její milenec už jí za oknem kopal hrob. Pak jsem si matně pamatoval díly Čtenář myšlenek, Milovníci ptactva a Sentimentální cesta. Před pár lety mě dost nasralo, že ani dnešní prozápadní média nebyly schopny díly 19-26 nadabovat a na DVD je odflákli debilníma titulkama. Už proto nemůžu R a H dát původně zamýšlené 4 *, takhle budou muset stačit 3 a 70%. A neodpustím si ještě povzdech - zlatí komunisté, jenom díky nim máme alespoň prvních 18 dílů nadabovaných!(6.8.2016)

Viděl jsem to jako malý a pamatoval jsem si z toho jen pár scén a to, že se mi to líbilo. Když jsem spatřil DVD, neodolal jsem a teď vím, že ty scény tam opravdu byly a že se mi o líbí pořád. Buď Britové netočí špatné seriály nebo u nás vysílají jen ty dobré. Prostě je to další čestná výjimka, která dokazuje, že ne každý serál musí být nezbytně příšerná konina, a to i když jsou tam duchové, soukromí detektivové a klasičtí padouši.(3.1.2009)

Předsudek, že v lehkém žánru jsou humor a odlehčenost s nápaditostí nezvanými hosty, je opravdu jen předsudkem. Aby to mohlo platit, znamená to zvládnout určitě řemeslo, nevyhýbat se přemýšlení a nebát se původních nápadů. Také co nejméně opisovat. Tohle všechno má Randall a Hopkirk v náležité míře a pak ještě cosi navíc. Vtip, humor, nadhled, sebeironii, i poněkud potutelnou úsměvnost. To, co dnes zejména v lehčích žánrech chybí až fatálně.(26.7.2008)