Randall a Hopkirk (TV seriál)

Randall and Hopkirk (Deceased)

Randall a Hopkirk

Akční / Komedie / Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní

Velká Británie, 1969 - 1970, 21 h 41 min (Minutáž: 26 x 60 min)

Mike Pratt, Kenneth Cope, Annette Andre, Carol Cleveland, Peter Cellier, Michael Ripper, Brian Blessed, Walter Sparrow, Olga Lowe, Michael Gothard, Howard Goorney, Veronica Carlson, Peter Jones, Michael Coles, Robin Hawdon, Kieron Moore, Valerie Leon, Jane Merrow, Timothy West, Madge Ryan, Caroline Blakiston, Patrick Jordan, Patrick Connor, Michael Goodliffe, Stanley Meadows, Liz Fraser, Joby Blanshard, Alan Gifford, Felix Aylmer, Terence Plummer, Chris Gannon, Max Faulkner, Bessie Love, Alfred Burke, Patrick Barr, Frank Windsor, Norman Eshley, John Fraser, Ronald Radd, John Hallam, Bernard Kay, James Culliford, Sue Lloyd, Mary Merrall, Danny Green, Nicholas Courtney, John Boxer, Marne Maitland, Patrick Holt, Victor Harrington, John Rae, Noel Davis, Arnold Diamond, Michael Gwynn, Harry Locke, Ronald Lacey, Anthony Sagar, Harold Innocent, Tom Chatto, Harry Fielder, Doris Hare, Norman Bird, Raymond Young, Cyril Renison, Betty Woolfe, Lois Maxwell, Marjorie Rhodes, Freddie Jones, Eric Dodson, George Lee, William Squire, Drewe Henley, Victor Maddern, Anthony Baird, Michael Bird, Billy Cornelius, Garfield Morgan, Jeremy Young, Tony Steedman, David Lodge, Tenniel Evans, Leslie Schofield, Alex Scott, Gary Watson, Freda Jackson, Michael Radford, Meredith Edwards, Graham Armitage, Denise Buckley, Edward Brayshaw, Gwen Nelson, Alexandra Bastedo, Ivor Dean, Charles Lloyd Pack, Richard Caldicot, Arthur Brough, Harold Berens, David Jason, John Cazabon, Robin Askwith, Luan Peters, Dudley Foster, Adrienne Corri, Anton Rodgers, Reg Lye, Peter Vaughan, Edina Ronay, Brian Oulton, John Glyn-Jones, Tom Bowman, Roger Avon, Norman Beaton, T.P. McKenna, Ray Brooks, Patrick Newell, Neil McCarthy, George Sewell, Barrie Ingham, William Dysart, Ron Pember, Colin Rix, Clifford Evans, Keith Barron, Reginald Marsh, Basil Dignam, Peter Stephens, David Stoll, Nosher Powell, Michael Beint, Jack Woolgar, Kenneth Watson, Guy Standeven, Dudley Sutton, John Bryans, Billy Milton, Roland Curram, Dudley Jones, David Cargill, John Harvey, John Arnatt, Dermot Kelly, Duncan Lamont, George A. Cooper, John Kidd, David Bauer, Gerald Flood, William Mervyn, Charles Morgan, Roger Delgado, Michael Forrest, Mike Reid, David Healy, Raymond Adamson, Charles Lamb, George Murcell, Patricia Haines, Nigel Terry, Geoffrey Hughes, Cyril Shaps, Andrew Sachs, Michael Sheard, Alan MacNaughtan, John Collin, Jack MacGowran, Jack Lambert, Jeremy Burnham

John Ireland

Po více než patnacti letech musím konstatovat, že u mě tento seriál opravdu "vyvanul." Nejzávažnějším zjištěním je, že představitel Randalla je podobný Humphreymu Bogartovi a Hopkirk zase Charlesovi Grodinovi :-D Příjemná záležitost, leč často opravdu jednoduchá, až vás napadá, že Jeff by bez toho chlápka v bílém sám snad nic nevyřešil. Humor je podáván po malých dávkách, řekl bych, až moc opatrně. Spraví se to přibližně až v půlce dílů, což je poměrně pozdě. Aspoň, že ta Anette Andre je sexy, jako celá šedesátá léta, i když postava Jeannie má poněkud "trpnou" úlohu. 70%.(3.2.2009)

Tento dnes již téměř zapomenutý seriál by měl zůstat v pamětech i dalších generací, proto byl zřejmě u nás několikrát vysílán remake. Nevím z jakou odezvou mezi širokou vrstvou, ale podle mého na tuto klasiku nemá. Je to jeden z těch mála kvalitních (hlavně západních) seriálů, jenž minulá zvůle povolila. Není to však pouze bezduchý sentiment. Ten seriál skutečně obsahoval kvalitní příhody a vyjímečně přesné obsazení, o moc lepší než v remaku. Fakt barvoslepého vidění by mi dnes asi vadil, i tak myslím, že nejsem sám, kdo by tuhle dvojku zase rád v televizi viděl.(17.8.2005)

Jeden z mála hraných seriálů, který jsem ještě coby dítě sledoval už roku 1990, tehdy ještě na černobílé televizi (i když on byl i obraz seriálu tehdy v černobílé verzi). Nejvíc mi z té doby v hlavě utkvěl díl To je sladký pokojíček, hlavně úvodní scéna, kdy se ta ženská v uzavřené místnosti otrávila plynem, zatímco její milenec už jí za oknem kopal hrob. Pak jsem si matně pamatoval díly Čtenář myšlenek, Milovníci ptactva a Sentimentální cesta. Před pár lety mě dost nasralo, že ani dnešní prozápadní média nebyly schopny díly 19-26 nadabovat a na DVD je odflákli debilníma titulkama. Už proto nemůžu R a H dát původně zamýšlené 4 *, takhle budou muset stačit 3 a 70%. A neodpustím si ještě povzdech - zlatí komunisté, jenom díky nim máme alespoň prvních 18 dílů nadabovaných!(6.8.2016)

V dobách raného mládí jsem byl tímhle dílem fascinován a uchvácen. Bolševik ho sice koupil a pustil (dokonce dvakrát, byť ne všechny díly a navíc černobíle - barevná verze na DVD byla překvapující), ale pak se po něm slehla zem a domácí obrazovku zahltila veledíla (mnohými dodnes tak horoucně milovaná) od Majora Zemana až po Nemocnici na kraji města. Po roce 89 se tenhle Randall a Hopkirk objevili zase na na Primě a já s obavami očekával, jak se mi to bude líbit po těch letech. A líbilo! Stejně jako filmy ještě starší to má půvab, vtip, lehkost a také pravidla hry (což moderní seriály - zejména remaky postrádají) a jistou logiku, danou námětem i charakterem postav. Navíc se z toho stalo skutečně stylové retro - kdybych měl někomu předvést, jak vypadal svět v přelomu 70. a 80. let (oblečení, auty, ulice, hospody, ale i předměty denní potřeby), pustil bych mu pár dílů tohoto seriálu. Chápu, že ten, kdo tenhle seriál viděl až v současné době tak nadšený nebude, ale možná bude více těch, kteří mu na chuť přijdou, než těch, kteří nad ním mávnou rukou. No a na závěr nemohou než konstatovat, že jeho remake ze samého konce tisíciletí je právě tím nejlepším oceněním toho původního - originálu. Jedná se totiž podle mého názoru o snad nejhorší anglický seriál, na který jsem kdy koukal ( a nedokoukal). A to, že v seriálu ze sedmdesátých let jsou triky leckdy ne zcela dotažené a Hopkirk má stín nebo se pod ním prohne sedačka, když se posadí, nehraje vůbec, ale vůbec roli. No a ještě nezbývá dodat, že Anette Andre pro mně patří dodnes k tomu nejhezčímu, co se na plátně nebo na obrazovce v sedmdesátých letech objevilo.(10.1.2011)

Ve své době neotřelý nápad, dnes jsem sledoval jeden díl dost nevěřícně a s úsměvem na tváři..Mám rád anglické detektivky daleko víc jak americké, není se třeba topit v krvi a přehnané brutalitě, abychom si měli po cestě z kina na oblíbenou základnu o čem povídat. Na filmový klub to rozhodně není, ale v nedostatku kultury montérkového režimu na mě působil seriál jako balzám a na každý díl jsem se těšil. Nemohu ho prostě mít nerad.(5.11.2008)