Randall a Hopkirk

(seriál)
  • Velká Británie Randall and Hopkirk (Deceased) (více)
Akční / Komedie / Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní
Velká Británie, (1969–1970), 21 h 41 min (Minutáž: 50–51 min)

Edwin Astley

Mike Pratt, Kenneth Cope, Annette Andre, Carol Cleveland, Peter Cellier, Michael Ripper, Brian Blessed, Walter Sparrow, Olga Lowe, Michael Gothard (více)

Epizody(26)

Tato dvojice detektivů je poněkud zvláštní… Jeden z nich je totiž duch... Jsou dva, jak se na správné detektivy patří, a vlastní kdesi v Londýně soukromou detektivní kancelář. Tedy lépe řečeno, byli dva. Až do oné autonehody, při níž přišel – jak pozůstalí detektiv Jeff Randall (M. Pratt) a sekretářka Jeanie Hopkirková (A. Andreová) věří „nešťastnou náhodou“ – Marty Hopkirk (K. Cope) o život. Když Jeff truchlí nad ztrátou přítele a společníka, náhle se ozve telefon, v němž slyší Martyho hlas. To ještě netuší, že se z něj stal duch, co mu bude od této chvíle neustále na blízku, a to i často proti Jeffově vůli. S nově nabytými schopnostmi mu bude pomáhat řešit případy, na které by za normálních okolností byli oba krátcí. A bude se snažit udržet kancelář nad vodou, aby Jeff s Jeannie mohli žít aspoň trochu důstojně. Nejdříve ze všeho se ale chystá staronový Jeffův parťák vyřešit případ vlastní vraždy – nikoliv nehody, jak se každý domnívá. (Česká televize)

LLenin

V označení dílů je trochu b... je to dost přeházené Všechny díly jsou barevné, my jsme je viděli černobílé, protože jsme neměli barevné televize. 01- Můj zesnulý společník. 02- Potíže se ženami. 03- Noční trezor. 04- Milovníci ptactva. 05- Peníze ke spálení. 06- To je sladký pokojíček. 07- Kalnější než voda. 08- Duch, jenž zachránil Monte Carlo. 09- Poznáváte toho muže? 10- Co vyprávěl duch. 11- Strašidelný dům. 12- Ani vražda není, co bývala. 13- Muž odnikud. 14- Sentimentální cesta. 15- Těžký případ. 16- Od kdy už nemáš vidění. 17- Čtenář myšlenek. 18- Návštěva v archívu. Díly 19-26 jsou s titulky, protože u nás nikdy nebyly vysílané. 19- Samá práce, žádné peníze. 20- Nikdy nevěřte duchovi. 21- Kdo kdy slyšel, aby duch umíral. 22- Pro dívku, která má vše. 23- Někdo prostě chodil po mám hrobě. 24- Vendeta za mrtvého muže. 25- Obětní beránek se vždy najde. 26- Falešný úsměv. ()

evangelik

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Moc se mi ten seriál tehdy líbil. Ale už je to skoro 50 roků. Nepamatuji si vůbec nic, kromě jediné scény - v kasinu měl Hopkirk "zařídit", aby nějaká starší ženská nebo bába nevyhrála. Ruleta se dotočila, zastavila a kulička přeskočila na sousední číslo... Docela bych věřil, že tehdejší ČST koupilam "zápaďáckej seriál" aby lidi co nejdříve zapomněli a "internacionální pomoc bratrských zemí". Když jej ovšem recenzent oznámkuje jako "odpad", to svědčí spíš o neschopnosti povznést se nad časovou nepřenositelností. Já bych třeba ohodnotil jako odpad současnou holyvůdskou akční produkci. Když vidím tyhle pyrotechnické kousky a vybuchující ohníčky, neprůstřelného hrdinu, válím se smíchy nad tou trapností. něco jako když se honí několik aut a převrhnou stánek s pomeranči... To samé tady. Nemožné "outfity" žen (z dnešního hlediska), detektiv si kouří klidně během oběda, předpotopní technika... Neustálé zmínky o finanční nedostatečnosti zase docela připomínají detektiva Colomba a jeho zmínky o manželce. Dějová schémata příběhů jsou rovněž na stejné brdo - zločinci jsou opravdu velcí lumpové a chtějí zabít i samotného detektiva. Duchařská červená nit nám ovšem jasně napovídá, že se spíš jedná o zábavný, než detektivní seriál... ()

Honza__St.

I na můj vkus je to až moc archivní záležitost. Akčních scén minimum (byť se najdou výjimky), hlavní hrdina koneckonců ani nenosí pistoli, je to opravdu úplně jinde, než jen o necelé desetiletí mladší Profesionálové. Přesto je to zábava. Některé díly jsou nudnější, ale v jiných skutečně není o dobrodružství a o legraci nouze (zejména díky Martymu). Nedivím se tomu, že byl ten seriál u nás ve své době velký hit, a že si ve světě i u nás získává nové fanoušky. Jediná škoda je, že na několik dílů se zapomnělo, a až na jednu výjimku se na ně nevzpomnělo ani v roce 90. Jejich nový dabing je v porovnání s ostatními dabingy posledních let těžký nadprůměr, ale na starou školu prostě nemá. ()

Šimpy

Pro mě kultovní seriál, který jsem viděl jako kluk v roce 1991. A nyní po letech jsem ho zkouknul znovu a je pořád tak dobrej a geniální jako mi připadal kdysi. Sice se podepsala doba vzniku, ale do té se dá vžít a herci hrají výborně. Oba hlavní představitelé hrají skvěle a uvěřitelně. Navíc Martyho duch vnáší do seriálu i komickou úroveň. I původní český dabing seriálu dodává své kouzlo. ()

slunicko2

Nostalgie nepomůže, stojí to za houby. 1)  Z dětství si pamatuji, jak jsme nedočkavě usedávali k televizní obrazovce, abychom popatřili na příběh v československé televizi začátku 70. let vskutku neobvyklý - bylo to z Anglie, soukromí detektivové a k tomu jeden z nich je duch. No paráda._____ 2)  Dnes vidím jen neobyčejně naivní až hloupé rádoby veselé "detektivní" případy. Vyšetřovatelé s myšlením úspěšných absolventů zvláštní školy "řeší" úkoly, které by přemýšlivé děcko zvládlo obratem ruky._____ 3)  A k tomu je to celé dost nudné._____ 4)  Inu, vzpomínky jsou mrcha pes, ne vždy je jim co věřit. ()

• Československá televize uvedla seriál v tom samém roce jako britská televize, což je neuvěřitelné. Důvodem prý bylo, aby diváci v době možných nepokojů seděli přikováni před svými obrazovkami a nezlobili. Odvysílány však byly jen epizody 1–16 a 18, epizoda 17 nebyla pro cenzurní zásah promítnuta (obsahovala ruskou tématiku), byla nadabována v původním obsazení až po roce 1990, kdy ČsT seriál znovu odvysílala a znovu ne celý. Na dotaz proč, odpověděli, že prý už je zastaralý a černobílý (přitom je barevný). Seriál se v celku k divákům dostal až díky vydání na DVD, bohužel 8 epizod je v původním znění s titulky. (sator)
  • V jedné scén je vidět elektrárna Battersea, dokončena roku 1939. Byla první ze série mohutných uhelných elektráren budovaných v Anglii jako součást Národní elektrické soustavy. Později byla rekonstruovaná pro komerční využití jako centrum obnovy oblasti, ve které se nachází. Architekti přestavby se rozhodli její čtyři velké komíny zrestaurovat a zakomponovat do nové stavby. Objekt je na adrese 188 Kirtling St, Nine Elms, London SW8 5BN. (sator)