Randall a Hopkirk (TV seriál)

Randall and Hopkirk (Deceased)

Randall a Hopkirk

Akční / Komedie / Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní

Velká Británie, 1969–1970, 21 h 41 min (Minutáž: 50–51 min)

Edwin Astley

Mike Pratt, Kenneth Cope, Annette Andre, Carol Cleveland, Peter Cellier, Michael Ripper, Brian Blessed, Walter Sparrow, Olga Lowe, Michael Gothard, Howard Goorney, Veronica Carlson, Peter Jones, Michael Coles, Robin Hawdon, Kieron Moore, Valerie Leon, Jane Merrow, Timothy West, Madge Ryan, Caroline Blakiston, Patrick Jordan, Patrick Connor, Michael Goodliffe, Stanley Meadows, Liz Fraser, Joby Blanshard, Alan Gifford, Felix Aylmer, Terence Plummer, Chris Gannon, Max Faulkner, Bessie Love, Alfred Burke, Patrick Barr, Frank Windsor, Norman Eshley, John Fraser, Ronald Radd, John Hallam, Bernard Kay, James Culliford, Sue Lloyd, Mary Merrall, Danny Green, Nicholas Courtney, John Boxer, Marne Maitland, Patrick Holt, Victor Harrington, John Rae, Noel Davis, Arnold Diamond, Michael Gwynn, Harry Locke, Ronald Lacey, Anthony Sagar, Harold Innocent, Tom Chatto, Harry Fielder, Doris Hare, Norman Bird, Raymond Young, Cyril Renison, Betty Woolfe, Lois Maxwell, Marjorie Rhodes, Freddie Jones, Eric Dodson, George Lee, William Squire, Drewe Henley, Victor Maddern, Anthony Baird, Michael Bird, Billy Cornelius, Garfield Morgan, Jeremy Young, Tony Steedman, David Lodge, Tenniel Evans, Leslie Schofield, Alex Scott, Gary Watson, Freda Jackson, Michael Radford, Meredith Edwards, Graham Armitage, Denise Buckley, Edward Brayshaw, Gwen Nelson, Alexandra Bastedo, Ivor Dean, Charles Lloyd Pack, Richard Caldicot, Arthur Brough, Harold Berens, David Jason, John Cazabon, Robin Askwith, Luan Peters, Dudley Foster, Adrienne Corri, Anton Rodgers, Reg Lye, Peter Vaughan, Edina Ronay, Brian Oulton, John Glyn-Jones, Tom Bowman, Roger Avon, Norman Beaton, T.P. McKenna, Ray Brooks, Patrick Newell, Neil McCarthy, George Sewell, Barrie Ingham, William Dysart, Ron Pember, Colin Rix, Clifford Evans, Keith Barron, Reginald Marsh, Basil Dignam, Peter Stephens, David Stoll, Nosher Powell, Michael Beint, Jack Woolgar, Kenneth Watson, Guy Standeven, Dudley Sutton, John Bryans, Billy Milton, Roland Curram, Dudley Jones, David Cargill, John Harvey, John Arnatt, Dermot Kelly, Duncan Lamont, George A. Cooper, John Kidd, David Bauer, Gerald Flood, William Mervyn, Charles Morgan, Roger Delgado, Michael Forrest, Mike Reid, David Healy, Raymond Adamson, Charles Lamb, George Murcell, Patricia Haines, Nigel Terry, Geoffrey Hughes, Cyril Shaps, Andrew Sachs, Michael Sheard, Alan MacNaughtan, John Collin, Jack MacGowran, Jack Lambert, Jeremy Burnham, Robert Russell, Keith Buckley, Anne De Vigier, Dolores Mantez

Monty Berman

Jako teeneager jsem tento seriál hltal a vždy se těšil na další díl. A docela přesně si vzpomínám, že jsme jím i ve škole téměř všichni co byli kolem mého věku žili. Zajímavé - teď, když se na něj dívám znovu si v paměti vybavuji i tehdejší mé pocity z některých částí a momentů které se časem zasuly kamsi do pozadí. Velmi pochybuji, že tento seriál může plnně ocenit nynější mladší populace. Každá generace má své vlastní sny a tužby a tím pádem i vlastní hrdiny. Pro mne tedy kultovní záležitost.(20.8.2011)

Pamatuju, jak to přišlo do TV těsně po revoluci, byl to pro malé dítě úplný přízrak jako samotný Hopkirk. Moc mi toho v paměti neutkvělo, jen hudba s dlaní, Hopkirk s doutníkem a tomíkem a psychiatr ovládaný Hopkirkem. Až po více než dvaceti letech jsem se dotal k originálu. Častečně je to teda blbost, ale s tou britskou nadsázkou to funguje skvěle, některé epizody jsou opravdu velmi originální až geniální. A k tomu nenapodobitelná britská atmosféra, kterou už ani dnes v UK nenajdete, starší herci s akcentem který už dnes neuslyšíte. Zajímavostí je, že v britské televizi byly epizody odvysílané v úplně jiném pořadí než natočené (to odpovídá řazení na ČSFD) a nejlepší epizody jsou ty natočené později, ale odvysílané na začátku. Druhou zajímavostí je, kolik krásných angličanek do toho seriálu dostali a to nejen Džíny.(9.10.2018)

Když jsem to viděla jako dítě, byla jsem u vytržení. Po letech už mi tak úžasný nepřipadal, ale s ohledem na dobu vzniku díla, nespornou řemeslnou kvalitu, smyslupný scénář a laskavý humor musím říci pořád dost dobré. Jsem zvědavá na novou verzi, zda se ze ctí vyrovná s tak vysoko nastavenou laťkou. Za mne 80%.(17.2.2016)

Co robi R&H vynimocnym je prave cas, kedy bol natoceny a na tu dobu naozaj efektne a putave spracovanie. Z pohladu anglanov a ich humoru je to doslova klasika ktorej sa da len maloco vytknut. Je to nadpriemerny, pointou vynimocny serial s lahko stravitelnym humorom. Samozrejme ze je nutne sa na neho divat z pohladu casov, kedy bol natoceny, nie z pohladu dnesku. Rozhodne ma svoje vynimocne kuzlo a originalitu, pretoze ani remake z 2004 nedokazali natocit dost dobre na to, aby sa na to dalo aspon divat. Navyse pre mna je R&H hlboko nostalgicky zafixovany z detstva, ked som hltal kazdy diel s doslova otvorenymi ustami. Je to vsak samozrejme moj subjektivny pohlad na dielo, ale tento pocit, ako vidim ostatne komentare, zdiela viacero inych ludi... :) R&H sa neda porovnavat s kvalitou ci uspechom serialov ako bol Dempsey a Makepeace, ci "Z archivu Sherlocka Holmesa" so skvelym Jeremym Brettom. Oba boli natocene omnoho pozdejsie a aj zanrovo su inde. 4 hviezdicky patria R&H opravnene za jeho vynimocnost a cistu krasu a neoficialne pridavam este pol hviezdicky za tu nostalgiu. :)(23.8.2013)

Stará dobrá britská krimi klasika, která sice za téměř půlstoletí od svého vzniku a v konkurenci dnešních akčních seriálů, trošku ztratila dech, ale rozhodně ne své kouzlo a atmosféru. Díky distributorům za vydání na DVD, navíc s původním českým dabingem. Je čas tuto sehranou a netradiční dvojici, které pomáhá nádherná Annette Andre, opět poslat do akce. P.S. Vždy, když někde vidím opilce, který si nahlas povídá sám se sebou, říkám si, že má nejspíš také svého Hopkirka...(19.2.2018)

• - Irský komik Dave Allen odmítl roli Jeffa Randalla. (D3VIL)

• - Pozorné oko diváka zaznamená v průběhu seriálu změnu účesu Hopkirka (Kenneth Cope). Je to proto, že tvůrci chtěli zamaskovat prořídlé vlasy herce a pořídili mu paruku. V průběhu natáčení zjistili, že tato volba se moc nepovedla, tak mu paruku sundali. Maskéři museli dělat co uměli, aby zamaskovali kštici ducha. (sator)

• - Bílý oblek Marty Hopkirkka (Kenneth Cope) nemá kapsy, protože „duchové nepotřebují kapsy“. (sator)