Randall a Hopkirk (TV seriál)

Randall and Hopkirk (Deceased)

Randall a Hopkirk

Akční / Komedie / Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní

Velká Británie, 1969 - 1970, 21 h 41 min (Minutáž: 26 x 60 min)

Ralph Smart, Ray Austin

Gilbert Taylor

Mike Pratt, Kenneth Cope, Annette Andre, Carol Cleveland, Peter Cellier, Michael Ripper, Brian Blessed, Walter Sparrow, Olga Lowe, Michael Gothard, Howard Goorney, Veronica Carlson, Peter Jones, Michael Coles, Robin Hawdon, Kieron Moore, Valerie Leon, Jane Merrow, Timothy West, Madge Ryan, Caroline Blakiston, Patrick Jordan, Patrick Connor, Michael Goodliffe, Stanley Meadows, Liz Fraser, Joby Blanshard, Alan Gifford, Felix Aylmer, Terence Plummer, Chris Gannon, Max Faulkner, Bessie Love, Alfred Burke, Patrick Barr, Frank Windsor, Norman Eshley, John Fraser, Ronald Radd, John Hallam, Bernard Kay, James Culliford, Sue Lloyd, Mary Merrall, Danny Green, Nicholas Courtney, John Boxer, Marne Maitland, Patrick Holt, Victor Harrington, John Rae, Noel Davis, Arnold Diamond, Michael Gwynn, Harry Locke, Ronald Lacey, Anthony Sagar, Harold Innocent, Tom Chatto, Harry Fielder, Doris Hare, Norman Bird, Raymond Young, Cyril Renison, Betty Woolfe, Lois Maxwell, Marjorie Rhodes, Freddie Jones, Eric Dodson, George Lee, William Squire, Drewe Henley, Victor Maddern, Anthony Baird, Michael Bird, Billy Cornelius, Garfield Morgan, Jeremy Young, Tony Steedman, David Lodge, Tenniel Evans, Leslie Schofield, Alex Scott, Gary Watson, Freda Jackson, Michael Radford, Meredith Edwards, Graham Armitage, Denise Buckley, Edward Brayshaw, Gwen Nelson, Alexandra Bastedo, Ivor Dean, Charles Lloyd Pack, Richard Caldicot, Arthur Brough, Harold Berens, David Jason, John Cazabon, Robin Askwith, Luan Peters

Co robi R&H vynimocnym je prave cas, kedy bol natoceny a na tu dobu naozaj efektne a putave spracovanie. Z pohladu anglanov a ich humoru je to doslova klasika ktorej sa da len maloco vytknut. Je to nadpriemerny, pointou vynimocny serial s lahko stravitelnym humorom. Samozrejme ze je nutne sa na neho divat z pohladu casov, kedy bol natoceny, nie z pohladu dnesku. Rozhodne ma svoje vynimocne kuzlo a originalitu, pretoze ani remake z 2004 nedokazali natocit dost dobre na to, aby sa na to dalo aspon divat. Navyse pre mna je R&H hlboko nostalgicky zafixovany z detstva, ked som hltal kazdy diel s doslova otvorenymi ustami. Je to vsak samozrejme moj subjektivny pohlad na dielo, ale tento pocit, ako vidim ostatne komentare, zdiela viacero inych ludi... :) R&H sa neda porovnavat s kvalitou ci uspechom serialov ako bol Dempsey a Makepeace, ci "Z archivu Sherlocka Holmesa" so skvelym Jeremym Brettom. Oba boli natocene omnoho pozdejsie a aj zanrovo su inde. 4 hviezdicky patria R&H opravnene za jeho vynimocnost a cistu krasu a neoficialne pridavam este pol hviezdicky za tu nostalgiu. :)(23.8.2013)

Tento dnes již téměř zapomenutý seriál by měl zůstat v pamětech i dalších generací, proto byl zřejmě u nás několikrát vysílán remake. Nevím z jakou odezvou mezi širokou vrstvou, ale podle mého na tuto klasiku nemá. Je to jeden z těch mála kvalitních (hlavně západních) seriálů, jenž minulá zvůle povolila. Není to však pouze bezduchý sentiment. Ten seriál skutečně obsahoval kvalitní příhody a vyjímečně přesné obsazení, o moc lepší než v remaku. Fakt barvoslepého vidění by mi dnes asi vadil, i tak myslím, že nejsem sám, kdo by tuhle dvojku zase rád v televizi viděl.(17.8.2005)

I po těch letech musím dát za 4, protože tohle byl opravdu jeden ze seriálů, na který jsem se dítě jako vždy těšil. tehdy mi ty triky připadaly naprosto úžasné a vůbec. A z dnešního pohledu je to pořád dobrá nostalgická zábava avůbec nevadí, že je to černobílé a duch je tu zobrazen tím, že nosí bílý oblek.(23.6.2011)

Nyní již archaicky působící a v řadě ohledů překonané, nicméně noblesu si uchovávající dílko, které ve své době představovalo naprostou špičku žánru na pomezí krimi a její zlehčující parodie. Vlastně mé prvé setkání s božím anglickým humorem. Remake tohoto malého šperku je pravděpodobně vůbec nejhorší remake čehokoli (...jo, trocha nadsázky...), vyvarujte se záměny!(3.5.2006)

Předsudek, že v lehkém žánru jsou humor a odlehčenost s nápaditostí nezvanými hosty, je opravdu jen předsudkem. Aby to mohlo platit, znamená to zvládnout určitě řemeslo, nevyhýbat se přemýšlení a nebát se původních nápadů. Také co nejméně opisovat. Tohle všechno má Randall a Hopkirk v náležité míře a pak ještě cosi navíc. Vtip, humor, nadhled, sebeironii, i poněkud potutelnou úsměvnost. To, co dnes zejména v lehčích žánrech chybí až fatálně.(26.7.2008)