Randall a Hopkirk (TV seriál)

Randall and Hopkirk (Deceased)

Randall a Hopkirk

Akční / Komedie / Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní

Velká Británie, 1969–1970, 21 h 41 min (Minutáž: 26 x 60 min)

Edwin Astley

Mike Pratt, Kenneth Cope, Annette Andre, Carol Cleveland, Peter Cellier, Michael Ripper, Brian Blessed, Walter Sparrow, Olga Lowe, Michael Gothard, Howard Goorney, Veronica Carlson, Peter Jones, Michael Coles, Robin Hawdon, Kieron Moore, Valerie Leon, Jane Merrow, Timothy West, Madge Ryan, Caroline Blakiston, Patrick Jordan, Patrick Connor, Michael Goodliffe, Stanley Meadows, Liz Fraser, Joby Blanshard, Alan Gifford, Felix Aylmer, Terence Plummer, Chris Gannon, Max Faulkner, Bessie Love, Alfred Burke, Patrick Barr, Frank Windsor, Norman Eshley, John Fraser, Ronald Radd, John Hallam, Bernard Kay, James Culliford, Sue Lloyd, Mary Merrall, Danny Green, Nicholas Courtney, John Boxer, Marne Maitland, Patrick Holt, Victor Harrington, John Rae, Noel Davis, Arnold Diamond, Michael Gwynn, Harry Locke, Ronald Lacey, Anthony Sagar, Harold Innocent, Tom Chatto, Harry Fielder, Doris Hare, Norman Bird, Raymond Young, Cyril Renison, Betty Woolfe, Lois Maxwell, Marjorie Rhodes, Freddie Jones, Eric Dodson, George Lee, William Squire, Drewe Henley, Victor Maddern, Anthony Baird, Michael Bird, Billy Cornelius, Garfield Morgan, Jeremy Young, Tony Steedman, David Lodge, Tenniel Evans, Leslie Schofield, Alex Scott, Gary Watson, Freda Jackson, Michael Radford, Meredith Edwards, Graham Armitage, Denise Buckley, Edward Brayshaw, Gwen Nelson, Alexandra Bastedo, Ivor Dean, Charles Lloyd Pack, Richard Caldicot, Arthur Brough, Harold Berens, David Jason, John Cazabon, Robin Askwith, Luan Peters, Dudley Foster, Adrienne Corri, Anton Rodgers, Reg Lye, Peter Vaughan, Edina Ronay, Brian Oulton, John Glyn-Jones, Tom Bowman, Roger Avon, Norman Beaton, T.P. McKenna, Ray Brooks, Patrick Newell, Neil McCarthy, George Sewell, Barrie Ingham, William Dysart, Ron Pember, Colin Rix, Clifford Evans, Keith Barron, Reginald Marsh, Basil Dignam, Peter Stephens, David Stoll, Nosher Powell, Michael Beint, Jack Woolgar, Kenneth Watson, Guy Standeven, Dudley Sutton, John Bryans, Billy Milton, Roland Curram, Dudley Jones, David Cargill, John Harvey, John Arnatt, Dermot Kelly, Duncan Lamont, George A. Cooper, John Kidd, David Bauer, Gerald Flood, William Mervyn, Charles Morgan, Roger Delgado, Michael Forrest, Mike Reid, David Healy, Raymond Adamson, Charles Lamb, George Murcell, Patricia Haines, Nigel Terry, Geoffrey Hughes, Cyril Shaps, Andrew Sachs, Michael Sheard, Alan MacNaughtan, John Collin, Jack MacGowran, Jack Lambert, Jeremy Burnham

Monty Berman

John Ireland

Mám všechny díly koupeny na DVD a nechápu proč se tento seriál nevysílal vícekrát. Výborné zpracování, dobré herecké výkony, člověk se ani jeden díl nenudí a povedl se skvěle i dabing. Hlasy Františka Němce a Václava Postráneckého dvoum hlavním hrdinům skvěle padnou. Tyhle kriminálky prostě miluju. Má to hlavu a patu jako všechny starší filmy... a herci jsou opravdovými herci(30.11.2015)

Nikdy jsem o seriálu neslyšel, neznal a ani jsem si ho nechtěl obstarat, ale pak mě celkem zajímaly ohlasy tak jsem šel do prvního dílu a pak do druhýho a tak dál. No a potěšilo mě to. Ale dávám jenom 3*, protože poslední díly byla už celkem pruda. Celý seriál jsem zkouknul během týdne což si myslím že je hodně krátká doba, a nenudil jsem se ale ani nadšený jsem moc nebyl. Ale jako seriál se mi to líbí.(30.4.2011)

Pamatuju, jak to přišlo do TV těsně po revoluci, byl to pro malé dítě úplný přízrak jako samotný Hopkirk. Moc mi toho v paměti neutkvělo, jen hudba s dlaní, Hopkirk s doutníkem a tomíkem a psychiatr ovládaný Hopkirkem. Až po více než dvaceti letech jsem se dotal k originálu. Častečně je to teda blbost, ale s tou britskou nadsázkou to funguje skvěle, některé epizody jsou opravdu velmi originální až geniální. A k tomu nenapodobitelná britská atmosféra, kterou už ani dnes v UK nenajdete, starší herci s akcentem který už dnes neuslyšíte. Zajímavostí je, že v britské televizi byly epizody odvysílané v úplně jiném pořadí než natočené (to odpovídá řazení na ČSFD) a nejlepší epizody jsou ty natočené později, ale odvysílané na začátku. Druhou zajímavostí je, kolik krásných angličanek do toho seriálu dostali a to nejen Džíny.(9.10.2018)

Jeden z mála hraných seriálů, který jsem ještě coby dítě sledoval už roku 1990, tehdy ještě na černobílé televizi (i když on byl i obraz seriálu tehdy v černobílé verzi). Nejvíc mi z té doby v hlavě utkvěl díl To je sladký pokojíček, hlavně úvodní scéna, kdy se ta ženská v uzavřené místnosti otrávila plynem, zatímco její milenec už jí za oknem kopal hrob. Pak jsem si matně pamatoval díly Čtenář myšlenek, Milovníci ptactva a Sentimentální cesta. Před pár lety mě dost nasralo, že ani dnešní prozápadní média nebyly schopny díly 19-26 nadabovat a na DVD je odflákli debilníma titulkama. Už proto nemůžu R a H dát původně zamýšlené 4 *, takhle budou muset stačit 3 a 70%. A neodpustím si ještě povzdech - zlatí komunisté, jenom díky nim máme alespoň prvních 18 dílů nadabovaných!(6.8.2016)

• kingik

Neskutečně o tom všichni básnili, zejména ze starší generace, jaký to byl fantastický a ohromující seriál. Ano, byl. Ale leda tak pro pamětníky, kteří se v životě nepotkají s moderními postupy kinematografie, a jsou rádi, co jim úpadkový čt1, který mimochodem nenávidím, nabídne. Ani jeden z dvou hlavních protagonistů mně nebyl sympatický. No dva hnusní a nevzhlední Britové, co vám mám povídat, jistě jste někdy nějakého Brita v životě viděli. A navíc se mně jména těch dvou kreténů neustále pletla. Stručně řečeno, nevím který byl který. Ale to je jedno, protože mě to stejně nezajímalo. A pak ten příběh.Ten byl opravdu "fascinující". A nejlepší byla technická zachovalost seriálu. Zub času na obrazu a spol. zahlodal tak vydatně, až jsem měl obavu, že se v polovině celuloid rozpadne, a tenhle seriál k mé radosti skončí. Neskončil, ale moje sledovanost ano. Pamětníci máte zelenou. 0%(19.7.2013)