Reklama

Reklama

Don Matteo

(seriál)
Itálie, (2000–2024), 271 h 53 min (Minutáž: 45–120 min)

Scénář:

Mario Ruggeri, Carlo Mazzotta, Mauro Graiani, Alessandro Bencivenni (více)

Hrají:

Terence Hill, Nino Frassica, Flavio Insinna, Nathalie Guettà, Francesco Scali, Pietro Pulcini, Pamela Saino, Gastone Moschin, Sydne Rome, Pino Ammendola (více)
(další profese)

Série(14) / Epizody(275)

Obsahy(1)

Don Matteo se vrací z Nového Mexika do rodného městečka, kde bude působit jako farář. Jedna místní žena Miriana dona Mattea požádá, aby vystrojil pohřeb pro jejího muže Slavka, který prý spáchal sebevraždu skokem z mostu, ale vdova tomu nevěří. Don Matteo získá dopis, který Slavko údajně napsal na rozloučenou. Jenže dopis byl psaný pravou rukou, ale Slavko byl levák... (TV Nova)

(více)

Recenze (36)

xaver 

všechny recenze uživatele

Přes hodně odsuzující komentáře považuji tento seriál za celkem zdařilý. Chápu, že italský venkov a vůbec život obyčejného italského člověka nemusí být pro diváky namlsané akčními krváky všech možných proveniencí zajímavý, ale to nesnižuje hodnotu celého seriálů, který si myslím lze zařadit mezi solidní průměr. ()

ladyViolet 

všechny recenze uživatele

Podle mě - skvělá reklama na kněžství. Ano, jednotlivé epizody jsou hodně schematické - stane se zločin, neprávem je někdo obviněn, díky donu Matteovi se prokáže jeho nevina a všechno dobře dopadne, skutečný viník se kaje. To by bylo na tři hvězdičky, hezká pohádka pro dospělé. Vedle toho další (více nebo méně zdařilé) linky příběhů kapitána, strážmistra a jeho rodiny, Nataliny, Pippa a dalších postav, které přicházejí a odcházejí... ALE: autoři/scénáristé fantasticky napsali titulní postavu katolického kněze, který je skutečným přítelem s obrovským srdcem - hvězdička navíc - a Terence Hill ho krásně ztvárnil. Mimochodem - Nino Frassica (strážmistr Cecchini) hraje i chodidly a Natalie Guetta (Natalina) je prostě skvělá, stejně jako Francesco Scali (Pippo). ()

Reklama

kkarx

všechny recenze uživatele

Jednou, ještě když jsem chodil na střední, jsem dostal chřipku a musel to alespoň týden doma vyležet. Projížděl jsem z nudy tv programy. Na jednom kanále jsem zbystřil, protože jsem poznal Terence Hilla a toho jsem v tu dobu měl hodně rád z westernů a dalších komedií s Budem Spencerem. Ten týden mi to přišlo jako docela ok program. Hill je sympaťák a dokáže pobavit. Krom toho nic lepšího dopoledne v televizi nešlo. :) Na pravidelné koukání asi ne, ale jako relaxační optimisticky laděná zábava při nemoci to nebylo tak špatné. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Talian Mario Girotti je všeobecne známy pod umeleckým pseudonymom Terence Hill. V minulom storočí patril medzi populárnych westernových a komediálnych hercov. Vytvoril známu dvojicu so svojim krajom Carlom Pedersolinim, vystupujúcim pod menom Bud Spencer. Terence Hill bol sympaťák, ktorý točil zábavné filmy. Avšak v novom miléniu začala jeho herecká kariera pozvoľna upadať až ocitla sa v bode, keď musel účinkovať v nudných, poradných, televíznych seriáloch ako je napríklad "Don Matteo". * ()

BlackTom odpad!

všechny recenze uživatele

Mal som sen... Na rozheganej ukrajine si to valil Hýlovie Terens úzkou stezkou, úsmev na perách, Kristuspán sa roztomilo hompáľa na prívesku, černej hábit á la Temný rytier za ním romanticky vanie, motýľ babočka predbieha osamelého cyklistu a Terens zbiera mušky medzi vycerené zúbky... Zrazu sa zprava prirúti kurva-veľký tirák čiernej farby s neapolskou ešpézetkou, zbadá bývalého kolegu, toho času homosexuálneho pedofila na bajku, dupne na plyn a s chuťou a s nezameniteľným úškrnom sleduje toho starého mamrdára, ako letí vzduchom sťa po vypití redblivu... Pohľadí si zarastenú tvár s pôvabnými lícami, potľapká si mohutné brucho, stiahne okienko a zvolá: "Zabíjení je má práce lásko!". Bud zaradí jednotku a odfrčí. Škoda, že to bol len sen... ()

Galerie (100)

Reklama

Reklama