Don Matteo (TV seriál)

Don Matteo

Komedie / Krimi / Drama

Itálie, 2000, 246x50 min

Pino Donaggio

Terence Hill, Nino Frassica, Pamela Saino, Flavio Insinna, Gastone Moschin, Sydne Rome, Pino Ammendola, Caterina Murino, Giulio Base, Simone Colombari, Sal Borgese, Fabio Testi, Edy Angelillo, Sergio Albelli, Luca Ward, Gabriella Pession, Giovanni Lombardo Radice, Tano Cimarosa, Cosimo Fusco, Laura Chiatti, Antónia Lišková, Brigitte Christensen, Victor Cavallo, Ruby Kammer, Angelo Infanti, Tereza Grygarová-Groszmannová, Roberta Giarrusso, Roberto Bisacco, Vincent Riotta, Primo Reggiani, Micaela Ramazzotti, Alessandra Mastronardi, Franco Interlenghi, Mehmet Günsür, Ciro Esposito, Paolo Paoloni, Alessandra Acciai, Jelena Safonova, Maria Rosaria Omaggio, Maria Paiato, Thomas Trabacchi, Antonella Attili, Francesco Acquaroli, Rolando Ravello, Isabelle Adriani, Anna Safroncik, Luca Calvani, Francesca Cavallin, Patrizia Pellegrino, Edoardo Leo, Simona Marchini, Pia Velsi, Gegia, Valentina D'Agostino, Ray Lovelock, Francesco Salvi, Pietro Ragusa, Glauco Onorato, Martina Pinto, Massimiliano Amato, Bruno Corazzari, Anna Orso, Paola Quattrini, Piero Nicosia, Lorenzo Lavia, Antonino Bruschetta, Nicole Murgia, Marco Messeri, Alice Bellagamba, Orfeo Orlando, Bruno Maccallini, Mirca Viola, Cinzia Monreale, Rodolfo Corsato, Michela Andreozzi, Stefania Barca, Tiziana Lodato, Maria Pia Calzone, Claudio Spadaro, Andrea Sartoretti, Vincenzo Crocitti, Gilberto Idonea, Giorgio Gobbi, Victoria Larchenko, Giulia Bevilacqua, Augusto Zucchi, Sergio Di Giulio, Elisabetta Piccolomini, Kristina Cepraga, Greta Scarano, Iris Peynado, Hal Yamanouchi, Elena Arvigo, Fabrizio Bucci, Rosa Diletta Rossi, Maurizio Lombardi, Simona Borioni, Giovanni Scifoni, Elena Cucci, Samuela Sardo, Sergio Tardioli, Mimmo Mancini, Francesco Carnelutti, Katia Ricciarelli, Stefano Abbati, Cristina Moglia, Vincenzo Peluso, Loris Loddi, Nicola Barnaba, Fabio Fulco, Renato Carpentieri, Fiammetta Baralla, Paolo Malco, Antonio Ferrante, Pietro De Silva, Gianna Giachetti, Christian Vit, Gianpiero Cognoli, Paolo De Giorgio, Elisabetta Cavallotti, Karin Proia, Giovanni Vettorazzo, Giulio Pampiglione, Eleonora Sergio, Domenico Fortunato, Ralph Palka, Bruno Armando, Alessandro Bertolucci, Lidia Vitale, Vincenzo Alfieri, Michele Cesari, Giovanna Rei, Francesco Colella, Filippo Tirabassi, Giulia Revel, Claudia Gaffuri, Paolo De Vita, Giorgia Senesi, Andrea Cagliesi, Alessandro Averone, Pietro Fornaciari, Davide Paganini, Sabina Began, Valentina Corti, Ilaria Occhini, Raffaele Pisu, Giuseppe Antignati, Margherita Laterza, Carlo Croccolo, Sergio Graziani, Felice Andreasi, Gaetano Amato, Gioia Libardoni, Ettore D'Alessandro, Simona Mariani "Zezza", Leonardo Pazzagli, Marco Cassini, Selene Caramazza, Vanni Materassi, Massimo Sarchielli, Valeria Sabel, Massimo Giuliani, Enzo Garinei, Franco Trevisi, Alex Partexano, Camilla Semino Favro, Guia Zapponi, Fabio Ferri, Bettina Giovannini, Pippo Santonastaso, Gianluca Di Gennaro, Gianfranco Gallo, Emma Nitti, Zoe Incrocci, Emilio Bonucci, Francesco Siciliano, Francesco Scali, Nazzareno Natale, Pino Ferrara, Imma Piro, Rodolfo Bigotti, Danny Quinn, Emanuela Galliussi, Francesco Arca, Pilar Abella, Alberto Mica, Andrea Fachinetti, Danilo Maria Valli, Sebastiano Lo Monaco, Aurora Giovinazzo, Mario Rivelli, Elisabetta Pellini
  • Sociopath

Mal som sen... Na rozheganej ukrajine si to valil Hýlovie Terens úzkou stezkou, úsmev na perách, Kristuspán sa roztomilo hompáľa na prívesku, černej hábit á la Temný rytier za ním romanticky vanie, motýľ babočka predbieha osamelého cyklistu a Terens zbiera mušky medzi vycerené zúbky... Zrazu sa zprava prirúti kurva-veľký tirák čiernej farby s neapolskou ešpézetkou, zbadá bývalého kolegu, toho času homosexuálneho pedofila na bajku, dupne na plyn a s chuťou a s nezameniteľným úškrnom sleduje toho starého mamrdára, ako letí vzduchom sťa po vypití redblivu... Pohľadí si zarastenú tvár s pôvabnými lícami, potľapká si mohutné brucho, stiahne okienko a zvolá: "Zabíjení je má práce lásko!". Bud zaradí jednotku a odfrčí. Škoda, že to bol len sen...(4.2.2014)

...tak seriál s Terence Hillom z roku 2000 ...už to nie je ako v časoch najväčšej slávy,vtip viac menej vyprchal,ale T.Hill si našiel peknú úlohu-vynašiel sa...ono už by asi nešlo byť zaľubeným blondiakom s modrými očami..... pre priaznivcov T.Hilla to bude zrejme len priemer...pre ostatných iste ešte menej....(19.4.2013)

• kkarx

Jednou, ještě když jsem chodil na střední, jsem dostal chřipku a musel to alespoň týden doma vyležet. Projížděl jsem z nudy tv programy. Na jednom kanále jsem zbystřil, protože jsem poznal Terence Hilla a toho jsem v tu dobu měl hodně rád z westernů a dalších komedií s Budem Spencerem. Ten týden mi to přišlo jako docela ok program. Hill je sympaťák a dokáže pobavit. Krom toho nic lepšího dopoledne v televizi nešlo. :) Na pravidelné koukání asi ne, ale jako relaxační optimisticky laděná zábava při nemoci to nebylo tak špatné.(9.11.2014)

• MM_Ramone

Talian Mario Girotti je všeobecne známy pod umeleckým pseudonymom Terence Hill. V minulom storočí patril medzi populárnych westernových a komediálnych hercov. Vytvoril známu dvojicu so svojim krajom Carlom Pedersolinim, vystupujúcim pod menom Bud Spencer. Terence Hill bol sympaťák, ktorý točil zábavné filmy. Avšak v novom miléniu začala jeho herecká kariera pozvoľna upadať až ocitla sa v bode, keď musel účinkovať v nudných, poradných, televíznych seriáloch ako je napríklad "Don Matteo". *(15.11.2017)

Priznám sa, že na CSFD.cz som sa k tomuto seriálu dostal až teraz a som teda naozaj prekvapený. Nečakal som, že v hodnoteniach užívateľov klesne tak nízko. Mnohí sa čudujú, že ako Terence zablúdil k tomuto seriáliku, ale mne to vôbec neopripadá čidné. Terence Hill - dôchodca sa mi sem dokonale hodí a nevidím v tom problém. Seriál takisto výborne zapadá do stredovekého mestečka a tak sa moje hodnotenie vykláňa z filmového obloka ostatných užívateľom. V hlavnej úlohe, slovenskom znení: MICHAL DOČOLOMANSKÝ. Réžia: PETER MIKULÍK a iní.(19.2.2010)