Reklama

Reklama

Don Matteo

(seriál)
Itálie, (2000–2024), 271 h 53 min (Minutáž: 45–120 min)

Scénář:

Mario Ruggeri, Carlo Mazzotta, Mauro Graiani, Alessandro Bencivenni (více)

Hrají:

Terence Hill, Nino Frassica, Flavio Insinna, Nathalie Guettà, Francesco Scali, Pietro Pulcini, Pamela Saino, Gastone Moschin, Sydne Rome, Pino Ammendola (více)
(další profese)

Série(14) / Epizody(275)

Obsahy(1)

Don Matteo se vrací z Nového Mexika do rodného městečka, kde bude působit jako farář. Jedna místní žena Miriana dona Mattea požádá, aby vystrojil pohřeb pro jejího muže Slavka, který prý spáchal sebevraždu skokem z mostu, ale vdova tomu nevěří. Don Matteo získá dopis, který Slavko údajně napsal na rozloučenou. Jenže dopis byl psaný pravou rukou, ale Slavko byl levák... (TV Nova)

(více)

Recenze (37)

Skuby47 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na tento italský seriál, vysílaný v letech 2000 - 2022 jsem narazila náhodou. Nic světoborného to není, ale ani nic zavrženíhodného. Není nijak originální, kopíruje ho anglický seriál Otec Brown 2013 – 2024 a německý seriál Otec Braun 2003 - 2014. Policie zde dostává při řešení zločinů od církve na frak, protože často zatýká nevinného. Je to taková oddechovka. Tento seriál je dle současných diváckých požadavků málo akční. Zaujali mne pohlední italové. Také obsazení Terence Hilla byla docela šťastná volba, i když v době končícího seriálu mu bylo skoro 83 let a to i jízda na kole je pro herce dosti namáhavá. Co považuji za velký klad tohoto seriálu, je jeho skvělý humor, prezentovaný špičkováním především mezi párem policistů - kapitánem a strážmistrem a taky mezi farní kuchařkou Natalínou a kostelníkem Pippem. Zásluhu na tom mají i vtipné dialogy a výborný dabing. Není to sice napínavé, jak se na detektivku sluší, ale je to zábavné. ()

ladyViolet 

všechny recenze uživatele

Podle mě - skvělá reklama na kněžství. Ano, jednotlivé epizody jsou hodně schematické - stane se zločin, neprávem je někdo obviněn, díky donu Matteovi se prokáže jeho nevina a všechno dobře dopadne, skutečný viník se kaje. To by bylo na tři hvězdičky, hezká pohádka pro dospělé. Vedle toho další (více nebo méně zdařilé) linky příběhů kapitána, strážmistra a jeho rodiny, Nataliny, Pippa a dalších postav, které přicházejí a odcházejí... ALE: autoři/scénáristé fantasticky napsali titulní postavu katolického kněze, který je skutečným přítelem s obrovským srdcem - hvězdička navíc - a Terence Hill ho krásně ztvárnil. Mimochodem - Nino Frassica (strážmistr Cecchini) hraje i chodidly a Natalie Guetta (Natalina) je prostě skvělá, stejně jako Francesco Scali (Pippo). ()

Reklama

movemat 

všechny recenze uživatele

Terencovi Hillovi táto rola mimoriadne svedčí. Má láskavé oči a v roli kňaza mu to pristane. Jeho poučenia sú veľmi múdre a osožné. Taktiež sa mi páči pekné talianske prostredie a časté vtipné dialógy. Len škoda, že dejovo ten seriál stojí za starú belu a v podstate sa len tak neustále vlečie a vezie na takej príjemnej atmosfére, ale po dopozeraní nejakej časti zistím, že ani neviem o čom bola. ()

Lukas222 odpad!

všechny recenze uživatele

To, čo bolo spočiatku pomerne znesiteľné a občas zábavné, sa postupne zmenilo na trápnu taliansku telenovelu... A to hlavne kvôli tomu trafenému karabinierovi, ktorý zrejme počas tvorby seriálu podstúpil lobotómiu (alebo udrela starecká demencia), pretože si neviem predstaviť súdneho človeka ochotného robiť tam zo seba takého vola... ()

Mach Tom 

všechny recenze uživatele

Zdejší hodnocení bohužel dávají lidé, kteří seriálu nerozumí. Je to samozřejmě zasazený do italského prostředí a jede ve svém vlastním stylu humoru, který zde asi moc lidí nechápe. Převážně je to detektivní seriál s prvky humoru. Seriál však nedělá hlupáky z četníků, kteří často pachatele najdou sami pomoci svých postupů, občas z menší poznámkou Dona Matea. Ten však sází pouze na svou dedukci. V tom se liší od podobně laděných seriálů, kde často hlavní postava neomiyný detektiv. Seriálu bohužel ubližuje nedokonalý dabing v kterém spoustu vtipů nevynikne jak má. ()

Galerie (100)

Reklama

Reklama